Evleneceklere ve yeni evli olanlara ilgi bekleyenlere

Merhaba bende 2.5 yıllık evliyim ve bnde aracı dolayısıyla tanışıp evlendik ben 30 eşim 34 yaşındaydı evlndiğimzde ve ben doğal olarak şehir değiştrdiğim için işimi bıraktım burda bi ile başlarsın digofu ama olmadı ve bir evi olduğunu istersem orda yaşarız diye söylemişti tabi ki kv nin üst katı ve bana o zaman annemlerle altlı üstlü otururmusun bilmem dedi bnde o zaman anneni babanı tanımam tanjmadan da bişey diyemem ama şunu söylim eğer beğenirsem öyle yemeği annende yiyip eve uyumaya gtme gbi şeymer istemem bn yemeğimi evimde yerim dedim öke herşeyime karışmasını istemem dedi anbem öle bi kadın değil bişeye karışmaz falan dedi evet kv çok iyiydi evlendik ilk zamanlar sıkıntı yoktu herşey mis gbi ama sonra sonra sürekli oturmaya gelmeye başladılar hele bu pandemi çıkalı sürekli bizdeler balkona çıkıyoruz ışığı gören geliyofu ve öle habersiz yani aramak yok müsaitmisin diyen yok bende hiç hoşlanmam öle kim olursa olsun öle çat kapı gtmem kmsede. Bana gelmesin yani ama bu pandemide o kadar bıktırdılarki eşimle sürrkli bunun kavgasını yaşıyo olduk tek istediğim gelmeden önce aramaları saygı göstermeleri ama yok malesef hayatıma saygı falan çok açık olucak belki ama h sonu özellikle sabah bi geliyolar akşama kadar oturuyolar yeri geldi kocam brni yatakta bırakıp kapıyı açtı onlara yani bu tarz şeylerde yaşadım şimdi pandemi ailem uzakta kardeşlerimdd öle ve bir senedir fazla oldu ben görmeyeli ama onlar sürekli yanyana yani kim evlendikten sonra ana babasını karısından yada kocasından çok görüyo ki ? Brn evimde kocamla başbaşa olamıyorum benim annem babam uzakta ve eşimin ilgisine ihtiyacım var doğal olarak ama kv ler her akşam eşim geldiği gbi geliyolar oturuyolar her akşam ee adam işten geliyo vakit geçireceğimiz iki saat var o da anne babasıyla bitiyo sonra yoruluyo ve uyuyor yani kızlar kesinlikle tavsiyem asla kayınvalideyle yakın oturmayın asla ne kendi aileniz nede eşiniz ailesiyle yakın olmayın kayınvalidem çok şeker kadın bununla vakit geçer diyip kabul etmeyin benmde kayınvalidem bal gbi kadın ama götünde iğnesi var malesef tatlı diliyle eşime sürekli her istediğini yaptırıyo ve ben bazı furumlardan rahatsız oldumu sölediğimde beni ailesini istemediğimle suçluyo özel hayatımıza saygı yok yani ben hiç ses çıkarmasam her akşam anne babasıyla oturup çay içsem çok iyiyiz ama sıkılıyorum yani insan evinde yalnız kalmak da istiyor azcık şikayet edeyim benden kötüsü olmuyo kesinlikle aynı mahallede bile oturmayın en uzağa gidin

Yazdıklarınızı tesadüfen okudum ama resmen içimdeki sıkıntı gitti. Çok güzel açıklamışsınız. Sizin kadar tecrübeli değilim ama anlattıklarınız da yeni yeni başıma geliyor. 1 yıllık sevgililik dönemi geçirdiğim ilişkimde nişanlılık sürecimizin de 1. yılı geldi. Seneye evlenmeyi planlıyoruz. Nişanlım daha yeni yeni belli ediyor henüz evliliğe hazır olmadığını. Ev ortamında baş başa kalınca sürekli sorun çıkıyor normalde dışardayken her şey kusursuz istediğim her şey oluyor. Nereye gitmek istersem götürüyor, kuaförde saç rengime kadar beraber karar veriyoruz inanılmaz iyiyiz. Ama evde veya tatilde geçirdiğimiz zamanlarda içime kapanıyor ve bu duruma alışık olmadığını söylüyor. Ailesi benim aileme göre çok dar görüşlü, daha askerliğini yapmadı, iş değiştirmeyi düşünüyor. Bu kadar olumsuzluk varken sorun çıkaran da yine kendisi. Tecrübelerinize göre, bu davranışları evlilik sürecine adaptasyon sorunu mu? ve bu düzelicek bir şey midir? yoksa ben naparsam yapiyim düzelmez mi Sonuçta ben de bunları ilk defa onunla yaşıyorum ama evdeyken veya tatildeyken sorun çıkarmıyorum. Tabii ki garibime gidiyor benim de ama belli etmiyorum toparlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…