Evin iş yerine uzak olması-Bakıcı Sorunu

LilaGuller

N ✨
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2021
961
1.318
Malum son zamanlarda İstanbul’daki kira fiyatlarından haberi olanlar bilir, fiyatlar aldı başını gitti.
Biz şu an kirada olduğumuz evde makul bi fiyata iş yerine 10 dakika mesafede oturuyoruz. Fakat ev kuzeye bakıyor, hiç güneş almıyor. Isınmıyor. Üstelik çocuk odası yapabileceğimiz tek odaya yağmur yağdığında duvardan kova kova su damlıyor.
Çocuk doğmadan önce taşınalım da en azından ev güneş alsın kolay ısınsın dedik ama yine bu civarlarda evler bizim ödediğimizin iki katı fiyat olmuş.
Biz de madem fiyatlar böyle biraz yol çekeriz ama evimiz düzgün olur dedik. Kendimize uygun evleri iş yerine 45 dakika civarı uzaklıkta bulduk.
Benim endişem şu ki, ben doğum izni sonrası işe başladığımda eğer çocuğuma bakmayı annem kabul etmez ise sabah 8 akşam 19 a kadar bakacak bakıcı bulamam diye düşünüyorum. Bu durumda sizce ne yapabilirim? Çıkmaza girdim.
Keşke maddi durumumuz yetseydi işe yakın ev bulsaydık bakıcı saati 9-18 olurdu ☹️

45 dk lık mesafeyi servis ile mi gideceksiniz?
eğer servis değilse zaten vasıta veya benzin parası ödeyeceksiniz

birde İstanbul gibi biryerde 45 dk lık 2 saati de buluyor biliyorsunuz
haberiniz olsun bakıcılar da en az 3000 3500 civarı İstanbul'da :KK43:
Kendi aracimizla gidip gelicez ama dediginiz gibi trafikten 1 saati bulabilir belki daha fazla. Annem ben bakarim diyor ama emin olamiyorum yine de😔

bebeği olacak kadın işine yakın yere taşınmalıdır

işine yakın evden uzağa taşınmak makul olmaz

bazı yerlerde işe yakın ev bulunamayabiliyor ben hamile iken çok aramıştık işe yakın ev ama diğer şartlar uymadı

açıkçası o duvara yalıtım yaptırın olmadı odaları değiştirin vs vs ama özellikle ilk 1-2 yıl eviniz ve işiniz yakın olsun

bir de anneniz nerede oturuyor

o bakarsa nasıl gelinip gidilecek semt seçiminde bu da önemli bir nokta olabilir

Kendi aracimizla gidip gelicez ama dediginiz gibi trafikten 1 saati bulabilir belki daha fazla. Annem ben bakarim diyor ama emin olamiyorum yine de😔
aman baksın anneniz
tabii onun içinde zor olmayacaksa
bakıcılardan çekmiş, ilk çocuğuna babaannesi ikinci çocuğuna bakıcılar bakmış 2 çocuklu anne

İşe yakınlık önemli de kuzey ve su alan evde de oturulmaz ki.
Hasta olursunuz nemden rutubetten.
Bakıcı da baya tutar.
Yani maaşınız yetecek mi o kadarına?
Borçlu çıkmayın bir de masraflardan.

Tasinmayin simdilikzaten bebek olunca biraz toparlanana kasar kendi odasinda yatmiyor ,besigini baska bir yere koyarsiniz ,idare edin

cocuk dogar dogmaz kendi odasinda yatmiyor zaten .en az bir bir bucuk yil ayni odada kalirsiniz bence tasinmayin hic

Yaşadığınız evin sorunları ufak tefekse taşınma masrafları + kira farkı kadar bir meblağ ayırıp tadilat yapsanız olur mu acaba? Ev sahibi kemdş karşılamasa bile sizin için karlı gibi görünüyor.

X