Evde köpek bakmak?

Merhaba arkadaşlar daha önce yalnız yaşadığımdan ve çok bunaldığımdan dolayı konu açmıştım hatırlayan olur belki. Memurum nöbetli çalışıyorum bir buçuk sene kaldı tayinime. Şöyle ki evde köpek bakmak istiyorum toy poddle ya da pomerian istiyorum ikiside küçük ırk zaten. Ama ben 24 saat gidiyorum nöbete öyle bir sıkıntı var sizce olur mu bakılır mı tek kalabilir mi başa çıkabilir miyim büyük sorumluluk kararsızım :KK43:
Yalnızlığınızı gidermek için masum canlara yazık etmeyin. Benim de köpeğim var ama işten eve geleceğim zamanı dört gözle bekliyorum. Köpekler eve değil sahiplerine bağlı canlılardır. Sizi özler ve beklerler evde çok yalnız kalınca da depresyona girebilirler. Günlük olarak tuvalete çıkarmanız gezdirmeniz gerekir ama siz 24 saat nöbet tutuyormussunuz yazık almayın. Son olarak küçük ırk demişsiniz ancak barınaklar küçük ırklarla dolu ailelerini bekliyorlar. LUTFEN SATİN ALMAYİN SAHİPLENİN.

Katılmasanız ve size aşırı saçma gelse dahi bir insanın inanışıyla böyle alay edemezsiniz.
Bunu sadece bana ait bir inanış değil eğer bir insan müslümansa dininin gereğini araştırır.Ne neden yasaklanmış diye.Eve hayvan sokmuyoruz diye hayvan sevmiyoruz değil.

Evet o yüzden zaten elim kolum bağlı ☹️ nöbet düşündürüyor beni
İki kopegim var ve asla kimseye onermiyorum. Onlari cok seviyorum ve asla ayrilmayacagim ama simdiki aklim olsa almazdim esime de aldirmazdim. Bir kere sosyal hayatiniz bitiyor. Tum arkadaslarim is cikisi takilmaya giderken ben kosa kosa eve geliyorum cunku evde yalniz. Kopek evde 8 saatten fazla yanliz kalamaz(o da en iyi huylu en melek kopek) o yuzden mecbur pansiyonlara tonla para dokuyorum. Tek geceligine bi yere gitcek olsam bile. İlk kizimi aldigim zaman depresyona girdi evde yalniz basina:KK43: can sikintisindan tum evi yedi parcaladi ufacik golden. Keske kardeslerinden birini o zaman alsaymisim dedim. Sonradan o bir yasindayken oglumu aldik ancak o zaman biraz sakinledi ama bu sefer aorumlulugum da ikiye katlandi. Masraflar ve evdeki tuy de. Sanmayin ki eviniz o kadar temiz kalacak. Hergun temizlik yapiyorum. HER GUN!
Kuzularimi cok seviyorum tekrar diyorum. Muthis can yoldaslari ama evde 8 saat kalan bebegin psikolojisi hala bozuk:KK43: ayrilma kaygisi hala yasiyor. Obur garibim sokaktan geldigi icin evde olmaktan mutlu. Ama o da pencereden kimi gorse havliyor:KK43: (kucuk irk daha gurultulu)
Demem o ki illa sarilmalik yumusak bi hayvan vs diyorsaniz kedi alin. Veya kopek cok aeviyorsaniz barinaklara gidip gonulullu yardim edin haftasonlari.
Sokak kopekleri yuzunden evimin bahcesinden cikartamadigim kopeklerim icin cok uzuluyorum:KK43: sizin eger apartmansa daha cok uzulursunuz.

İki kopegim var ve asla kimseye onermiyorum. Onlari cok seviyorum ve asla ayrilmayacagim ama simdiki aklim olsa almazdim esime de aldirmazdim. Bir kere sosyal hayatiniz bitiyor. Tum arkadaslarim is cikisi takilmaya giderken ben kosa kosa eve geliyorum cunku evde yalniz. Kopek evde 8 saatten fazla yanliz kalamaz(o da en iyi huylu en melek kopek) o yuzden mecbur pansiyonlara tonla para dokuyorum. Tek geceligine bi yere gitcek olsam bile. İlk kizimi aldigim zaman depresyona girdi evde yalniz basina:KK43: can sikintisindan tum evi yedi parcaladi ufacik golden. Keske kardeslerinden birini o zaman alsaymisim dedim. Sonradan o bir yasindayken oglumu aldik ancak o zaman biraz sakinledi ama bu sefer aorumlulugum da ikiye katlandi. Masraflar ve evdeki tuy de. Sanmayin ki eviniz o kadar temiz kalacak. Hergun temizlik yapiyorum. HER GUN!
Kuzularimi cok seviyorum tekrar diyorum. Muthis can yoldaslari ama evde 8 saat kalan bebegin psikolojisi hala bozuk:KK43: ayrilma kaygisi hala yasiyor. Obur garibim sokaktan geldigi icin evde olmaktan mutlu. Ama o da pencereden kimi gorse havliyor:KK43: (kucuk irk daha gurultulu)
Demem o ki illa sarilmalik yumusak bi hayvan vs diyorsaniz kedi alin. Veya kopek cok aeviyorsaniz barinaklara gidip gonulullu yardim edin haftasonlari.
Sokak kopekleri yuzunden evimin bahcesinden cikartamadigim kopeklerim icin cok uzuluyorum:KK43: sizin eger apartmansa daha cok uzulursunuz.
Bizim golden diş çıkarma döneminde kapıları yatak kenarlarını kemirdi. Eğitmen sirke sürün dedi ama iş işten geçmişti yine de sürdük bu sefer duvar köşelerini kemirdi. Şimdi 16 aylık oldu diş çıkarma vs bitti ama hayvanı sokaktan eve getiremiyoruz. Aşırı seviyor dışarıda gezmeyi. Evde bulunmak yetmiyor temas istiyor. Arada bir gelip patisini veriyor ya da ayağımızın dibine yatıyor. Kafasını, okşayalım diye dizimize koyuyor. Kesinlikle 2-3 saatten fazla yalnız bırakmıyoruz evde. İlk geldiği hafta eğitmenden yardım aldık. Neyi nasıl yapalım köpeği alıştıralım diye. O eğitmenin grubunda günlük bakım yapan biriyle anlaşmıştık. Köpek ona da alıştı. Tatile falan giderken kendisine emanet edebiliyoruz. Kocaman oldu, burada hava hep sıcak balkonda zar zor yıkasam bile kurutamıyorum makineden kaçıyor, tırnak falan kesemiyorum itiraz ediyor güçlü köpek. Mecbur 10 günde bir bakıma gönderiyoruz.

Evcil hayvan sorumluluğunu almak kolay iş değil. Çocuk değil büyüsün okula gitsin veya arkadaşlarıyla takılsın.

Sanmayin ki eviniz o kadar temiz kalacak. Hergun temizlik yapiyorum. HER GUN!
Benim rottweilerım vardı. Apartman dairesinde bakıyordum. Evde bende iğrenç kokuyorduk 🙁 Arabam kıl yumağıydı. Ablamlar filan benle çok dalga geçtiler. Köpek hele ki büyük ırk apartman dairesinde yetiştirilebilecek bir şey değil. Her gün süpürge açıyordum, evi siliyordum ama ne fayda.
Benim köpeğim 8 yaşında pansiyonda öldü biliyor musunuz? Ben pansiyona dava açtım ama yaşlılıktan, organ yetmezliğinden dediler. Köpeğim benim çocuğum gibiydi. Ölüsünün bile parça pinçik edilmesine razı gelemedim. Otopsi yaptırmadığım için de kesin bilgi edinemedik.

Benim rottweilerım vardı. Apartman dairesinde bakıyordum. Evde bende iğrenç kokuyorduk 🙁 Arabam kıl yumağıydı. Ablamlar filan benle çok dalga geçtiler. Köpek hele ki büyük ırk apartman dairesinde yetiştirilebilecek bir şey değil. Her gün süpürge açıyordum, evi siliyordum ama ne fayda.
Benim köpeğim 8 yaşında pansiyonda öldü biliyor musunuz? Ben pansiyona dava açtım ama yaşlılıktan, organ yetmezliğinden dediler. Köpeğim benim çocuğum gibiydi. Ölüsünün bile parça pinçik edilmesine razı gelemedim. Otopsi yaptırmadığım için de kesin bilgi edinemedik.
Eşimin rottu vardı, evlerinin bahçesinde bakıyorlardı. Gidince bi kafasını seviyordum ellerimin kokusu yıkasam da geçmiyordu, ağzı salyası da aynı şekil. Hep diyordum insanlar bu köpeği evde de besliyorlar o nasıl oluyor diye. Sizinki gibi oluyormuş demek. Onu da 9 yaşında kaybettik yaşlılıktan bu arada 🙏🏿

Kaynımı ziyarete geldik başka ile. Evde kedi tek kalamaz diye (4 gün) annemi çağırdım o da başka ilden geldi. Dün gecenin bi vakti ağlaya ağlaya aradı orange ben kediyi bulamıyorum kayboldu. Bi yandan paniğim bi yandan kadını da üzmek istemiyorum zaten ağlıyor, sakince soruyorum işte dışarı çıktın mı yoo, pencere açtın mı yoo. En sonunda yatağın altında bir kutu var onun üstüne çıkınca belli olmuyor bakınca, orada çıktı.

Niye anlattım, ilk yorumumda kedi olsa neyse demiştim ama o 24 saatlik nöbetlerde evde suyunu mamasını tüketir tuvaletini yapar ama sorumluluk duygusu geçmiyor yine de, siz yokken bir şey oldu mu aman vazo vardı düşürdü de bir yerini kesti mi bir yerden açık buldu da kaçtı mı diye düşünmek yoruyor insanı.

Isteğinizi daha uygun koşullara erteleyin. Bu şartlarda olan hayvana olur..

Hayvanların cins ırk diye satın alınmasını doğru bulmuyorum. Satın alma sahiplen!
Dısardaki köpeği ev hayatına nasıl adapte edeceksin? Mesele benim alerjij astımım var normalde köpekler tüy döker.. ama bakmakta istiyor. Toy poodle bakıyorum tüyü dökülmüyor, en ağır astım hastasını dahi tüyleri rahatsız etmiyor, ve dünyanın en zeki 2. Irkı. Ev hayatına adapte, verilen eğitimleri en kolau alan cocuklarla iyi anlasan .. sokaktaki ırklar ancak bahceli bir ev varsa müstakil ozaman mümkün.. biraz mantık çerçevesinde bakalım

Dısardaki köpeği ev hayatına nasıl adapte edeceksin? Mesele benim alerjij astımım var normalde köpekler tüy döker.. ama bakmakta istiyor. Toy poodle bakıyorum tüyü dökülmüyor, en ağır astım hastasını dahi tüyleri rahatsız etmiyor, ve dünyanın en zeki 2. Irkı. Ev hayatına adapte, verilen eğitimleri en kolau alan cocuklarla iyi anlasan .. sokaktaki ırklar ancak bahceli bir ev varsa müstakil ozaman mümkün.. biraz mantık çerçevesinde bakalım

'Dışarda' da çeşit çeşit köpek var, sokağa atılmış golden var mesela, rottweiler kırmaları var ne ararsan var ... veterinerler yuva arayan hayvan dolu küçük ırk istiyorsanız onlardan da bolca var. Ben 'sokak ırkı' olan bir rottweiler kırmasına sahibim, tüy dökmüyor. Yani yani akıl dediğiniz şey parayla olmuyor, köpek ırklarını tanımakla oluyor, yanına gelen hayvana o cins mi bu cins mi diye bakmakla da değil, can olarak bakıyor oluyor. Her zaman yazıyorum para=kafa değil asla, kafan yoksa paran olsa da yine ıska yine ıska:KK51:

'Dışarda' da çeşit çeşit köpek var, sokağa atılmış golden var mesela, rottweiler kırmaları var ne ararsan var ... veterinerler yuva arayan hayvan dolu küçük ırk istiyorsanız onlardan da bolca var. Ben 'sokak ırkı' olan bir rottweiler kırmasına sahibim, tüy dökmüyor. Yani yani akıl dediğiniz şey parayla olmuyor, köpek ırklarını tanımakla oluyor, yanına gelen hayvana o cins mi bu cins mi diye bakmakla da değil, can olarak bakıyor oluyor. Her zaman yazıyorum para=kafa değil asla, kafan yoksa paran olsa da yine ıska yine ıska:KK51:
En zeki sensin biz sultanahmette turistiz, aslında suan Russel’in o harika lafını yapıstırmak vardıda ayıp kacacak siteye… sen bulursun artık. Evde kırma/ eğitim aldırılamayacak durumda olan/ eski sahibinin nasıl davrandıgını bilmediğin / travması var mı yok mu bilmedipin hayvanı almak… hani sen cok sey bildiğini sanıyosun ya sen bi bok bildiğin yok 10 sene 3 sahio değiştirmis travmalı bir golden sahiplendik. Hayatımız değisti hayvan psikologundan tut götürmediğimiz uzman köpek uzmanı vs kalmadı. Günlerce yemrk yemez yememekten sarı kusar. Serumla beslenir . Senin hayatında görmediğin ilgiyi alakayı parayı zamanı hepsini döktük. Ailece yorulduk ölene kadarda elini sıkı sıkı tuttuk… hadi paran da yok kafanda yok zırtapoz burada kime akıl veriyorsun sen.. sen acaba hayatında eğitimlere o parayı harcamıs mısındır? Veteriner uyutalım dediğinde sadece 3 ay ömrünü uzatacak ameliyatı yaptırmışmısındır? Yanlıs anlama paramız var biz
Bir araba parası harcadık ragmen komsularımızdan sürekli sikayet aldık. Hadi simdi git o kücük beyninle baskasını eleştir.

X