Evin iş yerine uzak olması-Bakıcı Sorunu

Yakın yerden ayrılmayın.
Bırakın mutfağı biraz eski olsun, kapısında güvenlik olmasın, parkesi eski olsun..

Hiçbiri günde 1.5 saatinizi mahvetmenize değmez. Benim önerim şudur: Kiradan kurtarmak için yine yakın mesafede ama daha eski/küçük bir evi satın alın ve ödemelerine başlayın.

Her ay maaşınızdan belli bir tutarı talimat verip otomatik olarak birikim hesabına yatırtın. Zaten çocuk doğdu büyüdü geniş oda istedi diyene kadar birkaç yıl geçer. O noktada mevcut evi satıp, birikim hesabındaki parayı koyup lüks eve geçersiniz.

Yorumlar için herkese teşekkür ederim.
Bütçemi biraz daha arttırıp kesinlikle yakın olan bir yerde oturmayı kafama koydum. Mevcut ev nemli olduğu için bebeğin sağlığını riske atmayı kesinlikle düşünmüyorum.
Yalıtım yaptırmayı da ev sahibi kabul etmez masraf yapmak istemeyen biri. Biz de başkasının evine masraf yapmak istemedik, yalıtım yapsak bile ev güneş almamaya ve soğuk olmaya devam edecek çünkü.
Uzak olan evden vazgeçtim inşallah yakın olan bir ev bulurum🤲🏻

Yorumlar için herkese teşekkür ederim.
Bütçemi biraz daha arttırıp kesinlikle yakın olan bir yerde oturmayı kafama koydum. Mevcut ev nemli olduğu için bebeğin sağlığını riske atmayı kesinlikle düşünmüyorum.
Yalıtım yaptırmayı da ev sahibi kabul etmez masraf yapmak istemeyen biri. Biz de başkasının evine masraf yapmak istemedik, yalıtım yapsak bile ev güneş almamaya ve soğuk olmaya devam edecek çünkü.
Uzak olan evden vazgeçtim inşallah yakın olan bir ev bulurum🤲🏻
Kesinlikle, birde o kadar çabuk buyuyorlar ki, bakın ben öğlen büyüğü okuldan alıp eve bıraktım, küçüğün kresine uğramak gerekiyordu onu hallettim, işe döndüm birsuru de zamanım arttı.

Kendi aracimizla gidip gelicez ama dediginiz gibi trafikten 1 saati bulabilir belki daha fazla. Annem ben bakarim diyor ama emin olamiyorum yine de😔
kendi annenizde olsa kimseye güvenmeyin. Benim kv bakarım dedi. evine beşikler alındı. bebeğim kolik olunca kaçtı gitti. şu an 3. bakıcıyla çalışıyoruz. inanın bakıcı bulmak çok zor. her söylenene inamayın, kendiniz garantiye alın derim 6 aylık bebeğim

kendi annenizde olsa kimseye güvenmeyin. Benim kv bakarım dedi. evine beşikler alındı. bebeğim kolik olunca kaçtı gitti. şu an 3. bakıcıyla çalışıyoruz. inanın bakıcı bulmak çok zor. her söylenene inamayın, kendiniz garantiye alın derim 6 aylık bebeğim
Kesinlikle sizin gibi dusunuyorum. Annem bakarim diyor ama bebek biraz aglayan bebek olursa kesinlikle bunalip gider gibi geliyor bana o yüzden bakıcı meselesi hep gündemimde..

X