Eve gitmek istemek

Kızlar merhaba

Kv de geldik hafta başından beri buradayız. (Eve 1 - 1,5 saat mesafe) . Eşime dedim ki bugün akşam dönelim. Vay efendim olmaz mış eve gidip ne yapacakmışız. Diyorum ki dinleneceğim. Baya tartıştık. Bugün kuzenleri gelecek dedim ben onlarla döneyim olur dedi. Neyse normalde de annemlerle sık görüşüyoruz çünkü çocuğa bakıyor okula gidip gelirken. Bana diyor ki sen anlayışsızsın. (Bu arada kendi kardeşi mesela hiç gitmez kaynanasına hem bizimle) dünden beri surat asıyor sırf evime gitmek istediğim için. Zaten 5 gündür buradayız. İnsan kendi evini özlüyor. Normalde de yoğun olarak çalıştığım için evimde vakit geçiremiyorum.
Şimdi ailesinin yanında bana surat asıyor.
Vallahi nefretlik geldi. Bencilsin dedim. Bunu en son söyleyecek kişisin diyor

Sürekli manipüle ettiği için hep kendini haklı çıkarıyor

Ne diyeyim sizce,
5 Gun kayinvalide evi korku filmi gibi gercekten. 1 gece bile zor kalirim. Allahım nasip etti ve memlekette ev alıp kurtulduk ailelerde kalma derdinden.
İnsan kendi kök ailesinin evinde bile 5 gun kalamiyor, evini ozluyor. Ben cok evciyimdir.
Esiniz surat asarak sizi manipule edecek ve gitmekten vazgecmenizi saglayacak. Buna kanmayin. Binin kuzenlerle gidin evinize. Eger kalirsaniz her bayramda ayni senaryoyu yasayacaksaniz. Giderseniz, seneye uzun kalmayi teklif edemeyecek size.

Gerçekten öyle bir özlem oluyor mu?

Evlenince farklı bir hayata başlayıp eskisi eskide kaldı diye düşünüyordum ben hep.
evli değilim
farklı bir hayatın olması için illa evlenmek gerekmiyor, ben 27 senedir ailemden ayrı yaşıyorum ama 54 bayramdan rahat 45-50 sini beraber geçirmişimdir (yurtdışında yaşarken bazen gelemedim ya da tr'de yaşarken tatile başka yerlere gittiğim bazı bayramlar da oldu)

bizde herkesin bayram namazına gitmesi, öğünlerde 40-50 kişilik sofralar kurulması, toplu bayramlaşma gibi gelenekler var, evli olanlar da geliyor yani 4-5 gün de kalıyor.

neredeyse her bayram (özellikle de böyle mevsim müsaitse taitl de uzunsa) mevlit, nişan, düğün, isteme, vs gibi başka organizasyonlar da oluyor

böyle fazla yoğun geçen bayramları olan bir gelenekten gelince mesela özleniyor, ben eşim filan yokken de özlüyorum yani babamın annemin evinde bayram yapmayı - çünkü anne baba evinde değilsen bayram gibi bir bayram olmuyor -bence. bayramlaşmaya kimsenin gelmediği, zaten ya çalışıyor ya da bambaşka ülkede tatil yapıyor vs. olduğum şekilde geçiyor, bayram gibi geçmiyor o şekilde.

Laf anlatamıyorum iletişim kuramıyorum..
Şimdi de kuzenlerinin yanında kuzenleri ne zaman döneceksiniz dedi. Bugün döneceğiz Berlingoes dinlenemiyormuş burda dedi :O bende ne alakası var dedim. İnsanların yanında beni rezil etti

Laf anlatamıyorum iletişim kuramıyorum..
Şimdi de kuzenlerinin yanında kuzenleri ne zaman döneceksiniz dedi. Bugün döneceğiz Berlingoes dinlenemiyormuş burda dedi :O bende ne alakası var dedim. İnsanların yanında beni rezil etti
Rezil olacak bir şey yok ki.

Ben olsam “evet ya evimden ve yatağımdan başka yerde dinlenemiyorum” derdim.

Normali de bu değil midir zaten?

evli değilim
farklı bir hayatın olması için illa evlenmek gerekmiyor, ben 27 senedir ailemden ayrı yaşıyorum ama 54 bayramdan rahat 45-50 sini beraber geçirmişimdir (yurtdışında yaşarken bazen gelemedim ya da tr'de yaşarken tatile başka yerlere gittiğim bazı bayramlar da oldu)

bizde herkesin bayram namazına gitmesi, öğünlerde 40-50 kişilik sofralar kurulması, toplu bayramlaşma gibi gelenekler var, evli olanlar da geliyor yani 4-5 gün de kalıyor.

neredeyse her bayram (özellikle de böyle mevsim müsaitse taitl de uzunsa) mevlit, nişan, düğün, isteme, vs gibi başka organizasyonlar da oluyor

böyle fazla yoğun geçen bayramları olan bir gelenekten gelince mesela özleniyor, ben eşim filan yokken de özlüyorum yani babamın annemin evinde bayram yapmayı - çünkü anne baba evinde değilsen bayram gibi bir bayram olmuyor -bence. bayramlaşmaya kimsenin gelmediği, zaten ya çalışıyor ya da bambaşka ülkede tatil yapıyor vs. olduğum şekilde geçiyor, bayram gibi geçmiyor o şekilde.
Yok yok yanlış anlaşıldım.

Elbette insan bekarken de farklı bir hayat yaşayabilir.

Bende bir gariplik olabilir.

Gençliğimde çok mutluydum anne baba evinde aşırı rahat bir insandım ama şimdi orta yaşa yaklaştım. Gençliğimi de anne baba evimi de özlemiyorum.

Yok yok yanlış anlaşıldım.

Elbette insan bekarken de farklı bir hayat yaşayabilir.

Bende bir gariplik olabilir.

Gençliğimde çok mutluydum anne baba evinde aşırı rahat bir insandım ama şimdi orta yaşa yaklaştım. Gençliğimi de anne baba evimi de özlemiyorum.
Ben gençliğim de çok mutlu değildim ona rağmen o yılları bazen çok özlüyorum. Hatta lise arkadaşlarımla grubumuz var keşke bir gün de olsa o yıllara dönebilsek diyoruz :)

Rezil olacak bir şey yok ki.

Ben olsam “evet ya evimden ve yatağımdan başka yerde dinlenemiyorum” derdim.

Normali de bu değil midir zaten?
Çok haklısınız.. benim en kısa zamanda psikolog a gitmem gerekiyor içimdekileri insanlar kırılacak diye söyleyemiyorum :KK43: dün anneme gittik geldik annemle konuşuyordum ama aklıma gelmiyor annemde bana yapma boşver demişti eşim duymuş annen niye öyle diyor diyor. Ailesinin yanına gelince bambaşka bir adam oluyor yoruldum

Bu arada eşim ve ailesi birbirine çok düşkün görümcem bile eşiyle kendi kayınvalidesine bitmez. Bizimle kalırlar

Kaç yıllık evlisiniz onu orada bırakıp kendi evime geçerdim lafını bile yapmazdım bunun değmez çünkü ya insan karısıyla bir şeyler yapmaz istemez mi bu nedir yahu hafta başından beri 😱ailesiyle mutluluk dilerdim hatta 😂

Bu arada eşim ve ailesi birbirine çok düşkün görümcem bile eşiyle kendi kayınvalidesine bitmez. Bizimle kalırlar
Ben de aileme düşkünümdür ama insanın evi başkadır eşimle baş başa kalmak isterim yani 😂 1 haftadır aile evinde kalmak nedir böyle saçmalık olabilir mi?

Son düzenleme:
Kendimi yerinize koydum madem ananın evine çok meraklısın kal orda süresiz derdim.

Bu ne sevda arkadaş ana evine ben kadın halimle anne evi bana yabancı geliyor.
Hep bu evini sahiplenemeyen erkek tavrı bu. Kafasına vura vura öğretmeniz lazım artık evinin neresi olduğunu.

Aşırı saçma 1 saatlik yol için beş gün orda kalmak nedir. Ben sizi haklı buldum dönün evinize bence bu kalmalı durumu da aranızda konuşup tedavülden kaldırım böyle hayat geçmez valla.

Kızlar merhaba

Kv de geldik hafta başından beri buradayız. (Eve 1 - 1,5 saat mesafe) . Eşime dedim ki bugün akşam dönelim. Vay efendim olmaz mış eve gidip ne yapacakmışız. Diyorum ki dinleneceğim. Baya tartıştık. Bugün kuzenleri gelecek dedim ben onlarla döneyim olur dedi. Neyse normalde de annemlerle sık görüşüyoruz çünkü çocuğa bakıyor okula gidip gelirken. Bana diyor ki sen anlayışsızsın. (Bu arada kendi kardeşi mesela hiç gitmez kaynanasına hem bizimle) dünden beri surat asıyor sırf evime gitmek istediğim için. Zaten 5 gündür buradayız. İnsan kendi evini özlüyor. Normalde de yoğun olarak çalıştığım için evimde vakit geçiremiyorum.

Ne diyeyim sizce,
"Eve gidip ne yapacağız" sorusundan sonra valizlerini toplar ailesine gönderirdim. Bir ömür orada şeyi şeyişeyyapabilir.

Hiç mi paylaşım yok aranızda, evliliğin iyi gittiğine mutlu olduğunuza emin misiniz bu adamla?

Hanımlar 8 senelik evliyiz. Her bayramım böyle geçiyor. Anlayış sıfır sıfır. Bugün öğlen gibi döndük eve konuşmuyoruz. Akşam yemeğe çıkalım falan dedi. Yok dedim gelmeyeceğim içimden onunla konuşmak plan yapmak gelmiyor. Pazartesi işe gideceğim evimde vakit geçiremeden. Bahçeli evde oldukları için ailesi dönmek istemiyor

Kızlar merhaba

Ne diyeyim sizce,
Senin dötünü yerim de.
Tatlıya baglayın

Hanımlar 8 senelik evliyiz. Her bayramım böyle geçiyor. Anlayış sıfır sıfır. Bugün öğlen gibi döndük eve konuşmuyoruz. Akşam yemeğe çıkalım falan dedi. Yok dedim gelmeyeceğim içimden onunla konuşmak plan yapmak gelmiyor. Pazartesi işe gideceğim evimde vakit geçiremeden. Bahçeli evde oldukları için ailesi dönmek istemiyor
sizin yorum yapma kendi istediklerinizi yapma hakkınız yok mu bu ilişkide? tatilin 5 günü 1 saatlik mesafedeki yerde kalmak nedir ya? eşiniz kalsın o zaman siz dönün olmuyor mu

X