Evlenmeden önce doğum kontrol hapı nasıl kullanılmalı?

sorumvarbenim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
24
12
28
Merhaba hanımlar. Benim Şubat gibi nikahım olacak. Sağlık ocağında ki doktor bana 1 ay önceden doğum kontrol hapı kullanmamın faydası olacağını söyledi. Kendimin gidip eczaneden almam gerektiğini söyledi artı bir şey söylemedi.
Benim adet düzensizliğim olabiliyor stres yaptığım zamanlarda ne zaman olacağım belli olmayabiliyor nişanımda böyle olmuştu.
Bende doktora dedi ne yapayım geciktirmek için hasta olacağını anladığın zaman 3 gün önceden kullanman lazım dedi.
Bir tanıdığımda doğum kontrol hapını ara vermeden kullanmış ve adeti gecikmiş onada doktoru vermiş zaten bu şekilde kullan bir seferliğine hem geciktirir hem koruma olur diye şimdi ben ne yapayım kadın doğumada gideceğim ama sizlerde tecrübeli olduğunuz için sizede sormak istedim.

Ona guvenmiyorum ben aylık iğne vurul en temizi hiç kullanmadım ama bununla korunan kişiler var çevremde ve memnun iğneyi bıraktığı ay da hamile kaldı bi akrabam

Merhaba hanımlar. Benim Şubat gibi nikahım olacak. Sağlık ocağında ki doktor bana 1 ay önceden doğum kontrol hapı kullanmamın faydası olacağını söyledi. Kendimin gidip eczaneden almam gerektiğini söyledi artı bir şey söylemedi.
Benim adet düzensizliğim olabiliyor stres yaptığım zamanlarda ne zaman olacağım belli olmayabiliyor nişanımda böyle olmuştu.
Bende doktora dedi ne yapayım geciktirmek için hasta olacağını anladığın zaman 3 gün önceden kullanman lazım dedi.
Bir tanıdığımda doğum kontrol hapını ara vermeden kullanmış ve adeti gecikmiş onada doktoru vermiş zaten bu şekilde kullan bir seferliğine hem geciktirir hem koruma olur diye şimdi ben ne yapayım kadın doğumada gideceğim ama sizlerde tecrübeli olduğunuz için sizede sormak istedim.
o ilaclar malesef asiri sinire sebep oluyor. bitkisel bir seyler mi deneseniz?

Adetin ne zaman bu haplar 21 +7 günlük periyotlar oluşturuyor. Adetin bittiği gün başladığında 21 günlük periyodun içinde kalacaksa düğünün kullanmanı tavsiye ederim, hatta düğünü hesaplayıp uyuyorsa adetin bittikten bir hafta sonra da başlayabilirsin haplar 2 hafta sonunda korumaya başlıyor. Ben de düğün tarihini hesaplayarak kullanmaya başladım çok işime yaradı, sakın iki kutu üst üste içme sonraki adet çok zor geçiyor o zaman. İğne kullanma, hapı yan etki gördüğün anda bırakabilirsin ama iğnenin etkisini durduracak bir şey yok. 10 yıl hapla korundum sinir falan yapmadı. Ayrıntı sorarsan yardımcı olurum

Doktora gitmeyen kafanıza gore hap almayın. Belkı ıcındekı bı etken madde ters etkı yapacak, seker mı yahu bu?

Doğum kontrol hapları kan testi yapılmadan kullanılmamalı pıhtılaşma vs olabilir kaninizda Allah korusun . Geciktirici hap var onu kullanın doktora danışıp

Doğum kontrol hapları kan testi yapılmadan kullanılmamalı pıhtılaşma vs olabilir kaninizda Allah korusun . Geciktirici hap var onu kullanın doktora danışıp
Hayatım boyunca gittiğim hiçbir kadın doğum uzmanı hap önermeden önce kan testi yapmadı, maalesef o kadar duyarlı jinekologlarımız yok her yerde, sabitledikleri bir hap oluyor ve herkese onu öneriyorlar.
Bunu sizi sabote etmek için söylemiyorum kesinlikle yanlış anlamayın ama korunma yöntemleri çoğu doktor tarafından önemsenmiyor

Hayatım boyunca gittiğim hiçbir kadın doğum uzmanı hap önermeden önce kan testi yapmadı, maalesef o kadar duyarlı jinekologlarımız yok her yerde, sabitledikleri bir hap oluyor ve herkese onu öneriyorlar.
Bunu sizi sabote etmek için söylemiyorum kesinlikle yanlış anlamayın ama korunma yöntemleri çoğu doktor tarafından önemsenmiyor

Doğru .ben yıllarca kullandım , polikistik over olduğum için kimse bana da test yapmadı daha sonra lise arkadaşım da aynı dertten muzdarip olduğu için doktoru ona da doğum kontrol hapı yazmis kan pıhtısı bacağına atmışti şükür ki müdahale edildi çok dikkatli olunmalı

sağlık ocağı doktorlarındansa bir jinekoloğa görünseniz hem size özel ilaç verir hem de nasıl kullanmanız gerektiğini daha iyi açıklar diye düşünüyorum. sevgiler.

X