Evlat Edinme Evlat Edinenler Lütfen Duygularınızı Bizimle Paylaşın

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Merhabalar arkadaşlar, kimseden ses soluk cikmiyor. Sirasi ilerleyen, evladına kavuşan olmadimi. Hic kimsede gelisme yokmu. Hadi biraz güzel haberler verin.
Merhabalar benim güzel bir haberim var kız ve erkekte 16 sırada olduğumuzu ekim gibi öğrenmiştik aralık ortası gibi dayanamadım eşime arattım kurumu erkek 14 düşmüş kız 15 çok sevindim Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin bakalım ocak ta kurumun yazısı geliyormuş sırada bir fark olacak mı çok merak ediyorum

Merhaba herkese, ben de 2 gün önce aradım kurumu, erkekte 1, kızda 2 sıram aynı hiçbir değişiklik olmamış. Sabretmeye devam, Allah hepimize sabır versin :)

Merhaba herkese, ben de 2 gün önce aradım kurumu, erkekte 1, kızda 2 sıram aynı hiçbir değişiklik olmamış. Sabretmeye devam, Allah hepimize sabır versin
Ayy maşallah arkadaşım hiç bişey kalmamış geliyor gelmekte olan desene çok az kalmış yaklaştıkça daha zorlaşıyor beklemek ama bi bakmışşın kucağında Rabbim kavuştursun yavrularımızı inşaallah

Ayy maşallah arkadaşım hiç bişey kalmamış geliyor gelmekte olan desene çok az kalmış yaklaştıkça daha zorlaşıyor beklemek ama bi bakmışşın kucağında Rabbim kavuştursun yavrularımızı inşaallah

Canım benim çok sağol, Çok bekledim Eylül'den beri 1. sıradayım. Bizde çok hızlı ilerlemiyor bu süreç maalesef. Tabi beklicez mecbur beklenen güzel napalım ♥️

Evlat edinme sırası çok uzun sürüyor mu? Ben henüz kuruma başvurmadım. Daha yeni evlat edinmeyi düşünmeye başladık çünkü. İstanbul' dayız kız bebek istiyoruz Allah nasip ederse. İşlerimizi halledip yaza başvuralım diyorduk ama sıra çok uzun sürecekse beklememek gerek sanırım...

Evlat edinme sırası çok uzun sürüyor mu? Ben henüz kuruma başvurmadım. Daha yeni evlat edinmeyi düşünmeye başladık çünkü. İstanbul' dayız kız bebek istiyoruz Allah nasip ederse. İşlerimizi halledip yaza başvuralım diyorduk ama sıra çok uzun sürecekse beklememek gerek sanırım...
Öncelikle düşünceniz hayırlı olsun şimdiden 😊 süresi tercihlere göre değişmekle birlikte uzun sürüyor. Dosya onaylanana kadar 1 yıl geçiriyor sonra bebiş için sıraya giriyorsunuz.. ilk başta bana hiç geçmeyecek gibi geliyordu ama şimdi ay sayıyorum 🙏 size en yakın sosyal hizmetler genel müdürlüğüne giderseniz daha net bilgiler doğrultusunda kararınızı netleştirirsiniz. Yine sorunuZ olursanız bİzler de seve seve yardımcı olmaya çalışırız tabiki 😊

Cevap için çok teşekkür ederim. Aklımda çok soru var. Sadece dosya onaylanana kadar 1 yıl mı bekleniyor? 1 yıl bekledikten sonra mı sıraya girebiliyoruz?

Merhaba arkadaşlar.kurumu aradım, sıram erkek de 31, kızda 75 🥰 .. bu ay çok ilerlememiş gibi geldi bana ama buna da şükür tabi.🙏
aralık ayında sadece 1 erkek bebek verilmiş demek
3 aralıkta aradığımda sıram 39 dy
D Desran seninle aramızda 7 aile vardı
hayırlısı önümüzdeki aylar su gibi akar gider işallah

Cevap için çok teşekkür ederim. Aklımda çok soru var. Sadece dosya onaylanana kadar 1 yıl mı bekleniyor? 1 yıl bekledikten sonra mı sıraya girebiliyoruz

yazı beklemeyin derim...bir an önce başvurun

başvuru tarihinizden itibaren 1 yıl boyunca 2ayda bir görüşmeleriniz oluyor.1i ev ziyareti diğerleri eşinizle kuruma uzmanla görüşmeye gidiyorsunuz
öncesinde evraklarınız için 2 aylık bir süre veriliyor tabi bu sürede evrakları toparlamanız şart.
bu süre dolduktan sonra artık bebeğinizi beklemeye başlıyorsunuz

Cevap için çok teşekkür ederim. Aklımda çok soru var. Sadece dosya onaylanana kadar 1 yıl mı bekleniyor? 1 yıl bekledikten sonra mı sıraya girebiliyoruz?
Evet o 1 yıl da görüşmeler evrak hazırlama vs oluyor. Sonra herşey onaylanırsa sıraya giriyosunuz .bence de zaman kaybetmeyin başvurup öle bekleyin bebiş hemen gelmiyor çünkü 🤗

Merhaba bende yeni üye oldum evlat edinmeye başvurumuzu yaptık kafama takılan bişey var size sormak istiyorum evde bir evcil kedimiz var 3 yaşında aşıları kontrolleri tam onun için bir sıkıntı yaratırlar mı oda benim evladım alanlar bilir bı sıkıntı yaşadınız mı bu konuyla alakalı

Merhaba bende yeni üye oldum evlat edinmeye başvurumuzu yaptık kafama takılan bişey var size sormak istiyorum evde bir evcil kedimiz var 3 yaşında aşıları kontrolleri tam onun için bir sıkıntı yaratırlar mı oda benim evladım alanlar bilir bı sıkıntı yaşadınız mı bu konuyla amerhaba olmaz diye düşünüyorum
Merhaba olmaz diye düşünüyorum bizim başvuru onayına kadar evcil hayvanımız sadece muhabbet kuşu vardı bişey demedi uzmanımız şimdi 2 tane köpeğimiz var ama evde değil bahçede besliyoruz asıları tam olduğu ve saldırgan tavrı olmadığı sürece cocuk için daha iyi olacağını düşünüyorum hayvan sevgisini de aşılamış olursunuz bence

Merhaba olmaz diye düşünüyorum bizim başvuru onayına kadar evcil hayvanımız sadece muhabbet kuşu vardı bişey demedi uzmanımız şimdi 2 tane köpeğimiz var ama evde değil bahçede besliyoruz asıları tam olduğu ve saldırgan tavrı olmadığı sürece cocuk için daha iyi olacağını düşünüyorum hayvan sevgisini de aşılamış olursunuz bence
Çok tşk ediyorum aklıma takılmıştı bu konu beni aydınlattınız bende öyle düşünüyordum ama alanlar daha iyi bilir diye size sormak istedim

Merhaba bende yeni üye oldum evlat edinmeye başvurumuzu yaptık kafama takılan bişey var size sormak istiyorum evde bir evcil kedimiz var 3 yaşında aşıları kontrolleri tam onun için bir sıkıntı yaratırlar mı oda benim evladım alanlar bilir bı sıkıntı yaşadınız mı bu konuyla alakalı

Merhaba, öncelikle başvurunuz hayırlı olsun. Bizim de 4 yaşında bir kedimiz var ve hiç sorun olmadı. Yönetmelikte bu şekilde bir kural olmamakla birlikte bizim uzmanımız bu durumu olumlu karşıladı, çocuğun bir evcil hayvanla büyümesinin çocuğa olan olumlu etkilerinden bahsettik hatta görüşmelerde.

X