eve giren kayınvalide vol 134545352

Ben kocana üzüldüm. Eski konularınızı bilmiyorum, Taman öncden eve girip eşyaların yerini değiştirmiş olabilir tabi kabul edilecek bişey değil ama demişsiniz kötü niyetli girmemiş, kombiyi kısmış. Hem eşinizin annesi el değil. o ev eşinizin de evi. Eşim milletin gazına gelip annem hakkında yok evime girdi, yok çıktı bıktım dese yüzüne bakmazdım.

Bence cok abarti tepki vermissiniz,bosu bosuna esinizle tartismissiniz.O yasli bir insan ve yalniz yasiyordu galiba..ne olur girse ustelik kotu birsey de yapmamis..bu kadar sinirlenmeye deger mi 3 gunluk dunyada..Bazi insanlari oldugu gibi kabul etmek gerekiyor,bir de boyle deneyin.
Birde nacizane tavsiye bazi ozelinizi anlatmayin kimseye,boylesi daha iyi..

Ayyy kayınvalideniz çok tuhaf siz evde yokken niye giriyor boş eve anlayamadım insan hep diken üstünde olurdu :) Neyse siz eşinizle aranızı bozmamaya bakın takmamaya çalışın.

Ayy en çok da şu erkeklere acıyorum yazık be :KK48:k.v bi yandan gelin bi yandan:KK53: haklısınız ama umarım orta yolu bulursunuz.:KK51:

Arkadaşlarınız sizin o kadar üstünüze gelmemeliydi, siz onların gazına gelmiş gibi olmuşsunuz. Ama aslında gerçek düşünceniz ile hareket etmişsiniz.biraz üstünü örttünüz ama siz hala istemiyorsunuz eve girmesini.. Ki son derece haklısınız..

Ne demek evi havalandırdım, yeri geliyo 1 hafta tatile çıkıyoruz, valla kimse havalandırmıyor, havasızlıktan da gebermiyoruz gidince.. Kadın enteresan..

Eski konunuda biliyorum,kabul edin arkadaşlarınızın gazına gelmişsiniz olabilir bazen hepimiz yapıyoruz bunu,eskisi gibi değilse artık kabul edin ilerde çocuğuda kv bakacak ise şimdiden kendinizi arlıştırın yada yok olmaz diyorsanız işden çıkıp evi bekleyin çünkü kv niz hiç vazgeçmiycek :KK43:

kayınvalidenin kafasına göre senin evine girmesi hiç hoş değil. madem böyle yapacak ayrı bi ev yuva kurmanın ne anlamı kaldı? kocana değil de annesine konuş bence.

arkadaşlarına da ayrı sinir oldum, dostlar mı düşmanlar mı belli değil, neden senin hassas noktanı bildikleri halde bu kadar üstüne gelip gaza getiriyolar? amaçları ne seni kötü etmek mi kv ile? bence arkadaşlarının bi daha o şekilde konuşmalarına izin verme, bu kadar laf etmeye hakları yok.

senin de o gazla kocana çıkışman yanlış olmuş. adam ilk başta alttan da almış ama onu bunaltma bence. direk kv ile konuş sen bi kez daha. bi kez daha. bi kez daha. anlayana kadar. onda sizin evin anahtarı falan mı var alın onu da. ya da kapının anahtarını değiştirin. gelmek istediği zaman sen evdeyken gelir zili çalar oturur gider. kafasına göre eve girmek nedir.

Herşeyini herkesle paylaşma, heleki özel hayatını asla. Kv al karşına tekrar konuş rahatsız olduğun davranışlarını dile getir kendi sorununu kendin hallet, eşini dahil etme.

Valla tatlım bı soz var sırrını syleme zira dostun uzulur dusmanın sevınır dıye okudugum kaadarıyla arkadasların senı cekemıyr ve senın canını sıkmak ıcın cabalır ve malesef amaclarına ulasıyr bsuna kendını uzme evındekı huzuru bzma bence sen onlara derdını anlatma mutlu oldugun olayları anlat mesela dekı eve bı gıttım kv yemegı yapmıs sfrayı kurmuş evıne gıtmış de yada bugun eve bı gıttım heryer pırılpırıl kv evımı temzlemış de kcam bana cıcek almış de kv utulerımı yapmıs de vs vs bı bak arkadaslarının suratı nasılda sekılden sekıle gırecek hemen kaynvaldenle yasadıgn ktu olyları hatrlatmaya kalkacaklar huzurunu bzmak ıcın sende gul ay onlar eskıdendı sımdı ustume tıtryr de dahada kudurt bak bakalım brdaha cesaret edeblyrlarmı senın sınırını bzmaya amaaaan kv grerse grsın senın ıc camasırını mı grcekmış bsver o utanmyrsa sen hııııc utanma snucta mahremıne gren o takma yanı zaten trun olunca kacar o

Resmen elin kotu niyetlisinin gaziyla kocanin gununu mahvetmissun ve tabiki kendi gununu de. Yavrum kadinlari bilmiyo musun inadina soylemis belli ki yani. E adam sana annem ilerde cocugumuza bakmicak mi dediginde niye o ayri diyosun e ayni sey o zaman da sizin yarariniza bi sey yapmis oluyo simdi de tamam eskiden hakliymissin da artik cozmussunuz ola

Ay o kadar ve o kadr haksiz buldumki sizi.
Kadin napmis ya??
Kombiyi kismis, iyilikte yaramiyor.
Kocanizdan bin kere ozur dilemelisiniz.
Naptin adamin anasi size??
Bide gelmis " cocuk olunca o zmn baska" diyosunz. Ne baska be? Acik acik diyosunuzki : ay bedavadan etinden sutunden yararlanicam kvnin bebek olunca, basina aticam cocugu, buda benim hakkimdir, o baska bi konu" demeye getiriyosun. Uff sinirlendim ya.
Sizde haksiz oldugunuzu biliyosunz aslinda.
Ama neden burya konu actiniz bizden ne duymak istiyosunz hic anlamadim.
Burya konu yazicagina git anasini gomerken size hala askim bebegim diyen o erkege kendini affetirmeye calisin. Allttan altttanda kv dende ozur dileyin, bu kadin bunu hic ama hic haketmiyor.

"Acik acik diyosunuzki : ay bedavadan etinden sutunden yararlanicam kvnin bebek olunca, basina aticam cocugu, buda benim hakkimdir, o baska bi konu" demeye getiriyosun. Uff sinirlendim ya."

Boşa sinirlenmeyin, konu sahibi öyle demiyor; parasıyla bakacakmış kaynana torununa üstelik kendi isteği de bu yöndeymiş.
Olay kombiyi kısması değil, uyarılmasına rağmen sürekli eve girip bir şeylere müdahale etmesi. Kombi denk gelmiş sadece, o günün bahanesi olmuş.

Elin ne söylediği önemli değil.
Asıl rahatsız olan sensin.
Bence eşinle açık açık konuş
Anahtarı alın.
Başka çözüm yolu yok.
Kv de yüzsüz çünkü , o kadar tartışmaya hala gitmeye devam ediyorsa habersiz.
Yalnız küçük şeyleri büyütüp haklıyken haksız olmayın , konuşun anahtarı alın.

Mesele ev veya eşyanın eskimesi değil. Düzene karışılması. Şahsen ben kabul etmezdim. Ben yatak odamı her dakka toplu tutmam. Benim herseyimi görmek zorunda mi kv.
Bu durum benim kardeşimin başına gelmişti. Kv gorumcesi anahtarla eve giriyordu. Yaptığı yemeklere kadar dolapta bakıp ona patates koyulur mu vs karisiyolardi. Gorumcesi gelip oturma odasında kalıyordu kendi evleri olduğu halde. Bir gün iç çamaşırıyla yakalandı. Son noktası oldu. Anahtarlar herkesten alındı. K bakmayın da ev özel yaşam alanıdır.
O SEVİYEDE BİR İHLAL DEĞİL SON BAHSETTİĞİ KONU SAHİBİNİN.
HAVALANDIRMA,KOMBİYİ KAPATMA VS.
EVDE OLMADIĞI BİR SÜREÇ.
TABİKİ HOŞ DEĞİL AMA İLERDE TÜM GÜN EVİNDE OLMA İHTİMALİ VAR.
O YA DA BAKICI ,YABANCI BİRİ EVİN HER YERİNDE DOLAŞABİLECEK.

NORMAL KARŞILANAMLI DEMİYORUM.
İNSAN RAHATSIZ OLDUĞU BİR ÇOK ŞEYE MECBURİYETLER SONUCU KABULLENEBİLİYOR.

"Acik acik diyosunuzki : ay bedavadan etinden sutunden yararlanicam kvnin bebek olunca, basina aticam cocugu, buda benim hakkimdir, o baska bi konu" demeye getiriyosun. Uff sinirlendim ya."

Boşa sinirlenmeyin, konu sahibi öyle demiyor; parasıyla bakacakmış kaynana torununa üstelik kendi isteği de bu yöndeymiş.
Olay kombiyi kısması değil, uyarılmasına rağmen sürekli eve girip bir şeylere müdahale etmesi. Kombi denk gelmiş sadece, o günün bahanesi olmuş.

Benim anlamadigim olaysa ilk once telefonda kombiyi kapatan kvye" ha acik unutmusuzdur anne" diyip kapatmasini onayliyor konu sahibi. Sorun yok, kapatiyor telefonu oyle sifir sorunla. Ve sonra is arkdaslari devreye giriyor, iste o zmn olan oluyor. Is arkdaslarinin gazina geldi konu sahibi besbelli. Ayrica zaten konu sahibi kvdemle anlasmistik artik evimin yakinindan gecmiycekti, hic eve girmiycekti demiyor. Biyerde " anlasmistik eski gibi abartmiycakti" diyor. Buda demek oluyorki arada sirada gelmesini sorin olrak gormuyor( hatta dediki anlasmamizin ardindan dediginide yapti, zirt pirt gelmedi abarti bi sekilde).
Ve sonradan is arkdasli devreye giriyor ve olan oluyor. Demek oki kv birden goze batiyor, neden? Besbelli doldurusa gelmis.

1.İşe ev ; eve iş götürmeyin.Herşey oldugu yerde kalması münasip..Sizin kayınvalidenizden iş arkadasınıza ne

Ya iste biz millet olarak birseylerin b.kunu cikariyoruz..is arkadaslarin neden ozel seylerini biliyorlar? O zaman boyle her kafadan ses cikar. Is baska arkadaslik baska demis atalar..

Hem okumayla bunun ne ilgisi var? Bizim kulturumuz bazi yonleriyle candir, ama bazi yonleriylede gereksiz heyecandir :-) mesela boyle konularda ne kadar okumus olursa ol bas etmek zor. Cunku sen ne kadar okumussanda karsidaki cahil :-) bu yuzden cozum tek tarafli degil iki tarafli olmali..nacizane fikrim.

Valla bence bu durumu lehinize cevirin derim.
gecen haftalarda kürtaj oldum anahtarlarımız kapının üzerinde dedim ki kuzenlere evi biraz çekip çevirin gelmem geç olacak çok şükür madem giriyorlar bu durumu kullanın toplasın düzenlesin ne olacak sanki

X