Evli arkadaslarin kocalari!

Belki anneniz şöyle düşünüyordur, evli arkadaşlarınız hanımlar sizin varlığınızı huzursuzluk sebebi olarak görebilir ve kalbinizi kırabilir. Mesela ben mesai arkadaşlarım ya da komsularimla selamlasirken kendi eşimden değil karşıdaki adamların eşlerinden çekiniyorum.
Öyle demiyor ki sen arkadasina güvenebilirsin ama eslerine güven olmaz diyor.

Psikolojik baski yapiyorlar takmayinca ya da dediklerini yapmayinca.Annem hasta bak daha kötü oluyorum falan diyor. O yüzden dogrularimin arkasinda duramiyorum malesef :KK43:
Sizi manipüle edeceklerini bildikleri için bunu yapıyorlar, o yüzden kmlerce öteden hayatınıza karışma hakkini kendilerinde buluyorlar. Evli arkadaşınızın evine gidiyosunuz diye hasta olmaz anneniz merak etmeyin. Ama siz baştan kararlarınızın arkasında durmamayi böyle kabullendiyseniz yapacak bişey yok, bugün evli arkadaşına gitme olur konu yarın başka bi yere gitme olur, siz de liseli ergenler gibi gizli saklı hayatınıza devam etmek zorunda kalırsınız.

Herkese merhaba, bes sene önce esimden bosandim, yurtdisinda yalniz yasiyorum. Farkli milletlerden cok yakin arkadaslarim var. Dün bir arkadasin evine gittim, kendisi evli o sirada annemlerle yazisiyordum, nerdesin yazdilar Ben de bir arkadasimdayim yazdim, sonra ki yazisma su sekilde
-kimmis bu arkadas?
-Adi ..., tanimazsiniz
-Evli mi?
-Evet evli
Daha sonra mesaj gelmedi.
Biraz önce annem telefonla aradi, seni bir konu da uyaricam evli arkadaslarinin evine gitme, sen iyi niyetlisinin ama kocalarinin ne niyette olacagi belli olmaz dedi. O kadar sinirlendim ki, kan beynime sicradi, kocaman insanim ona Ben karar veriym birakin da dedim. Yok gidemezsin, öyle sey olmaz diyorlar. Burda ne var ki? Ben mi yanlis düsünüyorum:KK43:
Eve davet eden arkadaşınız böyle düşünmemiş ki davet etmiş.
Davete icabet eden siz böyle düşünmemişsiniz ki gitmişsiniz.
Gerisini boşverin gitsin. Kişileri tanıyan ortamı bilen sizsiniz...

3 senedir evliyim ve arkadaşlarım da bekardır. Ben de bekarken çok evli arkadaşımın evine gittim. Hiç aklıma gelmedi böyle düşünmek. Canınız sıkılacaksa hiç detay vermeyin.

Çok yakınım değilse ben gitmem mesela eşi evdeyken
Rahat edemiyorum
Gerek de yok
Neme lazım kocasından kıskanır falan
Var yani böyle tipler
İftira bile atanlar var gördüm biliyorum
Annene haksız diyemiyorum o yüzden

Kiskansa cagirmaz zaten, ben rahat ediyorum sahsen, etmesem gitmem zaten
Bak cnm
Şimdi kıskanmaz ama yarın ne olucağı belli olmaz
Anneni dinle bence
Ev ortamında bulunma
Eşi evde yokken görüş
Yarın başın ağırır
Yapmaz dediğin arkadaşından bile böyle bir ima görürsen şaşırma
Bunları hep yaşadık tecrübe ettik
Kulağa çağdışı gibi gelebilir ama böyle maalesef
Gerçi ben Türk kadınından bahşediyorum
Yabancıysa farklı olabilir durum

Bak cnm
Şimdi kıskanmaz ama yarın ne olucağı belli olmaz
Anneni dinle bence
Ev ortamında bulunma
Eşi evde yokken görüş
Yarın başın ağırır
Yapmaz dediğin arkadaşından bile böyle bir ima görürsen şaşırma
Bunları hep yaşadık tecrübe ettik
Kulağa çağdışı gibi gelebilir ama böyle maalesef
Gerçi ben Türk kadınından bahşediyorum
Yabancıysa farklı olabilir durum
Ben hiç tecrübe etmedim mesela böyle bir şeyi. Çevrenizdeki insanlarla alakalıdır muhtemelen sorun.

Ben hiç tecrübe etmedim mesela böyle bir şeyi. Çevrenizdeki insanlarla alakalıdır muhtemelen sorun.
Benim oldu maalesef
Gayet eğitimli modern görüşlü bir arkadaşımdı cahil bir tip değildi yani
Herkes aynı değil tabi
Ama o günden beri ben artık güvenmiyorum kimseye
Beni çok kırdı çünkü
1 çift arkadasım var sadece onların evinde kalırım o kadar
Onun dışında yok yani

Benim oldu maalesef
Gayet eğitimli modern görüşlü bir arkadaşımdı cahil bir tip değildi yani
Herkes aynı değil tabi
Ama o günden beri ben artık güvenmiyorum kimseye
Beni çok kırdı çünkü
1 çift arkadasım var sadece onların evinde kalırım o kadar
Onun dışında yok yani
Eğitimle alakası yok aslında mevzunun. Burada ne eğitimli kadınların kıskançlık krizine girdiğini gördük. Mesele çevrenizde sizinle aynı görüşü paylaşan, aynı yaşam tarzına sahip insanların olması.

Yani bazı kişiler bu durumdan rahatsız olabilir. Tanıdığım biri öyleydi ayrılmış arkadaşının evine gelmesini eşiyle görüşmesini istemiyordu. Ama arkadaşınız size öyle bir imada bulunmadıysa neden gitmeyeceksiniz. Annenize gitmiyorum deyin geçin canınızı sıkmayın bence

Eğitimle alakası yok aslında mevzunun. Burada ne eğitimli kadınların kıskançlık krizine girdiğini gördük. Mesele çevrenizde sizinle aynı görüşü paylaşan, aynı yaşam tarzına sahip insanların olması.
Evet tabi
Ama kimden ne geleceğini kestiremediğim için çok dikkatli davranıyorum artık
O arkadasım liseden arkadaşımdı mesela
Yaşam tarzımız da benziyordu yani ben böyle düşünüyordum
Anneme anlattığımda annem o kızın babasının annesini hep aldattığını o yüzden güvensiz olduğunu söylemişti
Ama ben çok kırıldım
Eşininde yanlış bir hareketini görmedim
Sorun sadece benim bekar olmamdı
Evli olsam bu şekilde düşünmezdi eminim

X