EVİMDEKİ KİTAP BİTİ YA DA RUTUBET BÖCEĞİ?????

Melisssserayyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2022
1
0
26
32C16165-9D25-4323-85B0-06DA73F0C082.png
DDACBC5C-2E5A-47D1-BFC3-9C4DFD8E78DB.png
evimde bu böceklerdenvar boyut olarak aynı bite benziyor balkonda eski şifonyerin etrafında gördümrutubetten kaynaklı oluştuğunu düşündüm ve eve 20 gün arayla 2 kez ilaçlama yapıldı.. fakat 2 ay sonra bu böceği bu sefer kapaklı banyotuvaletimde gördüm 2 tane ve balkonda yine 1 tane gördüm.. ilaçlama için aradığım firmalar bu böceğe ilaçlama işlemediğini kurtulması zor bir böcek olduğunu söyledi, lütfen yardım eder misiniz bu böcekten nasıl kurtulurum? tuvaletimde olması beni çok rahatsız ediyor kapaklı dolabın içi rutubetli de değil bu böceğin nerden geldiğini bilmiyorum ve yumurtlamasından çok korkuyorum lütfen yardım edin

Merhaba bu böcek nemi.rutubeti seviyor öncelikle nem ve rutubeti evden uzak tutacaksınız. Biz evlenmeden önce yeni ev dik asansör boşluğunu eve kattık çeyiz gelmesine birkaç gün kala eşim sap atıp üstüne parke dosemiz evlendik yerleştik bir iki ay sonra yatak odamda bunlardan gördüm. Ben temizlidikce bunlar çoğaldı ilaçla baş edemedim. Derken kaynağını aradık eşim parkeyi kaldırdığında nem ve bu böceklerden yüzlerce vardı. Bütün yatak odasının parkesini kaldırdı önce iyice bu bocekleri temizledik sonra da zemine kireç döktük iyice kuruyunca yok olduklarından emin olunca parke döşedik. Ve kurtulmuş olduk. Yapabileceginiz şu aşamada nemi kurutmak ve yuvalarını bulmak olmali. Geçmiş olsun.

X