evcil hayvan sıkıntısı

arkadaşlar uzun süredir moralim bozuk bana yoldaş olsun diye bir evcil hayvan arayışındayım ama bu nasıl birşey evcil hayvan beslemek bile aşırı maliyetli olmuş.2 muhabbet kuşum var herşeyin en iyisini aldım ve eğittim.bütün gün salıklar ve gerçekten çok sevimli hayvanlar ama daha uğraştırıcı beni meşgul edebilecek yakınlık kurabileceğim bir evcil hayvan araştırayım derken pakistan veya monk papağanı almaya karar verdim fakat fiyatlar aşırı uçmuş.en az 700 tl,yeme yeni düşmüş istersen 1500-2000tl diyen var.bu hayvanları besleyenler varsa istanbulda yavru ve sağlıklı bir şekilde nereden alabilirim?eminönüne gittim fakat durum içler acısı orada en az 700 tl istiyorlar o parayı vereceksem hiç değilse daha hayırlı bir yere gitsin.

kedi almayı çok istemiştim fakat insanlar gözümü korkuttu bakamazsın edemezsin çok masraflı diye şimdi zaten alamam 2 muhabbet kuşum için sıkıntı olur.papağan besleyenler aylık masrafınız nedir?kuşunuzu nereden temin ettiniz bana bir yardımcı olun.2.üniversiteyi okuyorum son sınıftayım öğrenciyim yani ondan bütçem kısıtlı.kedi ve muhabbet kuşunu birlikte besleyen var mı?buarada annem hiçbirini istemiyor fakat ayrı evde yaşıyoruz yani onun ne dediği çok önemli değil aşırı masraflı olmadığı sürece.

bazı insanlar kedi beslemek istiyorum gibi algılamışlar.özet geçeyim.evcil hayvanıma aylık en fazla 400-500 ayırabilirim.ailemle birlikte yaşamıyorum ve yaşamayı düşünmüyorum.amacım kedi,köpek beslemek değil(imkanım olduğunu düşünmüyorum şuanda)saydığım türde veya benzer türde papağan besleyenler yardımcı olursa çok daha faydalı olur en azından konu amacına ulaşır.eleştirdiğim konu evcil hayvan beslemenin aşırı maliyetli olması keşke daha makul olsa hakkıyla bakmak isteyen herkes bu şansa erişse,sokakta besleme yapabilse.daha pahalı masraflı olunca insanlar kıymetini bilecek diye birşey yok bu sefer kötü şartlarda hayvan satışları yapılıyor.onlara para gideceğine daha işi hakkıyla yapan birine gitsin amaç bu.papağan hakkında bilgisi olanlar yazsın.konumun amacı papağan beslemeye niyetlendiğim için araştırma yapmak,bilgi almak.
Ankara'da olsaydınız size yavru tekir kedi verebilirdim. Kuşlara alışkın bebekliğinfen beri papağan ve muhabbwt kuşuyla beraber yaşıyor. Şimdi 7 aylık kısırlaştırıldı. Benim bir hayalim vardı kediyle kuşu arkadaş yapmak. Bu hayali gerçekleştirdim ama kısa sürdü. Bebeklikten ikisi nir arada olursa alışoyorlar. Benim kedim dışarı çıkmaya korkardı. Dışarda ki kediler buna miyavla bu içeri koşar kuşla oynardı. Kuşu yakalamaya çalışır yakalayınca biraz oynaşır sonra bırakır arkasını dönerdi bu swferde kuş peşini bırakmazdı. Yakalamaca saklambaç oynarlardı. Kuş artık ötmeyip miyavlıyordu. Kedi uyuyunca yanına sokulu uyur ya da deli wtmek için burnunu kulağını gagalar uyandırmaya çalışırdı. Kedimi kısırlaştırdım hastayken başını bekledi yaramazlık etmeden. Sonra kedim kayboldu. Kuş evin her yerini günlerce aradı bulamadı küstü ne miyavladı ne öttü. Aslında kedilerle kuşlar nadir olsada böyle şaşırtıyor. Komşumda 3 kedi 2 kuş bir aradalar

X