Evlenince makyajsız ne yapacağım 🫠

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlenmeden önce makyajsız çıkın bi karşısına 😅 fondöten yoksa yoğun göz makyajı mı yapıyorsunuz o yüzden mi farklı görünüyorsunuz?

Herkese huzurlu geceler dilerim. Direkt problemimden bahsetmek istiyorum. Makyaj yapmayı çok seviyorum ve kendime yakıştırıyorum. Ve makyaj beni gerçekten çok değiştiriyor. Bazı insanlar sadece bir göz kalemi sürer ve tüm havası değişir ya, beni de her tür makyaj malzemesi anında değiştiriyor. Ailem dışında beni kimse makyajsız görmemiştir, nişanlımda dahil. Sadece yıllar önce birkaç arkadaşım görmüştü, tanıyamadılar ilk 🙉 Evliliğe de aylar kala daha da kafama takmaya başladım. Beni hiç makyajsız görmedi, evde nasıl dolaşacağım, ya kötü bir tepki verirse gibi gibi şeyler düşünüp uyuyamıyorum. Her zaman çok güzel olduğumu söylüyor ve sürekli ben güzel değilim, makyaj beni güzelleştiriyor haberin olsun diyorum. Çünkü gerçekten makyajsız çok soluk ve hasta gibiyim. Aynaya bile bakamıyorum, inanılmaz derecede öz güvenim düşük. Anında makyaja sığınıyorum.

Abartı derecede makyaj yapmıyorum, fondöten kullanmıyorum. Ama geri kalan tüm malzemeleri dozunda kullanıyorum. Evlenecek olmasam makyajımla mutlu mesut yaşarım ama beni makyajsız görüp beğenmeyecek olması beni çok üzecek. Onun beğenmesini de boşveriyorum, kendim beğensem yetecek. Düşüncelerinizi ve çözüm önerilerinizi bekliyorum. 🫠
Gece gunduz ful makyaj doladan bi cok yakin akrabam var. Evlendiginde esinin onu makyajsiz hic gormedigini soylemisti. Nasi yani nasi gormez demistim. Aksam o uyuduktan sonra makyaj silip uyuyo sabah o uyanmadan kalkip makyaj yapiyomus🤪 insanlarin fikrini nie bu kadar onemsiyosunuz ya. Kalici makyaj yaptir bb glow dipliner vs baska napcan🤦‍♀️

Kalıcı makyaj yaptır. 😄
Şaka bir yanada sizin gözünüz makyaja alışınca çokf ark var gibi geliyor. Bence sizde birqz yapmasanız alışacaksınız. Tabi bu cildinize hiç bişey yapmayacağınız anlamına gelmez. Mesela yüzü temizledikten sonra cildinize iyi gelen kremleri hiç aksatmadan sürün bu sayede cildiniz daha canlı ve parlak gözükür. Dudaklar içinde hafif renkli nemlendirici. Kirpiklerede bakım yağı vs derken makyajdan daha güzel olursunuz emin olun. Ama bunu bir müddet uygulamanız lazım. Ben günlük makyaj yapmam nerdeyse hiç yıllardır bu şekilde yaparım. Cilt bakımına yaparım bütün yatırımımı. Cildimde öyle soluk ve ölü durmaz kremleri düzenli kullandığımda. Eğer hiç bakım yapmazsam bende solgun durabiliyorum. Yani bence işin sırrı makyaj değil cilde bakım. Emin olun bir kere bu şekilde alışırsa cildiniz sizde makyaj falan istemeyeceksin.

Son düzenleme:
Eşiniz düzgün adammış vesselam.

Bir adam karısının doğumuna giriyor. Bebeğin kafasının çıktığı an gördüğü manzara karşısında karısından tiksiniyor. Malumunuz, doğumdan sonra da boşuyor.
Doğum her erkeğin kaldırabileceği bir şey değil. O yüzden doğuma erkeğin girmesini doğru bulmuyorum ben🫤🫢

bizim evde benim çorabı kocam topluyor :KK70: bu işte bir terslik var
Ben hiç anlamıyorum çorap mevzusunu. Ne babamda ne eşimde görmedim çorabı yere atmayı. Çıkarınca hooop sepete.

Amaaa ülkede o kadar çok kadın çorap topluyor ki doğanın dengesi adına sizin evde erkek toplaması iyi olmuş 😂

Ben hiç anlamıyorum çorap mevzusunu. Ne babamda ne eşimde görmedim çorabı yere atmayı. Çıkarınca hooop sepete.

Amaaa ülkede o kadar çok kadın çorap topluyor ki doğanın dengesi adına sizin evde erkek toplaması iyi olmuş 😂
:KK70: kocam kendisi yere atar ben ona bağırırım hep toplar benim attığımda da fırsatı kaçırmıyor :KK70: alıyor çoraplarımı hadi hadiiiii kendine de bağır :KK70: ben atsaydım 2 saat konuşurdun diyor sırf laf sokmak için topluyor yani :KK70:

Herkese huzurlu geceler dilerim. Direkt problemimden bahsetmek istiyorum. Makyaj yapmayı çok seviyorum ve kendime yakıştırıyorum. Ve makyaj beni gerçekten çok değiştiriyor. Bazı insanlar sadece bir göz kalemi sürer ve tüm havası değişir ya, beni de her tür makyaj malzemesi anında değiştiriyor. Ailem dışında beni kimse makyajsız görmemiştir, nişanlımda dahil. Sadece yıllar önce birkaç arkadaşım görmüştü, tanıyamadılar ilk 🙉 Evliliğe de aylar kala daha da kafama takmaya başladım. Beni hiç makyajsız görmedi, evde nasıl dolaşacağım, ya kötü bir tepki verirse gibi gibi şeyler düşünüp uyuyamıyorum. Her zaman çok güzel olduğumu söylüyor ve sürekli ben güzel değilim, makyaj beni güzelleştiriyor haberin olsun diyorum. Çünkü gerçekten makyajsız çok soluk ve hasta gibiyim. Aynaya bile bakamıyorum, inanılmaz derecede öz güvenim düşük. Anında makyaja sığınıyorum.

Abartı derecede makyaj yapmıyorum, fondöten kullanmıyorum. Ama geri kalan tüm malzemeleri dozunda kullanıyorum. Evlenecek olmasam makyajımla mutlu mesut yaşarım ama beni makyajsız görüp beğenmeyecek olması beni çok üzecek. Onun beğenmesini de boşveriyorum, kendim beğensem yetecek. Düşüncelerinizi ve çözüm önerilerinizi bekliyorum. 🫠
bence bi kere bi makyajsız buluşun evlenmeden önce bi tepkisine bakın

Hayatta garantin mi var düşün ömrün boyunca hic mi hastalanmıcan elini kolunu kaldırmaya bile halin kalmıcak bazen o zaman nasıl yapıcan makyajı çirkin olsan makyajla da olamazdın

Doğum her erkeğin kaldırabileceği bir şey değil. O yüzden doğuma erkeğin girmesini doğru bulmuyorum ben🫤🫢
Benim eşim 2 doğumuma da girmedi. Sezeryandı üstelik. Hadi normal olsa anlarım. Ben çok istedim. Ya sakin kalamayacağından korktu, ya da beni öyle kesilip biçilirken görünce soğurum diye düşündü bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Konu sahibi solaryuma git ve gençlik aşısı yaptır. Cildin parlaklık kazanır.

Yorumlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim 💛✨
Makyaj bende bir bağımlılık yarattı. Serumluk olduğumda dahi dur göz kalemimi süreyim modundayım. Sırf insanlar kötü bir şey derse moralim bozulur iyice öz güvenim yerle bir olur diye makyajsız çıkamadım. Nişanlımla denize gittiğimiz oldu, gitmeden waterproof malzemelerle makyaj yapmıştım. Hafif aksa da sonuçta tamamen makyajsız olmamak beni rahatlattı🙉 Ayrıca sormuşsunuz, göz makyajım yoğun oluyor. Göz altlarım genetik olarak koyu halkalı ve mor. Ki cilt bakımıma da çok önem veriyorum aslında. Sivilcelerim ve lekelerimde yok, sanırım gözlerim ortaya çıkınca kendimi iyi hissediyorum. Dediğiniz gibi yavaş yavaş her dışarı çıktığımda birini eksilteceğim. Vakit ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim 😚

Arada makyaj yapmayın sizde. Aslında nişanlınız için çok fark edeceğini sanmıyorum. Erkekler bizim gibi ayrıntılara düşkün değiller ve fark etmiyorlar. Alışma kısmını sizin için öneriyorum asıl. Biraz özgüveninizi yükseltmeye çalışın. Makyaj yaptığınız için güzel değilsiniz, siz zaten güzelsiniz bunu unutmayın. Evlilikte birbirinizin her halini göreceksiniz zaten. İlerde gülersiniz bu düşüncelerinize.
Ayrıca özgüvensiz olduğunuzu nişanlınıza yansıtmayın. Siz kendinizde kusur görürseniz o da görür.

Gece gunduz ful makyaj doladan bi cok yakin akrabam var. Evlendiginde esinin onu makyajsiz hic gormedigini soylemisti. Nasi yani nasi gormez demistim. Aksam o uyuduktan sonra makyaj silip uyuyo sabah o uyanmadan kalkip makyaj yapiyomus🤪 insanlarin fikrini nie bu kadar onemsiyosunuz ya. Kalici makyaj yaptir bb glow dipliner vs baska napcan🤦‍♀️
Yaslar epey ilerleyip de kadincagizin makyaj yapamadigi ve esinin onu gordugu o ani dusunuyorum da... evde yabanci kadin var diye ciglik atar 😁. Makyaj bazilarini gercekten cok cok degistirir. Mesela ben. Bir goz kalemi ve rimel beni bambaska yapiyor. Bir de biyik bazilarini cokkk degistiriyor. Babam yillar once biyigini kesti, eve gelip elini agzindan cektiginde sok olduk! Alisik olmanin otesinde bir durumdu.

Ben makyajla kendini iyi hissedenlerin kalici makyaj yaptirmasini destekliyorum.

Benim de makyajsız halim çok soluktur. Beni makyajsız ilk defa gören tüm iş arkadaşlarım ( kadın erkek hepsi) beni hasta sanmıştı. O derece. Ama eşim hep makyajsız çok güzelsin, makyaj yapma der. Yani seven her türlü seviyor. Takılmayın. İnsan evlenince bir elmanın iki yarısı oluyor.

Acıkçasi cildiniz çok sorunluysa onu makyajla tamamen kapatıyorsanız belki sorun olabilir ama onun dışında boşuna evham yapıyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X