Elektrikli Süpürgeler Evdeki Toz Derdi ve Yeni Elektrik Süpürgesi Anlaşmazlığımız

Almışsınızdır büyük ihtimal amaben yine de tereddüttedkiler için yazayım. Dyson un kablolusunu ve şarjlısını kullanıyorum. Şarjlı öyle evin ana süpürgesi olabilecek gibi değil yüksrk bazaların altına da çok girmiyor ama çekimi gayet güzel. Süpürmesi çok zevkli. İmkanı olan 2 modeli de değerlendirsin. Ana süpürge olarak kullanmayacağımdan şarjlıyı v8 aldım. V11 iyice uçuktu. Dyson ı Tavsiye ediyorum.

Not: bir önceki süpürgem phılıps marathon du. Kablosu uzundur. Sesi daha iyidir fakat 1 yılın sonunda güç kaybı yaşadım. 3 yılda da gitti motoru.

Dyson şarjlı canım ciğerim yirim yirim.
Ama bi kablolu süpürge değil.
Miele var bende kablolu, çok memnunum.
Ama kullanmıyorum pek :)
Dyson şarjlının performansı eminim birçok süpürgeden iyidir ama evde tek süpürge olmaz bence.
Konu eski ama merak ettim 😊. Miele çok iyi bir süpürge diye biliyorum filtrelemesi cok iyi özellikle kalitelidir de. Dyson dyson da öyle ama neden bir normal supurge değil merak ettim iyi mi cekmiyor yoksa sarjli oldugundan cabuk mu bitiyor sarji. Ben dikey almistim temizlik robotu cok yoruyor diye ama hic kullanmiyorum girgir gibi geliyor bana ama bakiyorum herkes çok memnun dikeyden ben de mi sıkıntı acaba diye düşündüm ama benim ki dyson değil belki ondandir

Konu eski ama merak ettim 😊. Miele çok iyi bir süpürge diye biliyorum filtrelemesi cok iyi özellikle kalitelidir de. Dyson dyson da öyle ama neden bir normal supurge değil merak ettim iyi mi cekmiyor yoksa sarjli oldugundan cabuk mu bitiyor sarji. Ben dikey almistim temizlik robotu cok yoruyor diye ama hic kullanmiyorum girgir gibi geliyor bana ama bakiyorum herkes çok memnun dikeyden ben de mi sıkıntı acaba diye düşündüm ama benim ki dyson değil belki ondandir
Benim dysonla ilgili tek sıkıntım büyük parçaları zor çekmesi, sıçratıyor.
Yoksa çekişi iyi, iyi temizlediğine inanıyorum. Sadece günlük temizliği dysonla yaparken şu an genel temizlikte de ina döndüm pratik olduğu için.
Şarjı dip köşe için yetmiyor ama evet.
Sıçratma durumu da biraz uğraştırıyor.

Merhaba hanımlar, iyi günler.

Derdim, bu da dert mi yahu denecek kadar az belki ama benim için dert işte. Çünkü aşırı derecede tozlanan bir evim var ve elektrik süpürgem de eskisi gibi iyi çekmiyor. Parkede, kalebodur zeminde iyi ama halıları temizlemiyor. Eski hali kalmadı. Eskiden halıya yapışır kaldırırdı şimdi dermanı yok. Hakkını yemeyeyim 7 sene beni iyi götürdü. Belki bir sene daha götürür ama çekilecek gibi değil.

Gelelim asıl soruna; uzun zamandır elektrik süpürgesi arayışındayım. 2018 mayıs civarı pandadan hallice sevgili eşime beğendiğim bir elektrik süpürgesini almayı önerdim. Tabii ki almadı. O zamanlar da dolar/euro uçmamıştı fiyatı da bence uygundu. Dyson Big Ball Animal Pro 2'yi beğenmiştim. Nedendir bilinmez, adam almayıverdi. Çünkü normalde alır. Maddi derdimiz de yok şükür. Mesela dün internetten SB'ın su hazneli mopundan istedim, gündüz de Parex'in mendilli moplarından almıştım. Yine normalde yahu bir mopa 160 tl verilir mi diyecek olan adam, tabii ki canım deyip aldı. Oysa ben kendimi bayağı ısrar etmeye hazırlamıştım.

Onu satın alırken kendiliğinden süpürge konusunu açtı. Dyson şarjlı süpürge alayım bari bir tane dedi ve elekteik süpürgesi konusu bizim hemen hemen her akşam gündem maddemiz olduğundan, "Yahu ona o kadar para verene kadar 1000 lira fazla ver de şunu al bari," dedim kabul etmedi. Neymiş şarjlı süpürge istiyormuş, kablolu süpürgeden bıkmış. Çünlü ben sık sık şehir dışına çıkıyorum ve beyimize kablolu süpürgeyi açmak zor geliyor. Tamam hak veriyorum, ben bile bazen bıkıyorum. Fakat süpürgeyi aktif olarak kullanan benim dolayısı ile benim rahatım önemli olan. Ben de acaba şarjlıyı alıp, birde philips marathon mu alsak diyorum. Çünkü gerçekten iyi bir elektrikli süpürge istiyorum. Araştırmasını da çok yaptım. Sanki en iyisi Dyson.

Konu uzun oldu farkındayım. Yarım saat bunun çekişmesini yaptık ve süpürge falan almadan konu kapandı. Tamam ben de dyson şarjlıyı istiyorum ama önceliğim genel temizlikte kullanacağım süpürge. İki tane çocuğum var ve evim hep toz içinde. Eşim de, niye illa bu big ball animal pro 2, diyor. Ben de çünkü aparatları da geliyor kutuda dedim. Çünkü birde aynı markanın big ball parquet 2 modeli var daha uygun ama kutu içeriğinde aparatları var mı bilmiyorum. Bu sabah tekrar baktım ve kutu içeriğinde yine garanti belgesi, süpürge olduğu yazıyor. Alt kısımlarda da aparat yazıyor ama kutu içeriğinde mi değil mi bilmiyorum. Biri indirimde 2.999 tl 5 günlük bir indirim. Diğeri de net tüm aparatları belli 13 saatlik bir indirimde 3.799 tl.

Efendim sorum şu: Dyson Big Ball Animal 2 mi, Big Ball Parquet 2 mi, yoksa aynı markanın şarjlı süpürgesi ve philips marathon mu? Ek olarak akşam eşime, tamam şarjlıyı al ama birkaç ay sonra bana istediğim süpürgeyi alacaksın, dedim. Bir şey demedi.

Hanımlar tecrübelerinizi paylaşmanızı istiyorum. Bu markaları kullanan ve şunu al diyen var mı? Hangisini almak daha mantıklı? Şarjlı süpürgelerini kullanıp, elektriklisi gibi iş görüp görmediğini merak ediyorum. Uzun olduğu için üzgünüm ama benim için şuan büyük dert çünkü Rowenta Silence Cyclone süpürge belimi çok ağrıtıyor, aşırı derecede emek sarf ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Dyson ablamda var,benim beğenmediğim bi yanı var süpürürken o çalıştırma tuşuna sürekli basılı tutmak gerekiyor.Bence gereksiz bi zahmet bi kere basıp çalıştırıp diğer basmada kapanması daha iyi olurdu ,bende roidmi x20 var şuan vakum gücü çok iyi turbo modu çalıştırmaya bile gerek olmuyo 6lı filtreleme sistemi var diye anlatmışlardı kullanmadan anlayamamışım önemini sağlık açısından da faydalı bişeymiş bu tozu,akarı vs çekip süpürgeden dışarı pis havayı hiç çıkarmıyo, ev hep tertemiz siz almışsınızdır artık süpürge ama araştırma aşamasında olanlar varsa roidminin süpürgelerine mutlaka baksın

X