Evlenmek için birileriyle nasıl tanışılır?

nevin17

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2023
76
110
39
Evlenmek istiyorum. Yeni birileriyle tanışmak istiyorum. Ne yapmam lazım? Sizler eşlerinizle nasıl tanıştınız? Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var.

Bence evlilik için görüşmek diye bir şey vardır ya. Ben flört sevgililik işlerine inanç gereği sıcak bakmayan bir insan olarak genelde beğenen tanışmak isteyenlerle evlilik görüşmesi yaparak kolları sıvamıştım😅 5 kişiyle filan ısınamadan, uyuşamadan 1-2 görüşme sonrası bitirdim. Şu anki eşim arkadaşımın kardeşi. O tanıştırdı ve 6 ay içinde evlendik. Ama bu da biraz manyaklık. Arkadaş referansı olmasa o kadar kısa sürede güvenemezdim galiba. Bence sosyal çevreyi hareketlendirmekte, evlilik muhabbetlerinde hazır olduğunu, tekliflere açık olduğunu samimi arkadaşlara duyurmakta fayda var. Aracılık işleriyle evlenen de çok var. Hayat o kadar da romantik filmlerdeki gibi değil, herkes 20-30 bandında hayatının aşkını akışta bulamayabiliyor.
Ama sırf evlenmek için toplum baskısıyla yanlış, ısınamadığımı biriyle evlenmek de problemli. Bunun da örnekleri var çevremde. Dikkat edin böyle bir psikolojiye girip hayatınızı mahvetmeyin.
İnanç gereği benimde görüşüm sizin gibi benide çok sevdiğim insanlar biriyle tanıştırdı o da gerçekten çok güzel bir insan kalbide inancıda fakat insan birinin tanıştırmasıyla olunca ısınıyor mu yoksa ısınmış gibi mi yapıyor anlayamadım acaba olumlu yanları olduğu için mi illa insanız herkesin olumsuz yanı var onu görünce ne olur bilemiyorum fakat dinende çok uzun süreler sevgilik doğru değil benim asıl sormak istediğim siz evlenme kararını tam olarak nasıl aldınız ne hissettiniz korkmadınız mı ? Ve sevdiğinizden ya da ısındığınızı nasıl hissettiniz fark ettiniz

Evlenmek istiyorum. Yeni birileriyle tanışmak istiyorum. Ne yapmam lazım? Sizler eşlerinizle nasıl tanıştınız? Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var.
Modern veya Ailenin bulduğu biri olabilir.Cevrene evlenmek istediğini söyle.Herkesin bir tanıdığı vardır.Sana birini onerirler.Cay kahve içersin.Bir süre arkadaşlık edersiniz.Hemde illa evlenilecek diye birsey yok.Tanirsin karşındaki insan.Tanidigin tanıdığı olması iyi olur çünkü bu devirde kimseye guvenilmiyor.

Evde oturuyorsan internettende olmaz diyorsan aile arkadaşlar dışında seçenek kalmıyor öyle olursads belli bir yaştan sonra kimse gelmez çünkü yaş arttıkça çevrede bekar sayısı azalıyor.biraz sosyalleşin o zaman başka türlü beklemekle anca şansa denk gelirse olur birazda ipleri ele almak gerek.
İnternetten sıkıntılı.Mutlu olanlar da var.
Benim iki kuzenim netten evlendi.Gayet mutlu evlilikleri var.Bende eşimle nette tanıştım.Cevremde birsuru netten evlenen mutlu.
Benimde iliskimde ilk başlarda sıkıntı yoktu.Aile faktörü mahvetti bizi.

Çevrenizde güvendiginiz bir kardeş arkadaş vs var mı? Varsa ona deyin o eşinin ya da sevgilisinin çevresinden tanıştırsın. Ama sizin güvendiginiz birine demeniz lazım. Yoksa herkes herkesi tavsiye edebilir. Bir sonuç alınmaz ondan

Tanışmanın bir sürü yolu var.Tesadüfler,tanıdık aracılığıyla filan ama benim gördüğüm bu moda girenler kolay kolay bulamıyor oluruna bırakın bir şekilde oluyor zaten

İnanç gereği benimde görüşüm sizin gibi benide çok sevdiğim insanlar biriyle tanıştırdı o da gerçekten çok güzel bir insan kalbide inancıda fakat insan birinin tanıştırmasıyla olunca ısınıyor mu yoksa ısınmış gibi mi yapıyor anlayamadım acaba olumlu yanları olduğu için mi illa insanız herkesin olumsuz yanı var onu görünce ne olur bilemiyorum fakat dinende çok uzun süreler sevgilik doğru değil benim asıl sormak istediğim siz evlenme kararını tam olarak nasıl aldınız ne hissettiniz korkmadınız mı ? Ve sevdiğinizden ya da ısındığınızı nasıl hissettiniz fark ettiniz
Şöyle diyebilirim, ilk görüşmede fiziksel olarak fazla beğenmemiştim eşimi. Kriterlerime uymayan yanları vardı ama hemen kestirip atmak doğru olmaz dedim ve devamında kendisi beni fikirlerimizin uyuşmasıyla, ince düşüncesiyle karakteriyle etkiledi. Güven oluşturdu bende. Sevgi bunların arkasından geldi. Daha önce de bir çok evlilik görüşmesi yaşadım, ama fiziksel olarak kriterlerime uygun kişiler olsa da içim ısınmamıştı bir türlü. Bunun bir denklemi bir ‘o an’ı olmayabiliyor. Tam şunu yaptığında karar verdim diyemiyorum. Sanırım onunla gelecek hayalleri kurabildiğimi, fiziksel temasa geçebilecek kadar beğendiğimi farkettiğimde emin oldum. Ama şöyle bir avantajım da vardı, çok yakın arkadaşımın kardeşiydi ve oradan sağlam bir insan olduğunun bilincinde olarak yola çıkmak da olumlu etkiledi ve 6 ayda evlendik. Şu anda da 1.5 yıllık evliyim, ilk zamanlara göre sevgim daha da arttı ve aşık oldum resmen😁Ama dinen uygun değil diyerek emin olamadan tanımadan biriyle hızlıca evlenmek de kesinlikle doğru değil. Taraflar mesafeyi koruyacak olgunlukta ise uzatılabilir görüşmeler şahsi fikrim

İnternetten sıkıntılı.Mutlu olanlar da var.
Benim iki kuzenim netten evlendi.Gayet mutlu evlilikleri var.Bende eşimle nette tanıştım.Cevremde birsuru netten evlenen mutlu.
Benimde iliskimde ilk başlarda sıkıntı yoktu.Aile faktörü mahvetti bizi.
Nereden tanışırsanız tanışın zaten uyanık olmazsanız her zaman sıkıntılı olur yani.internetle alakası yok bu işin bence sadece insanlar iki güzel söze kanıp gözlerini kapatıyor ondan sonra kandırıldık internet kötü oluyor.

hayatıma çok kişi girdi bir kere bile evlilik için görüşmedim hep takılırım kafam uyarsa devam eder kafasındaydım.
hiç kimseye evlenelim ciddi düşünüyorum demedim ben evlilik için erken diye düşünür dillendirirdim.
hayatıma girenler de ne hikmetse hep ciddi olmak istiyorlardı.
bence karşı tarafa evlilik sinyalini hemen vermek doğru değil. kendini hemen adamak, sana sakladım ciddi olalım evlenelim gibi sözler sarf etmek biraz hoş olmuyor. bana söylediklerinde ben çok soğuyordum. eşim bana hiç evlilikten bahsetmezdi hep oyalardı evlilik konusunu bende onun o özelliğine vuruldum hırs yaptım sanki :KK70: ne zaman ilişkimiz duyuldu o zaman evlilik yolunda bulduk kendimizi :KK70:

Aynı yaştayız ben de aynı konuyu düşünüyorum. Kendi iş yerim var ve %90 kadınlara hitap eden bir iş yapıyorum. Aşırı kalabalık bir sosyal hayatım yok. Workshopları denemeyi düşünüyorum hangi şehirdesin bilmiyorum ama heykel workshopları falan oluyor belki onlara katılmak mantıklı olabilir ama ona ne kadar erkek gelir bilemiyorum. Belki dans, müzik veya tenis gibi kurslara gidilebilir. Netten çok kişiyle tanıştım ama hiçbirinden bir şey olmadı.

X