Evden gitmeyen koku.. ve kalıcı oda parfümü ??

nvbahar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2011
272
4
Yeni taşındığım evimde alışamadığım bir koku var. hani eski evlerin bayat bir kokusu olur ya öyle bir şey. duvarlara sinmiş sanki. rutubet falan yok. boyası da yapıldı.
evi temizleyip çıkıyorum, dışarıdan girdiğimde temizlik hissi değil de hala o kokuyu duyuyorum. girince mis gibi koksun istiyorum artık. oda parfümü de kalıcı koku bırakmıyor. tavsiyeniz?

Ev uzun süredir falan kapalıysa ondan olabilir.Bol bol kapı pencere açıp epey havalandırın.Sorun çözülür belki.

Şu kavunlu oda kokuları var tavsiye ederim.
Eve girince buram buram kokuyor :KK16:

Vernelin mor kutusunun yumuşatıcısını sulandırıp fıs fısa koyup heryere sıkın,göreceksiniz eviniz mis gibi kokacak:KK16::KK16:

Salonumda elektrikli oda parfümü var epey kalıcı .
Banyomda otomatik fısfıslı parfüm makinası var.Her 10dakikada bir fısatıyor.Markası glade.
Antremdede var bu otomatik makinadan.
Yatak odamda da şundan var turuncusu çok güzel kokutuyor ..

Ben koku.hastasıyımdır.
Evimin güzel koktuğunu söylerler.:KK12:
E kaç çeşit parfüm kullanıyorum koksun mümkünse :KK53:

Son düzenleyen: Moderatör:
oda parfumlerının halılara ız yaptıgınıd usunuyorum :)

Arkadaşlar oda spreyleri yüksek derecede kanserojen madde ihtiva ediyor, doktorların kullanılmaması konusunda ciddi uyarıları var

Evde ki kokuya gelince, şimdi tam mevsimi mandalinanın, kabuklarını rondodan geçirip, bir kaç yerde açıkta bırakın, evinizi de bolca havalandırın, bir süre sonra sadece mandalina kokusu alırsınız, kolay gelsin

Son düzenleyen: Moderatör:
yerleri sildiğim suyun içine yumuşatıcı koyuyorum. 2 güne bir yerleri sildiğim için mis gibi kokuyor:KK31:

Şimdilerde evler için özel bambu çubukları ve solüsyonları olan doğal koku setleri var.
Ya da mesela lavanta keseleri var, doğal ürünler satan yerlerde bulunuyor. Onlardan
kullanabilirsiniz. Ben de önermem kesinlikle oda spreyi tarzı kokuları.

Kışın portakal, mandalina kabuklarını rondodan geçirip koku verici olarak kullanırız
bazen, yazın da yasemin çiçeklerini suya ters çevirip misss kokusuyla mest oluruz.

İz yapmak mı :KK53:
Nezamandır kullanıyorum iz miz yaptığına şahit olmadım :KK14:

Artık herşey kanserojen...
Yediğimiz meyve içtiğimiz su bile...
Herşey :26:

Bunun nedeni çok basit aslında. Kimyasallar... Artık herşey suni bir
etki ile oluşturuluyor. Meyve ve sebzeleri mevsimi dışında, o kimyasallar
sayesinde buluyoruz. Daha güzel görüntüye sahip diye aldıklarımızı da
aynen. Bu kokular da kimyasallar sayesinde uzun süre kalıyor.

Gözle görmediğimiz için algılamıyoruz ama vücudumuzun her zerresi bu
kimyasallarla işleme giriyor. Mesela öyle maddeler var ki zamanla sinirsel
iletimi inhibe edebilir. Biz farkında olmadan maruz kalıyoruz bunlara. E sonra
zaman içinde her türlü vücut fonksiyonunu kaybetme riski yaşıyoruz.

Yapabiliyorsak doğal olanını yapmak en iyisi. Ki aslında çok da zor değil.
Mesela biz küçükken, yaklaşık ilkokul çağlarında, anneannemin yetiştirdiği
güllerden gül suyu yapıyorduk. Alkolsüz, mis gibi...

Öyle bir durumum olsa ben cam kapı duvar her şeyi her yeri çamaşır suyu ile silerdim:44: Badana yapmayı deneyebilirsiniz. Evin ücra köşelerini iyice temizleyin halı altlarını koltuk yatak altlarını... ben olsam çamaşır suyu kullanırım da çok zararlı biliyorsundur onun yerine sirkeli su öneriyorlar koku giderici olarak. öyle oda kokusuyla falan olmuyor çünkü.

Öyle bir durumum olsa ben cam kapı duvar her şeyi her yeri çamaşır suyu ile silerdim:44: Badana yapmayı deneyebilirsiniz. Evin ücra köşelerini iyice temizleyin halı altlarını koltuk yatak altlarını... ben olsam çamaşır suyu kullanırım da çok zararlı biliyorsundur onun yerine sirkeli su öneriyorlar koku giderici olarak. öyle oda kokusuyla falan olmuyor çünkü.

çamaşır suyu zararlı mı? hiç duymamıştım o kadar çok severim ki nerdeyse içicem, ne zararı var acaba bilginiz var mı

Oda kokuları alerji, astımı artırıyormuş. TV de izlemiştim nem vs koku icin kedi kumu ve karbonat önermişlerdi.

çamaşır suyu zararlı mı? hiç duymamıştım o kadar çok severim ki nerdeyse içicem, ne zararı var acaba bilginiz var mı

Kendisi zaten bir asit çözeltisidir. Oldukça kuvvetli bir kimyasaldır. kesinlikle vücutla temas etmemesi gerekir. solumak bile çok tehlikelidir uzun süre çok miktarda kullananlarda beyin fonksiyonlarını bozduğunu okumuştum bir keresinde. Hatta hamilelerde düşük tehlikesi yarattığını bile okudum.
Onun dışında tamamen yüzeyi mikroplardan arındırdığında mikropların daha hızlı üremesine imkan veren bir ortam hazırlıyor. hele bulaşık yıkamak falan çok çok tehlikeli.

çok dikkatli kullanmak gerekli :26: ben çok az kullanırım çok gerekli görürsem.

teşk bilgi için temizlik anlayışımı değiştirmem gerek sanırım :KK14:

İz yapmak mı :KK53:
Nezamandır kullanıyorum iz miz yaptığına şahit olmadım :KK14:

Artık herşey kanserojen...
Yediğimiz meyve içtiğimiz su bile...
Herşey :26:

valla canım neredeyse yuzdeyuz emınım ozellıkle omakıne sprey adam o kesın ız yapıyor lamınatta sehpada

X