EVLİLİĞE ALIŞAMIYORUM

Allah adama yardım etsin, yangının ortasına düşmüş. Her gece oturup ağlaması gereken o , ben ne ettim diyordur.

Kusura bakmayın ama sizde olmasi gerektiğinden fazla tepkiler veriyorsunuz galiba bu şekilde hep yorulan taraf siz olursunuz kimsenin umrunda olmaz bu emin olun burada binlerce kişi vajinismus olup yendi bukadar çabuk pes etmeden önce biraz araştırın lütfen kendinize psikolojik baskı yapmayın derim

Merhaba hanımlar. ben 29 yaşındayım. yaklaşık 2,5 ay önce severek evlendik. Bu pandemi sürecinde yasaklardan tam 4 kez nikahımız ertelendi. Onun öncesinde zaten maddi zorluklarla evimizi kurduk. Çok özür dilerim ama kayınvalidem dünyanın en cimri insanıdır maalesef, bizi ailecek çok yıprattı. şu an daha iyi şartlarda ev alacak durumumuz yok diye aile apt ev almak zorunda kaldı eşim çünkü kayınvalidem öyle buyurdu.
neyse.. evlendik ve ilk gece ilişkiye giremedik ben önce anlamadım yorgunluktandır dedim. Ama balayıda bize zehir oldu. Vajinismuşum.Birlikte doktora gidince öğrendik. Eşim bu konuda bana gerçekten yardımcı oldu ama bazen sırf bu yüzden çok şiddetli kavgalarda yaşamadık değil. Tedavi için 6 bin liraya ihtiyacımız var ve Ramazandan sonraya erteledik.
size nasıl anlatsam bilmiyorum .. Ben çok mutsuzum.. Eşime karşı eskisi gibi eğilim , çok isteksizim, sürekli ağlamak geliyor içimden , sürekli ailemi özlüyorum. Kayınvalidemin sürekli para sıkıntısı yaşatmasından dolayı annemle küs ayrıldık diyebilirim. şimdi aramız iyi ama ben onu da evdeki herkesi de çok özlüyorum .Alışamıyorum.. Kadın gibi değil hala ailenin küçük çocuğu gibi hissediyorum. Hiç sorumluluk almak istemiyorum. Hatta geçen gün kavga ettik beni ağlattı ve ben de ona iftar sofrası kurmadım. Kıyameti koparttı. Ben de beni üzmeseydin ,mtfak orda git ye dedim.
Kocamın derdi olunca ona içimden yardımcı olmak bile gelmiyor. Bu kısacık süre zarfında o kadar çok kavga ettik ki hep onun ailesi araya girdi barıştırdı. 3 gün önce yine kavga ettik ailem geldi. ona sordular;
bıktım artık kızınızın mutsuzluğundan deyip ağladı. kan kusuyorum dedi. ne yapsam yaranamıyorum dedi. abarttı tabiki de . Ama söylediği bir söz vardı ki annemin ciğerini yaktı. Böyle olacaksa size teslim edeyim dedi. Tabi annem altta kalmadı gerek yok biz emanetimizi kendimiz alırız dedi. falan filan işte .. Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim. kayınvalidem bu kavga zamanlarında bana hiç ama hiç kötü davranmadı keza kayınpederim de öyle. her tartışmada beni sakinleştirip, eşimin üstüne yürüdüler.. Ben aslında eşimde en çok tahammül edemediğim huyu çok yüksek sesle kavga edip rezillik çıkartması. bende kin tutma huyu var ve bu evlilikte çok kötü bir huymuş bunu anladım. gece aynı yatağa bile girmek istemiyorum yeri geldiğinde. bunu aşamıyorum. O her şeyi sineye çekip bana yanaşıyor ama bu sefer beni çenem istemsiz olarak durmuyor ona sürekli söyleniyorum. ben bu evliliği beceremeyecek miyim sizce? Çalışıyorum. iş yerinden kızlar hep evliliklerini güzel anlatıyor. bir de kendime bakıyorum her gece anne beni buradan al nolur diye kendi kendime sessizce ağlıyorum. bana bi akıl verin nolur . ben kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum..
Merhaba, anladığım kadarıyla çekirdek aileni seviyorsun ve 29 yaşına dek ilşki deneyiminolmadığına göre mutassıp bir çevrede yetişmişsin, ya da kendi ilkelerin var diyelim. Hala ailenin küçük kızı olarak sosyal doğumunu gerçekleştirme fırsatın olmamış ve muhtemelen anne baban ya da etrafında kavga eden bir çiftten rol model almışsın. Kişisel gelişim kitaplarıyla işe koyulabilirsin. Bizi şimdiki ilişkilerimizde mutlu eden şey ; anne babamızın ilişkisi ve çocukluk travmalarımızdır. Peki sana samimi bir soru sen gerçekten evli kalmak istiyor musun?selamlar

Merhaba hanımlar. ben 29 yaşındayım. yaklaşık 2,5 ay önce severek evlendik. Bu pandemi sürecinde yasaklardan tam 4 kez nikahımız ertelendi. Onun öncesinde zaten maddi zorluklarla evimizi kurduk. Çok özür dilerim ama kayınvalidem dünyanın en cimri insanıdır maalesef, bizi ailecek çok yıprattı. şu an daha iyi şartlarda ev alacak durumumuz yok diye aile apt ev almak zorunda kaldı eşim çünkü kayınvalidem öyle buyurdu.
neyse.. evlendik ve ilk gece ilişkiye giremedik ben önce anlamadım yorgunluktandır dedim. Ama balayıda bize zehir oldu. Vajinismuşum.Birlikte doktora gidince öğrendik. Eşim bu konuda bana gerçekten yardımcı oldu ama bazen sırf bu yüzden çok şiddetli kavgalarda yaşamadık değil. Tedavi için 6 bin liraya ihtiyacımız var ve Ramazandan sonraya erteledik.
size nasıl anlatsam bilmiyorum .. Ben çok mutsuzum.. Eşime karşı eskisi gibi eğilim , çok isteksizim, sürekli ağlamak geliyor içimden , sürekli ailemi özlüyorum. Kayınvalidemin sürekli para sıkıntısı yaşatmasından dolayı annemle küs ayrıldık diyebilirim. şimdi aramız iyi ama ben onu da evdeki herkesi de çok özlüyorum .Alışamıyorum.. Kadın gibi değil hala ailenin küçük çocuğu gibi hissediyorum. Hiç sorumluluk almak istemiyorum. Hatta geçen gün kavga ettik beni ağlattı ve ben de ona iftar sofrası kurmadım. Kıyameti koparttı. Ben de beni üzmeseydin ,mtfak orda git ye dedim.
Kocamın derdi olunca ona içimden yardımcı olmak bile gelmiyor. Bu kısacık süre zarfında o kadar çok kavga ettik ki hep onun ailesi araya girdi barıştırdı. 3 gün önce yine kavga ettik ailem geldi. ona sordular;
bıktım artık kızınızın mutsuzluğundan deyip ağladı. kan kusuyorum dedi. ne yapsam yaranamıyorum dedi. abarttı tabiki de . Ama söylediği bir söz vardı ki annemin ciğerini yaktı. Böyle olacaksa size teslim edeyim dedi. Tabi annem altta kalmadı gerek yok biz emanetimizi kendimiz alırız dedi. falan filan işte .. Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim. kayınvalidem bu kavga zamanlarında bana hiç ama hiç kötü davranmadı keza kayınpederim de öyle. her tartışmada beni sakinleştirip, eşimin üstüne yürüdüler.. Ben aslında eşimde en çok tahammül edemediğim huyu çok yüksek sesle kavga edip rezillik çıkartması. bende kin tutma huyu var ve bu evlilikte çok kötü bir huymuş bunu anladım. gece aynı yatağa bile girmek istemiyorum yeri geldiğinde. bunu aşamıyorum. O her şeyi sineye çekip bana yanaşıyor ama bu sefer beni çenem istemsiz olarak durmuyor ona sürekli söyleniyorum. ben bu evliliği beceremeyecek miyim sizce? Çalışıyorum. iş yerinden kızlar hep evliliklerini güzel anlatıyor. bir de kendime bakıyorum her gece anne beni buradan al nolur diye kendi kendime sessizce ağlıyorum. bana bi akıl verin nolur . ben kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum..
Çok üzüldüm yazdıklarınıza.Annenizin arkanızda durup ben emanetimi alırım demesini de takdir ettim açıkçası güçlü bir duruş sergilemiş, çok şanslısınız. Kendinizi sorumluluk almaya alıştırın,hayatın kuralı bu yalnız da olsanız bir şeylerin sorumluluğunu almak zorundasınız.Bende kin tutma huyu var dediniz ya aha ben dedim,çok iyi anlarım.Bence zamanla aşılamayacak konuşup hallolamayacak pek bişey yok gibi anlattıklarınızda.Daha yeni tazecik evlisiniz zamanla öğreneceksiniz,alışacaksınız.. Umarımm :) sıkmayın canınızı

29 yaşında olup olgunlaşmamış tavrınızla vajinismusu bir araya getirince "kadın olma" konusunda çok ciddi sıkıntınız olduğunu düşünüyorum. Burada kadın olma terimini de bekaretle ilgili değil "yetişkin bir dişi birey olma" olarak kullanıyorum yanlış anlaşılmasın.
Çok acilen psikolojik destek almalısınız. Hayatınızı küçük bir kız çocuğu gibi yaşayamazsınız. Bunu bu zamana kadar fark etmemeniz de sıkıntılı. Severek evlendik demişsiniz. Evcilik değil ki bu, gelinlik giyip oynamakla bitmiyor, sorumlulukları var. 29 yaşında bir kadın bunlardan haberdar olmalı. 16 yaşında bu tavır normal olabilir ama sizin yaşınızda değil.
Biz size yardımcı olamayız. Sizin probleminiz çok ciddi temellere dayanıyor gibi görünüyor. Eşiniz boşanmak isterse haklıdır. Hemen kendinizdeki bu sorunu çözmeye bakın derim.

29 değil 19 yaşında gibisiniz. Evliliğe hazır olmadan evlenmişsiniz. Bazı sorunlar yaşamışsınız ama çözmek için de uğraşmıyorsunuz bana eşini sevmiyorsun gibi geldi. Bence psikolojik yardım almalısın

Siz niye iletişim kuramıyorsunuz da kavga edince birileri barıştırıyor? Aileler girince kavga şiddeti ×5 filan olur zaten.
Merhabalar bir psikolog gözüyle bakınca depresyon ve anksiyete semptomları fark ediyorum. Çift terapisinden önce bireysel terapi ile başlamak daha faydalı olur. Cinsel isteksizlik de depresyonun göstergelerinden ve vajinusmus ile durum daha da şiddetlenmiş gibi. Ayrıca ruminasyon dediğimiz geriye dönük düşünce ve duygularınız çok yoğun, zaten bunu yaptığınız için kendinize kindar diyorsunuzdur muhtemelen. Ağlamalar, çaresiz ve yalnız hissetme hepsi depresyona işaret ediyor. Terapiye gitmeniz gerçekten mühim çünkü neyi niçin hissettiğinizi kendi kendinize çözümleyemiyorsunuz ve kafanız daha da karışıyor ve bu durum doğal olarak etrafınıza da yansıyor. Şu anki koşullarda düzgün bir karar alabilmek için danışarak hareket edin ani tepkiler yıkıcı sonuçlar doğurabilir ve pisman olabilirsiniz. Esenlikler

Merhabalar bir psikolog gözüyle bakınca depresyon ve anksiyete semptomları fark ediyorum. Çift terapisinden önce bireysel terapi ile başlamak daha faydalı olur. Cinsel isteksizlik de depresyonun göstergelerinden ve vajinusmus ile durum daha da şiddetlenmiş gibi. Ayrıca ruminasyon dediğimiz geriye dönük düşünce ve duygularınız çok yoğun, zaten bunu yaptığınız için kendinize kindar diyorsunuzdur muhtemelen. Ağlamalar, çaresiz ve yalnız hissetme hepsi depresyona işaret ediyor. Terapiye gitmeniz gerçekten mühim çünkü neyi niçin hissettiğinizi kendi kendinize çözümleyemiyorsunuz ve kafanız daha da karışıyor ve bu durum doğal olarak etrafınıza da yansıyor. Şu anki koşullarda düzgün bir karar alabilmek için danışarak hareket edin ani tepkiler yıkıcı sonuçlar doğurabilir ve pisman olabilirsiniz. Esenlikler
Yanlışlıkla alıntılandım sanıyorum. 🤣

Konunuzu takipteyim demişiniz henuz konu sahibi bekarken ve bugunkü yasayacaklarını ozamandan söylemişiniz oda böyle birsey olmayacak demiş
Vay be kahin gibi insanım desenize😅
Şaka bir yana keşke haksız çıksa idim, onlar mutlu mesut olsaydı ama bazen kaza geliyorum göz göre göre geliyorum diyor.

Bu süreçte karşılıklı yıpranmışsınız ve birbirinize sevginiz ve tahammülünüz de baya azalmış belli ki.. 2.5 aylık evliliğin kavgalarına aileler müdahale ediyorsa ve bu kadar eşiniz agir konuşuyorsa rahatca birseyler malesef ters gidiyor demektir...

Bence nisanlilik döneminde bisey olmus bi travma kalmis sizde bi söz bi hareket buda ruh sagliginizi bozmus vucudunuz kendini korumaya almis malesef ve o yönetiyor suan sizi en kisa surede psikolojik destek alin travmanizi bulun vajinusmusunuzda gececektir bu sayede cunku su anlattiklariniz normal insan tepkileri degil

Kayınvalide iyi kayınbaba da sıkıntı yok eşinizde de size yardımcı oluyor oturup halinize şükür edeceğiniz yerde küçük bir çocuk gibi davranmayın vallahi ben gerçekten çok iyi bir eş mişim neler yaşadım ki hayla yaşıyorum mücedele etmekten hiç vazgeçmedim bağırsak da bir hastalığım var sol el bileğim de kist var 6 kez ameliyat oldum ama mutlu bir gelecek için hayla mücedele ediyorum çok şükür. Lütfen bazı şeylerin değerini kaybetmeden anlayın

X