Evlenmeden önce bilmek istiyorum

Birbirinize gore degilsiniz. Ayni durum karsi cinste olsaydi normal karsilanirdi erkek olunca nicin normal karsilanmiyor. Sizde zorla birseyler yasatmaya calisiyorsunuz gibi geldi bastan ciksin nedir ne degildir ogrenim diyorsunuz resmen. Kendiniz gibi birini bulmak daha kolay muhafazakar bir insan ileride sizinde onun gibi olmanizi isteyebilir aileside bu yonde davranabilir kendinizi niye bu durumun icine dusuruyorsunuz ayrilin.

Gizli eşcinsel olup paravan evlilik yapmaya çalışıyor olabilir. Sıfır arzu olması normal değil. Ben karakterlerinizi çok farklı buldum mutsuz olacaksınız. Zaten 5 aylık ilişki evlilik düşünmek için aşırı kısa. Şu an canım cicim zamanları olduğu için korkunç tablonun farkında değilsiniz.
+1

7 ay akılda bu sorularla beklemek adeta bir işkence olur:KK43:

herkese merhabalar,

sevgilimle beş aydır birlikteyiz. ben 24 o 26 yaşında. kendisi dindar bir insan. namazını kılar, gerekli diğer ibadetlerini yerine getirmeye çalışır. ben öyle değilim, hayata bakış açımız bu anlamda biraz farklı ancak bu konuda pek sorun yaşamıyoruz, birbirimize saygı gösteriyoruz. yalnız bir konu dışında.. o da cinsellik. aslında sorun direkt olarak cinsellik de değil, iki partner arasında olabilecek bazı şeylerin eksikliğini hissediyorum ve acaba bir sorun mu var diye düşünüyorum. dün gece 6-7 ay sonra nişan yapabiliriz gibi konuşmalarımız olduğu için soru işaretlerim artmaya başladı.

öncelikle beş aydır birlikte olmamıza rağmen hiç öpüşmedik. el ele tutuşma, sarılma veya romantik sayılabilecek temaslarımız sürekli olur. ancak dudaktan öpüşme olmadı :)

bununla birlikte gerek yüz yüze gerek mesajlaşırken konuşmalarımız asla cinselliğe teğet geçecek durumda bile olmuyor. yine romantik konuşmalarımız var, daha erotik sayılabilecek ya da beni fiziksel anlamda istediğine dair konuları açmıyoruz. ben açmaya çalıştığımda da tersleniyorum. öyle düşünüyor ya da hissediyor olabilirsin ama benimle paylaşmanı istemiyorum o an içinde yaşa cevaplarını alıyorum. yani benim beklentim de sexting gibi bir şey değil, çok tarzım olan şeyler de değildir zaten. ancak bir ilişkide karşılıklı olması gereken o şehvet veya arzu yok. ne bileyim hiç mi çekim hissetmezsin mesela. yasaklı konular adeta. evet arkadaş gibi değiliz ama tam olarak her anlamda kendimi rahat da hissedemiyorum sanki. ilişkimizin üçüncü ayındayken bir gün buluşmuştuk, vedalaşırken yanak yanağa öpüştük, tam diğer yanağı öpecektim ki o da o an döndü karışık bir durum oluştu anlık ve neredeyse dudak teması olacaktı. o an kendini hızlıca çekti. hiç anlam veremedim ve sormadım ama garibime gitti.

tüm bu düşüncelerimi kendisine açtım. hem de farklı zamanlarda birkaç kere. cevabı hep hayat görüşüm bu şeklinde oldu. ben muhafazakar bir insanım, beni az çok tanıdın, elimden geldiğince bu hayatı yaşamaya çalışıyorum sence diğer türlüsünü istesem absürt olmaz mı yanıtlarını aldım. evet bunları söylemesi çok mantıklı, her defasında doğruluyorum ancak yine de nasıl bir iradesi var anlayamıyorum. yani mesele şu değil, ben illa cinsellik yaşansın demiyorum yukarıda bahsettiğim şeyler için böyle konuşuyor. e o zaman sevgilin de olmasın, el ele de tutuşmayalım görücü usülü birisiyle ol dediğimde de ben de bu kadarını yapabiliyorum, bunları yapıyorum diye devamını getirmek zorunda mıyım diyor. yine de emin olamıyorum. bir kere bile mi öyle bir işaret olmaz? bazen çok küçük bile olsa o yönde konuşmaya çekmeye çalışıyorum. onun sınırlarını çok aşmayacak derecede tabii. çünkü başka şekilde şüphelerim olsun istemiyorum. en son bunu konuştuğumda açıkça aseksüel misin diye sordum. önce evet dedi, ben de ciddi misin dedim. daha sonra evet sevgiliyken aseksüelim yanıtını aldım. sanki aseksüellik ilişki durumuna göre değişiyor :)) bir keresinde de libidom yok değil ama zamanı değil sevgiliyken bu tarz konuşmaları doğru bulmuyorum dedi. kısacası bırakın bu tarz hareketleri bu konuda yorum yapması gerektiğinde dahi ağzından kerpetenle laf alıyorum. artık konuyu açmayı da çok istemiyorum, içimden gelmiyor açıkçası. çünkü sanki kötü bir şey yapıyormuşum gibi suçlu hissetmeye başladım. ileride evleneceğim adamın cinselliğe dair fikirlerini bilmiyorum resmen.

soruma gelecek olursak.. burada okuduklarımdan ve çevremde duyduklarımdan ister istemez etkileniyorum. onu seviyorum ama ya gerçekten aseksüelse diye sormadan da edemiyorum ya cinselliğin nadiren olduğu bir evlilik yaşarsam? her şey kaldığı yerden devam ederse ve evlendiğimde de ittiren taraf ben olursam? çok alışılmışın dışında geliyor bana tüm bunlar. ben mi abartıyorum? ya ileride pişmanlık duyarsam? hiç bilmeden hiç konuşmadan olur mu bu tür şeyler sizce? ya da ben ne gibi taktiklerle en azından ağzından laf alabilirim, yoksa sonuna kadar saygı mı duymalıyım? hata yapmak istemiyorum.
1) ya çok dindar ve bunları etik bulmuyor.
2) bu tarz ihtiyaçları başkaları ile karşıladığı için size yansıtacak bir şey kalmıyor.
3) ya da sizi paravan olarak kullanıyor.
4. Seçenek olamaz

Dogru olan adamın yaptığı değil mi ? Yani siz yanlış yapıyorsunuz diyemem sürekli cinsellik konuşsa da adamın akli fikri orda derdik
Ne bileyim bana anormal gelmedi veya normal olmak anormal mi olmaya başladı artık
Demek ki bakış acilariniz farklı o yüzden uyusmayabilirsiniz

Dindar erkekler kendileri gibi birini bulsa bu sorunlar olmaz belki de. Ama yok biri alıp tişört giy ama dekolte olmasın mini giyme kot giy bikini giyme muhafazakarim diye konu açtırıyorlar burda. Neyse konu derin ban yemeyeyim.

herkese merhabalar,

sevgilimle beş aydır birlikteyiz. ben 24 o 26 yaşında. kendisi dindar bir insan. namazını kılar, gerekli diğer ibadetlerini yerine getirmeye çalışır. ben öyle değilim, hayata bakış açımız bu anlamda biraz farklı ancak bu konuda pek sorun yaşamıyoruz, birbirimize saygı gösteriyoruz. yalnız bir konu dışında.. o da cinsellik. aslında sorun direkt olarak cinsellik de değil, iki partner arasında olabilecek bazı şeylerin eksikliğini hissediyorum ve acaba bir sorun mu var diye düşünüyorum. dün gece 6-7 ay sonra nişan yapabiliriz gibi konuşmalarımız olduğu için soru işaretlerim artmaya başladı.

öncelikle beş aydır birlikte olmamıza rağmen hiç öpüşmedik. el ele tutuşma, sarılma veya romantik sayılabilecek temaslarımız sürekli olur. ancak dudaktan öpüşme olmadı :)

bununla birlikte gerek yüz yüze gerek mesajlaşırken konuşmalarımız asla cinselliğe teğet geçecek durumda bile olmuyor. yine romantik konuşmalarımız var, daha erotik sayılabilecek ya da beni fiziksel anlamda istediğine dair konuları açmıyoruz. ben açmaya çalıştığımda da tersleniyorum. öyle düşünüyor ya da hissediyor olabilirsin ama benimle paylaşmanı istemiyorum o an içinde yaşa cevaplarını alıyorum. yani benim beklentim de sexting gibi bir şey değil, çok tarzım olan şeyler de değildir zaten. ancak bir ilişkide karşılıklı olması gereken o şehvet veya arzu yok. ne bileyim hiç mi çekim hissetmezsin mesela. yasaklı konular adeta. evet arkadaş gibi değiliz ama tam olarak her anlamda kendimi rahat da hissedemiyorum sanki. ilişkimizin üçüncü ayındayken bir gün buluşmuştuk, vedalaşırken yanak yanağa öpüştük, tam diğer yanağı öpecektim ki o da o an döndü karışık bir durum oluştu anlık ve neredeyse dudak teması olacaktı. o an kendini hızlıca çekti. hiç anlam veremedim ve sormadım ama garibime gitti.

tüm bu düşüncelerimi kendisine açtım. hem de farklı zamanlarda birkaç kere. cevabı hep hayat görüşüm bu şeklinde oldu. ben muhafazakar bir insanım, beni az çok tanıdın, elimden geldiğince bu hayatı yaşamaya çalışıyorum sence diğer türlüsünü istesem absürt olmaz mı yanıtlarını aldım. evet bunları söylemesi çok mantıklı, her defasında doğruluyorum ancak yine de nasıl bir iradesi var anlayamıyorum. yani mesele şu değil, ben illa cinsellik yaşansın demiyorum yukarıda bahsettiğim şeyler için böyle konuşuyor. e o zaman sevgilin de olmasın, el ele de tutuşmayalım görücü usülü birisiyle ol dediğimde de ben de bu kadarını yapabiliyorum, bunları yapıyorum diye devamını getirmek zorunda mıyım diyor. yine de emin olamıyorum. bir kere bile mi öyle bir işaret olmaz? bazen çok küçük bile olsa o yönde konuşmaya çekmeye çalışıyorum. onun sınırlarını çok aşmayacak derecede tabii. çünkü başka şekilde şüphelerim olsun istemiyorum. en son bunu konuştuğumda açıkça aseksüel misin diye sordum. önce evet dedi, ben de ciddi misin dedim. daha sonra evet sevgiliyken aseksüelim yanıtını aldım. sanki aseksüellik ilişki durumuna göre değişiyor :)) bir keresinde de libidom yok değil ama zamanı değil sevgiliyken bu tarz konuşmaları doğru bulmuyorum dedi. kısacası bırakın bu tarz hareketleri bu konuda yorum yapması gerektiğinde dahi ağzından kerpetenle laf alıyorum. artık konuyu açmayı da çok istemiyorum, içimden gelmiyor açıkçası. çünkü sanki kötü bir şey yapıyormuşum gibi suçlu hissetmeye başladım. ileride evleneceğim adamın cinselliğe dair fikirlerini bilmiyorum resmen.

soruma gelecek olursak.. burada okuduklarımdan ve çevremde duyduklarımdan ister istemez etkileniyorum. onu seviyorum ama ya gerçekten aseksüelse diye sormadan da edemiyorum ya cinselliğin nadiren olduğu bir evlilik yaşarsam? her şey kaldığı yerden devam ederse ve evlendiğimde de ittiren taraf ben olursam? çok alışılmışın dışında geliyor bana tüm bunlar. ben mi abartıyorum? ya ileride pişmanlık duyarsam? hiç bilmeden hiç konuşmadan olur mu bu tür şeyler sizce? ya da ben ne gibi taktiklerle en azından ağzından laf alabilirim, yoksa sonuna kadar saygı mı duymalıyım? hata yapmak istemiyorum.
Belki fazla muhafazakâr, evlendikten sonra durumun ne olduğu belli olur,ama o zaman da böyle olursa çok fena..siz fazla dindar degilseniz sorun çıkar zaten..mesela kendisiyle sahur yapmayan,oruç tutmayan ,sabah namazına kendisiyle kalkmayan eş gıcığına gidebilir..Bunlar da çok önemli..

Haram haramdir yani sarilmak opusmek el ele tutmak bunlar dahil emin olabilirsin.. zaten bunun uzerine su dahil bu degil demek bize dusmez..

Aklima su dizideki sumsuk fatih tiplemesi geldi😐😂yani cok muhafazakarsa neden cocuk yapti evlenmeden.. 😐

Bundan 20 yil oncesi olsaydi cinsellik olmadan yurur, elini bile tutmasina gerek yok derdim ama..simdi elini bile tutmamis erkek muhafazakarim derse inan altinda baska sorun arardim ben.
Niye 20 yıl öncede aynıydı kurallar şimdi de 1400 yıl öncede. Devre göre değişiyor mu?

benim içime sinmedi. böyle sümsük tipleri de hiç sevmem zaten

muhafazakarlık bu değil. allah kıldığı namazları kabul etsin diyeyim öncelikle. ama sarılmak, el ele tutuşmak, yanaktan öpmek muhafazakarlığa dahil değil. bu kadarını yapabiliyorum çok kula yakışır bir ifade ama bence bir erkek için öpüşmeye/cinselliğe karşı koymak sarılmaya karşı koymaktan daha zor. cinsel dürtülerini sarılarak mı bastırıyor yani?

olmaması da gerekse istekli bir erkek sürekli cinselliğin etrafında yürür, bakışıyla tavrıyla imalarıyla belli eder.
Yani ilginc her erkek sevişmeli mi gerçekten evlenemden önce o zaman Yusuf peygamberin iffeti neydi ? Yusuf peygamber de insandı ama kadınlar onu arzularken o Allahtan korkarım haşa dedi o melek değildi insandı dindar diye gay ilan edileni de bu sayfalarda gördüm...

Yani ilginc her erkek sevişmeli mi gerçekten evlenemden önce o zaman Yusuf peygamberin iffeti neydi ? Yusuf peygamber de insandı ama kadınlar onu arzularken o Allahtan korkarım haşa dedi o melek değildi insandı dindar diye gay ilan edileni de bu sayfalarda gördüm...
mesajımı nasıl okudunuz anlamıyorum. ben öyle demedim, bunu da savunmuyorum zaten.

erkek doğası gereği istekli olur. edepli ve iffetli olup “ben allahtan korkarım” diyerek (aslında kız arkadaş/erkek arkadaş da dindar insan işi değil ama) kız arkadaşının elini de tutmasa, sarılıp öpmese eyvallah helal olsun derim, bence olması gereken budur. ama yanağından öperken dudağı dudağına değecek diye mi hz. yusuf’a bağlıyor? bu kadar yakınlaştıktan sonra öpüşmeyecek kadar nefsine hakimse neden bu kadar yakınlaşıyor? ha kuldur şaşar diyebiliriz, ama hormonları yerinde olan bir erkeğin bir raddeden sonra durması çok zor, başka yorumumda da dedim zaten, normal şartlarda geri dönülemez bir yol olduğu için allah zinaya yaklaşmayın diyor.

ben gay olabilir demiyorum. libidosu düşük olabilir diyorum. şu zaman gençlerini hz. yusuf ile karşılaştırmanızı çok ümitvar buldum.

Karşınızdakini en iyi siz bilirsiniz.
Evet "bu kadarını yapabiliyorum" ifadesinde belki gerçekten haklıdır.hiç garipsemem.
Ama tutku olup olmadığını siz anlarsınız.
Konuşmalarından, bakışından bile anlar insan.
Dindar bir insanım çevremi de bir kısmı öyle.
Sevgili olarak yada birilerinin sebep olduğu pek çok insanla karşılaştım. Bir arkadaşın eşi acayip dindardı kızın elini dahi tutmadı. Arkadaşa hep dermiş ama ah bi evlensek diye içindeki heyecanı söylediğini söylerdi.
Ama çocuğun iradesi sağlammış sadece 😅 evlendikten sonra kızın aldığı kıyafetlerden, konuşmalarından anladığımız gayeeet renkli🤪

mesajımı nasıl okudunuz anlamıyorum. ben öyle demedim, bunu da savunmuyorum zaten.

erkek doğası gereği istekli olur. edepli ve iffetli olup “ben allahtan korkarım” diyerek (aslında kız arkadaş/erkek arkadaş da dindar insan işi değil ama) kız arkadaşının elini de tutmasa, sarılıp öpmese eyvallah helal olsun derim, bence olması gereken budur. ama yanağından öperken dudağı dudağına değecek diye mi hz. yusuf’a bağlıyor? bu kadar yakınlaştıktan sonra öpüşmeyecek kadar nefsine hakimse neden bu kadar yakınlaşıyor? ha kuldur şaşar diyebiliriz, ama hormonları yerinde olan bir erkeğin bir raddeden sonra durması çok zor, başka yorumumda da dedim zaten, normal şartlarda geri dönülemez bir yol olduğu için allah zinaya yaklaşmayın diyor.

ben gay olabilir demiyorum. libidosu düşük olabilir diyorum. şu zaman gençlerini hz. yusuf ile karşılaştırmanızı çok ümitvar buldum.
İffet her zaman iffettir Allah zaten o genci bu kadından kurtarsın gerek yok..

Benim arkadaşım aynı böyle biriyle beraberdi, adamın ailesi de dindar değil dinciydi. Kız açıktı, beyaz tshirt giymesine bile karışirdi. Ailesi haremlik selamlık babası aşırı baskıcıydı. Bi kızla öpüşürsen hakkımı helal etmem falan diyordu. Çocuk çok baskı altındaydı. Evlenmeden flörtü yaşamak bile çok ayipti onun anlattığına göre ama aynı dediğin gibi o da bu kadar nefsine hakim oluyordu. Bi kere öpüşmüşleer çocuk ağlamış falan. Kızı da çok yıprattı. Sonuç olarak ayrıldılar yürümedi dünya görüşünden dolayı. Özetle yürümez değiştiremezsin ayrılmalısın

herkese merhabalar,

sen boyle seylerin onemli oldugunu dusunuyorsan, acik acik sor bence. zaten eger inanci ya da prensipleri sebebiyle yapiyorsa o zaman sana guzelce aciklar. ben evlenmeden once el ele bile tutusmadim, esimin de daha once iliskisi olmamisti, ama bir problem yasamadik. sadece cinselligi evlendikten sonra ogreniyorsun. bence evlenme planiniz varsa bunlari konusabilirsiniz

Konu apaçık ortada esasen. Çocuk başarabildiği ölçüde "muhafazakar"Bu şekilde düşünen,yaşayan insana da hayat ve inanç şekli bu diyebilmeli,olanı olduğu gibi kabullenmeliyiz.

Okuduğum yorumlara istinaden yazıyorum evlenmeden önce cinsellik yaşamayıp,evlendikten sonra cinsel sorunu olmayan,cinsel hayat ve ten uyumu harika olan çiftlerden biriyiz eşimle ve çevremde bu biçimde tanıdığım çokça çift var.

Tam tersi daha önce tecrübesi olmadığı için problem yaşayan insanlar da var.Kaldı ki tek sebep de zaten tecrübesiz ilişki değil.

Flört,sevgilik hatta nişanlılık birbirini tanımak için değil midir aslında ciddi bir evlilik hayatına ulaşmak isteyen için? E o zaman keşke birbirimizi olduğumuz gibi kabul edebilsek.Hayat tarzı,inancı-inançsızlığı, ideolojisi, kültürü,mesleği vs vs uymuyorsa ya kabul edip bir çok şeyi göze alacağız ya da yok arkadaş bana gelmez deyip yolumuza devam edeceğiz.

En büyük iki yanlış var yapılan bana kalırsa.Birincisi konu muhafazakarlık olunca ya bu adam veya kadın belli ki muhafazakar diyemiyor illaaaa bi gay,aseksüel ilan ediyoruz.Genellemeleri sevmem,genelleme yapmam diyen birçok kadın da bunu aleni yapıyor.

İkincisi ise yaftalamaya çok hazırız... Neden?Herkes birbirini neden olduğu gibi kabul etmiyor. Eskiden değil miydi o samanlık seyranlar?Artık yok değil mi?Mantık,uyum,ekonomi,aile,kültür sayısız artabilecek ölçütümüz (haklı olarak)var.Tamam tartalım,düşünelim muhakkak,ama yafta cebimizde neden hazır anlayamıyorum.

Konu sahibi için tek bir önerim var iki taraf da birbirini olduğu gibi kabul edip yola devam edecekse etsin,yoksa yollar ayrılsın.Ama lütfen karşınızdakinin istemediği bir şeyi didiklemeyin.

Benim arkadaşım aynı böyle biriyle beraberdi, adamın ailesi de dindar değil dinciydi. Kız açıktı, beyaz tshirt giymesine bile karışirdi. Ailesi haremlik selamlık babası aşırı baskıcıydı. Bi kızla öpüşürsen hakkımı helal etmem falan diyordu. Çocuk çok baskı altındaydı. Evlenmeden flörtü yaşamak bile çok ayipti onun anlattığına göre ama aynı dediğin gibi o da bu kadar nefsine hakim oluyordu. Bi kere öpüşmüşleer çocuk ağlamış falan. Kızı da çok yıprattı. Sonuç olarak ayrıldılar yürümedi dünya görüşünden dolayı. Özetle yürümez değiştiremezsin ayrılmalısın
Öpüşünce ağlamış mı :KK70:

Kendi yaşam tarzı bu demek ki ama öyleyse de sizinle neden beraber anlayamadım? Beklentileriniz farklı. Ayrıca isteksiz erkek ne bilim en azından arzusunu belli etmeli tine yapma da belli et yani

X