Evlat Edinme Evlat Edinenler Lütfen Duygularınızı Bizimle Paylaşın

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
🌸17 Mayıs 2020 Kurumla ilk görüşme
🌸30 Haziran 2020 Eveak Teslim
🌸Kasım 2020 İlk Ev ziyareti
🌸Nisan 2021 Yüzyüze görüşmeler başladı kurumla ve sıklaştı (Kasım-Nisan aralığında şehir değiştirdik dosyamız transfer oldu vs gibi nedenlerle çok uzun sürdü)
🌸1 Temmuz 2021 dosyamız onaylandı ve sıramızı öğrendik (Erkek:8 Kız:19)
🌸15 Kasım 2021 Oğluşumuza kavuştuk🧡

Toplamda ilk görüşmemiz de dahil 18 ay sürdü, evrak tesliminden itibaren sayarsak da 16 ay🧡 Biz de gecer mi bu siralar diyorduk ama inanin geciyor🧡
Maşallah yavrunuza ne güzel kısa sürede kavuşmuşsunuz inş darısı bana vs benim gibi gün sayan arkadaşlarıma olsun sürekli durup durup sizin yazdıklarınızı okuyorum umudum tekrar canlaniyor

Umudunuzu kaybetmeyin
Biz güzel günlere kavuştuk,şimdi sizlerin mutlu haberlerinizi almayı bekliyoruz
Bizde ilk atılan imzadan itibaren 18 ay da yavrumuza kavuştuk.
Inş o mutlu haberleri rabbim bizlerede almayı nasip etsin inş ne güzel sizde 18 ayda kavuşmuşsunuz inş bizde sizin gibi kısa sürer kurum çünkü çok uzun yıllardan bahsediyorda

Inş o mutlu haberleri rabbim bizlerede almayı nasip etsin inş ne güzel sizde 18 ayda kavuşmuşsunuz inş bizde sizin gibi kısa sürer kurum çünkü çok uzun yıllardan bahsediyorda
Yavrularımıza kavuşmamızda tercihler çok önemli ve dikkat ⚠️ edilmeli.
Ne kadar az kriter , o kadar hızlı kavuşma oluyor.

Selam kızlar az önce kurumdan aradılar..
Yarın sabah 9'da geliyolar,
İlk ev ziyaretimiz olacak inşallah..
ay elim ayağıma dolaştı =)
Çok heyecan yaptım,
tecrübeli anneler ne ikram edeyim bilemedim..

Fikir verirseniz sevinirim..

Çok heyecan yaptım,

Hayırlı olsun sonrası su gibi akıp geçsin🙏🏻 Genelde ikram kabul etmiyorlar diye biliyorum zaten çok kalmıyorlar. Bizde 5-6dk ya kaldırlar ya kalmadılar. Bebeğin odasına bakıyorlar, evin hastane park okul gibi yerlere yakınlığına bakıyorlar. Oda güneş alıyor mu falan bunlara bakıp hızlıca çıkıyorlar. Bizde öyle oldu birkaç kişiden daha aynısını duydum.

Çok heyecan yaptım,

Çok sevindim sizin adınıza ne zaman muracat etmiştiniz aceba ne kadar sürede ev ziyaretine geliyorlar biz de bekliyoruz da daha bize gelen giden yok

Hayırlı olsun sonrası su gibi akıp geçsin🙏🏻 Genelde ikram kabul etmiyorlar diye biliyorum zaten çok kalmıyorlar. Bizde 5-6dk ya kaldırlar ya kalmadılar. Bebeğin odasına bakıyorlar, evin hastane park okul gibi yerlere yakınlığına bakıyorlar. Oda güneş alıyor mu falan bunlara bakıp hızlıca çıkıyorlar. Bizde öyle oldu birkaç kişiden daha aynısını duydum.

Çok sağolun, ev ziyareti çok olumlu geçti.. Bebek odamıza baktılar," güneş alıyor çok güzel" dediler, balkon demirleri için uyarı yaptılar, herşeyi en ince detayına kadar düşünüyolar, ben çok heyecan yapmıştım.. =) Görüşmemiz beklediğimden güzel geçti, dosyamız heyete çıkıcak ve onaylanmasını bekleyeceğiz.. Rabbim kalan zamanlarında çok çabuk geçirmemizi nasip etsin.. Eşim dün herkesin çocuğuna hediyeler aldık bugünde kendi bebeğimize birşey alalım dedi, o kadar duygulandım ki... İnsanın kendi bebeğine birşey seçmesi ne kadar zormuş!... =)) Bu durumu ilk defa yaşayınca bir garip hissettim kendimi...

Çok sevindim sizin adınıza ne zaman muracat etmiştiniz aceba ne kadar sürede ev ziyaretine geliyorlar biz de bekliyoruz da daha bize gelen giden yok

Çok teşekkür ederim, dosyalarınızı teslim ettiğiniz tarihten itibaren bir sene içinde ev ziyareti gerçekleşiyor.
Bizim 7. ayda gerçekleşti.. Bu durum şehirden şehire yoğunluğa göre farklılık gösterebilir..

Çok teşekkür ederim, dosyalarınızı teslim ettiğiniz tarihten itibaren bir sene içinde ev ziyareti gerçekleşiyor.
Bizim 7. ayda gerçekleşti.. Bu durum şehirden şehire yoğunluğa göre farklılık gösterebilir..
cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim sürekli sayfaya girip bakıyordum cevap yazdınız mi diye biz ankaradan muracat etmiştik daha bize gelmelerine çok var desenize insan çok sabırsızlanıyor biran önce gelsinler istiyor

cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim sürekli sayfaya girip bakıyordum cevap yazdınız mi diye biz ankaradan muracat etmiştik daha bize gelmelerine çok var desenize insan çok sabırsızlanıyor biran önce gelsinler istiyor

Ne demek aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz.
Kaç ay oldu siz başvurunuzu yapalı?
Kurumda görüşmeleriniz tamamlandıktan sonra
ev ziyareti gerçekleşiyor.
Evet ilk gittiğim gün ben de böyle hissetmiştim,
hemen bebeğimi alıp eve gidebilsem keşke diye...
Bakın aylar geçmiş, zaman geçiyor bir şekilde...

V vertigo16 Bu arada merakımı maruz görün, siz hamile misiniz? Bebeğiniz geldikten sonra mı oldu.? =)

Çok sağolun, ev ziyareti çok olumlu geçti.. Bebek odamıza baktılar," güneş alıyor çok güzel" dediler, balkon demirleri için uyarı yaptılar, herşeyi en ince detayına kadar düşünüyolar, ben çok heyecan yapmıştım.. =) Görüşmemiz beklediğimden güzel geçti, dosyamız heyete çıkıcak ve onaylanmasını bekleyeceğiz.. Rabbim kalan zamanlarında çok çabuk geçirmemizi nasip etsin.. Eşim dün herkesin çocuğuna hediyeler aldık bugünde kendi bebeğimize birşey alalım dedi, o kadar duygulandım ki... İnsanın kendi bebeğine birşey seçmesi ne kadar zormuş!... =)) Bu durumu ilk defa yaşayınca bir garip hissettim kendimi...
Güzel geçmesine çok sevindim. Bundan sonraki de su gibi aksın geçsin inşallah :)

V vertigo16 Bu arada merakımı maruz görün, siz hamile misiniz? Bebeğiniz geldikten sonra mı oldu.? =)
Estağfurullah, evet ben oğluma kavuştuğum hafta hamile kaldım 12. haftada öğrendik biz de. İkinci mucizemizi de yaşamış olduk oğlumdan sonra. Şimdi kızımızı da bekliyoruz, inşallah ikisini birlikte büyüteceğiz. Bir yavruyu sahiplenip onu evinizin biriciği yapmak zaten hayatınızı her anlamda güzelleştiriyor, her anlamda bereketlendiriyor ama biz bir de böyle bir ikramın da muhatabı olduk bin şükür Allah'a. Allah isteyen herkesi böyle güzel ikramlasın.

Estağfurullah, evet ben oğluma kavuştuğum hafta hamile kaldım 12. haftada öğrendik biz de. İkinci mucizemizi de yaşamış olduk oğlumdan sonra. Şimdi kızımızı da bekliyoruz, inşallah ikisini birlikte büyüteceğiz. Bir yavruyu sahiplenip onu evinizin biriciği yapmak zaten hayatınızı her anlamda güzelleştiriyor, her anlamda bereketlendiriyor ama biz bir de böyle bir ikramın da muhatabı olduk bin şükür Allah'a. Allah isteyen herkesi böyle güzel ikramlasın.

Maşallah çekirdek aile. =) Amin inşallah.. Rabbim'in yaşattığı mucizelerden biri daha..
Hamilelik takviminizi görüyordum, hep sormak istedim, demek ki bugüne nasipmiş..
Çok sevindim sizin adınıza... Kızınızı sağlıkla kucağınıza alın inşallah..
Oğluş abi oluyor, böyle güzel haberler duyunca
gerçekten içimi umut kaplıyor..

Kurumdan'da duyduğum kadarıyla,
bebekler aileye çok benziyomuş,
oğluş size benziyo mu =))

Maşallah çekirdek aile. =) Amin inşallah.. Rabbim'in yaşattığı mucizelerden biri daha..
Hamilelik takviminizi görüyordum, hep sormak istedim, demek ki bugüne nasipmiş..
Çok sevindim sizin adınıza... Kızınızı sağlıkla kucağınıza alın inşallah..
Oğluş abi oluyor, böyle güzel haberler duyunca
gerçekten içimi umut kaplıyor..

Kurumdan'da duyduğum kadarıyla,
bebekler aileye çok benziyomuş,
oğluş size benziyo mu =))
Çok teşekkür ederiz, Allah çok daha güzel mucizelerini isteyen herkese nasip etsin. Biz de yavrumuzu abisi gibi sağlıkla kucağımıza alalım inşallah. Oğlum 10 aylık ömründe abiliği de tadacak :) Çok şükür.

Oğlumu herkes benim babama ve eşime benzetiyor, evlat edinen ailelerden de bunu çok duyuyoruz. O da Allah'ın çok güzel bir mükafatı, sevdikleri ailelerine benzetiyor yavrularımızı. Her yönüyle mucizelerle dolu bir süreç bu, şuan korkuları olan karar vermekte zorlanan tüm arkadaşlarımın bu adımı atmak konusunda cesaretini artırsın Allah.

X