Evlenmek istedik, altın meraklısı çıktık :) (bu bir latifedir)

Konu sahibi, bak ne güzel demişsin ;
olanları aileme ufacık dahi çıtlatsam asla müsaade etmeyeceklerini söyledim.
Sen bu adamla evlenmek istiyorsan bu sorunları çözüp, çözüm bulunca ailene yansitmadan, onlar böyle bir şey oldugunu anlamadan evlenirsin. Ailenin de onlarla arasi meseleyi bilmediklerinden iyi olur ve canları sıkılmaz
Aynısını sevgilin denen bosbogaz da yapabilirdi.
Mesela ablasının kıskandığıni söylediğini sana aktirmasa biryeri mi düşerdi?
Gelmis "ablam da ben senei kıskanırım dedi"
Aferin,ona madalya taktılar. Aile içinde olan her şey söylenmez. Ablasini kendisi ikna edip, baktı olmuyor 'biricik erkek kardeşinin düğününde huzursuzluk çıkaracaksan,isteme gününde suratını asacaksan hiç gelme" diye ultimatom verebilirdi. Babası böyle densiz bir laf mı etti, hemen 'babam var yaaaaaa' diye dedikodusunu yapacağına babasını ikna edebilir, 'gerekirse ben yaparım her seyi' diyebilirdi. Ailesini yola koyması gereken o
Ama ne yaptı??? Daha ortada hiç bir şey yokken ailesinden her şeyi aktararak seni doldurdukca doldurdu. Bence mutluluğunuza limon sıkan ailesi değil kendisi.
Ve senin bilmediğin bir şey söyleyeyim. İnan ki, gerçekten buna inan, sevgilin ailesinden duyduğunu nasıl sana aktariyorsa inan ki senin dediklerin de onların kulağındadir.
İnanmak istemiyorsun ama adam ishal ağızlı
Benim de vardı böyle bir sevgilim. Annesinin- ayrıldığı babasının- kardeşinin tüm özel hayatını bana aktarirdi, dedikodusunu yapardı. Hatta mesela ona ilk kez kahvaltıya gittiğimizde sofrada geğirdigi için uyuz olduğum kız kardeşi benim hakkimda hoşuma gitmeyecek şeyler soylediginde 'bana anlatma,zaten uyuz oluyorum, neden beni dolduruyorsun?' demiştim. 'Sen en yakın arkadaşımsin,bir şeyi senden gizleyince yalan söylemiş hissediyorum' demişti,bana da şirin gelmişti.
Oysa bir ishal agizliydi. Bunu da ayrıldıktan sonra benim hayatımın her detayinin (mesela eski sevgililerim ve ailemle ilgili olanların) onun annesinin ağzından duyunca farkına varabildim
Sonrasında çok dikkat ettim hem çevremden , hem KK'dan. Gerçekten de böyle ayarsız ,nerede ne konuşulacağıni bilmeyen insanlar bunu her iki taraf için de yapıyor. Sen 'benimle her şeyi paylaşiyor' diye içten içe seviniyorsun ama senin söylediklerini de başkalarıyla paylaşıyor.
Çünkü zaten dediğini tartip konuşacak biri olsa seninle hiç konusmazdi
Ben uyarayım da...
Yerinde olsam ayrilirdim.
Hem sana her şeyi aktarıp en başından doldurduğu için böyle adamın sağlıklı bir evliliği yurutemeyeceginden
Hem de aielsi manyak olduğundan.
Aklından zorun mu var? Dogurdugun çocuk dede,hala diyecek bunlara. Haftanın kaç günü sana gelecekler bebek bakmaya, lohusayken bir de bunları çekeceksin,çocuğun ya çok severse bunların evinden çıkmazsa? Bir de bunlara benzeyen çocuğu terbiyeyle uğraşacaksin😂 gencsin,güzelsin. Yol ver gitsin

Paşa evladı zoru görünce kesenin yerini göstermiş de, o keseyi açtırmazlar ona. Sen şimdi otur izle, ne paragözlüğün kalacak ne bozgunculuğun ne fitneciliğin ne fesatlığın.. Bu aile seni istemiyor o belli oldu, oğullarının suratına da dimdik bunu diyememişler, kıskanırız falan zırvalamışlar. Ben olsam şu saatten sonra çöpüne tamah etmem onların. Verirler zor bela, ama burnundan getirirler insanın. Çekerim erkek arkadaşımı yanıma, çıkarım karşılarına '' Biz evleneceğiz, her şeyi ikimiz yapacağız, sizden birşey istemiyoruz, artık evimize ayda bir birkaç saatliğine anca misafirliğe gelirsiniz. '' dedirtirim. Bunlara böylesi lazım, tok gözlülüğün, asaletin, güleryüzün, sukunetin bi moka faydası yok böylesi insanlarda. Anladıkları dil budur. O paşa evladına da, '' Eğer gerçek yüzün bu değilse, evlilik sonrasına saklıyorsan bil ki üçüz de doğurtsan faydasız, seni boşarım. '' diye korkut. Öyle bir umudu varsa da tez vakitte sönsün.
Yinede çok zor katip
Önce sen haklısın derler sonra yan çizerler.
İlk bir iki yıl görüşmezse bile sonradan cızırdamaya başlar erkekler
O yüzden heyecana gerek yok derim ben

Aaa adam kaç yaşina gelmiş, ailesini yeni taniyor gibi. Ve tekrar diyorum, ailesinin öyle olmasi sorun değil, adam boşboğazlik yapip sana söylemesidir asil sorun.

Ve halen yalan söylüyor. Yok şoktaydim, ailemi tanimadim blah blah. Türk kültüründe ne yazikki aile önemli. Çocuk birey olarak yetişmişiyor. Hali ile hem kadinin, hem erkeğin bir köprü, bir tampon görevi var kendi aileleri ile.

Bu adamda bu görevler asla yok. Bu konuşulcak birşey değil. Evlenirsen bu adamla, tam bu nokta çok gözünün önüne gelecek, keşke o zaman ayrilsaydim diye.
Aynı şeyi düşündüm. Insan ailesini tanır bu kadar şok olunacak bir durum olduğunu sanmıyorum. Kiskanclarsa hep kiskanclardir zaten. Altın yapabilecek biri neden birden yapmayız desin? Geriye tek sebep kalıyor sizi istemiyor olabilirler. Ya da erkek arkadaşınız meseleyi kapatmak için böyle söylemiş .

Ülkemizde sadece kız oğlan evlenmiyor Bir nevi aileler ile de evleniliyor Bir çok insanın dediği gibi sonradan muhatap olacağınız insanların hakkında her dediğini iletmesi evet biraz pürüzlü ama düşünseydi hepsini demeyebilirdi Bazı şeyler işaret olabiliyor bazen hayatta fragman gibi İyi düşünün iyi gözlemleyip karar verin Hakkınızda hayırlısı olsun

Şaşırılacak birsürü şey varken altın muhabnetine mi şaşırdınız. Geçmiş olsun çok paspal bir aileye denk geldiniz

*16.sayfada güncelleme mevcut.

Erkek arkadaşımla 2 senedir birlikteyiz. Evlenme kararı aldık, inşallah. Tanışma + evde söz nişan + sade nikah şeklinde düşündük, 1 seneye yayılarak. Maddi olarak borçlanmadan ve her anlamda mübalağadan uzak kalmak istiyoruz. Düşüncemizi ailelerimize bildirdik fakat sevgilimin ailesi şu anda olsun istemiyor. Nedenini soracaksınız: aslında böyle bin tane konu açılmıştır forumda, göbek bağını koparamayan bir aile daha diyeyim. Annesi evlilik kararı aldık diye tansiyon hastası oldu, psikiyatriste gitmiş. Kız kardeşi (evli), sevgilime “biz seni kimseyle paylaşmadık bu yaşa dek, hazır değiliz evlenmene, evlenirsen düğününe gelmem, kıskanıyorum o kızı” vs. demiş. Bir de yüksek lisans sürecindeyiz bunu bahane etmişler işte derslerin kötüye gider vs diye fakat yüksek lisansa birlikte başladık biz zaten, teşvik eden dahi bendim sevgilimi, biliyorlar bunları da.

Ben sadece ilk defa fikrimizi söylerken dahil oldum bu muhabbetlere. Sonra hiç karışmadım kötü olurum diye. Zaten 3-5 konuşmada konu düğününe gelmem kadar çirkin muhabbetlere gitti. Muhabbetimi de azalttım. En hoşlanmadığım ve istemediğim şeylerden biriydi ciddi olmadan ailelerle tanışmak. Kendi aileme de mahçup oldum.

Az çok nasıl biri olduğumu düğünümün nasıl olduğunu istememden dahi anlamışsınızdır. Mütevazı yaşayan orta halli normal bir aileyiz, ben de sade bir vatandaşım. Tüm bu olaylar olurken altın konusunu sevgilimle dahi konuşmadık. Kendi ailemle dahi konuşmadım çünkü fol yok yumurta yok daha bismillah.

Erkek arkadaşımın babası “ben öyle şu kadar altın isterim, bu kadar takı isterim muhabbetlerini sevmem, şimdiden diyeyim” demiş. Sevgilim de kızmış “nereden çıkarıyorsunuz siz bunları, altının a’sının lafını yapmadı kız size, daha ailesiyle tanışmadınız” diye.

Bir babanın, evlenmeye hatta tanışmaya dahi sıcak bakmıyorken bu lafı etmesi bana çok garip geldi. Üç kız evlendirdiler, usul yordam bilmiyorlar da değil. Bir tanışalım, aileler konuşsun. Daha hiçbiri olmadan neden altını konu etti sizlere sormak istiyorum? İnsan olayın içinde olunca akıl tutulması yaşıyor galiba. Ben hiçbir mana bulamıyorum olanlara, bilhassa altın olayına.
Ay sinirlerim zıpladı hepsi Allahindan bulsun pis mahluklar içlerinden bi tanesi iyi olmaz mı benim en azından k.babam çok iyi Allah razı olsun.. ay yok bacım ben 2 yıllık evliyim daha yeni 7 8 aydir yakinlarina taşındık düşün şuan görüşmüyoruz sende bi tane bile iyi secenek yok.. anasina bak oglunu al kardeşi karısı gibi olmuş flan bu konulari ben yaşıyorum amann iyi düşün son pişmanlık yıkıntı olmasın

X