Evlenince değişen erkek

Merhaba hanımlar biz eşimle 1.5 yıldır evliyiz. 3 aylıkta bir bebeğim var. Evlenmeden önce 1 yıla yakın görüştük o süreçte sürekli her şeye koşturan bir dediğimi iki etmeyen hatta sinirlendiğimde sürekli alttan alan bir kere bile ses çıkarmayan biriydi. Haliyle bu halleri çok hoşuma gidiyordu ve böyle merhametli biriyle evlenmek en doğrusu olur diye düşünüp evlendim. İlk bir iki ay çok iyiydi evde sürekli yardımcı olurdu kendi evinde annesi hiç yaptırmamasına rağmen. Hiç arkadaşlarıyla görüşmezdi ısrar etmeme rağmen. Şimdi bir bebeğimiz oldu ve adam evde durmamak için kırk takla atıyor. Çocuk kucağımda tüm işleri yapsam hiç gık demez. Ben gerçekten anlayamıyorum evlenince ne değişiyor nasıl bu hale gelebiliyorlar. Bu arada ben memurum ve bir iki ay sonra işe tekrar başlayacam ve muhtemelen o zamanda hiçbir şeye elini sürmeyecek. Bu durum beni çileden çıkarıyor, ne yapacağımı şaşırıyorum. Ve daha şimdiden böyle yalancı biriyle evlendiğime bin pişman oldum. Sizin eşleriniz de böyle evlendikten sonra 180 derece değişti mi?
evli değilim, evlenip de değişti/değişmedi kısmını cevaplayamam

ama bu "1 yıla yakın görüştük o süreçte sürekli her şeye koşturan bir dediğimi iki etmeyen hatta sinirlendiğimde sürekli alttan alan bir kere bile ses çıkarmayan biriydi." ve "İlk bir iki ay çok iyiydi evde sürekli yardımcı olurdu kendi evinde annesi hiç yaptırmamasına rağmen. Hiç arkadaşlarıyla görüşmezdi ısrar etmeme rağmen" kısımları zaten sağlıklı durmuyor ki

bir insan neden sürekli alttan alsın? bazen sen alırsın alttan bazen o. sürekli bir taraf sinirlenip diğer taraf sakinleştiremez ki.
bir taraf sürekli haksızsa da o zaman o tarafın büyük sorunlar vardır.
neden arkadaşlarıyla görüşmesin de bir de siz üstüne ısrar edin? yetişkin insan bu yahu ergen mi? ergenler bile arkdaşlarıyla ilişkilerinde bağımsız.
bir de evlenmeden önce birlikte mi yaşıyordunuz ki "her şeye koşturan dediğiniz nedir? ne yapıyordu mesela?

bu anlattıklarınız hiç de sağlıklı kafa ürünü şeyler değil. evlenmeden önce de normal değilmişsiniz ki siz.

bu "evde sürekli yardımcı olurdu" lafına da ayrı gıcığım
siz de çalışıyormuşsunuz
karı-kocanın çalıştığı ilişkilerde ev işleri zaten ortak olmalı
ev işi ervah-i ezelden kal-ü beladan sizin yükümlülüğünüzde, zimmetli size de o lütfedip yardımcı oluyor, paşama bak...

Merhaba hanımlar biz eşimle 1.5 yıldır evliyiz. 3 aylıkta bir bebeğim var. Evlenmeden önce 1 yıla yakın görüştük o süreçte sürekli her şeye koşturan bir dediğimi iki etmeyen hatta sinirlendiğimde sürekli alttan alan bir kere bile ses çıkarmayan biriydi. Haliyle bu halleri çok hoşuma gidiyordu ve böyle merhametli biriyle evlenmek en doğrusu olur diye düşünüp evlendim. İlk bir iki ay çok iyiydi evde sürekli yardımcı olurdu kendi evinde annesi hiç yaptırmamasına rağmen. Hiç arkadaşlarıyla görüşmezdi ısrar etmeme rağmen. Şimdi bir bebeğimiz oldu ve adam evde durmamak için kırk takla atıyor. Çocuk kucağımda tüm işleri yapsam hiç gık demez. Ben gerçekten anlayamıyorum evlenince ne değişiyor nasıl bu hale gelebiliyorlar. Bu arada ben memurum ve bir iki ay sonra işe tekrar başlayacam ve muhtemelen o zamanda hiçbir şeye elini sürmeyecek. Bu durum beni çileden çıkarıyor, ne yapacağımı şaşırıyorum. Ve daha şimdiden böyle yalancı biriyle evlendiğime bin pişman oldum. Sizin eşleriniz de böyle evlendikten sonra 180 derece değişti mi?

Eskiden olsa olur mu öyle şey o sinyalini vermiştir evlenmeden önce derdim. Taaaki çocuk sorumluluğu bize yüklenene kadar. Benzer şeyleri yaşadım gerçekten olabiliyormuş. Erkekler kolay adapte olamıyorlar sanırım çocuklu hayata nedeni bu olarak görüyorum.

Oturup bir konuşun. Ama gerçekten herşeyi ile ciddi bir konuşma olsun. Sen böyle yapıyosun sen şöyle yapıyorsun diye suçlayıcı olarak değil. Bizim bir problemimiz var nasıl çözebiliriz. Bana nasıl daha fazla destek olabilirsin minvalinde.

Bende işe yaradı ,farkına vardı ve kendine çeki düzen verdi. Umarım sizede fayda sağlar. ♥️

Bu çocuk yapmak için evlenen insanları görünce deliriyorum ki bir oğlum var. Kocamdan emin olmasaydım asla anne olmazdım. Siz illa anne olacaksınız diye o çocuk berbat bir babayı haketmiyor. Sevgi görmeyince çocuğa yapışan sonra 30 yaşında hala annesinden kopmayan yada annesinin kopmaya izin vermediği sözde adamlar. Bu senaryo kızlar içinde geçerli.

Adam size yalan söylememiş sadece salmış. Klasik erkek. Anne olmak için koşmasaydınız muhtemelen 2 senede görecektiniz. Sonuç olarak buraya adamı kötülemeniz hiçbir işe yaramaz. O adam değişmez. Sizde söylenmeye devam edersiniz, inşallah tahminlerim çıkmaz.

Tabi ki amacıma ulaştım. Çok şükür bugün boşansam çocuğuma yetecek durumdayım. Ama istediğim kendisi babasından babalık görmemişken çocuğuna iyi bir baba olması. Sürekli ondan bir şey de talepte bulunmuyorum. Sadece arada benim de dinlenebilecek bir zamanım olması yükümün bir kısmına yardımcı olması
her erkek içinde babasını taşır diye bir söz vardı herkes olmaktan korktuğu şeye dönüşür.

X