evimdeki hamam böceklerinden nasıl kurtulurum

34ist

08/11/2014 Mis kokulu oğluşum.
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2013
3.953
2.123
selam bayanlar;
evimde gece kalktığımda hamam böcekleri görüyorum adı doğrumu bilmem
kara fatma denilen yani hiç birşey yapamıyorum çünkü ışığı açtığımda görüyorum
hemen kaçıyorlar boş neresi varsa giriyorlar varmı bunun kurtuluşu bilen varsa lütfen yardımcı olsun ya:KK43::KK43::KK43: tiksiniyorum artık kaşınmaya başladı heryerim gece terlik falan giymeden kalkamıyorum yerimden:mad::mad::mad:

Böcek yemi tabletlerini kullandınız mı? Bizim evde de vardı tabletler sayesinde kurtulduk.

Böcek yemi tabletlerini kullandınız mı? Bizim evde de vardı tabletler sayesinde kurtulduk.

yok araştırıyorum işte mesela jel gördüm
şırınga gibi çıkma ihtimali olan yerlere sürüyosun
mesela nasıl birşeydir bilemedim nerden temin ediliyor
mesela tabletler..

Biz sadece Bi Kaç saat girmedik

birkaç saat se sabahtan yapılır çalışıyoruz akşama kadar geçer
ozaman ama öyle demediler araştıralım ozaman bir daha
kapı pervazlarına falan giriyor ya...

birkaç saat se sabahtan yapılır çalışıyoruz akşama kadar geçer
ozaman ama öyle demediler araştıralım ozaman bir daha
kapı pervazlarına falan giriyor ya...

Olur
Gelince her yeri açarsınız

mesela tabletler..

Marketlerde satılıyor. Evin her odasına hatta banyoya koyun.
Raid ya da Detan olabilir. Bizim ev kabus gibiydi resmen rüyalarımıza giriyordu artık gece mutfağa ya
da diğer odalara girince 20-30 tane görürdük düşünün. :kusmuk:

selam bayanlar;
hemen kaçıyorlar boş neresi varsa giriyorlar varmı bunun kurtuluşu bilen varsa lütfen yardımcı olsun ya:KK43::KK43::KK43: tiksiniyorum artık kaşınmaya başladı heryerim gece terlik falan giymeden kalkamıyorum yerimden:mad::mad::mad:
İlaclama sart ama sadece sizin ev degil bütün apartmanin ve apartmanda ki evlerin ilaclanmasi gerek yoksa fayda olmaz sizin evde olmasa bile komsunuzdan tekrar gelir bahceniz deponuz vs varsa oradan ucup yine gelir ucan turleride var hamamboceklerinin.

Marketlerde satılıyor. Evin her odasına hatta banyoya koyun.
Raid ya da Detan olabilir. Bizim ev kabus gibiydi resmen rüyalarımıza giriyordu artık gece mutfağa ya
da diğer odalara girince 20-30 tane görürdük düşünün. :kusmuk:

neyyy 20-30 mu:KK57::KK57:ben düşer bayılırım valla
ben her gece 1 tane görüyorum ertesi gün gördüğüm aynısımı
başkamı bilmem daha önceden sadece banyoda vardı şimdi holde falan görüyorum.
peki tablete yakalandığında napılıyor atıp yenisimi koyuluyor yani 1 tane bile orda ölse..
ay vallahi yazarken bile midem bulanıyor artık:KK43::KK43::KK43:

İlaclama sart ama sadece sizin ev degil bütün apartmanin ve apartmanda ki evlerin ilaclanmasi gerek yoksa fayda olmaz sizin evde olmasa bile komsunuzdan tekrar gelir bahceniz deponuz vs varsa oradan ucup yine gelir ucan turleride var hamamboceklerinin.

evet bi yer öyle apartmanla konuşun komple olsun yoksa yine aynı
sorunla karşılarsınız ilacın etkisi gidince gene gelir dedi. napıcam ben yaaa

Apartmanınızın girişinde, diğer dairelerde var mıymış böcek, bir bilginiz var mı bu konuda? Ben normalde hamam böceği olmayan bir şehirde yaşıyorum, Antalya’dan eşya getirirken eşyalarla böcek yumurtası taşınmış, sadece bizim ev böceklenmişti. 20 ₺’ye ilaçlattık, insanlara zararı olmayan bir zehir kullanıldı, giysi, yiyecek vb şeyleri yıkamanıza atmanıza temizlemenize gerek yok demişti ilaçlayan kişi. Buzdolabı, kaşıklık, çamaşır makinesi her yerde geziyorlardı.

selam bayanlar;
ziraat ilaçları satan yerden 15 liraya bi ilaç aldım enjektörlü biseydi onu çıkabilecek her yere azcik azcik skiyosun. Lavobalarin altlari mutfak dolaplarinin dipleri falan filan işte. Ben yaptım çok faydasını gördüm bidaha çıkmadı 3 senedir

mesela tabletler..
Benim anlatmak istediğim de buydu iste ziraat ilaçları satan yerledern bulabilirsin

mesela tabletler..
Tarım ilaçları satılan yerlerden satın alabilirsiniz.
Screenshot_20180523-173515.png

Netten almak daha kolay.

Apartmanınızın girişinde, diğer dairelerde var mıymış böcek, bir bilginiz var mı bu konuda? Ben normalde hamam böceği olmayan bir şehirde yaşıyorum, Antalya’dan eşya getirirken eşyalarla böcek yumurtası taşınmış, sadece bizim ev böceklenmişti. 20 ₺’ye ilaçlattık, insanlara zararı olmayan bir zehir kullanıldı, giysi, yiyecek vb şeyleri yıkamanıza atmanıza temizlemenize gerek yok demişti ilaçlayan kişi. Buzdolabı, kaşıklık, çamaşır makinesi her yerde geziyorlardı.

evet 3 daire de var şuana kadar kimin de 1 kiminde 2 tane
ama diğer dairelere sormadım eminim vardır ben hep yerlerde
gördüm yükseklerde görmedim ama çıkar belkide ay allahım ya
napıcam ben yaa okadar tiksindirici bir hayvan ki ışığı gördüğü anda kaçıyor
birde çok çabuk yumurta bırakırmış onlar:KK43::KK43::KK43::KK43:

X