Eve temizlik için yardımcı almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gkulata

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
356
578
32
Yeni evliyim 2 aylık. Ve evime ayda üç dört kez temizlik için yardımcı almak istiyorum. Çalışan bir insanım maddi durumum da var. Sorun ne derseniz utanıyorum :)

Annem bizim eve kadın alınca öncesinde üstünkörü bir temizlik yapardı. Banyoya filan bir su dökerdi. Ortalığı toparlardı. Sonra kadına sadece dolap silme ve cam silme işleri kalırdı.

Şimdi benim evim ikimiz de çalıştığımız için dağınık oluyor ve pis oluyor. Banyo kötü oluyor. Sanki temizlemeye gelen kadın beni kınayacak filan biraz çekiniyorum. Kedi var bir de evde her yer tüy. Birisi görse “bu tüy içinde nasıl yaşıyorsunuz iğrenç” filan der :) Siz nasıl yapıyorsunuz? Pis evinizi başkası görünce utanmıyor musunuz?

Geçen çağırdım birini. Abla valla bu kadar pis değildi bu ara çok yorgunum yeni de ameliyat oldum bakamıyorum dedim. Kendimi açıklama ihtiyacı hissediyorum çünkü annem de öyleydi, eve temizliğe biri gelmeden önce biz zaten temizlik yapıyor oluyorduk

Ama hepsi de aman biz ne evler gördük kuzum diyor hep. Olabilir yani evin temiz olsa zaten birini çağırmazsın, utansan da garip bi şey yok ortada :)

Ayda 4 çok değil mi bu arada? Bende de kedi var ama haftada 1 birini çağıracak kadar kötü olmuyor.

Utanmıyorum çünkü pis değil :) Günlük oluşan tozlara maalesef engel olamazsınız belki onlar da gözünüze batıyor olabilir. Annem derin bir temizlik yapar hakkını yemiyim şimdi onun yerini temizlikçi tutamaz ama bende daha işe başlamadığım için her gün evde çocuk kedi olmadığı halde nasıl dağılıyor batıyor o mutfak anlamıyorum. Yani normal böyle hissetmeniz ama utanılacak bir şey değil. Zaten kedi tüyüne nereye kadar engel olabilirsiniz ki? Bu düşüncede biri de sürekli size gelmez çok takmayın bence :)

Ayda 4 dememin sebebi hiç temizlik için uğraşmak istemiyorum. Yani bir süpürge açmayı bile istemiyorum ama kedi olduğu için haftada bir yapılmazsa tüyden birbirimizi görmüyoruz evde

Ayda 4 dememin sebebi hiç temizlik için uğraşmak istemiyorum. Yani bir süpürge açmayı bile istemiyorum ama kedi olduğu için haftada bir yapılmazsa tüyden birbirimizi görmüyoruz evde
Doğrudur bizde de bi modern gırgır var o olmazsa halıdan eser kalmıyor, kedi siyah bi de ayda 2 düşünüyorum ben de

onların görevi zaten temizlemek değil mi ya ev temiz olsa neyden para kazanacaklar ve neden çağırma geregi duyasınız ki? Ama fazla kötü hissediyorsanız ikimizde çalışıyoruz eve vaktimiz olmuyor biraz daginik kusurumuza bakma diyebilirsin hürmeten

Robot süpürge alın sil süpür yapar. Benimde köpeğim çok uzun tüylü. Normal süpürgenin temizlemedigi kadar kıl tüy toz ne varsa topluyor. Banyo içinde kullanırsınız. Bir de rulo aparat var koltukları temizlemek için. Ayda bir de başka şeyler için temizlikçi alırsınız dolap içleri ütü camlar vs. . Ben yardımcıya vereceğim parayı bu şekilde değerlendirmeyi uygun gördüm.

Yok utanmıyorum.
Tuvalet ve banyo pis olmaz zaten.

Bizim ev çok dağınık. Kadıncağız onları toplamaktan temizliğe iyi yetişiyor maşallah.

Hahahajajja yoo utanmiyorum. Agdaci nasil vucudumuzu kirli gorup temizliyorsa. Evi temizlemeye gelen hanimin da meslegi bu utanilacak birsey yok. Zaten ilk bir temizlenip toplansa devami daha duzgun geliyor.
Ya ben agdacidan utanıyorum tüylerime önden jilet vuruyorum biraz uzayınca gidip aldiriyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…