Elektrikli Süpürgeler Evdeki Toz Derdi ve Yeni Elektrik Süpürgesi Anlaşmazlığımız

ya ben de boyleyim, maalesef cocuklar da, bazen oyun halisini odalarinda ununtuyorum da ayni gece basliyorlar oksurmeye tiksirmaya :bicak:

Kisin illaki hasta oluyorlar, ama cok nadir doktora gideriz ilac kullaniriz, zaten kreste alacagi mikrobu aliyor geliyor hep hastalar
Iyi besliyorum, öksürüp tiksirmaya da dogal gözüyle bakiyorum, cünkü enerjikler hala, bir de hareketli olduklari icin terliyorlar, yerde uzun vakit gecireceklerde bahtaniyelerini falan seriyorum, yastikti oyuncak koltuktu zaten yayiliyorlar yere, ama cok sükür evim eskiye oranlar cok daha temiz su hali olayindan sonra

Yaklasik 4 senedir marathon kullaniyorum. Ben cok memnunum.
Marathonun da bir suru basligi var ama gercekten o basliklari aparatlari kullanacak misiniz? Once 2 tane basligini kullanıyordum. Ama suan biriyle tum evi supurup geciyorum. Dyson hakkinda fikrim yok. Ancak marathon super bir makine.
Ben kendimi bildim bileli başlıkları kullanıyorum. Fonksiyona ve alana göre değişiyor doğrusu. Mesela banyoyu süpürdüğüm başlığı evde kullanmıyorum gibi gibi. Tozdan gerçekten bıktım. Dışarı toz vermesin istiyorum.

kenarlari iyi temizlemiyor diye sikayette bulunmuslar genel olarak, sizin isinizi tam gorur mu bilemiyorum,
bir de evdeyseniz robot gezip durdukca sinir olma ihtimaliniz var, daha cok evden cikarken calistirayim eve gelince ev temizlenmis olsun mantiginda dusunuyorum ben robotu.

ama sarjlilari iyi arastirin derim, cok iyi urunler var, tek bir urunle hem esinizin hem sizin ihtiyaclarinizi giderebilirsiniz.
Bende Philips in sarjlisi var ben cok memnunum, ama evde hali olmadigi icin size kesin bir sekilde oneremiyorum
Robot şuan düşünmüyorum zaten ileride daha iyi olur gibi geliyor. En azından çocuklar okula gittiğinde falan. Evde bebek varken zor olur gibi geliyor. Ancak üst katta işime yarar sanki.

Şarjlı istemiyorum değil, istiyorum. Mutfak için özellikle büyük kolaylık ama genel temizlik için normal bir süpürge almak bana daha mantıklı geliyor. Halıları temiz tutsa evde çoğunlukla temiz olur. Zaten üç ayda bir yıkamaya veriyorum halıları. Muhakkak üzerlerine bir şey dökülüyor lekeler oluyor. O kadar yıkanmasına rağmen hala toz bırakması delirtiyor beni.

Sulu süpürgeler ilk çıkınca teyzemler, annemler gitti en iyilerinden aldı ve kimse günlük temizlikte kullanmıyor. Zor geliyor, öylece duruyor süpürgeler, büyük temizliklerde kullanılıyor. Sadece zor olduğunu belirtmek isterim sulu olanların. Henüz şarjlı biz de almadık.
Sulu zaten kesinlikle düşünmüyorum. Yapamam ben öyle bir süpürgeyle. İlişki yürümez yani 😅

Bende bir önceki modeli dyson dc52 total animal var
Hayvan tüyü için olan turbo başlık harika
Bi onu bi normal başlığı bir de koltuklar için küçük bi turbo başlık var onu kullanıyorum
Geri kalan aparatlar gereksiz
Evde hayvan beslemiyoruz ama bana turbo başlık gerekiyor. Çünkü eşim tam bir tüy dökücü. Özellikle yatak odasında büyük başlıkların girmediği bölgeler için küçük turbo başlıklar iyi oluyor. Şuan kullandığım süpürgemde de vardı ama uzun zaman önce bozuldu kullanırken rahatlık sağlıyordu. Koltuklar için de başlık iyi oluyor çünkü ben her süpürmede muhakkak koltukları çekiyorum. Merdiven için ayrı aparat kullanıyorum koca başlıkla süpürülmüyor. Başka ne tür işime yarar başlık olur bilmiyorum ama kullanmasam bile bir yerde dururlar.

Evde hayvan beslemiyoruz ama bana turbo başlık gerekiyor. Çünkü eşim tam bir tüy dökücü. Özellikle yatak odasında büyük başlıkların girmediği bölgeler için küçük turbo başlıklar iyi oluyor. Şuan kullandığım süpürgemde de vardı ama uzun zaman önce bozuldu kullanırken rahatlık sağlıyordu. Koltuklar için de başlık iyi oluyor çünkü ben her süpürmede muhakkak koltukları çekiyorum. Merdiven için ayrı aparat kullanıyorum koca başlıkla süpürülmüyor. Başka ne tür işime yarar başlık olur bilmiyorum ama kullanmasam bile bir yerde dururlar.
Hayvan tüyü için olan modelde turbo başlık var diğerinde yok diye biliyorum
O başlık en kullanışlısı bence

Bir de irobot roomba 696 var ondan da çok memnunum çok eşyanız yoksa yerler nispeten boş ise günlük süoürme işini çokiyi yapıyor
Onu çocuklar büyüdükten sonra düşünüyorum. Kızım 15 aylık ve onunla irobot kullanmam çok zor olur. Ancak temizlenecek odanın kapısını kapatıp kullanabilirim. Salon, oyun odası ve mutfağıtemizlerken sorun olur. Oyun odasında büyük bir halı var. Mutfakta halıyı sağa sola çekmem gerekir, salonda ise masa altı ama sandalyeleri halıya çekersem iş görür gibi geliyor. Şimdilik önceliğim süpürge ama tavsiye için teşekkür ederim. 😊

Hayvan tüyü için olan modelde turbo başlık var diğerinde yok diye biliyorum
O başlık en kullanışlısı bence
Animal pro olan da başlık var o zaman. Küçük ayrıyeten satılan bir başlığı varsa onu alırım ayrıca o halde. Tabii önce süpürgeyi alabilirsek 😅

Onu çocuklar büyüdükten sonra düşünüyorum. Kızım 15 aylık ve onunla irobot kullanmam çok zor olur. Ancak temizlenecek odanın kapısını kapatıp kullanabilirim. Salon, oyun odası ve mutfağıtemizlerken sorun olur. Oyun odasında büyük bir halı var. Mutfakta halıyı sağa sola çekmem gerekir, salonda ise masa altı ama sandalyeleri halıya çekersem iş görür gibi geliyor. Şimdilik önceliğim süpürge ama tavsiye için teşekkür ederim. 😊
Benimki 10 aylık kendisi çalıştırıp peşinden emekliyor. 2 cm olan halılara çıkabiliyor. Masa altını da temizliyor. Bi tek ikeadan aldığım berjerin altına girip çıkamıyor. Bence büyük kolaylık, şarjlı süpürgeden çok daha iyi diye düşünüyorum.

Animal pro olan da başlık var o zaman. Küçük ayrıyeten satılan bir başlığı varsa onu alırım ayrıca o halde. Tabii önce süpürgeyi alabilirsek 😅
Haktan elektrik mi ne o temin ediyor parçaları türkiyede. Bi sorun diğer modeli alırsam ona uygun turbo başlık var mı kaç tl diye. Belki daha uyguna gelir öyle yaparsanız

Bu benim içinde önemliydi , filtreleri yıkanabiliyor bunu da seviyorum, hazneyi boşaltıp her şeyi yıkıyorum bakteri üretecek hiç bir şey kalmıyor içinde bu yüzden memnunum. Fiyatı da çok uygun, Kirby e verdiğim paraya çok acıdım sonradan, insan denemeden anlamıyor

Simdi baktim da söylediginiz süpürge burada(almanya) bagimsiz ve cok güvendigim bir test kurulusundan en yüksek notu almis.Tesekkürler verdiginiz bilgi icin.Süpürgem bozulursa ondan alicam.Fiyati da cok uygun.

Merhaba hanımlar, iyi günler.

Derdim, bu da dert mi yahu denecek kadar az belki ama benim için dert işte. Çünkü aşırı derecede tozlanan bir evim var ve elektrik süpürgem de eskisi gibi iyi çekmiyor. Parkede, kalebodur zeminde iyi ama halıları temizlemiyor. Eski hali kalmadı. Eskiden halıya yapışır kaldırırdı şimdi dermanı yok. Hakkını yemeyeyim 7 sene beni iyi götürdü. Belki bir sene daha götürür ama çekilecek gibi değil.

Gelelim asıl soruna; uzun zamandır elektrik süpürgesi arayışındayım. 2018 mayıs civarı pandadan hallice sevgili eşime beğendiğim bir elektrik süpürgesini almayı önerdim. Tabii ki almadı. O zamanlar da dolar/euro uçmamıştı fiyatı da bence uygundu. Dyson Big Ball Animal Pro 2'yi beğenmiştim. Nedendir bilinmez, adam almayıverdi. Çünkü normalde alır. Maddi derdimiz de yok şükür. Mesela dün internetten SB'ın su hazneli mopundan istedim, gündüz de Parex'in mendilli moplarından almıştım. Yine normalde yahu bir mopa 160 tl verilir mi diyecek olan adam, tabii ki canım deyip aldı. Oysa ben kendimi bayağı ısrar etmeye hazırlamıştım.

Onu satın alırken kendiliğinden süpürge konusunu açtı. Dyson şarjlı süpürge alayım bari bir tane dedi ve elekteik süpürgesi konusu bizim hemen hemen her akşam gündem maddemiz olduğundan, "Yahu ona o kadar para verene kadar 1000 lira fazla ver de şunu al bari," dedim kabul etmedi. Neymiş şarjlı süpürge istiyormuş, kablolu süpürgeden bıkmış. Çünlü ben sık sık şehir dışına çıkıyorum ve beyimize kablolu süpürgeyi açmak zor geliyor. Tamam hak veriyorum, ben bile bazen bıkıyorum. Fakat süpürgeyi aktif olarak kullanan benim dolayısı ile benim rahatım önemli olan. Ben de acaba şarjlıyı alıp, birde philips marathon mu alsak diyorum. Çünkü gerçekten iyi bir elektrikli süpürge istiyorum. Araştırmasını da çok yaptım. Sanki en iyisi Dyson.

Konu uzun oldu farkındayım. Yarım saat bunun çekişmesini yaptık ve süpürge falan almadan konu kapandı. Tamam ben de dyson şarjlıyı istiyorum ama önceliğim genel temizlikte kullanacağım süpürge. İki tane çocuğum var ve evim hep toz içinde. Eşim de, niye illa bu big ball animal pro 2, diyor. Ben de çünkü aparatları da geliyor kutuda dedim. Çünkü birde aynı markanın big ball parquet 2 modeli var daha uygun ama kutu içeriğinde aparatları var mı bilmiyorum. Bu sabah tekrar baktım ve kutu içeriğinde yine garanti belgesi, süpürge olduğu yazıyor. Alt kısımlarda da aparat yazıyor ama kutu içeriğinde mi değil mi bilmiyorum. Biri indirimde 2.999 tl 5 günlük bir indirim. Diğeri de net tüm aparatları belli 13 saatlik bir indirimde 3.799 tl.

Efendim sorum şu: Dyson Big Ball Animal 2 mi, Big Ball Parquet 2 mi, yoksa aynı markanın şarjlı süpürgesi ve philips marathon mu? Ek olarak akşam eşime, tamam şarjlıyı al ama birkaç ay sonra bana istediğim süpürgeyi alacaksın, dedim. Bir şey demedi.

Hanımlar tecrübelerinizi paylaşmanızı istiyorum. Bu markaları kullanan ve şunu al diyen var mı? Hangisini almak daha mantıklı? Şarjlı süpürgelerini kullanıp, elektriklisi gibi iş görüp görmediğini merak ediyorum. Uzun olduğu için üzgünüm ama benim için şuan büyük dert çünkü Rowenta Silence Cyclone süpürge belimi çok ağrıtıyor, aşırı derecede emek sarf ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Miele diyorum. Youtubea miele vs dyson yazıp bakabilirsiniz videolara. Amerikalıların yaptığı videolarda dysondan daha iyi çektiği görülüyor. Ve süpürge taş gibi. 2 senedir kullanıyorum istediğini yap süpürgeye çekip vurup itip hareket ediyorum temizlikte. Fiyatı da uygun, missss...

ben arnica teslanın klasik kablolu bi süpürgesinden aldım, şarj marj hak getire :confused:

Maşallah eşin markasına modeline hatta aparatına kadar biliyor ve tartışmasına da giriyor, ben esime dyson desem 'O Ne laa?' der😂😂
Bende bosch marka şarjlı dikey süpürge var.Senelerdir tek onu kullaniyorum baska almadim. Hergun 2 kere açıyorum,çektiği toza inanamazsın. Tek eksi yani koltuk altlarına girmemesi,yarim saatte şarjın bitmesi ve ağırlığı ama ona da bir süre sonra alışılıyor. Sık kullanıyorsan şarjlı al derim.Her deliğe girsin,evim büyük bana şarj dayanmaz diyorsan da normal süpürgelerden ama marka model bilemiyorum

Ben dyson süpürgelerinin hem kablolu hem şarjlısını kullanıyorum ikisi de harika şarjlı günlük temizlik için kabloluda 10 günde bir kullanılıyor

Ay, yazayım dedim. Azmin zaferi midir, arkadaşımın önerdiği kitabın zaferi midir bilemedim. Bir ay önce bugün, aynı saatlerde eşimle süpürge tartışmasına girmiştik. Az önce dyson parqueti almış bulunmaktayız. Taktiği bulmuş bulunmaktayım 😅

Ay, yazayım dedim. Azmin zaferi midir, arkadaşımın önerdiği kitabın zaferi midir bilemedim. Bir ay önce bugün, aynı saatlerde eşimle süpürge tartışmasına girmiştik. Az önce dyson parqueti almış bulunmaktayız. Taktiği bulmuş bulunmaktayım 😅
Merhaba memnun musunuz nasıl
Bana da acil gerekli

Merhaba memnun musunuz nasıl
Bana da acil gerekli
Çok memnunum. Özellikle başlıklarını çok seviyorum. Ana başlığı halıda, fırça başlığı zeminlerde kullanıyorum. Normalde zemin için olan başlık kullanmaktan hiç hoşlanmazdım ve kullanmazdım ama bu makinede fırça başlığı oldukça kullanışlı ve yerde hiç kaba kırıntı falan bırakmıyor. Tek sıkıntı saç falan başlığın boru kısmında kalıyor ve en son onları başlığı çıkarıp süpürge ile çekmek gerekiyor. Eğer alırsanız ilk kullanımda ana başlığı garipseyebilir ve büyük parçaları çekmediğini düşünebilirsiniz ama tekniğini çözdüğünüz zaman rahatlıkla çektiğini görürsünüz. Çünkü ana başlıkta fırça yok, silikon var. Ana başlığın yanlarından hava girişi yapılmış büyük parçaları alırken başlıkla yanından geçmek yetiyor hemen içine çekiyor. Özellikle o yan hava delikleri kıyıda köşede çok iyi oluyor. Youtube'dan da videolarını izleminizi öyle karar vermenizi tavsiye ederim.

X