Evlenince makyajsız ne yapacağım 🫠

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
valla ben eşimle makyajsiz halimle taniştim..
sifir makyajdir..
öle bildi..
buluşmalara hafif yapardim.. öle giderdim çok güzel olmuşsun derdi.
evlendim agir makyaj yapmayi öğrendim sevmedi hiç
yüzünü yıka makyajsiz seviyom seni diyo:KK70:
valla makyaj inanki çok güzel geliyor bazilari alışık degil makyajlı halime:KK70:

Herkese huzurlu geceler dilerim. Direkt problemimden bahsetmek istiyorum. Makyaj yapmayı çok seviyorum ve kendime yakıştırıyorum. Ve makyaj beni gerçekten çok değiştiriyor. Bazı insanlar sadece bir göz kalemi sürer ve tüm havası değişir ya, beni de her tür makyaj malzemesi anında değiştiriyor. Ailem dışında beni kimse makyajsız görmemiştir, nişanlımda dahil. Sadece yıllar önce birkaç arkadaşım görmüştü, tanıyamadılar ilk 🙉 Evliliğe de aylar kala daha da kafama takmaya başladım. Beni hiç makyajsız görmedi, evde nasıl dolaşacağım, ya kötü bir tepki verirse gibi gibi şeyler düşünüp uyuyamıyorum. Her zaman çok güzel olduğumu söylüyor ve sürekli ben güzel değilim, makyaj beni güzelleştiriyor haberin olsun diyorum. Çünkü gerçekten makyajsız çok soluk ve hasta gibiyim. Aynaya bile bakamıyorum, inanılmaz derecede öz güvenim düşük. Anında makyaja sığınıyorum.

Abartı derecede makyaj yapmıyorum, fondöten kullanmıyorum. Ama geri kalan tüm malzemeleri dozunda kullanıyorum. Evlenecek olmasam makyajımla mutlu mesut yaşarım ama beni makyajsız görüp beğenmeyecek olması beni çok üzecek. Onun beğenmesini de boşveriyorum, kendim beğensem yetecek. Düşüncelerinizi ve çözüm önerilerinizi bekliyorum. 🫠
Kız gördü mü ne dedi valla cokk merak ettim ya :)

Bence makyajı kademeli olarak azalt. Arada da bazen azalt bazen de klasik makyajını yap. Bir öyle bir böyle. Gözü hepsine alışsın. Erkekler o kadar dikkatli değil zaten. Bikere eşim gözümde eyeliner olmadığı halde var sanmıştı. O da şöyle oldu. Ben hazırlanıyordum dışarı çıkacaktık, yaklaştı yüzüme baktı, bir saattir bi göz kalemi mi sürdün dedi. Halbuki hiç makyaj yoktu. Ben de çok soluk suratlıyım. Bu da böyle bir anı :KK70:

Beni de makyajsız görmemişti.
Sonra makyajsız gördü ve saha makyaj yapma dedi 😅
İnsanları nasıl alıştırırsınız biraz da öyle gider.

Bu arada eğer çok rahatsız oluyorsanız kalıcı makyaj yaptırabilirsiniz.

Herkese huzurlu geceler dilerim. Direkt problemimden bahsetmek istiyorum. Makyaj yapmayı çok seviyorum ve kendime yakıştırıyorum. Ve makyaj beni gerçekten çok değiştiriyor. Bazı insanlar sadece bir göz kalemi sürer ve tüm havası değişir ya, beni de her tür makyaj malzemesi anında değiştiriyor. Ailem dışında beni kimse makyajsız görmemiştir, nişanlımda dahil. Sadece yıllar önce birkaç arkadaşım görmüştü, tanıyamadılar ilk 🙉 Evliliğe de aylar kala daha da kafama takmaya başladım. Beni hiç makyajsız görmedi, evde nasıl dolaşacağım, ya kötü bir tepki verirse gibi gibi şeyler düşünüp uyuyamıyorum. Her zaman çok güzel olduğumu söylüyor ve sürekli ben güzel değilim, makyaj beni güzelleştiriyor haberin olsun diyorum. Çünkü gerçekten makyajsız çok soluk ve hasta gibiyim. Aynaya bile bakamıyorum, inanılmaz derecede öz güvenim düşük. Anında makyaja sığınıyorum.

Abartı derecede makyaj yapmıyorum, fondöten kullanmıyorum. Ama geri kalan tüm malzemeleri dozunda kullanıyorum. Evlenecek olmasam makyajımla mutlu mesut yaşarım ama beni makyajsız görüp beğenmeyecek olması beni çok üzecek. Onun beğenmesini de boşveriyorum, kendim beğensem yetecek. Düşüncelerinizi ve çözüm önerilerinizi bekliyorum. 🫠
Bence makyajsız halinize sizin de gözünüz alışmadığı için öyle hissediyorsunuz. Fondoten sürmeyince kendimi korkunç gözüküyor sanardım markete bile öyle çıkardım fondotensiz aynaya bakamazdım şimdi kullanmayı bıraktım ne kadar abartmışım vaktinde diyorum. Rimel benim de bakışlarımı değiştiriyor ama çok da önemli değil eğer çok takarsan kafana da sabah kalkınca şipşak rimel ve azcık ruh sürersin olur biter. Şimdiden strese hiç gerek yok canım…

Her gorusmede yaptigin bir makyaji eksik yap. Mesela bi gun rujunu surme digerlerini yine yap. Diger gun alligini da surme. Daha sonraki bulusmada rimel ile kalemi de cekme. Boylece yavas yavas senin en dogal halini gormus olur. Birden makyajsiz cikarsan karsina daha cok garipseyebilir.

Kalici dipliner yaptir dudak renklendirme yaptir ise yarar
Bence makyajsız halinize sizin de gözünüz alışmadığı için öyle hissediyorsunuz. Fondoten sürmeyince kendimi korkunç gözüküyor sanardım markete bile öyle çıkardım fondotensiz aynaya bakamazdım şimdi kullanmayı bıraktım ne kadar abartmışım vaktinde diyorum. Rimel benim de bakışlarımı değiştiriyor ama çok da önemli değil eğer çok takarsan kafana da sabah kalkınca şipşak rimel ve azcık ruh sürersin olur biter. Şimdiden strese hiç gerek yok canım…
Nisanda konuyu açmış gitmis heralde. Dün gece ben tekrar hortlattim sanirim 🙈 merak da ettim ama acaba gördü mü nişanlısı ☺️

Kalıcı makyaj yaptırın ruj ve eyeliner yapıyorlar evlenince 7/24makyajlı olursunuz böylece.yada psikolojik destek alın kendinizi sevin.Makyajlı veya makyajsız fıstık gibiyim deyin kendinize ayna karşısında tercih sizin

Nişanlınıza telefon edip, seni biriyle tanıştıracağım ve çok seveceksin falan deyin ve buluşmaya makyajsız gidin. Sempatik bir karşılama olur en azından.
Bu arada sizi takdir ettim, hayatımın hiçbir evresinde bu kadar makyajına özenen biri olamadım. Yaptığım şey güneş kremi, rimel ve ruj sürmekten ibaret.

Cildine iyi bakınca böyle düşünceler olmuyor. Bence cildi bakımına yönelin. 4 yıldır evliyim. Hiç evde makyaj yapmam hatta bazen yakın yerlere giderken bile yapmam. Haftasonu uzak yere gezmeye gideceksek yaparım. Serum, nemlendirici, güneş kremi bol su içmek ve sağlıklı beslenme bence cildi çok etkiliyor. Yazın doğru düzgün makyaj yapmıyorum havalar çok sıcak zaten egedeyiz devamlı denize gir çık oluyor ondan sadece güneş kremi yetiyor ben böyle yaşamaya çok alıştım. Sana da cilt bakımını tavsiye ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X