Evde Bakım Gecesi ve Şımarma Rutini

mucizelermumkun

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2021
75
73
Merhaba hanımlar;
Gündem, ülkenin durumu, işler güçler, geçim sıkıntısı, evlilik derken artık gerçekten bitmiş hissediyorum, hissediyoruz. Normal bakımlarımı yapsam da bu sabah aynaya bakınca pek bakımsız, mutsuz göründüm gözüme. Eminim sizin de böyle günleriniz vardır. Kuaför randevusu alayım uzun zamandır gitmedim diye düşündüm. Ama sonra maddi durumlardan ötürü ne gerek var dedim tabi... Hem pandemiden sonra kuaförlerden uzaklaşan bir ben olamam değil mi ?
İşteyken de aklıma yabancıların pamper routine dedikleri videolar düştü. Ben de kendime "hak ediyorsun kızım :KK200: hazır akşam evde tekken böyle bir rutin yap :KK68: hatta bunu arada tekrarla !" dedim. Şimdi neler mi yapacağım öncelikle eve gidince nevresimleri değişip, İF yaptığım için dünden kalan yemeğimi yiyeceğim erkenden. Ben yemek yerken küveti açacağım dolsun.

1. Nevresim değiştirme ve etrafı toparlama
  2. Küvet doldurulacak belki bir iki mum yakılır
  3. Biraz banyo tuzu kalmıştı onu ve rossmanın lavantalı banyo sıvısından ekleyeceğim.
  4. Küvete girmeden saçıma dax süreceğim. Yüzüme de maske süreceğim.
  5. Küvette güzelce dinlenme, tırnaklarım yumuşayınca etlerimi geri iterim.
  6. İpek kese ile keselenme
  7. Durulanma ayak törpü
  8. Banyo sonrası kaş ve dudak üstü alımı
  9. Vücut fırçalama at kılı fırça ile
  10. Vücut losyonu sürme
  11. Törpü ve oje sürme (El ayak)
  12. Sıcak battaniye altında romantik bir film izleme
Düşününce çok uzun bir liste oldu, vaktim ne kadarına yeter bilmiyorum. Ama son zamanlarda mutfakta gece yarısı yoğurt mayaladığım, börek sardığım, dilekçe yazdığım düşünülürse kendime de vakit ayırmayı halledebilirim. Yarın sabah aynada gülümsemek istiyorum.

Sizlerin böyle rutinleri var mı hanımlar, neler önerirsiniz ? Sizler de eskisi kadar sık kuaföre gidiyor musunuz evde neyi nasıl halledersiniz ? Bol bol yazın. Burası bizim kendimizi şımartma rutinlerimizi yazdığımız başlığımız olsun. Hepinize sevgilerimi gönderiyorum sizler değerli ve sevgiye özene layıksınız.

Not: İlk kez konu açtım umarım doğrudur.

Merhaba hanımlar;
Gündem, ülkenin durumu, işler güçler, geçim sıkıntısı, evlilik derken artık gerçekten bitmiş hissediyorum, hissediyoruz. Normal bakımlarımı yapsam da bu sabah aynaya bakınca pek bakımsız, mutsuz göründüm gözüme. Eminim sizin de böyle günleriniz vardır. Kuaför randevusu alayım uzun zamandır gitmedim diye düşündüm. Ama sonra maddi durumlardan ötürü ne gerek var dedim tabi... Hem pandemiden sonra kuaförlerden uzaklaşan bir ben olamam değil mi ?
İşteyken de aklıma yabancıların pamper routine dedikleri videolar düştü. Ben de kendime "hak ediyorsun kızım :KK200: hazır akşam evde tekken böyle bir rutin yap :KK68: hatta bunu arada tekrarla !" dedim. Şimdi neler mi yapacağım öncelikle eve gidince nevresimleri değişip, İF yaptığım için dünden kalan yemeğimi yiyeceğim erkenden. Ben yemek yerken küveti açacağım dolsun.

1. Nevresim değiştirme ve etrafı toparlama
  2. Küvet doldurulacak belki bir iki mum yakılır
  3. Biraz banyo tuzu kalmıştı onu ve rossmanın lavantalı banyo sıvısından ekleyeceğim.
  4. Küvete girmeden saçıma dax süreceğim. Yüzüme de maske süreceğim.
  5. Küvette güzelce dinlenme, tırnaklarım yumuşayınca etlerimi geri iterim.
  6. İpek kese ile keselenme
  7. Durulanma ayak törpü
  8. Banyo sonrası kaş ve dudak üstü alımı
  9. Vücut fırçalama at kılı fırça ile
  10. Vücut losyonu sürme
  11. Törpü ve oje sürme (El ayak)
  12. Sıcak battaniye altında romantik bir film izleme
Düşününce çok uzun bir liste oldu, vaktim ne kadarına yeter bilmiyorum. Ama son zamanlarda mutfakta gece yarısı yoğurt mayaladığım, börek sardığım, dilekçe yazdığım düşünülürse kendime de vakit ayırmayı halledebilirim. Yarın sabah aynada gülümsemek istiyorum.

Sizlerin böyle rutinleri var mı hanımlar, neler önerirsiniz ? Sizler de eskisi kadar sık kuaföre gidiyor musunuz evde neyi nasıl halledersiniz ? Bol bol yazın. Burası bizim kendimizi şımartma rutinlerimizi yazdığımız başlığımız olsun. Hepinize sevgilerimi gönderiyorum sizler değerli ve sevgiye özene layıksınız.

Not: İlk kez konu açtım umarım doğrudur.
Harikasınız ilk fırsatta ben de yapacağım böyle bir şey teşekkür ediyorum ❤️🥰

Eveet dün akşam kendimle çıktığım date'im mükemmel geçti. Dediklerimi yaptım tabi bunlara ek olarak bir de film izlerken sıcak süt içtim diyetimi bozmuş oldum ama böyle bir geceye sıcak şarap ya da sıcak çikolatayakışırdı, süt yine masum oldu diye içim rahat.. Bu akşamı fırsat buldukça tekrarlamayı düşünüyorum.

1.5 yıl önce aldığım banyo tuzu dün itibariyle bitti yenisini almak için siteye bir baktım kiii 3 katı olmuş fiyatı. Hemen sinirleneceğim sandım baktım ben de tık yok. Heh gece işe yaramış işte dedim :KK70: Şaka bir yana benim gibi çakmaktan hallice bir ruh haliniz varsa böyle bir geceyi tavsiye ederim. Masrafsız, evde, mis, kraliçeler gibi... (Şimdi küveti doldurdun su masrafı diyen bir güruh çıkacaktır, hanımlar hanımlar sakin olun aynı çoklukta suyu ıspanak yıkarken kullanıyorum ıspanak hak ediyor da ben hak etmiyor muyum :KK70:)

Böyle bir akşama neler eklenebilir sizlerin fikirlerini merak ediyorum. Lavanta kokulu günler diliyorum herkese :KK36:

Merhaba hanımlar;
Hem pandemiden sonra kuaförlerden uzaklaşan bir ben olamam değil mi ?

Sizlerin böyle rutinleri var mı hanımlar, neler önerirsiniz ? Sizler de eskisi kadar sık kuaföre gidiyor musunuz evde neyi nasıl halledersiniz ?

Ben de kuaförlere para kazandırmayı bıraktım ve hayatımdan hiç bişey eksilmedi :) Ben de çok sık kuaföre giden, fönsüz manikürsüz gezmeyen bi kadın olarak pandemiden sonra kuaför alışkanlığım bitti diyebilirim, önce zaten uzun süre kapalıydı sonra da evde kendim halletmeye alıştım ve kuaför masrafının bitmesi orta gelirli bi vatandaş olarak çok hoşuma gitti, tasarruf oldu 😄 Benim de var böyle evde kendimi şımartma ritüellerim, çok keyifçi bi insanım, şu an bozuk da olsa jakuzi var evde :) eşimi de ara sıra masör olarak kullanıyorum 😂 tam bi bakım delisi olduğum için evde her türlü bakım işimi kendim hallediyorum, her banyodan sonra fön çekiyorum saçlarıma, ya da uçlarına maşa yapıyorum, 15 güne bir manikür yapıyorum, kendi pensim ve makasım var, kuaföre giderken bile kendi aletlerimi götürürdüm, her akşam da manikür peelingyle ellerime tırnaklarıma peeling yapıyorum, pedikürü sadece yaz mevsiminde yapıyorum, kışın sadece topuk bakımı, banyoda ayaklarıma koluma bacağıma vücut peelingi, dip boyamı da evde kendim yapıyorum, saçlarımda röfle var, kuaföre sadece dip röfle için gidiyorum artık, yılda 2 kez, röfleden sonra da uçlarından kestiriyorum
Ağda vs derdim yok, kaş bıyık olayını da kendim hallediyorum
Cilt bakımı olarak da haftada 2 kez aha bha peeling uyguluyorum, kil maskesi yapıyorum, ara sıra da anti aging kağıt maskelerden, siyah nokta bandı kullanıyorum, günlük akşam bakımında da temizleme- tonikleme- hyalu. Asit serum ve nemlendirme

mucizelermumkun mucizelermumkun Evilish Evilish Kizlar hayran kaldim.
Rutini olan insanlara bayilirim.
Ben cok usengecim eve gelince koltuktan kalkamam.
Bazen gaza gelir yaparim bunlari ancak.

Pandemide ben de kendim kestim boyadim saclarimi.ince ve seyrek oldugu icin suan kotu boyayi bekliyorum 6 ay sonra temiz rofle yaptiracagim.

Haftada 1 sac bakim yagi karisimi
Sabah ve aksamlari;tonik, serum, krem
Haftada 1 kaş,biyik, tirnak.
Ama tirnaklarim kucuk benim, uzatmiyorum,
oje de surmuyorum.

Yilda 1 veya 2 kez cilt bakimi yaptiririm.
Gaza gelip dermaroller ve at kili fircasi almostim ama duzenli yapamadim.

Kolajen,hya,coenzim q10,alfa lipoik asit gibi vitaminleri kullaniyorum degistirerek.

Hayatimda en duzenli yaptigim sey gecen yil 6 ay yuz masaji/yogasi tapmak oldu.
Uzun sure etki etmedi ama sonra alnimda degisim oldu.gha sha tasi da var.
Simdi usenmesem baslamak istiyorum ama botoksa baslama fikriyle celisiyorum.

Kaş kirpik icin basit bir serumum var kullandigim, simdi kirpik lifting yaptiracagim, gecen yil cok memnun kalmistim.

Makyaji pandemide biraktim simdi yapinca kotu gorunuyorum gibi geliyor.
Resmi ve iyi gorunmem gereken de bir isim var aslinda ama bir yandan da makyajsiz kendimi iyi hissetmek de guzel oluyor.

Benimkiler degisik rutinler degil de karsilikli fikir alisverisinde bulunuruz diye uzattim 🤗

Ben de kuaförlere para kazandırmayı bıraktım ve hayatımdan hiç bişey eksilmedi :) Ben de çok sık kuaföre giden, fönsüz manikürsüz gezmeyen bi kadın olarak pandemiden sonra kuaför alışkanlığım bitti diyebilirim, önce zaten uzun süre kapalıydı sonra da evde kendim halletmeye alıştım ve kuaför masrafının bitmesi orta gelirli bi vatandaş olarak çok hoşuma gitti, tasarruf oldu 😄 Benim de var böyle evde kendimi şımartma ritüellerim, çok keyifçi bi insanım, şu an bozuk da olsa jakuzi var evde :) eşimi de ara sıra masör olarak kullanıyorum 😂 tam bi bakım delisi olduğum için evde her türlü bakım işimi kendim hallediyorum, her banyodan sonra fön çekiyorum saçlarıma, ya da uçlarına maşa yapıyorum, 15 güne bir manikür yapıyorum, kendi pensim ve makasım var, kuaföre giderken bile kendi aletlerimi götürürdüm, her akşam da manikür peelingyle ellerime tırnaklarıma peeling yapıyorum, pedikürü sadece yaz mevsiminde yapıyorum, kışın sadece topuk bakımı, banyoda ayaklarıma koluma bacağıma vücut peelingi, dip boyamı da evde kendim yapıyorum, saçlarımda röfle var, kuaföre sadece dip röfle için gidiyorum artık, yılda 2 kez, röfleden sonra da uçlarından kestiriyorum
Ağda vs derdim yok, kaş bıyık olayını da kendim hallediyorum
Cilt bakımı olarak da haftada 2 kez aha bha peeling uyguluyorum, kil maskesi yapıyorum, ara sıra da anti aging kağıt maskelerden, siyah nokta bandı kullanıyorum, günlük akşam bakımında da temizleme- tonikleme- hyalu. Asit serum ve nemlendirme
mucizelermumkun mucizelermumkun Evilish Evilish Kizlar hayran kaldim.
Rutini olan insanlara bayilirim.
Ben cok usengecim eve gelince koltuktan kalkamam.
Bazen gaza gelir yaparim bunlari ancak.

Pandemide ben de kendim kestim boyadim saclarimi.ince ve seyrek oldugu icin suan kotu boyayi bekliyorum 6 ay sonra temiz rofle yaptiracagim.

Haftada 1 sac bakim yagi karisimi
Sabah ve aksamlari;tonik, serum, krem
Haftada 1 kaş,biyik, tirnak.
Ama tirnaklarim kucuk benim, uzatmiyorum,
oje de surmuyorum.

Yilda 1 veya 2 kez cilt bakimi yaptiririm.
Gaza gelip dermaroller ve at kili fircasi almostim ama duzenli yapamadim.

Kolajen,hya,coenzim q10,alfa lipoik asit gibi vitaminleri kullaniyorum degistirerek.

Hayatimda en duzenli yaptigim sey gecen yil 6 ay yuz masaji/yogasi tapmak oldu.
Uzun sure etki etmedi ama sonra alnimda degisim oldu.gha sha tasi da var.
Simdi usenmesem baslamak istiyorum ama botoksa baslama fikriyle celisiyorum.

Kaş kirpik icin basit bir serumum var kullandigim, simdi kirpik lifting yaptiracagim, gecen yil cok memnun kalmistim.

Makyaji pandemide biraktim simdi yapinca kotu gorunuyorum gibi geliyor.
Resmi ve iyi gorunmem gereken de bir isim var aslinda ama bir yandan da makyajsiz kendimi iyi hissetmek de guzel oluyor.

Benimkiler degisik rutinler degil de karsilikli fikir alisverisinde bulunuruz diye uzattim 🤗
Evilish Evilish ne güzel her şeyi sen de kendin hallediyorsun. Kendine bakmak gibisi yok gerçekten… Ben de iki haftadır sitenin havuzuna iniyorum 1 saat yüzüyorum sonra buhar odası yüzüme maske sürüp saunaya girip sonra duş alıyorum. O kadar iyi geliyor ki… Ben manikürü bir tek rayına otutturamadım. Elim sürekli suda o kadar hızlı büyüyor ki etler her banyoda itsem de pek istediğim gibi görünmüyor. Masaj işi çok iyi ben de çok severim keşke fırsat olsa da ayda bir gitsek sıcak taş masajlarına… 🤤

asena87 asena87 canım ne güzel sen de bakımlısın güzel rutinlerin varmış. İnsan kendine dikkat ettiği zaman farklı bir ışıltısı oluyor… Hayat şartları tabi her zaman şıkır şıkır olunmuyor. Ama kendimizi aynaya bakınca da sevsek iyi hissetsek yeter diye düşünüyorum… 💆🏻‍♀️

Evilish Evilish ne güzel her şeyi sen de kendin hallediyorsun. Kendine bakmak gibisi yok gerçekten… Ben de iki haftadır sitenin havuzuna iniyorum 1 saat yüzüyorum sonra buhar odası yüzüme maske sürüp saunaya girip sonra duş alıyorum. O kadar iyi geliyor ki… Ben manikürü bir tek rayına otutturamadım. Elim sürekli suda o kadar hızlı büyüyor ki etler her banyoda itsem de pek istediğim gibi görünmüyor. Masaj işi çok iyi ben de çok severim keşke fırsat olsa da ayda bir gitsek sıcak taş masajlarına… 🤤

Sauna/ buhar odası imkanların varsa harika bence, pandemi olaylarından önce ayda 1 kez hamama giderdim ben, göbek taşında yatardım, kese yaptırırdım, sauna buhar derken 5 kg hafiflemiş çıkardım ama hamamlar kapandı covid yüzünden, şu an açık ama korkuyorum gitmeye kapalı ortam diye😰 en çok özlediğim şey hamamda keselenmek😂 evde aynısı olmuyo

Yeni yeni oturtmaya çalıştığım bir bakım rutinim var. Her akşam cilt temizliği, serum, krem 😂 onun haricinde kuaföre gitmiyorum desem yeridir kaş bıyık kendim hallediyorum. Manikür de etlerle ilgili sıkıntım yok itip çok uzunsa kesebiliyorum ama tırnak törpüleme kısmını beceremiyorum 🙄 vücut bakımıma peeling soktum ama tam oturtamadım hala 😕 konuyu takipteyim 🙂

X