Evlat Edinme Evlat Edinenler Lütfen Duygularınızı Bizimle Paylaşın

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Tşk ederim içimi rahatlattınız bu konu çok kafamı bulandırmıştı sonuçta oda benim evladım onu ben büyüttüm ondan asla vazgeçemem bı sorun çıkarirlarmi die kafama çok taktım

Tşk ederim içimi rahatlattınız bu konu çok kafamı bulandırmıştı sonuçta oda benim evladım onu ben büyüttüm ondan asla vazgeçemem bı sorun çıkarirlarmi die kafama çok taktım

İçiniz rahat olsun, tabiki onlar da bizim evlatlarımız asla vazgeçemem ben de ilk göz ağrım o benimmm 😼

Herkese merhaba,
Sıranızı ne kadar sürede bir soruyorsunuz?
Dayanamadım sordum, danışmanımızın bi dövmediği kaldı. 6 ayda bir soracakmışız :KK43:

Herkese merhaba,
Dayanamadım sordum, danışmanımızın bi dövmediği kaldı. 6 ayda bir soracakmış
Merhaba
2021 Ekim ortası gibi sıraya girdik aralık ayının başında sorduk Siz ne zaman girdiniz sıraya

Burayı okumayı okadar çok seviyorum ki kalbim sıcacık oluyor .
Burada ki tüm annelere anne adaylarına sarılıyorum inşallah hepiniz kısa sürede evlatlariniza kavuşursunuz ❤️

2019 nisan. iyice sabırsızlandık. soruyoruz ama işte cevaplar böyle. 6 ayda bir sorun,aramayın dediler.
Gel de 6 ay sabret Rabbim en kısa zamanda yavrularımızı kavustursun siz yaklaşmışsınız maşallah yavrunuza hangi il kaçıncı sıradasınız bizim daha 1 sene oldu başvuralı öyle heyecanla bekliyorum ki anlayabiliyorum sizi

Ankara dan başvurduk biz. Kız:64 Erkek:40 . Çok yavaş ilerliyor. İşte sabrediyoruz,dayanmaya çalışıyoruz ama sonra anlayış beklemesi gereken biz oluyoruz. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin ne diyim.

Ankara dan başvurduk biz. Kız:64 Erkek:40 . Çok yavaş ilerliyor. İşte sabrediyoruz,dayanmaya çalışıyoruz ama sonra anlayış beklemesi gereken biz oluyoruz. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin ne diyim.
Bu sabrın meyvesi çok tatlı olacak arkadaşım illa ki bi yerde sabrımız taşacak bir yerde unutucaz günler aylar geçmiş ama bir gün bi bakmışsın telefonumuz çalmış bir yavrumuz var görmek ister misiniz diye işte o zaman herşey çok güzel olacak.Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin böyle güzel bekleyişlerde olanların kucaklarını doldursun inşallah

2019 da başvurup sıranızın 40 da olması sancılı gerçekten. bizlerde çok merak ediyoruz , buradan arkadaşlarımızı takip halindeyiz.
geçmişe dönük yorumlara bakın, Ankara dan başvuru yapanlar vardı... onlarla iletişime geçin, en azından bir şekilde sıranızı tahmin edersiniz.
gerçi tercihlere göre de farklılık gösterir ama 3 aşağı 5 yukarı tercihler aynıdır diye düşünüyorum.
hepimiz o süreçten geçtik neyin kabul edilip edilmediğini tahmin edebiliriz.
hayırlısıyla evladınıza kavuşun inşallah.

Herkese merhaba,
Dayanamadım sordum, danışmanımızın bi dövmediği kaldı. 6 ayda bir soracakmışız :KK43:
Merhaba arkadaşım. Ben de 2 ayda bir soruyorum öyle istedikleri için. Onun dışında burada arkadaşlar ile takipteyiz istanbul için özellikle .birbirimizin sırasından kendi sıramızı tahmin etmeye çalışıyoruz 😊

Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Çok sancılı bir süreç gerçekten. Umarım kucağımza alınca herşeyi unuturuz :) Dün gerekli yerlere şikayetlerimi ettim. Gerekli uyarıda bulundular sağolsunlar uzman hanıma.

Herkese merhaba,
O kadar haklısın ki maalesef bazı uzmanlar senin ne kadar heyecanla sabırla beklediğini anlamıyorlar. Biraz empatiden yoksun olabiliyor insanoğlu🥺 Ama evladını kucağına aldığında hiçbirini hatırlamayacaksın emin ol❤️ Öyle güzel geliyorlar ki hayatımıza kendinden öncesindeki tüm üzüntüyü kederi siliyorlar🥰 Ne o uzmanı ne onun yokluğundaki üzüntünü hatırlıyorsun sadece şükrediyorsun🙏🏻 Maalesef en zor kısmı sabır bu işin bize de o düşüyor zamana sabır, duyarsız insanlara sabır, hadsiz sorulara sabır...

Sonrası selamet üzülme🥰

Arkadaşlarım zaten söylemişler Ankara’dan başvuranlara sorabilirsin birlikte takip edebilirsiniz en azından bir tahminin olur 2 ayda bir de ararsın. Sıra 2019 için biraz yavaş ilerlemiş gibi geldi bana ben senden sonra başvurmuşum mesela 2020 Mayıs. Terk vs gibi kriterlere evet mi demiştin? Belki bu kriterlerini de tekrar değerlendirmeyi düşünebilirsin canım❤️

O kadar haklısın ki maalesef bazı uzmanlar senin ne kadar heyecanla sabırla beklediğini anlamıyorlar. Biraz empatiden yoksun olabiliyor insanoğlu🥺 Ama evladını kucağına aldığında hiçbirini hatırlamayacaksın emin ol❤️ Öyle güzel geliyorlar ki hayatımıza kendinden öncesindeki tüm üzüntüyü kederi siliyorlar🥰 Ne o uzmanı ne onun yokluğundaki üzüntünü hatırlıyorsun sadece şükrediyorsun🙏🏻 Maalesef en zor kısmı sabır bu işin bize de o düşüyor zamana sabır, duyarsız insanlara sabır, hadsiz sorulara sabır...

Sonrası selamet üzülme🥰

Arkadaşlarım zaten söylemişler Ankara’dan başvuranlara sorabilirsin birlikte takip edebilirsiniz en azından bir tahminin olur 2 ayda bir de ararsın. Sıra 2019 için biraz yavaş ilerlemiş gibi geldi bana ben senden sonra başvurmuşum mesela 2020 Mayıs. Terk vs gibi kriterlere evet mi demiştin? Belki bu kriterlerini de tekrar değerlendirmeyi düşünebilirsin canım❤️

Bir kaç gündür aklımdasın V vertigo16 baktım bugün yazmışsın 💓 nasılsın nasıl gidiyor? En son emzirme deneyiminden bahsetmiştin devam ediyor musun? Bebiş nasıl her şey yolunda mı? Besle bizi biraz okudukça içimiz ısınıyor :)

Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Çok sancılı bir süreç gerçekten. Umarım kucağımza alınca herşeyi unuturuz :) Dün gerekli yerlere şikayetlerimi ettim. Gerekli uyarıda bulundular sağolsunlar uzman hanıma.

Sabretmek çok zor ama yalnız değilsin, böyle zamanlarda yalnız olmadığını düşün hepimiz aynı süreçleri yaşıyoruz. Ben çok bunaldığım zamanlarda sürekli bu forumda geçmişte yazılanları okuyorum. Diyorum ki bak bu bu kadar süre beklemiş, şunun bebeği okula başlamıştır artık, biz de bu zamanları yaşayacağız inşallah vs vs.

Bu arada arkadaşlar şu süreçte bebek için kıyafet vs. alış verişi yapamamak beni çok daraltıyor. Ne yapabilirim her yaşa uyacak bişey falan derken hiç örgüden anlamayan ben kendimi bebek battaniyesi örerken buldum :) O kadar zevkliymiş ki bebeğim için bir şeyler yapabiliyor olmanın duygusu da ayrı güzel. Yapacak bir şeyler arayan varsa bilgilerinize :)

Bir kaç gündür aklımdasın V vertigo16 baktım bugün yazmışsın 💓 nasılsın nasıl gidiyor? En son emzirme deneyiminden bahsetmiştin devam ediyor musun? Bebiş nasıl her şey yolunda mı? Besle bizi biraz okudukça içimiz ısınıyor :)
🥰 merhaba arkadaşım, iyiyim çok şükür. Oğlum da iyi 3,5 aylık oldu çok şükür iyi ayı geride bıraktık birlikte🙏🏻 Beklerken akmıyor gibi gelen zaman kavuşunca çok hızlı geçiyor gerçekten. Emzirme sürecini 1,5 ay sürdürdüm canım ancak bebekle tekken 2 saatte bir sağmak 3 saatte bir beslemek çok zorladı beni o nedenle bıraktım. Oğlum teyzesinin sütünü almaya devam ediyor. Ben de 1,5 ay günde 10ml’de olsa vermiş oldum. Daha düzenli yapılırsa mutlaka süt artacaktır ancak ben 1,5 aydan sonra yapamadım çünkü gündüz uyku süreleri azalıyor artık daha çok ilgi ve oyun istiyorlar🥰 Bizim gaz sancılarımız da başladı ufaktan bu aralar gündemimiz bu.

Ben de arada giriyorum özellikle senin güzel haberini görmek için❤️ Kavuşman yakın inşallah güzel haberlerini bekliyoruz canım🙏🏻

merhabalar, kurum bazı evrakları tekrar istemiş,bugün tebligat geldi. Sizlere geldi mi böyle bir şey? Sağlık raporu, amatemden aldığımız raporlar vs ..

Merhaba, bana da bugun tebligat geldi.
2 yilda bir yenilenmesi gerekiyor belgelerinndediler kurumdan. Fakat amatem benim icin travma idi. Saglik raporu ise gunlerimizi almisti. Ankara'da olanlar bu belgeleri nereden aldiklarini paylasirlar mi acaba? Eger onlarin sureci daha sancisiz gecmis ise, biz de oralara gideriz belki bu sefer.

Merhaba, evet 2 yılda bir tüm evrakları yenilemek gerekiyor. Biz de yenilemiştik 2. yılımızda.

X