hamam böcekleri

arkadaşlar 1 ay önce 3 aylık bir yavru kedi sahiplendim.buraya kadar herşey normal.evimiz yeni ev dubleks iki katlı üst kata kediyi sahiplenene kadar pek çıkmazdım.sadece haftada bir detaylı temizlik ve çamaşır kurutmak için kullanırdım ama kediyi aldıktan sonra kedinin kumu,maması,suyu orada olduğu için daha çok girip çıkmaya başladık.birkaç hafta önce üst katta evde 1 hamam böceği görüp öldürdük.bu olaydan birkaç gün önce kedi kumu almıştım onunla geldiğini düşündüm ama 2 hafta kadar geçti aradan şimdi birkaç tane yavru bulduk.biri zaten ölmüştü.bunlar evi saracak mı sardı mı acaba diye çok endişeleniyorum.kedinin kumu,maması bunları çekiyor mu acaba?bunlardan nasıl kurtuluruz evi her hafta raid sprey ile spreyliyoruz ama sanırım çok etkili değil.annem kediden sonra olduğunu düşünüyor daha önce böcek vs görmediğimiz için yani bu işi halletmemiz lazım aksi takdirde kediyi suçlayacak gitsin diye baskı yapacak diye korkuyorum(ayrı evdeyiz ama kedi almamıza karşı çıkmıştı).buarada kedinin kumu günlük temizleniyor,suyu,maması günlük değişiyor.ama ne yazıkki apartmanın önü bunların ölüsünden kaynıyor zaten çocuklar sürekli çöp atıyor onlarda kapı önünde birikiyor ama mesela evde alt katda yoklar sadece üst kattalar o yüzden kediden olduğunu söylüyor annem:KK17::KK43:evin terasında birde kömürlük gibi bir yer var kaba inşaat gibi pis acaba oradan mı geliyorlar diyede düşündüm ama gerçekten kedi gelmeden önce hiç görmemiştim böcek falan.pencere ve balkon kapılarında sineklik var ama evi çok kötü yapmışlar heryer delik,çatlak kaynıyor oralardan geldilerse şaşırmam.1 yıldır kuşlarımda var aslında evcil hayvandan olduğunu düşünmek istemiyorum.evcili olup fikir sahibi olan veya bunlardan kurtulan varsa yardımcı olursa sevinirim.evi zaten ilaçlatacağız bu gidişle ama tatil bitip dönene kadar şimdilik ne yapabiliriz kendi çabamızla onu bilmek istiyorum.

Bir sene uğraştım ne yaptıysam olmadı.. taşındım kurtuldum eşyalarmn içinden bile çıkıyordu

rutubetten de oluyor. Lavabo altlarından,balkondan bile girebilir. Ben de evde çok öldürdüm. İlaç çözüm. Bide üstüne vurarak sakın öldürmeyin. O sıvısından bile yumurtaları dışarı çıkıyormuş. Öldürükleri yerde ürerler. O kadar sevmiyorum ki tüylerim ürperdi konusunu açınca

bizim bahçedeki kediler hamam böceklerini öldürüp bırakıyorlar ya kedi biraz büyüsün bırakmaz o böcekleri halleder.

kedinin kumunu bahçeye koysanız hava da sıcak hazır neden terasta ki... yani evin tepesinde kedi kumu biraz saçma geldi bana balkon ya da küçük tuvalet de olabilir.

şırınga içinde jel yem satılıyor o kadar etkili ki denemenizi tavsiye ederim. küçük küçük sıkıyorsunuz karanlık nemli yerlere kimseyi zehirleme riskide yok. toplu iğne ucu kadar sıkacaksınız.eczanelerde ve büyük marketlerde satılıyor.böcekten çok çekmiş biri olarak faydalı bir zehir olduğunu söyleyebilirim.

rutubetten de oluyor. Lavabo altlarından,balkondan bile girebilir. Ben de evde çok öldürdüm. İlaç çözüm. Bide üstüne vurarak sakın öldürmeyin. O sıvısından bile yumurtaları dışarı çıkıyormuş. Öldürükleri yerde ürerler. O kadar sevmiyorum ki tüylerim ürperdi konusunu açınca
Evet o konuda hata yaptık biz burup ezmiştik.öyle olunca çoğalıyormuş.ne illet bir hayvan bu defolup gitse keşke:sinirli:detan tablet koyduk heryere sprey sıktık ölmüşler hep.yerinide bulduk karşı komşunun deposuna açılan bir delik varmış üst katta mutfak tezgahının arkasında.zaten hepsi orada ters dönmüştü diğer yerlerde yoktu.o deliği kapattık inşallah gelmezler artık.

şırınga içinde jel yem satılıyor o kadar etkili ki denemenizi tavsiye ederim. küçük küçük sıkıyorsunuz karanlık nemli yerlere kimseyi zehirleme riskide yok. toplu iğne ucu kadar sıkacaksınız.eczanelerde ve büyük marketlerde satılıyor.böcekten çok çekmiş biri olarak faydalı bir zehir olduğunu söyleyebilirim.
Tablet ve spreydem sonuç alamazsam mutlaka deneyeceğim.evde kedi olduğu için onun ulaşamayacağı şekilde spreyledim ve zehirli tablet koydum ölmüşler şimdilik.

bizim bahçedeki kediler hamam böceklerini öldürüp bırakıyorlar ya kedi biraz büyüsün bırakmaz o böcekleri halleder.

kedinin kumunu bahçeye koysanız hava da sıcak hazır neden terasta ki... yani evin tepesinde kedi kumu biraz saçma geldi bana balkon ya da küçük tuvalet de olabilir.
Bizimki bahçe katı değil 3.kat.kedim zaten avlıyor ama çakallar çok kapalı odaya giriyorlar kapının altından hayvan giremiyor tabi.kedinin tuvaleti terasta değil.üst katı kullanmadığımız için ona verdik herşeyi orada istediği gibi koşup oynuyor,ihtiyaçlarını gideriyor.istediği zaman aşağı iniyor.zaten geldiği yerdede dubleksti ev bu nedenle inip çıkmaya alışık.üst kat zaten büyük değil bir salon mutfak bitişik.küçük bir yatak odası ve tuvalet var.biz iki kişiyiz bu nedenle kullanmıyoruz şuan.

10 yıl kedişimle birlikte aynı evi yatağı paylaştık kesinlikle öyle bir sorun olmadı. Toplam 15 yıldır da kazalı, yavru, hasta onlarca kediye geçici yuva olduk yine öyle bir sıkıntı olmadı. Şu anda yarı zamanlı eve giren bir sokak kedisi var, pire olur kene olur ama hamam böceği asla. Bu arada yakınınızda nemli bir alan bu aralar kazıldı mı eşildi mi? Bizim yan tarafta balkon altını kazdılar. İki gün sonra bizim balkona akrep çıktı. Muhtemelen sağda solda nemli bir bölge var. Bazen borular hafif sızıntı yapıyor, onların altında bile hemen ürüyorlar. Siz çıkış noktalarını bulmaya çalışın.
Evet anneme yorumları okudum çok şükür anladı hayvanın öyle birşeye sebep olmayacağını.nereden geldiğini bulduk yan komşunun deposuna açılan bir delik varmış bizim üst katın mutfak tezgahının altında.orayı kapattık tablet koyup ilaç sıktık ölmüşler.diğer yerlerde cesetleri yoktu.buarada Allah razı olsun hayvanlara sahip çıktığınız için.

Ben de kedi besliyorum ama iki evimde de hamam böceği sorunu yaşamadım. Çook daha önceki bir evimde ise hamam böceği vardı, ama o zaman kedi yoktu evde. Hamam böceği olan evin ilaçlanması şart, raidle tabletle olmaz. Yaşadım çok iyi biliyorum. Sadece evin değil mahallenin ilaçlanması daha iyi olur (anladığım kadarıyla evin dışında çöpün orada vs görüyorsunuz)
Evet heryerde var.yan komşudan geliyor.biz ilaçtlatacağız ama apartmandakiler kabul eder mi bilmiyorum.zaten taşınmak istiyoruz memnun değiliz evden.akması kokması bitti şimdi bu başladı.

İstanbul'da iseniz Eminönü'nden yoksa internetten şırıngalı hamam böceği ilacı alın.
Üzerinde yazan yerlere sıkın. Çocuklara ve evcil hayvanlara zararı da yok.
Mis gibi. Tamamen kurtulursunuz.
Ramazan ayında bir tane karafatma gördük. Hemen sıktım. Hala yoklar ortalıkta.

Tabletler falan işe yaramıyor. Şiddetle tavsiye ederim.
Hemen gidip bakacağım.kedim için endişeleniyorum zaten yukarı salmıyorum tek başına.

Hamam bocegimi ? Gordugum an bagiriyorum, saatlerce kendime gelemiyorum, tiksiniyorum ((((
Bence de evi ilaclatin. Onlar bir gecede o kadar cok uruyorlar ki ((((.

Kedinin günahını almayın. Pire olur kedi köpeklerde ama hamam böceği hiç duymadım. Belki vardı daha önceden dediğiniz gibi kum vs. için çıkınca farketmiş olmalısınız. Eski oturduğumuz ev ilk taşıdığımız da baya berbat durumdaydı temizleyip oturduktan sonra evde hamam böceği olduğunu farkettik hemde mutfaktalardı🤢ne yaptıysak kurtulamadık.. Gördüğünü öldürmekle falan bitmiyorlar hemde yakalamak ta zor du aniden kaçıveriyorlar. Çok hızlı ürediklerini duydum bir seferde 70 tane falan çıkıyormuş yumurtadan🤮Biz evi komple ilaçlatmıştık ondan sonra kurtulduk hiç görünmesinler bir daha. Tek çözümü ilaçlatmak sanırım 👍
Ben zaten kedi için daha fazla kullanıyoruz o alanı o nedenle gördüğümüzü düşünüyorum.demekki onlar orada cirit atıyormuş bizim haberimiz yokmuş:KK42:

Kediyle alakası yok böceklerin Bizdede her yaz kanalizasyon giderlerinden geliyor Hatta bizim evimiz de dubleks en çok üst kattaki terasa çatı kısmındaki giderlerden gelip, terastaki kapıyı, pencereyi açtıkça oradan giriyor, özellikle bekliyorlar kapı dibinde girmek için Büyük birtanesi girdiğinde ise eve direk yavruluyor
En güzel kurtulma yolu jel ilaçlama, bayerin ve çeşitli markaların şırınga içinde satılan bu ilaçlarını alıp hamamböceklerini en çok gördüğünüz odaların süpürgelik hizalarına mercimek tanesi büyüklüğünde 10cm arayla sıkıyorsunuz. Sonrasında 1 haftaya ölüleri toplamaya başlayabilirsiniz
Eve girmelerini önlemek içinse pencere kapıları açarken dikkat edin (sineklikteki minik deliklerden bile giriyorlar) Banyonuzda bulunan giderlerin üstünü bantlayın Mutfak lavabolarınıza süzgeç takın Banyodakilerede naftalin koyun
Hepsini yapacağım inşallah kurtulurum bunlardan.midem bulandı artık.

Hamam bocegimi ? Gordugum an bagiriyorum, saatlerce kendime gelemiyorum, tiksiniyorum ((((
Bence de evi ilaclatin. Onlar bir gecede o kadar cok uruyorlar ki ((((.
Ben görünce kusuyorum.acayip fobim var benimde.başka böcek olsa neysede en iğrenci bunlar.

Tamda benim konum.1 aydir ugrasiyorum bunlarla.dogalgaz doseniyor apartmana ondan beri evimizde cikiyorlar surekli.evde de kucuk cocuklarim var ilacliyamiyoriz.bende kedi alsam diyordum bitiryormus kediler nede olsa onlar goruyorlar cunku geceleri cikiyor bu bocekler igrencler.birde fare pisligi gibi pislikleri var bir baktikki mutfakta tezgahta bile var pislikleri.onceden evden orumcek bile cikmazdi 1 aydir evde cirit atiyorlamis megerse :KK43:pisliklerine bakin dikkat edin onceden bilmiyordum ne bunlar ki tezgahta diyordum.bende evden gidecem ve evi iyice ilacliyacak esim.acaba diyorum kedide alip kapatsakmi eve :KK14:
Allah sabır versin sizede.o kadar iğrenç ki valla evden iyice soğudum.kediler herşeyi avlıyor ama ben zehirlediğim için böcekleri salmıyorum şuanda tek başına yukarı.zehirlenir falan diye korkuyorum.bana kalsa ben bir kedi daha alacağım eve.

Bi kaç saat önce mutfağımın tezgahında junior hamam böceği öldürdüm. Evde kedi köpek yok. Ne kadar çamaşır suyuyla uğraşırsam uğraşayım çıkmaya devam ediyor. Alt kattada vardır muhtemelen karanlıkta geceleri çıkıyorlar. (geceleri wc ye girdiğimde muhakkak öldürüyorum) ilaçlama bizdede işe yaramadı. Hayret ediyorum nerden geliyorlar banyoda ki giderler tıkalı olduğu halde

X