Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuyu saskinlikla takip ediyorum. Kendinizi ikna etmek icin bu denli cabalamaniza ne desem bilemedim. Yuzyillardir olmayan, olmayacak bir seyi oldurmaya calisiyorsunuz. Baska turlu bir tecrubem yok kayinailesi ile farkli kitalarda yasayan ve sadece bir kere o da evlenirken goren biri olarak, benim icin uzaktan tanidigim teyze/amca gibiler. Hayal edemiyorum bile ayni evde yasadigimizi.

Cahil dediği, egoist aslında.
Annem de ben de egoistiz diyor.

Anne yatalak olsa bu forumdaki kadınların %95’i kabul eder zaten. İnsaf, merhamet başka şey. Muhtaç olsa neyse.

Hayır adam sadece anne değil kardeşini de getiriyor evliliğe. Daha doğrusu konu sahibini kendi hayatına alıyor. Neden? Maaş. Yemek ve temizlik. Seks.
Toplumumuzda evlilik aile ye bağlanma olarak devam ettikçe evliler hep mutsuz olucak .. bi salın artık ya millet evlenip kendi hayatına geçsin a 🤔🤔

Yakın bir arkadaşım var babaannesi vefat etti diye çok çok üzülmüştü ben de şaşırmıştım. Aynı evde yaşıyorduk bize o baktı annemle çok iyilerdi demişti. Halalarını da aynı şekilde çok seviyor. Kafası karışıyor insanın.
Eş adayınızın o yaşa kadar neden bekar kaldığını düşündünüz mü hiç?
Tamamen annesine, ailesine bağımlılığını farkeden eş adayları tarafından reddedilmesi yüzünden diye bence.

Bu 2.evliliğiniz asla olamaz. Ben hayatımda bu kadar gözü kapalı, ders almayan birini daha görmedim.
Çevrenizde belliki sizin gibi hayat tecrübesi olması gerekirken olamamış kişilerden oluşuyor. Aklı başında hiçbir insan size olabilir demez bu konuda.
Siz ailesine kedi size aslan kesilen bu adamla evleneceksiniz.. Sizi dibine kadar kıskanacak olan görümcenizde bonus olmuş.

Son düzenleme:
Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

EDİT:Açıkçası düzen kurma, eşyaya tapma vs hevesim yok. Ev eşya vs önemsemiyorum. Evleneceğim kişi şu an için söylüyorum, annesi ile gelin kaynana muhabbetlerine girecek biri değil, annesi onunla rahatlıkla her konuda konuşamıyor araya fitne fesat sokacağını düşünmüyorum. Kız kardeşi de evlenicek erkek arkadaşı var. Yani ömür boyu birlikte yaşamayacağız. Eski evliliğimde aramızda 1500 km vardı ama aile yapıları, kültürleri çok farklıydı. Oğlumuz önemli gelin el kızı deyip ikili oynuyorlardı benim yanımda farklı onun yanında farklı. Araya politik görüşler de girdi farklıydık. Daha doğrusu onun politik değildi apolitik de değildi bukalemun gibi girdiği ortamlarda karşısındaki kişinin fikrine göre şekil alıyordu. Sonra beni aldattı. Enişteme ben asla ev işine elimi sürmem boşuna mı evlendim eşim yapmak zorunda vs demiş bana ve evliliğe böyle bakıyordu. Maaş kartımı almıştı ortak aldığımız arabayı asla vermiyordu binerken bile bana bahane buluyordu yok şöyle kirletme falan. Giyim kuşam konusunda en bol şeyi giyinsem dahi batıyordu kısıtlıyordu. Öğretmenler odasında bir erkek öğretmenle asla konuşamazdım büyük problemdi. Burda yorum yapan herkesi çok iyi anlıyorum çok saygı duyuyorum. Fakat ben de bütün bunları değerlendirdim zamanında kendimce bu kişi ile aramızda problem olacak tek şey annesi. Adam tümüyle bana saygı duyuyor birey olduğumun farkında, herhangi bir saygısızlığını, sadakatsizliğini görmedim( bilemeyiz tabi). Çevresiyle akrabalarıyla laçka ilişkiler kuran biri değil. Biri rahat rahat gidip ona eşin şöyle diyemez çekinir. Annesi ile tanıştım sordum mesela ne düşünmüş, bilmiyorum bana söylemez konuşmayız o tür konuları dedi. Bu önemliydi benim için. Tabiki burdaki yorumları da dikkate alacağım. Ha bu arada neden anne ile yaşamaya sıcak baktığımı anlatayım. Bir yakınımızın gelini kaza geçirdi vefat etti. Kayınvalide kaynata görümce aynı evde yaşıyorlardı. Anlaşıyorlardı. Kadın hemşireydi. Vefat edince çocuklarını gördüm 1 yaşında oğlu 7 yaşında kızı vardı. Oğlu uyandı babaannesi aldı yedirdi etti hiç yabancılık çekmedi. Sonra düşündüm bizler yok şunu giyemeyiz, bunun yeri değişti bilmem ne diye düşünüp, dünyevi şeylere fazlaca takılıp bazı değerleri unutuyoruz. Çocuğum kalabalık ortamda büyüsün, görsün değer bilsin, değer versin. Saygıyı öğrensin. Çok bireyselleşmiyor muyuz? Okulöncesi öğretmeniyim anneler çocuklarına adeta tapıyor, ama maalesef çoğu değerden yoksun çocuklar. Bunlar naçizane fikirlerim. Hepinize da çok saygı duyuyorum lütfen yanlış anlamayın.
Cok uzun yazmisnn hepsini okumadm oncelikle hemen hemen ayni durumdayiz kac karar kendini Allah hic bi kadinin tabiki basina vermesin tek cocuk yetistirmek tanuki zor Benin de esimin babasi kucukken olmus kaynanam buytmus ama benim esim ve kaynim calismislar yani bi yandan okuyup bi yandan ise giderlermis asiri duskun oluyorlar kaynanalarda geline tat vermiyorlar bununla evlenip ikinci kez bosanmaktansa vazgec gtsn simdiki aklim olsa Ben vazgecrdim bi sure eltimle otrdum altli ustlu tat vermedi oda bana surekli kavga ederdik gicik biriydi simdi eltm tasindi 3 yil tasinali eltimin geri kaynanam geldi komsu iliskilerime bile burnunu sokar cildirtir beni ve iki cocugum var benimle bu kadar ugrasiyor cocugum olmasa bosatirdi bizi esimde annesine fazlaaa duskun anasinin adini agzima aldirmaz evin icin de birbirimizi yeriz yani kaccccc yol yakinken

her şey iyi giderse dediğiniz gibi, iyi olur da..
kötü örnekler de çok..
toplumda oran olarak kv ile yaşayıp mutlu olan binde birdir...
belki o siz olursunuz kim bilir...
artık siz karar vereceksiniz.

Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

EDİT:Açıkçası düzen kurma, eşyaya tapma vs hevesim yok. Ev eşya vs önemsemiyorum. Evleneceğim kişi şu an için söylüyorum, annesi ile gelin kaynana muhabbetlerine girecek biri değil, annesi onunla rahatlıkla her konuda konuşamıyor araya fitne fesat sokacağını düşünmüyorum. Kız kardeşi de evlenicek erkek arkadaşı var. Yani ömür boyu birlikte yaşamayacağız. Eski evliliğimde aramızda 1500 km vardı ama aile yapıları, kültürleri çok farklıydı. Oğlumuz önemli gelin el kızı deyip ikili oynuyorlardı benim yanımda farklı onun yanında farklı. Araya politik görüşler de girdi farklıydık. Daha doğrusu onun politik değildi apolitik de değildi bukalemun gibi girdiği ortamlarda karşısındaki kişinin fikrine göre şekil alıyordu. Sonra beni aldattı. Enişteme ben asla ev işine elimi sürmem boşuna mı evlendim eşim yapmak zorunda vs demiş bana ve evliliğe böyle bakıyordu. Maaş kartımı almıştı ortak aldığımız arabayı asla vermiyordu binerken bile bana bahane buluyordu yok şöyle kirletme falan. Giyim kuşam konusunda en bol şeyi giyinsem dahi batıyordu kısıtlıyordu. Öğretmenler odasında bir erkek öğretmenle asla konuşamazdım büyük problemdi. Burda yorum yapan herkesi çok iyi anlıyorum çok saygı duyuyorum. Fakat ben de bütün bunları değerlendirdim zamanında kendimce bu kişi ile aramızda problem olacak tek şey annesi. Adam tümüyle bana saygı duyuyor birey olduğumun farkında, herhangi bir saygısızlığını, sadakatsizliğini görmedim( bilemeyiz tabi). Çevresiyle akrabalarıyla laçka ilişkiler kuran biri değil. Biri rahat rahat gidip ona eşin şöyle diyemez çekinir. Annesi ile tanıştım sordum mesela ne düşünmüş, bilmiyorum bana söylemez konuşmayız o tür konuları dedi. Bu önemliydi benim için. Tabiki burdaki yorumları da dikkate alacağım. Ha bu arada neden anne ile yaşamaya sıcak baktığımı anlatayım. Bir yakınımızın gelini kaza geçirdi vefat etti. Kayınvalide kaynata görümce aynı evde yaşıyorlardı. Anlaşıyorlardı. Kadın hemşireydi. Vefat edince çocuklarını gördüm 1 yaşında oğlu 7 yaşında kızı vardı. Oğlu uyandı babaannesi aldı yedirdi etti hiç yabancılık çekmedi. Sonra düşündüm bizler yok şunu giyemeyiz, bunun yeri değişti bilmem ne diye düşünüp, dünyevi şeylere fazlaca takılıp bazı değerleri unutuyoruz. Çocuğum kalabalık ortamda büyüsün, görsün değer bilsin, değer versin. Saygıyı öğrensin. Çok bireyselleşmiyor muyuz? Okulöncesi öğretmeniyim anneler çocuklarına adeta tapıyor, ama maalesef çoğu değerden yoksun çocuklar. Bunlar naçizane fikirlerim. Hepinize da çok saygı duyuyorum lütfen yanlış anlamayın.

Konuya edit gelmiş tahmin ediyorum herkes haklı olarak bütün zorlukları saymıştır özel alan vs ben şuna takıldım ben her zaman insanların seçtiği kelimelerin insanlar hakkında çok bilgi verdiğine inanırım konuşmayız o tür konular ne demek bunu hiç düşündünüz mü neden konuşmazlar mesela ? Bak şu var annem benim tercihime saygı duyar seni beğenmiş vs var konuşmaz var ve inanın aynı eve girmeden kimin ne olduğunu bilemezsiniz sizin saygılı olarak dışarıdan gördüğünüz o hareketler kopukluk olabilir sizle de böyle konular konuşmaz olur ya aranızda sorun oldu ki emin olun olacak insan kendi annesiyle bile belli yaştan sonra çatışır sen kv le çatışmayacaksın bunu asla eşinle paylaşma amaçlı dertleşemeyeceksin çünkü siz o tür konuları konuşmuyor olacaksınız ve daha fazlası bence

hem genç diyorsunuz bekâr kardeşi de var neden aynı ev ısrarı. Evlenme şartı annesinin evinden ayrılmamak olan Koca bir adam.belliki anne bağımlısı Bir eş adayı. Evlendiğinde de herseyiniz annesine endeksli olacaktır. Demedi demeyin

Merhaba,

Ben eşlerin anne ve babalarının ileriki yaşlarda çocuklarıyla yaşamasına sıcak bakan biriyim. Allah korusun babama bir şey olsa annemin benimle yaşamasını isterim. Aynı şekilde kayınvalidemi de kabul ederim.

Ancak burada çok önemli hususlar var:

- Sizin onların kurulu düzeni üstüne gitmeniz doğru bir fikir değil. Siz kendi evinizi kurun, önce birbirinize bir süre alışın, sonra isterse kayınvalideniz size gelsin.
- Birlikte yaşamak kolay bir şey değil. Kendi ailemizle bile zaman zaman çatışıyoruz, kayınvalidenizle de muhakkak anlaşamayacağınız şeyler olur. Bu konularda siz olgun davranabilir misiniz? Kayınvalideniz, eşiniz davranabilir mi?

Bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Bir de muhakkak evliliğin başlarında eşinizle başbaşa kalıp birbirinize alışın.

Emel akdelun
  • Emel akdelun

Aralıklı Oruç ile beraber zayıflayalım mı?

Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Okunmamış İlk Mesaja GitTakip Et
•••
blmce blmce
blmce blmce
Aktif Üye
Kayıtlı Üye

Bugün 00:36
Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.benim esimde boyle demisti yalan kapilarina gelince baska oluyo

Siz zaten şu an birlikte yaşamayı savunuyorsunuz kararınızı vermişsiniz niye konu açtınız ki

Çünkü nişanlısı onu çok seviyor . Çok sayıyor. Çok güzel anlaşıyorlar. Hayalleri filan hep ortak. Çocukları olsa ismini konu sahibi koyacak, annemin bir ayağı çukurda, üzmeyelim, cahil zaten denmeyecek.

Bütün akrabalarla tanışmış zaten. Kültürlerini de öğrenmiş.

Açıkçası düzen kurma, eşyaya tapma vs hevesim yok. Ev eşya vs önemsemiyorum. Evleneceğim kişi şu an için söylüyorum, annesi ile gelin kaynana muhabbetlerine girecek biri değil, annesi onunla rahatlıkla her konuda konuşamıyor araya fitne fesat sokacağını düşünmüyorum. Kız kardeşi de evlenicek erkek arkadaşı var. Yani ömür boyu birlikte yaşamayacağız. Eski evliliğimde aramızda 1500 km vardı ama aile yapıları, kültürleri çok farklıydı. Oğlumuz önemli gelin el kızı deyip ikili oynuyorlardı benim yanımda farklı onun yanında farklı. Araya politik görüşler de girdi farklıydık. Daha doğrusu onun politik değildi apolitik de değildi bukalemun gibi girdiği ortamlarda karşısındaki kişinin fikrine göre şekil alıyordu. Sonra beni aldattı. Enişteme ben asla ev işine elimi sürmem boşuna mı evlendim eşim yapmak zorunda vs demiş bana ve evliliğe böyle bakıyordu. Maaş kartımı almıştı ortak aldığımız arabayı asla vermiyordu binerken bile bana bahane buluyordu yok şöyle kirletme falan. Giyim kuşam konusunda en bol şeyi giyinsem dahi batıyordu kısıtlıyordu. Öğretmenler odasında bir erkek öğretmenle asla konuşamazdım büyük problemdi. Burda yorum yapan herkesi çok iyi anlıyorum çok saygı duyuyorum. Fakat ben de bütün bunları değerlendirdim zamanında kendimce bu kişi ile aramızda problem olacak tek şey annesi. Adam tümüyle bana saygı duyuyor birey olduğumun farkında, herhangi nir saygısızlığını, sadakatsizliğini görmedim( bilemeyiz tabi). Çevresiyle akrabalarıyla laçka ilişkiler kuran biri değil. Biri rahat rahat gidip ona eşin şöyle diyemez çekinir. Annesi ile tanıştım sordum mesela ne düşünmüş, bilmiyorum bana söylemez konuşmayız o tür konuları dedi. Bu önemliydi benim için. Tabiki burdaki yorumları da dikkate alacağım. Ha bu arada neden anne ile yaşamaya sıcak baktığımı anlatayım. Bir yakınımızın gelini kaza geçirdi vefat etti. Kayınvalide kaynata görünce aynı evde yaşıyorlardı. Anlaşıyorlardı. Kadın hemşireydi. Vefat edince çocuklarını gördüm 1 yaşında oğlu 7 yaşında kızı vardı. Oğlu uyandı babaanesi akdı yedirdi etti hiç yabancılık çekmedi. Sonra düşündüm bizler yok şunu giyemeyiz, bunun yeri değişti bilmem ne diye düşünüp, dünyevi şeylere fazlaca takılıp bazı değerleri unutuyoruz. Çocuğum kalabalık ortamda büyüsün, görsün değer bilsin, değer versin. Saygıyı öğrensin. Çok bireyselleşmiyor muyuz? Okulöncesi öğretmeniyim anneler çocuklarına adeta tapıyor, sma maalesef çoğu değerden yoksun çocuklar. Bunlar naçizane fikirlerim. Hepinize da çok saygı duyuyorum lütfen yanlış
Ev düzeni derken eşyayı kastetmedim tabiki. Genel yaşayış biçimi olarak belirttim.Örneğin bizim evimize anne baba kardeşlerimiz hariç kimse pat diye gelemez. En az 3 gün önceden haber vermesini bekleriz gelecek olanların. Biz de kimseye aramadan gitmeyiz.Yatak odamıza kimse giremez kardeşlerimiz de dahil. Normal şartlardan bahsediyorum, bir hastalık durumunda vs tabiki girip çıkılabilir. Kırmızı çizgilerimiz var mesela bunlara dikkat etmeye çalışırız. Özel günleri illa gününde kutlama gibi bir durumumuz yok. 3-5 gün önce ya da sonra kutlarız ya da kutlamayız. Bir yatırım bişey yapılacaksa konuşuruz şöyle mi yapsak artısı eksisi vs. Bakın bunların hiç birinde eşya giysi vs yok.
Eskiden insanlar anne babası ile neden oturuyordu? Bunun cevabı sadece yokluk değil. Eskiden varlıklı aileler dahi birlikte otururmuş elalem ne der diye. Ayrı oturmak ayıplanırmış. Halbuki çok duydum ben gelin damat gece banyoya giderken kaynana kayınbaba da banyoya gitmeye kalkıyor. Karşılaşmalar vs. Bunların olması daha ayıp değil mi? Bence daha ayıp. Anne babaya iyilik şart, gözetmek ihtiyacı varsa gidermek onlara iyi davranmak hepsi yapılacak. Fakat bu illa aynı evde yaşayarak oluyor diye birşey yok. Nice ayrı yaşayan ana-babasına sahip çıkan kadınlar erkekler var. Yakınında ev tutun her gün uğrayın çocuğunuz olunca götürün getirin birlikte bol bol vakit geçirin. Tatillere bile gidin birlikte.
Yakınlarda ev tutmayı teklif edin açıklama yaparak, ayrı evimiz olursa şöyle olur vs diye.

Tabi son karar sizin yine herşeyi düşünüp ben yapabilirim derseniz mutluluklar diliyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun ne diyelim :KK51:

Evlen de o sessiz sakin kv gör o zaman sen zaten kararını vermişsin
O evde kv var diye geleniniz gideniniz bitmiycek ayağını uzatıp bir gün rahatça oturamıycaksın
Rahatça banyo yapamayacaksın
Neyse sizin için hayırlısı olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X