Evin Anahtari kimde Kalmali ? Fikirleriniz onemli benim icin.

saygi duyuyorum fikrinize..
dediklerinizi de yabana atmiyorum.. sagolun onerileriniz icin..
Tsk.ederim.

Ben tşk ederim. Umarım bu işi tatlılıkla çözersiniz. Ben kalp kırmaktan yana değilim, sonuçta yaşlı insanlar. Bugün var yarın yoklar. İşin ucunda yarın öbür gün bir mal yüzünden yaşanan kırgınlıklardan dolayı vicdan azabı çekmek de var. Sizin hakkınızın gasp edildiğini düşünmediğim için ben böyle görüyorum. Eşiniz de umarım kalp kırmaz. Sonra siz doldurmuş gözükürsünüz.

ilk sayfaya yorum yazmıştım, ama üşenmedim 20 sayfayı da okudum.. ne eşyaymış arkadaş.. anlayamıyorum, yurtdışına yerleşiyorsunuz belli ki ne zaman döneceğiniz de belli değil.. gittiğiniz yere götüremeyeceğinize göre 2 seçenek vardı önünüzde.. ya satacaktınız ya da biri kullanacaktı..

kusura bakmayın ama kabahat sizde.. madem maddi olarak o kadar kötü durumdaydınız gitmeden satsaydınız.. yeni bir ülkeye yerleşmişsiniz ama arkanızda bırakmamışsınız hiç bir şeyi.. yetmemiş "kul hakkı"na girdiğine inandığınız k.validenizle ev almışsınız.. kusura bakmayın ama anahtarı verip-vermeme gibi bir lüksünüz yok çünkü ev ortak alınmış, doğru okuduysam tapu da zaten sizin üzerinize değil..

bu mantıkla orayı devre mülk gibi görmekten başka şansınız yok.. siz gittiğinizde kalırsınız ama diğer zaman ev k.pederinizin kullanımına açık olacak gibi..

derdinizi küçük gördüğüm anlaşılmasın ama bu çok da dert değil.
aman makinamı kullanmışlar yok buzdolabı mı? hiç takmam böyle şeyleri. dünya malı demişssiniz siz de. çok doğru demişssiniz ama maalesef kalbiniz tam tatmin olmamış. kullanmıycaklardı diyor.
valla ben eşyalarıma hiç değer vermem. yurt dışında olsam kv kp gelse evime yerleşse. oh derim evim değerleniyor. boşuna elektrik yakmıyor buzdolabı vs.

sonra size ev almışlar. daha ne? iyi niyetliler belli ki. eğer eşyalarını kullandılarsa da onlar da kendileri gibi zannetmiştir sizi.

yanlış anlamayın yargılamıyorum sizin bu eşyamı kullandılar can sıkıntınızı ama bence kendinizi "yanlış düşünüyorum, onlar sormamış olabilir, ya söyleseydim anne baba kullanmayın diye, ya da şimdi hayıflanmıyayım" diye kendimi teselli ederdim.

ah canım benden büyük olabilirsin bilmiyorum ama inan maddiyat para pul senle benle yaşamıyor. sağlığın olsun huzurun olsun. gerisi boş inan.

Olay sanki size ev alinmasindansa kayinpedere yazlik alinmasina para katmaniz olayina donmus.tapu onun anahtar onun gelen giden misafir onun siz zaten yilda bikac kez gidecekmissiniz.sizin degilmis ki zaten ev.kayinpeder sanki ev sizin lafiyla avutmus sizi biraz.ev sizin diyor ama sizinmis gibi davranmiyor cunku.ne olursa olsun,tapuyu kendi uzerine yapmamaliydi yaptisa da esinize devretmeyi kendi teklif etmeliydi.bu hareketler bana hic iyi niyetli gelmedi :KK43: once tapuyu uzerinize yaptirin sonra da "ben yokken evimde kalinmasini istemiyorum titizim rahatsiz oluyorum" diye acikca soyleyin.anahtarinizi da vermeyin.neden vermiyorsun dediklerinde de "ben geldigim zaman gelirsiniz zaten anahtara gerek yok ki" vs diyip gecistirin.kopyasini yaptirmayi unuttum diyin.hep gecistirin.bahane bulun.acikca demeseniz de tavriniz net olsun.

Selam Arkadaslar.

Kayinpederimin ogluna vermis oldugu evi vardi.
Biz artik devamli Turkiyeye gidip geldigimiz icin o evi satip parasi ne ise; bizde uzerine ekleyelim bir ev alalim dedik tatil bolgesinde.
Kirmadi kayinpederim sagolsun satalim dedi..
Tatil bolgesinde olmasinida ozellikle cocuklar icin istedik..Ev satildi uzerinide biz tamamladik ve ekonomik durumumuza gore ev aldik.
Daha dogrusu kayinvalide ve kayinpederim sagolsunlar bizim arastirdigimiz eve gidip baktilar begendiler..satin alindi ev.
simdi gecenlerde kayinpederim "Anahtarinizi verirsiniz artik" diye sakayla sordu.. Ben birsey demedim.
Bu sene ilkkez gidecegiz eve. Anahtar olayini nasil yapacagiz bilmiyorum. Ben malinda,esyasinda degilim asla ama evimin anahtari bende olmali diye dusunuyorum.. (Daha onceden biz yurt disina yerlesince bizim ardimizdan kayinvalidem sagolsun bana sormadan,danismadan evimdeki esyalardan camasir makinemi,buzdolabimi,firinimi almis kurmus kullanmis.. inanin bundan 2 yil sonra haberim oldu. Bundan dolayi kirginim ona) Ama yinede birgun yuzlerine vurmadim asla..
cunku dedigim gibi esya,dunya mali benim umurumda degil.. Ama guvenim sarsilmisti..Esimin hatiri icin sustum..
Ama bu Ev sonucta, ozel mahrem yerimiz..
Anahtarimi onlara veremeyecegimi nasil bir sekilde soylemeliyim sizce? yada Esim mi demeli ?
Ben nasil bir yol izlemeliyim bilemiyorum...

Bana onerilerinizi yazarsaniz cok sevinirim..

NOT : Arkadaslar ev yazlik degil.. Normal kullanacagimiz bir evdir.. Senede 2 3 kez gidip gelebilecegiz eve nasip olursa.. yazdan yaza degil yani..

şu anahtar isteme konusunu anlamıyorum cidden, durumu eşinizle konuşun,anahtar isterlerse de eşiniz muhattap olsun... gerekiyorsa eşiniz desin anahtar vermek istemiyoruz diye, sonucta siz vermek istiyorsanız anahtar verirsiniz,dediğiniz gibi mahrem diye bişey var...:KK51:

Bi de kayinpederin ev alarak asiri fedakarlik iyilik yaptigindan falan bahseden arkadaslar olmus.ama konu sahibi diyor ki zaten adamin evleri var birsuru parasi var.yani 4-5 tane evi olan bir adamin evladina birini vermesinden ziyade vermemesi anormal degil mi ? hadi ev vermeyi birak en azinda bir evinin kirasini yollamasi gerekmez mi evladi yokluk cekerken ? Yani iyilik yapmak isteyen insan yapar bunlari.istemeyen de yapmaz zaten.ama kimse dunyaya kazik cakmiyor zaten o evler de birgun cocuklara kaliyor.o halde su anda tapuyu kendi uzerine yaptigi bir evi istedigi gibi kullanan bir kayinpeder oglunun parasini da alarak bir ev alinca ogluna iyilik mi yapmis oldu kotuluk mu ? Olayin butununu bilemeyecegim ama bu kadariyla bakildiginda iyilikten cok kotuluk gibi duruyor

X