Evlenmek için birileriyle nasıl tanışılır?

nevin17

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2023
76
110
39
Evlenmek istiyorum. Yeni birileriyle tanışmak istiyorum. Ne yapmam lazım? Sizler eşlerinizle nasıl tanıştınız? Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var.

Evlenmek için biriyle tanışılmaz. Biriyle tanışılır, hoşlanılır, aşık olunur, ilişki yaşanır, mutlu olunur ondan sonra ben bu insanla bir ömür geçirebilirim noktasına ulaşılırsa evlenilir. Bu bir süreçtir. Siz süreci yaşamadan sonuca odaklanıyorsunuz. Emeklemeden koşmaya çalışırsanız düşersiniz.

Bence evlilik için biriyle tanışılmaz çünkü o zaman adamın kusurlarını aman düzelir aman bunu da yok sayayım yoksa evlenemeyeceğim diye diye görmezden gelirsiniz evlenince de mutsuz olursunuz. Evlenip mutsuz olmaktansa bekar mutlu olmak çooook daha iyi bir şey.

Açıkçası bana göre aşık olmadan sadece mantığımla evlilik yapsam hayat çekilmez olurdu. Çünkü aşık olduğun adamla bile yeterince zor bir şey evlilik.
Verebileceğim tek tavsiye evlenmek yerine kendini geliştirmek için çabala, yeni ortamlara gir biraz da nasip kısmet işi.

Bence evlilik için görüşmek diye bir şey vardır ya. Ben flört sevgililik işlerine inanç gereği sıcak bakmayan bir insan olarak genelde beğenen tanışmak isteyenlerle evlilik görüşmesi yaparak kolları sıvamıştım😅 5 kişiyle filan ısınamadan, uyuşamadan 1-2 görüşme sonrası bitirdim. Şu anki eşim arkadaşımın kardeşi. O tanıştırdı ve 6 ay içinde evlendik. Ama bu da biraz manyaklık. Arkadaş referansı olmasa o kadar kısa sürede güvenemezdim galiba. Bence sosyal çevreyi hareketlendirmekte, evlilik muhabbetlerinde hazır olduğunu, tekliflere açık olduğunu samimi arkadaşlara duyurmakta fayda var. Aracılık işleriyle evlenen de çok var. Hayat o kadar da romantik filmlerdeki gibi değil, herkes 20-30 bandında hayatının aşkını akışta bulamayabiliyor.
Ama sırf evlenmek için toplum baskısıyla yanlış, ısınamadığımı biriyle evlenmek de problemli. Bunun da örnekleri var çevremde. Dikkat edin böyle bir psikolojiye girip hayatınızı mahvetmeyin.

Evlenmek istiyorum. Yeni birileriyle tanışmak istiyorum. Ne yapmam lazım? Sizler eşlerinizle nasıl tanıştınız? Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var.
Vakti zamanı gelince yada Allah nasip edince evleneceğin insan karşına çıkınca hissediyorsun derlerdi inanmazdım gerçekten öyleymiş yani en azından benim için öyle oldu eşimle ilk karışılaştığımda içimden bir ses bundan iyi bir aile babası olurdum o bana bakıyor bende ona sonra kendi kendime dedimki ne bakıyorsun ya adam evliyse nişanlıysa sevgilisi varsa bir daha ona bakmadım ama oda beni çok beğenmişti o gün ne evliydi ne nişanlıydı nede sevgilisi vardı ayrılmıştı öncesinden iş başvurusu yapıyordum oda çalışıyordu orda yardımcı oldu işe girdim sonra arkadaş olduk sonra isteme ve ocakta evliliğimizin 7 yılı olacak Allah isteyen herkese nasip etsin hayırlı eşler hayırlı evlatlar nasip etsin

Böyle şeyler beklenti ile olmaz ya evlenmek için görücü usulü gibi arkadaşların tanıştırması gibi bir durum olur sizde yeter ki evleneyim der her eksiğin hatasına göz yumar evlenir mutsuz olursunuz ya da tanıştığınız kişiyle aranızda bir uyum olur ve hayatları birleştirmek istersiniz.

kendinize bakın, sosyal ve enerjik olun, dikkat çekici olun yani ( bu özellikle ruhsal olarak oluyor ) kesinlikle birileri çıkar karşınıza fakat sizin de kriterleriniz olsun örneğin çağımızda erkekler asalak oldu kadın parası yemek isteyen tembeller dolu, ya da aile çok çok önemli buna göre eleyin sakın sakın evlenmek için evlenmeyin

Bence evlilik için görüşmek diye bir şey vardır ya. Ben flört sevgililik işlerine inanç gereği sıcak bakmayan bir insan olarak genelde beğenen tanışmak isteyenlerle evlilik görüşmesi yaparak kolları sıvamıştım😅 5 kişiyle filan ısınamadan, uyuşamadan 1-2 görüşme sonrası bitirdim. Şu anki eşim arkadaşımın kardeşi. O tanıştırdı ve 6 ay içinde evlendik. Ama bu da biraz manyaklık. Arkadaş referansı olmasa o kadar kısa sürede güvenemezdim galiba. Bence sosyal çevreyi hareketlendirmekte, evlilik muhabbetlerinde hazır olduğunu, tekliflere açık olduğunu samimi arkadaşlara duyurmakta fayda var. Aracılık işleriyle evlenen de çok var. Hayat o kadar da romantik filmlerdeki gibi değil, herkes 20-30 bandında hayatının aşkını akışta bulamayabiliyor.
Ama sırf evlenmek için toplum baskısıyla yanlış, ısınamadığımı biriyle evlenmek de problemli. Bunun da örnekleri var çevremde. Dikkat edin böyle bir psikolojiye girip hayatınızı mahvetmeyin.
Çok gerçekçi ve tam yerine giden bir cevap olmuş bravo valla.herkes önce tanişırsın, anlaşırsın falan diyor da kadın belli ki tanışıp, anlaşacak birilerini bulamıyor zaten.😀

Vesilalik ve kriterlerinin yazdığı dilekçeyle muhtarlığa gidiyorsun, uygun aday olunca onlar haber ediyor.
Allah ah aşkına evlilik sorumluluğunu a
alabilecek yaşta olduğunu dusunuyorsun evlenilecek insanlar eş dost ortamında denk gelinir , düğün dernekte görücü çıkar ,kurslarda denk gelir, hiç bilmediğin bir yerden gelir olacağı varsa olur. Sosyal medya şuan için bana güvenli gelmiyor.yalan dolan dolu.

Arkadaş ortamı, aileler vasıtasıyla tanışma yada daha sosyal olup kurs, etkinlik vs oralarda tanışabilirsiniz. Her ilişki evliliğe gitmeyebilir tabi o yüzden evlilik niyeti ile değil de birini tanıma amacıyla başlayın bence

Söylüyorum nasıl tanışıldığını,herkese evlenmek istiyorum uygun biri varsa açığım deyin öncelikle,sonra gezi klübü olur başka birşey olur bu tür yerlere katılın hobi falan edinerek çevrenizi genişletin,bir yandanda gözünüz açık olsun iş çevresinden falanda çıkabilir.son olarakta internetten tanışabilirsiniz ama dikkatli olun ben çok değişik şekilde bir sürü kişiyle tanıştım ama hala 6 yıldır internetten tanıştığım insanla birlikteyim.

Söylüyorum nasıl tanışıldığını,herkese evlenmek istiyorum uygun biri varsa açığım deyin öncelikle,sonra gezi klübü olur başka birşey olur bu tür yerlere katılın hobi falan edinerek çevrenizi genişletin,bir yandanda gözünüz açık olsun iş çevresinden falanda çıkabilir.son olarakta internetten tanışabilirsiniz ama dikkatli olun ben çok değişik şekilde bir sürü kişiyle tanıştım ama hala 6 yıldır internetten tanıştığım insanla birlikteyim.
İnternete güvenemiyorum. Çok fazla bir sosyal hayatım yok ama genelde evde oturuyorum. Sanırım biraz dışarı çıkmam lazım.

ay naparsan yap bana temizliğe gelen kızın yaptığı gibi internetten birilerini bulmaya çalışma. her geldiğinde başka biriyle yazışıyor görüşüyor oluyor günün birinde müge anlıda onu göreceğim diye korkuyorum. o da evde kaldım diye kafaya taktı, 29 yaşında gül gibi kız. valla üzülüyorum. odak noktanı değiştirdiğin anda bulursun aslında. arkadaş çevreni geliştirmeye bak.

İnternete güvenemiyorum. Çok fazla bir sosyal hayatım yok ama genelde evde oturuyorum. Sanırım biraz dışarı çıkmam lazım.

Öncelikle iş baksana hem çevrende insanlar olur hem de para kazanırsın.
Evde otur otur hep aynı şeyler ya. Sevdiğin, seni de seven ama az görüştüğün kişileri kahve içmeye davet edebilirsin görüşme sıklığınız artar.
Kurslara katılabilirsin tabi dikiş nakış gibi tamamen kadınların teyzelerin katıldığı değil de karışık olanlara :)
Bütçene uygun dil kursuna gidebilirsin.

Evde oturuyorsan internettende olmaz diyorsan aile arkadaşlar dışında seçenek kalmıyor öyle olursads belli bir yaştan sonra kimse gelmez çünkü yaş arttıkça çevrede bekar sayısı azalıyor.biraz sosyalleşin o zaman başka türlü beklemekle anca şansa denk gelirse olur birazda ipleri ele almak gerek.

X