Evin Anahtari kimde Kalmali ? Fikirleriniz onemli benim icin.

Bakın iyi okumuyorsunuz hemen savunmaya geçiyorsunuz..
Size nankör mü demişim?? Nerede???
“Bunun adı nankörlük” demek olay bazında elek almak demektir, kişi bazında değil.
Bence siz de önce bir anlayın okuduğunuzu da sonra verin veriştirin.

O zaman siz benim cehaletime verin..
Madem dediginiz gibi ise...Okey?

Aldığınız ev sonuçta yazlık ev normal sürekli kendi kullandığın ev olsa verme derim ama yazlık evde verilmeli diye düşünüyorum.En azından arada sıra gelip kontrol ederler,hırsızı var yangını var su basması var,yada yazlık ev diye kimse yok diye senin haberin olmadan eve gidip(hırsızlar) evi kendi evleri gibi kullanabilir yiyip içip yatabilirler.Kendi annenle görüşüyormusun eğer görüşüyorsan 1 tane annene 1 tanede kayınpederine verebilirsin.Siz de kendinizce haklısınız ama işin kötü yanlarınıda düşününce vermek gerekiyor

Tabiki bu dediklerinizi de dusunmuyor degilim. Haklisiniz.
Annem kesinlikle almaz anahtari.. sormama bile gerek yok. Hayatta elini surmez bizim olan birseye. kontrol amacli bile olsa yapmaz.
Ama esimin ailesi bayila bayila alirlar, sirf niye? sefa yapmak icin.
bende istemiyorum zorla degil ya.. Benim cileli gunlerimde nerdelerdi? birgun maddi manevi desteklerini gormedim.
simdide yazlik bir yerde ev alindi diye, orayi mekan yapmalarini istemiyorum.
o evde eglenmek sefasini surmek onlardan once benim "cocuklarimin" hakkidir..

kim ne dusunurse de dusunsun umurumda degil.. ben cok cektim ceken bilir..

Tabiki bu dediklerinizi de dusunmuyor degilim. Haklisiniz.
Annem kesinlikle almaz anahtari.. sormama bile gerek yok. Hayatta elini surmez bizim olan birseye. kontrol amacli bile olsa yapmaz.
Ama esimin ailesi bayila bayila alirlar, sirf niye? sefa yapmak icin.
bende istemiyorum zorla degil ya.. Benim cileli gunlerimde nerdelerdi? birgun maddi manevi desteklerini gormedim.
simdide yazlik bir yerde ev alindi diye, orayi mekan yapmalarini istemiyorum.
o evde eglenmek sefasini surmek onlardan once benim "cocuklarimin" hakkidir..

kim ne dusunurse de dusunsun umurumda degil.. ben cok cektim ceken bilir..
Yazımda siz de haklısınız dedim zaten sizede hak veriyorum ama anlamadığım tapu kayınpederinin üstüneymiş kimin önce öleceği bilinmez zaten ama 2 gün sonra kayınpederinize birşey olsa öbür çocuklarda o evde hak iddia eder yasal mirasçı olarak neden tapuyu sizin üstünüze değil de kendi üstüne yaptı.

Gerci oda doğru canım eşinle konus bi karar verin vermezsiniz o zaman.kaynanan ayıp etmiş.bide bizimkini beğenmem ben.bizimki anahtarıda versen gittmez,gitsede eksikleri giderir götürücegıne her anne böyle olmali.ama olmuyor demek

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kaynanam evet cok ayip etti..Ama ben onun cahilligine verdim. Gormemisligine verdim.
inanilmaz bir olgunluk gosterdim sustum o zamanlar. Baska gelin olsaydi onu rezil ederdi, ben yapmadim.
sabretmissem,olgun davranmissam konusma hakkimda var, zamaninda cok sustum ben.
konusma sirami bekledim hep. siram gelincede konusurum hakkimi.. kimsede bana birsey diyemez. sirami beklemisim cunku sabir etmisim oyle ya..
Sizin kaynananiz gibiler de var..
oglunun evinden goturmek yerine, eksiklerini gorur tamamlar.

Allahimdan hep boyle es ailesi istedim ama olmadi. karsima cikanlar hep yakamozdan ne kadar gotururum,neyini gotururum telasinda oldular.
ben niye oyle olmadim hayret.. o yuzden yalnizligi seviyorum.. ihanet edenin olmuyor yalniz olunca.

Evet oyle diyecek bizim yazlik var diyecek.. Ben onlar yazlik kullansin diye sattirmadim o evi ve uzerinede para eklemedim.
Ben biz kullanalim diye sattirdim o evi.. cunku zaten yillarca onlar kullandi o satilan evi,..biraz da biz gorelim hayrini cocuklarim gorsun istedim..
Ben bilsem ki sozune sadik insanlar, guvenilir insanlar asla tereddut etmem veririm anahtari..
ama guvenmiyorum.. cunku meraklilar ve nerde beles oraya yerles mantigindalar..

Kalma hakki yok mu dedim ben size? nicin israrla yanlis anliyorsunuz..
Elbette kalabilir ki kaldida 1 ay once.. ama yanina insan cagiriyor. gelin gelin sizde gelin diyor.
benim evim yol gecen hani degil.. ben istemiyorum neden bu sizi sinirlendiriyor.
bunun para koymakla ne alakasi var. kendisine ben dedim "baba satma evini istersen bizim icin.." yok dedi sizin icin satiyorum
artik bu ev sizin dedi. bizim ise madem bize kullanmak duser.. bundan daha dogal ne olabilir..
biz oraya gittigimizde buyursun gelsinler bizi gormeye, basim ustune.. ben gittigimde gelsinler ben birsey mi diyorum?
ama ben yokken giderler diye endiselerim var hepsi bu..
daha onceden evimden onca esyalarim gitti aldilar tek tek bana sormadan izinsiz..
ben yeniden ev aliyorum esya dizecegim ohh onlarda gelsin kullansin ne ala...
ben buna gelemem.. kalp kirikligim var cunku onlara karsi,...
Sizinse neden tapuyu size yapmadı? Madem sizin için sattı evi?
Başka çocuğu da varsa vefat falan ederse bu sefer ortak mala girer.
Yani ben senin yerinde olsaydım böyle bir işe girmezdim.
Koyduğun parayı bilemiyorum ama ev fiilen sizin dahi olsa adam yüksek pay sahibi onun hakkını da göz ardı edemezsin. Başkalarını çağırması kimler bilemiyoruz..

Yazımda siz de haklısınız dedim zaten sizede hak veriyorum ama anlamadığım tapu kayınpederinin üstüneymiş kimin önce öleceği bilinmez zaten ama 2 gün sonra kayınpederinize birşey olsa öbür çocuklarda o evde hak iddia eder yasal mirasçı olarak neden tapuyu sizin üstünüze değil de kendi üstüne yaptı.

Bu ev alindigi anda ben esime dedim "sen git dedim Turkiyeye" Esim isyerinden izin alip gidemem ben dedi.
Gitmedi.. ben gitmesini cok istedim. cunku bir daha niye masraf yapacagiz dedim tapu icin.
gitmisken kendi uzerine alirsin tapu masrafindan kurtuluruz dedim..
Kayinpederde esim orda olmadigi icin yani gitmedigi icin tapuyu kendi uzerine yapti ve oglunada dedi ki, sen geldiginde onu bir ara hallederiz..
kendisi israrla surekli soyledi bize.."Bu ev sizin dedi, diger cocuklarimda biliyor kimse hak iddia edemez" dedi..gule gule kullanin dedi..
Esim buna oyle inaniyor ki, babasina toz kondurmuyor.. babasi demisse boyle dogrudur ona gore..
Ama ben esim gibi herseye herkeze guvenmem..

Bosuna dememisler;

"Soz ucar yazi kalir" sozler ucar yani.. kendileri bilir.

Sizinse neden tapuyu size yapmadı? Madem sizin için sattı evi?
Başka çocuğu da varsa vefat falan ederse bu sefer ortak mala girer.
Yani ben senin yerinde olsaydım böyle bir işe girmezdim.
Koyduğun parayı bilemiyorum ama ev fiilen sizin dahi olsa adam yüksek pay sahibi onun hakkını da göz ardı edemezsin. Başkalarını çağırması kimler bilemiyoruz..

Canim gelde bunu esime anlat.. ben oyle yoruldum ki ipek..
ben dedim git esime diye. ev alindigi anda Turkiyeye git dedim tapuyu al uzerine dedim.
adam gitmedi.. babasindan korkuyor sanirim,cekiniyor. Babam yasiyorken ben niye tapuyu uzerime yap diyeyim diyor..

buyur sen yorum yap esim icin? senin dedigin gibi aksi bir durum olursada insallah olmaz, bende bunun hesabini esimden sorarim!
beni kaybeder.. cunku hakkimizi yedirmis olur..

çok doğru bir karar :KK34:

CANIM KİLİDİ DEĞİŞ ZOR DEĞİL GÜVENLİK İÇİN DEĞİŞTİRDİK dersiniz soran olursa :KK16:

Zaten bende oyle yapacagim.
bu anahtar konusu ister acilsin ister acilmasin. gelmeden once yani onlar bizi gorup gittikten sonra ...
kilidi degistirecegim.. guvenlik icin yapacagim zaten dogru da..
ama kendisi benim arkamdan tekrar degistirip iceride girmek isterse o zamanda butun ipleri koparirim..
kendi bilir. cunku dediklerini inkar etmis oluyor.
madem bu ev sizin diyorsa ki tapu bile onun uzerinde nasil bizim oluyorsa :) esim sagolsun kendisi korkak,urkek ceylandir..
aman neysee canim..

aynen bole desin esiniz gusel.gusel baba Allah razi.olsun sayenizde evi.aldk sagolun kendinizde oyle diyosunuz bu ev bzden cikti artik.sizindir diye madem oyle siz istediginiz zaman buyurun gelin.ama baskasini istemeyiz diyin nedenlerinide anlatarak.madem butun sulale kulanacak ozamsn ortak alinsaydi herkes 3-5 payina duseni koyup.alsaydi taam siz az bi miktar koymus olabilirsiniz ama bu evde soz hakkinz olmadigi anlamina gelmez birde anahtar konusu.acilmadikca siz bunlardan bahsetmeyin bnce.ve arkadsin dedigi gbi 1tanede kendi ailenize verebilirsiniz.hem eve girip cikan oldugunda anlasilir merak etmeyin bi.iz birakirlaar

Dogru diyorsun canim.. ya bana durust olsalardi en basindan beri basimin ustunde tasirdim onlari ev nedir ki?
Gelin kafamda gezinin derdim.. ben durustluge cok onem veren biriyim..
Karsimdaki insan bana durust degilse inanin gozumden dusuyor.. yuregimden siliniyor. Bu da benim yapim..
Dediklerinizi aynen yapmayi dusunuyorum zaten
sagol canim fikirlerin icin..

buraya izah ettiginiz gibi durumu esinize izah ediceksiniz esiniz ailesiyle.muhattap olucak.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Esim zaten birebir sahit tum yasanilanlara..
o da ailesine izah etsin anlatsin bir zahmet. ben yuz goz olmak istemiyorum cunku.
suana kadar hic yuz goz olmadim esya icin, mal icin (ki olsamda hakliydim esyalarimi goturduler cunku)
bu saatten sonra ben muhattap olmam.. ogullari konussun ailesi ile..
kimse bizi tiii ye almamazlik etmesin bir zahmet..

Kaynanam evet cok ayip etti..Ama ben onun cahilligine verdim. Gormemisligine verdim.
inanilmaz bir olgunluk gosterdim sustum o zamanlar. Baska gelin olsaydi onu rezil ederdi, ben yapmadim.
sabretmissem,olgun davranmissam konusma hakkimda var, zamaninda cok sustum ben.
konusma sirami bekledim hep. siram gelincede konusurum hakkimi.. kimsede bana birsey diyemez. sirami beklemisim cunku sabir etmisim oyle ya..
Sizin kaynananiz gibiler de var..
oglunun evinden goturmek yerine, eksiklerini gorur tamamlar.

Allahimdan hep boyle es ailesi istedim ama olmadi. karsima cikanlar hep yakamozdan ne kadar gotururum,neyini gotururum telasinda oldular.
ben niye oyle olmadim hayret.. o yuzden yalnizligi seviyorum.. ihanet edenin olmuyor yalniz olunca.

Canım bizimkininde başka enterqsan hıyları var.ama alıp götürmek asla

Evi kayınpederiniz vermiş ya şimdi yeni evde benimde hakkım var diye düşünüyor sanırım güzelliklede söyleseniz ne derseniz diyin mutlaka durumu anlayıp kırılacaklardır
inşallah size belli edip sizinde kalbinizi kırmazlar

Evi kayınpederiniz vermiş ya şimdi yeni evde benimde hakkım var diye düşünüyor sanırım güzelliklede söyleseniz ne derseniz diyin mutlaka durumu anlayıp kırılacaklardır
inşallah size belli edip sizinde kalbinizi kırmazlar

Madem oyle bana guvenip de evini satmasaydi. Herkez onunla ayni fikirde olmak zorunda degil ki.
oglumun evidir diyerek hareket edemezler, cunku ben elim sonucta, gelinim. benimde bir dusuncem var saygili olmak zorundalar.
o ic ice olmayi cok seviyor herkezle..dolup dolusturmayi insanlari yatiya kalmalari icin zorlamayi cok seviyor. ben sevmiyorum zorla degil ya.
Mantik olarak tamamen zittiz zaten esimin ailesi ile. onlarin yapisi benden cok farkli.
ben aileme karsida boyleyim mesafeyi severim..fazla yuz goz olmayi sevmem herkezle.
sadece onlar icin gecerli degil yani bu durum.
Ben en cok esime KIRGINIM.. Ben ona cok dedim, borca gir,kredi cek dedim. ama beni dinlemedi.
borctan korktu, krediden korktu.. bende calisirdim pekala oderdik borclari. ama orali olmadi.
gitti babasinin evini sattirdi son care.
babasida adim gibi eminim, eee ben evimi sattim sizin icin diyerek gerim gerim gerinecek ortada.
hic ama hic sevmedigim seylerdir bunlar.
kimsenin ne malina,ne parasina tenezzul bile etmek istemedim hic..
Ama elimden birsey gelmiyor.
Kalbi kirarlarsa da kendileri bilir. kendi vicdanlari.. ilk kez kirilmiyor kalbim canim, alistim artik.
kirila kirila kalp de kalmadi zaten..

Canım bizimkininde başka enterqsan hıyları var.ama alıp götürmek asla

Olabilir canim dogrudur.
herkezin turlu turlu huyu vardir. ama ben en cok CiMRi ve belesci insanlari sevmiyorum.
Erkek ailesi dedigin oglunu somurmek icin calismayacak.. ne kadar yolarim ondan demeyecek. ayiptir gunahtir.
Benim esimin parasi gitsin onlar hayatta uzulmez. hicc ama hic acimiyorlar ben biliyorum yasiyorum iclerindeyim.
demezler ki; oglumun parasi gidiyor yazik, ben sanki anasiyim esimin..
ben onlardan daha cok aciyorum kiyamiyorum yazik calisiyor hep ayakta harcama yapmiyayim diyorum.
hep fedakarlik yaptim hala da yapiyorum.
Allah bilsin yeter.

Olabilir canim dogrudur.
herkezin turlu turlu huyu vardir. ama ben en cok CiMRi ve belesci insanlari sevmiyorum.
Erkek ailesi dedigin oglunu somurmek icin calismayacak.. ne kadar yolarim ondan demeyecek. ayiptir gunahtir.
Benim esimin parasi gitsin onlar hayatta uzulmez. hicc ama hic acimiyorlar ben biliyorum yasiyorum iclerindeyim.
demezler ki; oglumun parasi gidiyor yazik, ben sanki anasiyim esimin..
ben onlardan daha cok aciyorum kiyamiyorum yazik calisiyor hep ayakta harcama yapmiyayim diyorum.
hep fedakarlik yaptim hala da yapiyorum.
Allah bilsin yeter.

Bunu biliyorsun madem neden eve para vermesine izin verdin?
yazmayım diyorum ama işte demeden edemedim yine.

Bunu biliyorsun madem neden eve para vermesine izin verdin?
yazmayım diyorum ama işte demeden edemedim yine.

izin vermemeye calistim, cok direndim. borca girelim dedim, kredi cekelim dedim.
Ama beni takan bir kocam yoktu.. cocuklarim icin susmak zorunda kaldim.
az daha dirensem, dayak yerdim enseme..biliyorum..
Ben ev satilmasini bile istemedim, kendimiz alalim isterdim evimizi. ama olmadi kismet degilmis.
"Kaderimde var zaten benim el aleme muhtaclik ... "

Baktim ki sorun ediyorlar anahtari o zaman Alsinlar evlerini kullansinlar.. benim degil o ev zaten.. cocuklariminda degil.
ben hayrima ustune kattim da sayemde ev sahibi oldular, gitsin kimle istiyorsa eglensinler orda.
tapusuda onlarin uzerine zaten.
daha da benim esim diyor ki;
"az mutlu ol bir evimiz oldu diye" :)))) haha ilahi saf kocam benim.
tapusu senin uzerine ya, ondan cok mutluyum baksana bir evimiz olmus..
beni cocuk saniyor sanirim esimde..

karnim tok benim yalanlara..
hic gozum yok. alsinlar hersey onlarin olsun.. gozleri doysun!

Son düzenleme:
Bizde derlerki baba oğula bağ vermiş, oğul babaya bi salkım üzüm vermemiş.Kayınpederin ev vermek zorunda değildi ama vermiş ve onun sayesinde bence bu evi almışsınız şimdi evi alıpta anahtarı vermezseniz şahsen adam helal etmese yeridir.Gidip oda kalsın arada yazları gelmediğniz vakit diyelim eve bişey oldu borusu patladı bi sıkıntı çıktı kim nerden nasıl bakacak.

Üstteki yorumunu okudumda bencillikk yapıyosun yok kaderimde var muhtaç olmamak git çalış ozaman bide şu çocukların arkasına sığınmayın yok onlar için katlandım bilmem ne yapacak gücüm yok demiyosunuz çocuklar için katlandım diyosunuz.

X