Evlenmeden önce ailesini olumlu , olumsuz elestiren kişi evlendikten sonra eşine de aynı şekilde eleştirel mi yaklaşır?

neyiseda

En güzel hikayem 💞 :) hamiş🤰
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
3.192
2.747
Esleriniz ve çevrenizden örnek verirseniz çok sevinirim. Görüştüğüm kişi bu şekilde annesini falan bazen elestirir tembel gibi sözlerle. Erkek kardeşine odun , der düşüncesiz der. Rahatsiz olmaya başladım 😔

Hayata ve insanlara bakış açısı bu şekilde oluşunca televizyonda izlediği dizi karakterlerine bile bu şekilde yaklaşır. Senin ailen için de böyle cümleler kuracaktır.
Burda dikkat etmek gereken şey kin, nefret duygusuyla mı söylüyor bunları yoksa kendince söyleniyor mu. Bazı insanlar herkese nefret hissederken bazıları mizaç olarak böyledir

Çevrem de evet var desem sana ne faydası olucak
Önemli olan senin o kişi hakkında ki hislerin bunla olur mu olmaz mı demen

Soğudum diyorsun o zaman bitti ilişkin

Bide bir söz geldi aklıma sürekli başkasını elestrienlerin asıl kabahatleri kendilerindedir bunla yuzlesmek yerine başkasına çamur atarlar diye

Evlenmeden ne ise evlenince de o olur..Hatta evlenince daha fazlası olur.
En büyük hatanız : Evlendiginizde : ilişkilerinize,eşinize yahut ailesine sihirli bir değnek değecegini düşünmeniz.
Evlenmeden ne ise evlendiginizde 2 katına çıkar..
İyiside kotusude..

Hayata ve insanlara bakış açısı bu şekilde oluşunca televizyonda izlediği dizi karakterlerine bile bu şekilde yaklaşır. Senin ailen için de böyle cümleler kuracaktır.
Burda dikkat etmek gereken şey kin, nefret duygusuyla mı söylüyor bunları yoksa kendince söyleniyor mu. Bazı insanlar herkese nefret hissederken bazıları mizaç olarak böyledir
Kin nefret değil de aile bireylerinin kişiliklerini kabul edemiyor. Üstelik bu kişi 40 yaşında. Bu yasa kadar kabul edememiş daha . Bu beni endişelendiriyor

Esleriniz ve çevrenizden örnek verirseniz çok sevinirim. Görüştüğüm kişi bu şekilde annesini falan bazen elestirir tembel gibi sözlerle. Erkek kardeşine odun , der düşüncesiz der. Rahatsiz olmaya başladım 😔
Ailesine bunları diyen ilerde bana neler der?diye düşünmeniz normal fakat bunu kendinizle bağdaştırmamanızı öneririm."Benim ailem şöyle iyi,böyle mükemmel"diyen biri de ailesiyle kıyaslayıp sizi eleştirebilir yada beğenmeyebilir.Hatta böyle tipleri de ailesine çok düşkün,ana kuzusu diye etiketleriz...Bence buna fazla takılmayın derim.Özetle bu tür genellemeler o kişi hakında fikir sahibi olmanızı sağlamaz.

Iki tip var:
1. Ailesini ilk böyle elistirip evlendikten sonra "anaaaaaaam" diye tam tersine dönüp esinin agzindan burnundan getiren.
2. Ailesi gibi etrafindaki herkesi elestirip insanin agzindan burnundan getiren. Ikiside es olarak istedigim tipler degil.
Ailesine iyi ve adaletli davranmayan kuracagi ailesine de iyi davranmaz. Hepimizin olumsuz taraflari var ama onu tutup ortada konusmak ayip bence.

Evlenmeden önce annesini kötüleyip evlendikten sonra 180 derece değişip anneci olanları okudu bu gözler. 😬 Ama bence kötülemesi bile çiğ bir hareket. Lüzum yok.
Hah tam bunu düşünüyordum haha. Evlenmeden önce anasını yağlayıp ballayıp evlendikten sonra karısını yerden yere vuranı çok gördüm de, evlenmeden önce anasını yerden yere vurup evlendikten sonra karısını ballayan hiç görmedim.

Ailesine bunları diyen ilerde bana neler der?diye düşünmeniz normal fakat bunu kendinizle bağdaştırmamanızı öneririm."Benim ailem şöyle iyi,böyle mükemmel"diyen biri de ailesiyle kıyaslayıp sizi eleştirebilir yada beğenmeyebilir.Hatta böyle tipleri de ailesine çok düşkün,ana kuzusu diye etiketleriz...Bence buna fazla takılmayın derim.Özetle bu tür genellemeler o kişi hakında fikir sahibi olmanızı sağlamaz.
Evet önceki eşim de ailesine toz kondurmazdi ama beni çok eleştirirdi beğenmezdi. Bu da tam tersi cikti

Ayrıca bugün kendi ailesine bunları diyen biri yarın sizin ailenize daha rahat şeyler der
Ve buda sizin hoşunuza gitmez senin ailen benim aileme döner ve sonrası malum
Sıkıntı

Daha fena senaryo şu; canım anam güzel kardeşim deyip seni yerden yere vurabilir.

4 sene tek kötü söz söylemedi bana, 1 sene aileme taptı, ailesini eleştirdi.
Evlendik, aileme hakaret bana küfür derken kendi ailesi canımlar oldu.

Daha fena senaryo şu; canım anam güzel kardeşim deyip seni yerden yere vurabilir.

4 sene tek kötü söz söylemedi bana, 1 sene aileme taptı, ailesini eleştirdi.
Evlendik, aileme hakaret bana küfür derken kendi ailesi canımlar oldu.
O nasıl bir 180 derece dönüş öyle. Ooff of

Kendini doğurup büyüten insana, kardeşine o tarz sözler söyleyen kişi eşinede söyler.

Evlenince karısını sıkıysa eleştirsin 😅

Evlenince hepsi sizden kıymetli olacak. 😬 Şimdi hiç yorum yapmayın, onun ağzı ile dolmayın, yarın patlarsanız tek suçlu sizi bulur o gevşek ağızlı arkadaş.

rahasız birisi galiba uzak durun öz anasını babasını eleştiriyorsa size neler yapmaz yada söylemez

Benim eski eşimde anasını kotulerdi bazen iyi şekilde konuşurdu ama evlendik hem anasina hem babasına hem bana bacilarina şiddet uygulardi ben onun ikinci esiydim benden önce evli olduğu esinin annesini Bile dövmüş bunlari evlendikten sonra öğrendim ne yazikki

Durup dururken konuyu kendisi mi açıyor yoksa annesi ile yaptığı bir konuşmaya şahit oluyorsunuz ya da sizin sorduğunuz sorular sonrası mı bu şekilde kardeşini annesini anlatıyor size?

X