Sivilceli Ciltler Evde Siyah Nokta Bandı Yapımı..! (Çok Etkili)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Sonsuzzzz

Guru
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
3.934
333
siyah-nokta-bandi.jpg

Kendimizin yapacağı SİYAH NOKTA BANDI 1 :

Malzemeler:

-Jelatin ya da jöle (Büyük marketlerde bulabilirsiniz.. Ben DR. OETKER'in jelatinini kullanıyorum... Böyle meyveli olanlardan değil, sade jelatin olacak... Ve saç jölesi değil aman ha :KK9: )
-Süt

Yapılışı :

-Aynı ölçülerde jelatin ve sütü karıştırıyoruz... ( Mesela 1 yemek kaşığı jelatin ile 1 yemek kaşığı sütü karıştırıyoruz... )
-Sonra bu karışımı 10 saniye kadar mikrodalga fırına koyuyoruz ve jel kıvamına geliyor...
-Karışımı fırından çıkarıp biraz ılımasını bekliyoruz... yoksa yakar yani :18:
-Ilıyan karışımı bir fırçayla ( Ya da işte her ne olursa olsun farketmez :KK70: Ama fırça güzel yayıyor...) burnumuza ince bir tabaka halinde boylu boyunca sürüyoruz.. Artık başka nerede siyah nokta varsa bilmem, benim burnumda oluyo :KK8:
-Sonra kurumasını bekliyoruz ..
-Kuruduktan sonra hafif gülüyoruz :KK1: hatta iyice gülüyoruz :KK60:
-Sonra bandın çatlayan ucundan tutup yavaaaaaaaşça kaldırıyoruz... ( Hızlı çekmeyin )
-Sonrası yok işte bitti :KK14: Güle güle kullanın bayanlaaaar :KK54:

-Mikrodalga fırını olmayanlar, karışımı benmari usülü tarzında da hazırlayabilirler...

-Yani karışımı mesela su dolu bir cezveye kapalı bir kap içerisinde koyabilirler.. içine su girmesin dikkat edin... böylece JEL kıvamını alınca yeterli olacaktır kullanmanız için..

-Tekrar söylüyorum ılıtmadan sürmeyin :KK9: ve fazla da soğuk olmasın :KK34:

2 NOLU SİYAH NOKTA BANDI : ( Yumurta ve tuvalet kağıdı ile hazırlanıyor sadece :KK34: )

[video=youtube;WjaZeamT4wA][/video]

Bu tarifler ay takvimine göre yapmak daha etkili olacaktır.

NOT : ALINTIDIR..

Bunlarda ilginizi çekebilir..!

Diğer konu başlıklarım için ADIMA TIKLAYIN ve Profilime gelin. Oradan AÇTIĞIM KONULAR'a tıklayın.

Son düzenleme:
Evet youtube da görmüştüm ben bunu. Marketten jöle almaya gittim. Sadesini bulamadım limonlusunu aldım. Haliyle işe yaramadı tabiki. Yapış yapış birşey olmuştu :KK1:

Hemen denemek istediiim böyle büyük eski siyah noktalarda falan da işe yarıyor mu?? sanırım şifamı buldumm :KK70:

Hemen denemek istediiim böyle büyük eski siyah noktalarda falan da işe yarıyor mu?? sanırım şifamı buldumm :KK70:

öncelikle avatarına bayıldım BEYONCE AŞK'tır :KK19: şöyle söyleyeyim, bu yöntem en pahalı siyah nokta bantlarından çok daha etkili. denenmiş ve test edilmiştir:KK54: hatta dur, bu tarifin daha etkili olması için gün vereyim, o günlerde daha etkili olur:KK14:

Aa gercekten de yarari oluyor mu.? :KK1:
Benim sorularim var simdi :)
Öncelikle benmari usulü ne demek :)
Uygulamayi yaptiktan sonra siyah noktalar cikiyor mu tekrar cikiyorsa ne kadar sürede cikiyor? :KK9:

Aa gercekten de yarari oluyor mu.? :KK1:
Benim sorularim var simdi :)
Öncelikle benmari usulü ne demek :)
Uygulamayi yaptiktan sonra siyah noktalar cikiyor mu tekrar cikiyorsa ne kadar sürede cikiyor? :KK9:

benmari usulü şöyle oluyor. sıcak su dolu bir tencere var. ayrı bir metal kaba çikolata koyuyosun. sonra bu metal kabı sıcak su dolu tencereye oturtuyorsun ve o suyun sıcaklığı ile çikolata eriyor. işte bu şekilde eritme yöntemine benmari usulü eritme deniliyor:KK14:

Benmari-Usul%C3%BC-Nedir.png

işte bunun gibi :KK1:

benmari usulü şöyle oluyor. sıcak su dolu bir tencere var. ayrı bir metal kaba çikolata koyuyosun. sonra bu metal kabı sıcak su dolu tencereye oturtuyorsun ve o suyun sıcaklığı ile çikolata eriyor. işte bu şekilde eritme yöntemine benmari usulü eritme deniliyor:KK14:

Benmari-Usul%C3%BC-Nedir.png

işte bunun gibi :KK1:

Anladim yaparim o zaman kolaymis. Peki siyah noktalar tekrar ne kadar sürede cikiyor?

siyah noktalar evet tekrar çıkıyor. şimdi zaten konu yazıyorum. açtığım konulardan bilgiler edinebilirsin bakımlar ile ilgili :KK54: ama şu an daha hazır değil. yarım saate hazır olur:21:

siyah noktalar evet tekrar çıkıyor. şimdi zaten konu yazıyorum. açtığım konulardan bilgiler edinebilirsin bakımlar ile ilgili :KK54: ama şu an daha hazır değil. yarım saate hazır olur:21:

Tamam canim. Senin konularini genellikle takip ediyorum zaten ben, güzel bilgiler paylasiyorsun. :KK31:

X