hamam böcekleri

Benim kedim özellikle hamam böceklerini hiç affetmez kumdan kedi den vb. Kaynaklandığını düşünmüyorum ama şunu paylasayim kedim bahçeye oynamaya çıkıyordu içeri ışık hızında giriyordu meğer bahçede hamam böceği avlayip tabağına getiriyormus bunu fark ettim artık bahçeye inince girmek istediğinde eve alıyorum onun dışında içeri birsey taşmasına izin vermiyorum acaba sizin kediniz de bahçeye çıkıyor mu böyle bir olasılık var mı ?

Ayrıca şunu farkettim Yazın bu böcekler evde ortaya çıkarken apartmanın bodrumunda, evin sokağında bahçesinde de çok oluyor Ben belediyenin yeterince ilaçlama yapmadığını düşünmeye başladım Belediyeye bina çevresini ilaçlama konusunda iletişime geçen oldumu hiç?

Ömrümde o kadar kedi beslerim. Daha boceklenmeye sebep olduklarına şahit olmadim:) kaba inşaat vs var demissiniz. Nereden geldikleri belli. Kediler dünya uzerindeki en temiz hayvanlar olabilir. Annenizin gazına gelip kediyi evden yollamassiniz insallah. Kedi ile hamam böceği ne alaka... Kendinizin ulasamayacagi şekilde temas anında öldüren ilaçlar kullanabilirsiniz . Ya da böcek tabletleri. Hamam bocekleri malesef normal sinek-bocel öldürüculer ile olmuyorlar

Hamam böceklerine özel böcek yuvaları var. Evin kuytu köşelerine koyun, böcekler bunların içindeki zehri alıp yuvalarına götürüyor, toplu ölümlere sebep oluyor :bicak:
Kediye gelince de bizimkiler eve giren sineği bile afetmiyordu :) Biraz büyüsün belki sizinki de avlayabilir. Ama bizimki sokaktan gelmişti, hiç sokakta yaşamamış kedinin avlanma güdüleri zayıf olabilir, onu bilemem :)

Arkadaşlar son durumu yazayım dedim belki faydalanan olur.raid ve detanın hamamböceği tabletlerini evin her yerine koydum.hamam böceği jeli sıktım her yere.birkaç kere küçük hamam böceklerinin ölüsünü buldum başkada birşey yok artık.ne ölüsünü ne dirisini görüyorum:nazar:kedimle annemde çok iyi anlaştılar:halay:yardımcı olan herkese teşekkürler:KK36:

X