Ev temizliği🤦🏻‍♀️

Ahududuk

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2020
87
438
32
Merhabalar, sizlere danışmak istediğim konu ev temizliğinin nasıl temiz şekilde yapılabileceği.
Çok titiz aşırı temizlik yapan biri değilim ama temizlediğim yerin benim için aşırı temiz olması gerekiyor. Bu konuda en büyük problemim de camlar ve mutfak dolabı vs bez gerektiren tüm işler.
Mesela cam silerken asla bi kova su almam yanıma bez her defasında lavaboya gidiyor yıkanıyor tekrar silmeye devam ediliyor. Kova kullanırsam aynı pisliği camlara dolaplara sürmeye devam ediyormuşum gibi geliyor. E lavaboya git gel çok yoruluyorum en sonunda camların kaba temizliğini ıslak mendillerle yapıp sonra silmeye başlıyorum yoksa işin içinden çıkamıyorum 🙈

Temizlik yapmayı seviyorum ama hep işkenceye dönüyor sizler nasıl yapıyorsunuz ben nasıl yapabilirim lütfen fikir verin.

Merhabalar, sizlere danışmak istediğim konu ev temizliğinin nasıl temiz şekilde yapılabileceği.
Çok titiz aşırı temizlik yapan biri değilim ama temizlediğim yerin benim için aşırı temiz olması gerekiyor. Bu konuda en büyük problemim de camlar ve mutfak dolabı vs bez gerektiren tüm işler.
Mesela cam silerken asla bi kova su almam yanıma bez her defasında lavaboya gidiyor yıkanıyor tekrar silmeye devam ediliyor. Kova kullanırsam aynı pisliği camlara dolaplara sürmeye devam ediyormuşum gibi geliyor. E lavaboya git gel çok yoruluyorum en sonunda camların kaba temizliğini ıslak mendillerle yapıp sonra silmeye başlıyorum yoksa işin içinden çıkamıyorum 🙈

Temizlik yapmayı seviyorum ama hep işkenceye dönüyor sizler nasıl yapıyorsunuz ben nasıl yapabilirim lütfen fikir verin.
Bende cami kovayla silemem ayni mantikla , yanıma 4-5bez alıyorum hepsini kullanıp lavobaya gidiiyorum🤦

Benim camlar icin tavsiyem cok kirlenmesini beklemeden temizle. Ben hafta 1 2 kez bez dolastiririm. Icten bi sefer sildiysem diger sefer cam sil skarim ama dislarini silerim mutlaka. boylece daha cabuk biter ve kirli olmadigi icin icime de siner. Yol krnarinda oturuyorum asiri toz yapisiyo. Mutfak dolaplarini da aspirin skip sungerin sert kismiyla ovalayip durulaya durulaya bezle siliyorum. Bunuda haftada 1 yaptigim icin yaglanmamis oluyo cok ugrasmiyorum

Siz biraz işkenceye cevirmissiniz. Dogru yerde titizlik gosterin. Camin ustunde bu kadar ugrasmaniza gerek yok, sonucta orada yemek falan yemeyeceksiniz. Ayrica en önemlisi dogru bez ve dogru deterjan kullanmak. Ben bunu kesfedene kadar temizlik zulumdu benim icin. Simdi daha kolay artik. Ayrica elektrik supurgesinin de iyi cekmesi lazim. Filtre ve hazne temizligini sık yapmak lazim. Yani siz onden cekerken o arkadan toz birakirsa ne kadar viledalasaniz da eskisi gibi olur. Simdi iki cocukla cok detayli yapamiyorum ama bence bunlar onemli.

Bende cami kovayla silemem ayni mantikla , yanıma 4-5bez alıyorum hepsini kullanıp lavobaya gidiiyorum🤦

Çok bez almak mantıklıymış. Tvde temizlik programlarında kovaların içini gördükçe kötü oluyorum herkes böyle mi yapıyor diye şaşırıyordum mutlu oldum şuan

Ben camları silerken aspirin kullanıyorum araba yıkama süngerleri o kullanıyorum şu kuruyunca taş gibi olanlardan onunla kopurtuyorum camı çerçeveyi sonra yanımda bir iki tane havlum oluyor sadece cama kullandigim onunlada alıyorum kopugunu camda iz kalmiyor pimapenler bembeyaz oluyor bana çokta pratik geliyor o sekilde yapiyorum

camın üstünde yatıp, camın üstünde yemek yemediğimize göre nasıl temizlendiğinin bir önemi yok benim için baktığımda gözümü rahatsız edecek leke olmasın yeterli benim için ama cam önünü haftalık silerim mutlaka canınıza yazık değil mi yahu?
bu arada ben domol' un cam silme mendiliyle kabasını alıyorum vileda' nın cam bezi var sirkeli suda onu sıkıp silip geçiyorum kurulama yok durulama yok.

Fısfıs şişesine loc koyuyorum. Cam bezi ile silip geçiyorum. Durulama kurulama vs yok. 15-20 dk. 3+1 Her oda 2 duvar cam 3 balkon cam.

Tablet moplar oluyor. Onlarla silmek daha kolay. Hem temizlik programlarindaki cocuk once tozunu pisini aliyor bi kova suyla. Sonra parlasın diye bi kova daha siliyor. Çamuru dolastirmiyor yani.

Geçenlerde ilk defa ömrümde cam sildim, balkon camlarını.
2 kova su ve 10 bez falan aldım.
Önce pisliğini bir kovadaki sirkeli suyla arındırıp, diğer temiz bez temiz cam silli suyla sildim ve üzerini başka bir bezle kuruladım.
Anladım ki bugüne kadar camlarım silinmemiş gerçekten, benden daha iyisi yaşanmadı evimde😂

X