Evde kedisi olanlar yardım ?

şuan yaş mama yiyor zaten. Bunlar gerçek et olduğu için çok alternatifim var sanıyordum. Sanırım nd seçeceğim, proplan çok memnun kalmayan olmuş. Bu daha pahalıya geliyor gerçi konserve. Minicik konserveye 10 TL para veriyorum. Kutunun üstünde günde 3-4 tane günlük öğün yazıyor. Neyse ki günde 1 tane anca yiyor :KK70:
Kasaptan ciger, tavuk aliyorum ben, biraz patates ve havuc ekleyip kaynatip, rondodan geciriyorum, kucuk posetlere boluyorum tek ogunluk,buzluga atiyorum. Zahmetli baya kotu de kokuyor hatta igrenc. Ama o yedigi islak jellerden daha proteinli. Ben kuru mamada ND kullaniyorum tahilsiz, eger 15 kg falan alirsaniz baya uyguna geliyor kilosu, internetten arastiriip aliyorum ben indirimde olani

Şimdi her kedi tüy döker kürk değiştirir çunku bizim saçımız nasıl dokuluyorsa onlarında dokulur buna katlanamayacaksan hiç kedi besleme.. bizim 4 kedi var. Aşılar ayda bir iki ayda bir hap olarak da verilebiliyor. Ayrıca hiçbir kedi adet olmaz Boyle bırsey yok her çeşit kedi baktım bugüne kadar görmedim 😁 erkek kedi bakarım genelde kısırlastırma sureci onlarda daha rahat. Saga sola işaret bırakmaması saglanıyo ve kızgınlık yasamıyor. Gerçi suan 3 kedi kısır değil ergenlıge yeni girdiler ama işaret bırakmıyorlar kafamız rahat. Kedi sevınce hıcbır seyını sorun etmıyosun napsınlar robot değiller onlarda bize adapte olmaya calısıyor. Aynı cins olsa bile karakter olarak her canlı farklıdır. Biri az mıyavlarsa biri gevezedir😁
Kediler de regl olur, az kan gelir, yaladiklari icin de gormeyiz.. hatta sanci da cekiyorlar diye biliyorum. Disi kopek besledim bizzat gordum

Kasaptan ciger, tavuk aliyorum ben, biraz patates ve havuc ekleyip kaynatip, rondodan geciriyorum, kucuk posetlere boluyorum tek ogunluk,buzluga atiyorum. Zahmetli baya kotu de kokuyor hatta igrenc. Ama o yedigi islak jellerden daha proteinli. Ben kuru mamada ND kullaniyorum tahilsiz, eger 15 kg falan alirsaniz baya uyguna geliyor kilosu, internetten arastiriip aliyorum ben indirimde olani
Tavuk ve patates karıştırıp pişireni duymuştum. Muhtemelen sizde kötü kokan ciğerdir. Bide pirinç karıştırıp pişiren de varmış. Vet. Bu daha küçük pirinç patatesi çok sindiremez dedi ama sanıyorum tavuk patates pirinç yapabilirim ciğer olmadan :KK70:
bir de kahvaltıda çok dolandı etrafımda çok miyavladı. Tırnak boyutunda salam verdim. Amann nasıl saldırdı yedi. Daha da istedi ama vermedim. Siz veriyor musunuz salam sosis ?

Şimdi her kedi tüy döker kürk değiştirir çunku bizim saçımız nasıl dokuluyorsa onlarında dokulur buna katlanamayacaksan hiç kedi besleme.. bizim 4 kedi var. Aşılar ayda bir iki ayda bir hap olarak da verilebiliyor. Ayrıca hiçbir kedi adet olmaz Boyle bırsey yok her çeşit kedi baktım bugüne kadar görmedim 😁 erkek kedi bakarım genelde kısırlastırma sureci onlarda daha rahat. Saga sola işaret bırakmaması saglanıyo ve kızgınlık yasamıyor. Gerçi suan 3 kedi kısır değil ergenlıge yeni girdiler ama işaret bırakmıyorlar kafamız rahat. Kedi sevınce hıcbır seyını sorun etmıyosun napsınlar robot değiller onlarda bize adapte olmaya calısıyor. Aynı cins olsa bile karakter olarak her canlı farklıdır. Biri az mıyavlarsa biri gevezedir😁
sorduğum bazı kişiler kedilerinin regl olduğuna bizzat şahit olmuşlar. Hatta burda da yazdı biri sanırım. Çoğunluk görmemiş. Bilemedim.

Merhaba arkadaşlar.
arkadaşımın yavru kedileri var. British shorthair cinsi. Birini sahiplenmek istiyorum. Karar verirsem hemen yarın getirecek ama korkuyorum biraz bakabilir miyim diye. Yani bakmak derken, hiç kedi bakmadım. Severim de. Ama bilmediğim şeyler vardır muhakkak. Evde kedi besleyenlerden Bilgi almak istiyorum. Öncelikle sorularım ;
-çok tüy döker mi bu cins?
-zaten olan aşılarını falan yaptırmış. Ben gelince de bir veterinere götürüp temizletip bakım yaptırırım ama öyle her ay düzenli bakıma götürmem gerekir mi?
-dişi mi yoksa erkek olanı mı getirsem bilemedim. Zannediyorum onlar da regl oluyor dişisi. Mesela kaç aydan sonra başlar? O zaman çok yorarlar mı ? Ne yapmak gerekir?
-çok ses çıkarmıyor siz bakarsınız diyorlar da acaba öyle mi? Kızgınlık dönemlerinde zorlar mı?
-bir de okuduklarıma göre arada perdeye koltuğa vs işaretleme yapanlar oluyormuş. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Ve kedi kumu mu yoksa taşı mı kullanmalıyım? Hangisi daha rahat olur ?

Kendileri çok baktığı için çok kolay vs diyorlar ama kedisi olanlardan yorum istiyorum. Şimdiden teşekkürler
Kedim british shorthair. Genelde mevsim geçişlerinde döker. Havanın ısınacağını ya da soğucağını anlıyosun lol. Bakımı kolaydır kedinin. Çocuk gibi tatlılardır.

Kedim british shorthair. Genelde mevsim geçişlerinde döker. Havanın ısınacağını ya da soğucağını anlıyosun lol. Bakımı kolaydır kedinin. Çocuk gibi tatlılardır.
Bugün 9 gün oldu geleli. Evimizin maskotu oldu. Bayağı hastalandı çok şükür düzeldi. Yerim onu ben şeker surat ya :KK70:

Kediler de regl olur, az kan gelir, yaladiklari icin de gormeyiz.. hatta sanci da cekiyorlar diye biliyorum. Disi kopek besledim bizzat gordum

Kendi kedilerimde hiç görmedim acıkcası arastıracagım. Saskınım 😁 yıllardır kedi beslerim sadece tavsan diye bılıyordum.

Zaten düzgün okuduğum için böyle bir yorum yaptım ve british shorthair kedisiyle yaşayan biri olarak. Kedi bakanlardan yorum beklemişsiniz. Düşüncelerimi paylaşıp yanıt verince bu tepki niye anlayamadım. :) Her kedinin az da olsa çok da olsa tüy dökeceğini belirttim sadece. Tüy konusunda hassas iseniz az dökse bile sorun yaşarsınız ve olan kediye olur sadece.

Kendi kedilerimde hiç görmedim acıkcası arastıracagım. Saskınım 😁 yıllardır kedi beslerim sadece tavsan diye bılıyordum.
yumurtalık ve rahmi olan her canlı adet görür canım sancı bile çekiyorlar ama kedilerin ki çok az ve hemen temizledikleri için farketmiyoruz biz ama köpekler biraz daha fazla mesela o yattığı yerlere leke bırakabiliyor ama o da az yani

7 aylık benimki ve şu ara aşırı dökmeye başladı.. bebek tüylerini de döker dediler...yapışkan rulolarla geziyoruz evde :)

7 aylık benimki ve şu ara aşırı dökmeye başladı.. bebek tüylerini de döker dediler...yapışkan rulolarla geziyoruz evde :)
Benimki 2 aylık. Neredeyse hiç dökmüyordu. Taradım bugün tarakta biraz kaldı ama öyle ruloyla alınacak kadar yapışmıyor üstümüze.

Ya bir de sorayım. Bu çok canavar oldu 2 gündür. Kesinlikle durmuyor. Koltuğa. Ordan masaya. Ordan perdeye. Değişik bir koşma atlama halinde. Hele dün gece artık dayanamadım uyudum onu bırakıp. Girmediği delik kalmadı. Korkuyorum kendine zarar verecek diye. Bu normal midir ya ? Yoksa bir şey mi istiyor anlamıyorum. oynamak mi istiyor acaba? Oynuyorum ama öyle peşinden kovalamıyorum. Adım attığım gibi arka odaya kadar at gibi koşuyor. Kovalanmak istiyor olabilir mi? Yoksa benden mi kaçıyor :KK70:

Benimki 2 aylık. Neredeyse hiç dökmüyordu. Taradım bugün tarakta biraz kaldı ama öyle ruloyla alınacak kadar yapışmıyor üstümüze.

Ya bir de sorayım. Bu çok canavar oldu 2 gündür. Kesinlikle durmuyor. Koltuğa. Ordan masaya. Ordan perdeye. Değişik bir koşma atlama halinde. Hele dün gece artık dayanamadım uyudum onu bırakıp. Girmediği delik kalmadı. Korkuyorum kendine zarar verecek diye. Bu normal midir ya ? Yoksa bir şey mi istiyor anlamıyorum. oynamak mi istiyor acaba? Oynuyorum ama öyle peşinden kovalamıyorum. Adım attığım gibi arka odaya kadar at gibi koşuyor. Kovalanmak istiyor olabilir mi? Yoksa benden mi kaçıyor :KK70:
Yok yok kaçmıyor oynamak istiyor o biz 10 aylık olduk hala öyle oynuyoruz kalkıyorum yerimden görür görmez depar atıyor arka odaya sonra sessiz sessiz gidiyorum yakaladımmm diyor vınnn salona sonra ben onu bekliyorum arka oda da böyle sessiz sessiz geliyor ebeliyor beni falan :))))
bol bol oynatın kemik gelişimi için çok faydalı hem enerjisini atması lazım bir şekilde yoksa hantallaşır kilo alır ve mutsuz olur oyun hem aranızdaki iletişimi güçlendirir ve başka her açıdan çok faydalı

normal normal merak etme...1 yaşına kadar öyle yapar dediler
tüy ufakken dökmüyordu yeni başladı mevsim geçişindendir inşallah çünkü hakkaten baya yoğun

seninkinin iyileşmesine sevindim

bir de her sabah erken uyanıyor tepemde mırmır bilmem ne deli ediyor :KK70: 7 de kalkacaksam 6 da başlıyor tepemde gezinmeye

normal normal merak etme...1 yaşına kadar öyle yapar dediler
tüy ufakken dökmüyordu yeni başladı mevsim geçişindendir inşallah çünkü hakkaten baya yoğun

seninkinin iyileşmesine sevindim

bir de her sabah erken uyanıyor tepemde mırmır bilmem ne deli ediyor :KK70: 7 de kalkacaksam 6 da başlıyor tepemde gezinmeye
Ben de sabah namazına kalkıyorum. Tuvalete gidiyorum bakıyorum tak önümde. Hiç ses de çıkarmıyor sıpa :KK70:

Dün gece saat 4 de su içmeye kalktım. Parmak ucumda mutfağa gittim. Arkamı bir döndüm ki miyavv:KK70: uyutmadı 7 ye kadar :KK70:

X