Evde Ne Gibi Kurallarınız Var Kızlar

cok duzenli titiz bir esim var ve emegime cok saygili. ben temizlik duzeni cok severim. disari cikarken yada yatmadan evi toplar bir bardak dahi birakmam tezgahta sabah kalktigim da yada eve geldigim de ayni sekilde bulurum. tatile gitsem bile bunu devamini ayni sekilde saglar. sessiz bir anlasma var aramiz da kural yok🤡

cok duzenli titiz bir esim var ve emegime cok saygili. ben temizlik duzeni cok severim. disari cikarken yada yatmadan evi toplar bir bardak dahi birakmam tezgahta sabah kalktigim da yada eve geldigim de ayni sekilde bulurum. tatile gitsem bile bunu devamini ayni sekilde saglar. sessiz bir anlasma var aramiz da kural yok🤡
Eşinin burcu başak mı?

Birkaç tane var aslinda

İçeride sigara içilmez eşim ve ben kullanmıyoruz misafirler için geçerli

Dışarıdan gelindiği an eller yıkanacak işten okuldan gelindiginde veya tüm gün dışarda dolasilmissa direk üst değiştirilecek

Evde sigara içilmez.Disardan gelince çoraplar hemen çıkar.Cocuklar çocuk oldukları için akşam olunca makul bir saatte yatmalidir.

var
asla evımızde sıgara ıcılemez
dısarıdan geldıgımız kıyafetlerle yatak ıcıne falan gırmeyız
buzdolabına aldıgımız gıda urunlerı konulurken yıkanır sılınır temızlenır ve duzenlı bır sekılde yerıne oyle konur
lazım olan bırseyı kullandıktan sonra ısımız bıttıgı an yerıne koymak zorundayız kımse arkamızı toplamak zorunda degıl ve o ev toplanırken emek ve zaman verılıyor bu cok net kuraldır

bunlara hepımız dıkkat edıyoruz 3 kısılık aıleyız

Plakaları her kullanımdan sonra makineye atıyorum ki ben öyle titiz biri de değilimdir. Millet fazla pis herhalde asghshshs
Ben yağlı kağıt koyarak yapıyorum artık. Çünkü o plakalar yikadikca teflon tava gibi aşınıyor. Aşınması ve fazla cizilmesi de hoşuma gitmiyor. Her aşınmada bir tost makinesi yenileyemem.:stop:

Her evin kendine göre ufak tefek kuralları vardır.
Olması da gerekir bence.
Toplumda özellikle çocuklarımızın zorlanmasını istemiyorsak evde yaşlarına göre kurallara uyması ve sürekli yaptıkları rutin görevlerinin olması gerekir diye düşünüyorum.
Çiçek sulamak, çöp dökmek gibi.

Çocukların uyku saati
Yatmadan mutfak tezgahı temizliği
Oyuncaklar çocuk odasından çıkmıyor, çıksa da oyun sonrası geri gidiyor.

Evde sigara yasak
Mutfakta bulaşık bırakmak yasak
Yemek bittikten sonra herkes tabağını mutfağa götürür
KLozetın kapağı kapalı olarak sifon çekilecek
Yerde çorap bilmem ne bırakmak yasak
Direkt kirli sepetine gidecek.

Bizim evde kimse kimsenin hizmetçisi olmadığı için, herkes üzerine düşeni yapmak zorunda kalıyor

Kuralsız ev kadına eziyettir.

Bi kaç şey daha var da
Onlar takıntıya gidiyor neyse 😂

Bizim evin tek kuralı sanırım ev işlerinin ortak olması gerektiği. Bazı işleri hep ben yaparım bazı işleri hep eşim yapar. Bazılarını da dönüşümlü yaparız. Evin genel yönetimi bendedir, parayı organize etme eşimdedir. Çocuğum olduğunda büyüdüğü zaman o da ortak olacak ev işlerine. Bu şekilde olunca kurala gerek kalmıyor.

Bunun dışında annem çok takıntılı biridir ev konusunda bize evi zindan etti. Ben yapmıyorum, yapılacak işleri durumlara göre esnetiyorum. Ev hanesinin gülen yüzü daha önemli.

X