Evimde fareeeeee🙄🙄

Defmer_35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
62
19
29
Kızlar nolur akıl verin bir fındık faresi dadandı evime 2 haftadır uğraşıyorum. Kaç tane yapışkan hazırladım. Zehirli mum yemlerden aldım. Kesinlikle yanaşmıyor. 2 çocuğum var oyuncak çekmeceleri baza altları mutfak dolapları cekyatlarimin altına kadar heryere girmiş ben nasıl bulucam bu fareyi yakaliycam lütfen akıl verin ya

En önce her yerin kapısını kapalı tut, olduğu odadan ses gelecektir, olmadığı odayi da temizlemeye başlarsın

bir odada gördüğünüz an kapıyı kapatıp orda yakalasınız?
Mutfak kapım yok genelde seslerini mutfaktan duyardım ama. Dolap altlarına mümkün değil ulaşamıyorum. En son kirdircam gibi. Yatak odasında gördük nereye girdiyse kayboldu maalesef. Yakalayamadık giyinme dolabım çekilecek arkasına bakılacak gibi değil saatlerce aradık dolaba ıcerden vurduk ama eşimin mesai saati gelince mecbur çıktık tek kalamıyorum bende evde 😔

En önce her yerin kapısını kapalı tut, olduğu odadan ses gelecektir, olmadığı odayi da temizlemeye başlarsın
Genelde mutfakta ama mutfağın kapısı yok maalesef 😔 hatta oyleki ben mutfaktan başka hicbiryere girmiyodur diyodum kendimce baktım pisliğini görmedim takı kızım yatak odasında çığlık atana kadar bazalari açtım berbat sonra cekyatlarin altına baktım berbat oyuncak çekmecesine kontrol etmiştim öncesinde birsey yoktu bir baktım orasıda batmış korkum acaba 1 tane değil mi. 😔

Kızlar nolur akıl verin bir fındık faresi dadandı evime 2 haftadır uğraşıyorum. Kaç tane yapışkan hazırladım. Zehirli mum yemlerden aldım. Kesinlikle yanaşmıyor. 2 çocuğum var oyuncak çekmeceleri baza altları mutfak dolapları cekyatlarimin altına kadar heryere girmiş ben nasıl bulucam bu fareyi yakaliycam lütfen akıl verin ya
Zehirli buğday oluyor onlardan alın ve evinizin köşelerine koyun tenha yerlerine koyun valla yatak döşek ne varsa keser yazık olur bu buğdaylara da dikkat edin ama evde çocuklarınız varsa küçükse

Yapışkanın üstüne yicem birşeyler bırakın ve ev karanlık sessiz olsun

Zehirli buğday oluyor onlardan alın ve evinizin köşelerine koyun tenha yerlerine koyun valla yatak döşek ne varsa keser yazık olur bu buğdaylara da dikkat edin ama evde çocuklarınız varsa küçükse
Biri 3 yaşında biri ilk okul kızımdan değilde küçük oğlumdan korkuyorum. Belediyeden ilaç verdiler muhakkak kokusuna gelir yediği gibi ölür dedi ama ben yapışkan kartonun üstüne koydum garantiye almak. İçin kapı arkası baza altı pisliğini gördüğüm. Çekmecelere kadar koydum 2 gün oldu ne gelen var ne giden evede duramıyorum mecbur annemlere geldim. 🙄 Valla ne uyku kaldı ne birsey

Yapışkanın üstüne yicem birşeyler bırakın ve ev karanlık sessiz olsun
Tereyağ koydum buğday koydum peynir koydum çekirdek koydum. Sucuk koydum tereyağ aklınıza farelerin seveceği herseyi koydum. Gitmismidir diye kontrol amaçlı hemen yanına 2 çekirdek koydum. Tuzakların olmadığı yerdeki çekirdeği almış ama tuzakları anlıyor ve kesinlikle gelmiyor.

Offff hayal dahi edemedim benim psikolojim ciddi şekilde bozulurdu. nasıl yakalanır bilmiyorum ama Allah yardımcınız olsun.

Tereyağ koydum buğday koydum peynir koydum çekirdek koydum. Sucuk koydum tereyağ aklınıza farelerin seveceği herseyi koydum. Gitmismidir diye kontrol amaçlı hemen yanına 2 çekirdek koydum. Tuzakların olmadığı yerdeki çekirdeği almış ama tuzakları anlıyor ve kesinlikle gelmiyor.
İşte siz evde olmayın ses ışık olmasın ve kesin yapışır net inşallah biran önce kurtulursunuz

Offff hayal dahi edemedim benim psikolojim ciddi şekilde bozulurdu. nasıl yakalanır bilmiyorum ama Allah yardımcınız olsun.
Ay Allah razı olsun. Göçebe hayatı yaşıyorum resmen ama aklımda sürekli evde yani 2 gündür yokuz evde belki tuzaklardan birine gelir diye maalesef hiçbirine gelmiyor. Artık yarin mecbur elimde supurgelerle bakayım diyorum kalpten gitmezsem 😁

Bu saydıklaklarınızı ismi"fare canlı yakalama kafesi ya da kapanı" diye geçen bir ürün var internetten aratın direkt çıkar, o ürünün içine koyun. Fare yemek için kafesin içine girdiğinde kapı kapanıyor ve siz açmadan asla açılmıyor. Fare zarar görmemiş oluyor ve siz de o kafesin içinde istediğiniz alanda hayvanı doğaya salıyorsunuz, öldürmemiş ve zarar vermemiş oluyorsunuz. Biz böyle yakaladık kurtulduk. Fare mutlu biz mutlu..

Ee evde değilseniz dediğim buğdaylardan bulup koysanız işe yarıyor çünkü
Şundan korkuyorum açıksa si buğdayı yapışkan olmadan koysam eve dediğiniz gibi diyelimki yedi ve öldú olüsünü nerden bulcam ondan korkuyorum biraz. Birde kızımın okulu varya 2 gündür geldik ama mecbur okul için eve dönmem lazım çünkü annemin evi benim. Evime uzak. Mesafe

Şundan korkuyorum açıksa si buğdayı yapışkan olmadan koysam eve dediğiniz gibi diyelimki yedi ve öldú olüsünü nerden bulcam ondan korkuyorum biraz. Birde kızımın okulu varya 2 gündür geldik ama mecbur okul için eve dönmem lazım çünkü annemin evi benim. Evime uzak. Mesafe
Aa evet haklısınız bir bakıma ulaşılamayacak yerde ölüp kalsa kokar bu seferde

Daha önce buna inanmayan fare görmedim 🤣nasıl bır çareymiş o canım ya jerry sanki 🤣🤣🤣
Yemin ederim vallahi billahi ayni dediğim gibi heryere yapışkan koyduk yemin ederim dalga geçer gibi pisliğini bile affedersin yapışkan kartonun dibine yapıp gidiyor 😁 bir kez daha başımiza geldi onda hemen kartona yapıştı peynir kokusuna ama bu kesinlikle kanmiyo 😁

Yemin ederim vallahi billahi ayni dediğim gibi heryere yapışkan koyduk yemin ederim dalga geçer gibi pisliğini bile affedersin yapışkan kartonun dibine yapıp gidiyor 😁 bir kez daha başımiza geldi onda hemen kartona yapıştı peynir kokusuna ama bu kesinlikle kanmiyo 😁
Allah yardımcın olsun canım 😀işin zor

X