Evlat edinilmiş kuzeninizi öğrenseniz

Bence yüzleşme şart ailen ve kardeşin ile ama bu Bilgi kardeşini depresyona sokabilir kendine zarar verebilir ama bilmekte hakkı. Ben herşeyi anlatımda baban nasıl razı geldi nasıl kabul etti dedenler falan bu çok büyük olay çünkü. 20 yaşında bir kız hayatının şokunu taşacak belkide hiç affetmez anneni ve babanı be teyzenleri..
Aslında bu işi babamın sunduğunu tahmin ediyorum çünkü babam çok saf temiz artt niyetsiz bi insan . Kimseye kötülüğü olmaz. Bundan sebep babamın aklına girilip babamda tamam dediyse anneminde yok demeyeceğini biliyorum ama olay nasıl oldu çokta merak ediyorum. Babaannem ve halamın da bildiğinden eminim babaannem vefat etti halama da çok güvenip sormak istemiyorum

Aslında bu işi babamın sunduğunu tahmin ediyorum çünkü babam çok saf temiz artt niyetsiz bi insan . Kimseye kötülüğü olmaz. Bundan sebep babamın aklına girilip babamda tamam dediyse anneminde yok demeyeceğini biliyorum ama olay nasıl oldu çokta merak ediyorum. Babaannem ve halamın da bildiğinden eminim babaannem vefat etti halama da çok güvenip sormak istemiyorum

Çok dallandırıp budaklandırmayın. Bu işi anneniz ve teyzenizle birlikte çözebilirsiniz.

Defalarca sorulmuş ama cevap vermemişsiniz. Siz annenizin hamile halini hatırlamıyor musunuz? 7-8 yaş bunun hatırlanabileceği bir yaş. Üstelik "kardeşin doğdu, öldü" diye bir cümle duyduktan sonra insan unutmaz bu detayı.
Ya da anneniz eve geldiğinde "yengem böyle böyle söyledi" demediniz mi?

Ben aile içi evlatlık almaktan ziyade kurum aracılığıyla anne babası ölmüş bir çocuğa ebeveyn olmayı tercih ederdim çünkü diğer tarafın zaten bir ailesi var.

Kuzeninizde artık gerçeği öğrenmeli çünkü hayatı bir yalan üzerine kurulu ve çevresinde herkes bu durumu biliyor. Kuzeninizin elinden kardeşleriyle ailesiyle birlikte büyüme hakkı alınmış ne yazık ki. İnsanlar kurumdan evlat edinirken bile kardeşleri birbirinden ayirmiyor diğer kardeşleri de evlat ediniyor
Aile içi olunca kendi kanlarından oluyor, arada kan bağı oluyor. Kurumdan evlat edinirlerse o bağ olmuyor 🤷🏼‍♀️. Bana göre önemli olan kan değil gönül bağıdır her zaman. Tek başına kan bağı hiçbir şey ifade etmez bana. Ama daha geleneksel bakan kişiler için kan bağı çok daha önemli. Kan bağı olmadığında evlat edinecekleri çocuğu kendi çocukları gibi sevemeyeceklerini düşünmüşler demek ki.

Mantığa oturtmaya çalışıyorum ama yine de anlamakta zorlanıyorum böyle bir şeyin nasıl olacağını. Hadi kardeşin çocuğa bakamayacak bir durumda olur, ya da vefat eder de onun çocuğunu kendininkilerden ayırmadan büyütürsün, çocuğa da söylersin onun annesi babası değil de teyzesi amcası vs olduğunu. Ama bir insan nasıl annesi babası sağ çocuğu kendi çocuğu gibi büyütür, bir insan nasıl kanını canını terk eder çocuğuna yeğeniymiş gibi davranır, işte bunları aklım almıyor.

Annen yavrusuna nasıl kıydı verdi bu gaddarlık nasıl dayandı evladına yeğenim demeye hadi diyelim erkek kardeşin var kuzenim diye kendi kardeşinemi aşık olacak kuzen evliği yapan çok yani doğru olmasa bile...

Annen yavrusuna nasıl kıydı verdi bu gaddarlık nasıl dayandı evladına yeğenim demeye hadi diyelim erkek kardeşin var kuzenim diye kendi kardeşinemi aşık olacak kuzen evliği yapan çok yani doğru olmasa bile...
Konuyu ilk okudugumdam beri aynı şeyi düşünüyorumda hadi yazmayım diyorum 🤦‍♀️aileler ögrenene kadar iş işten gecmısse 🤷‍♀️ ıkı kısının hayatı kayar nasıl düzelir bu psikoloji 😐 türkiyede kesin yaşanmıstır diyorum artık 🤦‍♀️

nasıl başlanır bilmiyorum . Benim bi tane teyzem var annem kadar yakındır. Senelerce çocuğu olmamış ben 7 8 yaşlarındayken teyzemin birden çocuğu oldu. Biz bir kaç gün yengemde kaldık annem oraya gitti sanarak. Sonrasında yengem gelip bana bi kız kardeşimin olduğunu aynı bana benzediğini ve öldüğünü söyledi çocuk aklım bişey anlamadım meğer annem doğum yapıp teyzeme vermiş ben şimdi bunu idrak ediyorum. O günden sonra ne yengem ne annem ne babam kimse bişey demiyor ama ben hissettim hep anladım. Derken teyzemin kızı 10 yaşlarına geldi teyzem hamile kaldı erkek bi oğlan doğurdu. Teyzemin kızı da aynı bana benzer herkeste söyler en basit örneği fiziksel bile hatta ayak serçe parmağımızın tırnağı yok gibi babamda öyle bende o teyzemin kızı da öyle. Neyse ta ki şu güne kadar bişey oldu, kuzenimin erkek arkadaşı beni aradı ikisi de 20 yaşında aileler de biliyor ciddi düşünülüyor . Abla sen çok yakınsın sevgilimle ablasısın sana bişey diyeceğim dedi buyur dedim , babama sevgilimin evlatlık olduğu söylenmiş dedi. Yok öyle bişey o nerden çıkıyor dedim ama şok oldum. Aslında herkesin sakladığı benim bildiğim şey bir kez daha onaylandı. Çok uzattım . Şimdi ben ne yapayım hiç bişey bilmiyor gibi yapıp teyze kızının sevgilisi bana böyle BÖyle dedi doğru mu mu diyeyim yoksa napayım çok moralim bozuk
Erkek bı oğlan mi doğurdu 🤭 neyse
Ben olsam teyzemin kızı ile konuşurdum sevgilisine kadar gittiyse kızda biliyordur bence artık sizinde bilmediğinizi düşünüp oyuna devam ediyorlar yada paylasmiyorlar. Ayrıca annem vermiş gibi bir iddada bulunuyorsunuz bence açıkça konuşun kardeş olabilrz diye

Konuyu ilk okudugumdam beri aynı şeyi düşünüyorumda hadi yazmayım diyorum 🤦‍♀️aileler ögrenene kadar iş işten gecmısse 🤷‍♀️ ıkı kısının hayatı kayar nasıl düzelir bu psikoloji 😐 türkiyede kesin yaşanmıstır diyorum artık 🤦‍♀️
Olmayacak şey değil allahtan kızşi başkası ile sevgili bizim ülkede hiçbirsey beni şaşırtmaz

Bu benim yakin ailemde bir degil iki sefer olmus. Teyzem kocasinin erkek kardesine verdi bir kiz cocugu. O zamanlar teyzem bize cok gelirdi, cok aglardi. O sureci cok zor atlatti ama herkes biliyordu kizinin evlatlik verildigini. Kuzenimde biliyordu hatta ama kabullenmisti bu durumu, kimseye kizgin veya kirgin degildi.

Sonra ayni sekilde bir dayim digerine verdi oglunu. Bu cocuk evlatlik verildigini cok sonra ogrendi saniyorum evlendikten sonra. Surec nasil oldu, kizma bagirma oldumu bilmiyorum. Ama aradan 2 3 yil gecti simdi kabullenmis diye duydum. Yengem ne zaman konusu acilsa aglardi, oglunu cok bagrina basmak istedi hep ama mumkun olmuyor tabi. Ayriyetten dayimin karisi asiri kiskanc bir kadin. Hala bile kuzenimin oz ablasiyla kardesiyle yakinligini cekemez, krizlere girer.

Bence asiri sacma bir durum. Asla olmamasi gereken bir sey. Siz ne yapsaniz hic bilemedim. Ama kardesinizin sevgilisinin babasina kadar ogrenildi ise, ben kesinlikle soylerdim. Ogrenmeye hakki var kesinlikle. Zaten eninde sonunda ogrenecek, benden duysun derdim herhalde.

nasıl başlanır bilmiyorum . Benim bi tane teyzem var annem kadar yakındır. Senelerce çocuğu olmamış ben 7 8 yaşlarındayken teyzemin birden çocuğu oldu. Biz bir kaç gün yengemde kaldık annem oraya gitti sanarak. Sonrasında yengem gelip bana bi kız kardeşimin olduğunu aynı bana benzediğini ve öldüğünü söyledi çocuk aklım bişey anlamadım meğer annem doğum yapıp teyzeme vermiş ben şimdi bunu idrak ediyorum. O günden sonra ne yengem ne annem ne babam kimse bişey demiyor ama ben hissettim hep anladım. Derken teyzemin kızı 10 yaşlarına geldi teyzem hamile kaldı erkek bi oğlan doğurdu. Teyzemin kızı da aynı bana benzer herkeste söyler en basit örneği fiziksel bile hatta ayak serçe parmağımızın tırnağı yok gibi babamda öyle bende o teyzemin kızı da öyle. Neyse ta ki şu güne kadar bişey oldu, kuzenimin erkek arkadaşı beni aradı ikisi de 20 yaşında aileler de biliyor ciddi düşünülüyor . Abla sen çok yakınsın sevgilimle ablasısın sana bişey diyeceğim dedi buyur dedim , babama sevgilimin evlatlık olduğu söylenmiş dedi. Yok öyle bişey o nerden çıkıyor dedim ama şok oldum. Aslında herkesin sakladığı benim bildiğim şey bir kez daha onaylandı. Çok uzattım . Şimdi ben ne yapayım hiç bişey bilmiyor gibi yapıp teyze kızının sevgilisi bana böyle BÖyle dedi doğru mu mu diyeyim yoksa napayım çok moralim bozuk
evlatlık olmak tukaka değil nasılsa...

bir şeyi çevre biliyor ya da şüpheleniyorsa eninde sonunda ortaya çıkıyor. özellikl çocuklar birbirine böyle şeyleri hemen aktarıyor. yakın ailemde 2 evlat edinilmiş çocuk, ikisi de durumu sokakta oynadığı çocuklardan öğrendi. ne kadar yanlış ve kırıcı, en baştan "ben nasıl doğdum" sorusundan itibaren anlatılmalı aslında.

önce ailenizle ve teyzenizle konuşun. bu durum sevgilinin ailesine söylendiğine göre gizlenememiş bir durum, kuzen biliyo ya da şüpheleniyor olabilir. sevgilinin ailesi bunu sorun edecek insanlarsa bir dert zaten. ama ben bunu öğrenmiş olsam eşimden/sevgilimden saklamazdım. yani kuzen bilmiyorsa da bilecek.

Defalarca sorulmuş ama cevap vermemişsiniz. Siz annenizin hamile halini hatırlamıyor musunuz? 7-8 yaş bunun hatırlanabileceği bir yaş. Üstelik "kardeşin doğdu, öldü" diye bir cümle duyduktan sonra insan unutmaz bu detayı.
Ya da anneniz eve geldiğinde "yengem böyle böyle söyledi" demediniz mi?
Annem bunu gizlemiş olabilir. Annem çok katı ve sert bi insandır o yüzden sormamışımdır. Çünkü biz dediğim gibi yengemde kaldık neden kaldık çünkü onlar hastanedeydi . Bazı detaylar aklımda kış günüydü kuzenimin doğum tarihi kasım . Yani yazamadığım çoğu şey var en basiti bunlar. Ha bi de teyzemin kuzu olduğunu dediler bana bi süre sonra 20 gün felan sanırım beni alıp teyzemin kocası anneannemlere götürdü anneannem dedem teyzem oradaydı orda gördüm ilk kez bunu neden yaptılar saçmalıktı sonra bi iki saat sonra eve getirdiler beni kendiler çıkmadı. Güya bana gösterdiler

Erkek bı oğlan mi doğurdu 🤭 neyse
Ben olsam teyzemin kızı ile konuşurdum sevgilisine kadar gittiyse kızda biliyordur bence artık sizinde bilmediğinizi düşünüp oyuna devam ediyorlar yada paylasmiyorlar. Ayrıca annem vermiş gibi bir iddada bulunuyorsunuz bence açıkça konuşun kardeş olabilrz diye
Kuzenimin haberi olsa ortalık karışır

önce kendi annenize şüphelendiğinizi olayı dosdoğru anlatın tahminlerinizi
ve kuzenizin söylediklerinide anlatın
gerekirse anneniz kardeşiyle konuşur

Benim de kuzenim, yengemin çocuğu olamayan kardeşine verilmiş. Geçenlerde nişanlandı ve nişanlısının ailesi tarafından evlatlık verilme olayi duyuldugu için sorun yaşandi.kendisinin haberi olmadan başka bir kuzenim çözmüş olayı nişanlısı ile konuşup. Siz gidip annenize babanıza anlatın zaten onlar büyükler kendi aralarında konuşup bu karar verirler.
Siz biraz duygusal davranıyorsunuz kardeşiniz olduğunu bildiğiniz için. Bırakın anneniz ve teyzeniz halletsin onların sorumluluğu

X