EVLİLİĞE ALIŞAMIYORUM

Merhaba hanımlar. ben 29 yaşındayım. yaklaşık 2,5 ay önce severek evlendik. Bu pandemi sürecinde yasaklardan tam 4 kez nikahımız ertelendi. Onun öncesinde zaten maddi zorluklarla evimizi kurduk. Çok özür dilerim ama kayınvalidem dünyanın en cimri insanıdır maalesef, bizi ailecek çok yıprattı. şu an daha iyi şartlarda ev alacak durumumuz yok diye aile apt ev almak zorunda kaldı eşim çünkü kayınvalidem öyle buyurdu.
neyse.. evlendik ve ilk gece ilişkiye giremedik ben önce anlamadım yorgunluktandır dedim. Ama balayıda bize zehir oldu. Vajinismuşum.Birlikte doktora gidince öğrendik. Eşim bu konuda bana gerçekten yardımcı oldu ama bazen sırf bu yüzden çok şiddetli kavgalarda yaşamadık değil. Tedavi için 6 bin liraya ihtiyacımız var ve Ramazandan sonraya erteledik.
size nasıl anlatsam bilmiyorum .. Ben çok mutsuzum.. Eşime karşı eskisi gibi eğilim , çok isteksizim, sürekli ağlamak geliyor içimden , sürekli ailemi özlüyorum. Kayınvalidemin sürekli para sıkıntısı yaşatmasından dolayı annemle küs ayrıldık diyebilirim. şimdi aramız iyi ama ben onu da evdeki herkesi de çok özlüyorum .Alışamıyorum.. Kadın gibi değil hala ailenin küçük çocuğu gibi hissediyorum. Hiç sorumluluk almak istemiyorum. Hatta geçen gün kavga ettik beni ağlattı ve ben de ona iftar sofrası kurmadım. Kıyameti koparttı. Ben de beni üzmeseydin ,mtfak orda git ye dedim.
Kocamın derdi olunca ona içimden yardımcı olmak bile gelmiyor. Bu kısacık süre zarfında o kadar çok kavga ettik ki hep onun ailesi araya girdi barıştırdı. 3 gün önce yine kavga ettik ailem geldi. ona sordular;
bıktım artık kızınızın mutsuzluğundan deyip ağladı. kan kusuyorum dedi. ne yapsam yaranamıyorum dedi. abarttı tabiki de . Ama söylediği bir söz vardı ki annemin ciğerini yaktı. Böyle olacaksa size teslim edeyim dedi. Tabi annem altta kalmadı gerek yok biz emanetimizi kendimiz alırız dedi. falan filan işte .. Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim. kayınvalidem bu kavga zamanlarında bana hiç ama hiç kötü davranmadı keza kayınpederim de öyle. her tartışmada beni sakinleştirip, eşimin üstüne yürüdüler.. Ben aslında eşimde en çok tahammül edemediğim huyu çok yüksek sesle kavga edip rezillik çıkartması. bende kin tutma huyu var ve bu evlilikte çok kötü bir huymuş bunu anladım. gece aynı yatağa bile girmek istemiyorum yeri geldiğinde. bunu aşamıyorum. O her şeyi sineye çekip bana yanaşıyor ama bu sefer beni çenem istemsiz olarak durmuyor ona sürekli söyleniyorum. ben bu evliliği beceremeyecek miyim sizce? Çalışıyorum. iş yerinden kızlar hep evliliklerini güzel anlatıyor. bir de kendime bakıyorum her gece anne beni buradan al nolur diye kendi kendime sessizce ağlıyorum. bana bi akıl verin nolur . ben kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum..
Her kavgayı ailelere tasıyan her kim ise suclu o.
Sanki kocanız yapıyor bunu.

Merhaba hanımlar. ben 29 yaşındayım. yaklaşık 2,5 ay önce severek evlendik. Bu pandemi sürecinde yasaklardan tam 4 kez nikahımız ertelendi. Onun öncesinde zaten maddi zorluklarla evimizi kurduk. Çok özür dilerim ama kayınvalidem dünyanın en cimri insanıdır maalesef, bizi ailecek çok yıprattı. şu an daha iyi şartlarda ev alacak durumumuz yok diye aile apt ev almak zorunda kaldı eşim çünkü kayınvalidem öyle buyurdu.
neyse.. evlendik ve ilk gece ilişkiye giremedik ben önce anlamadım yorgunluktandır dedim. Ama balayıda bize zehir oldu. Vajinismuşum.Birlikte doktora gidince öğrendik. Eşim bu konuda bana gerçekten yardımcı oldu ama bazen sırf bu yüzden çok şiddetli kavgalarda yaşamadık değil. Tedavi için 6 bin liraya ihtiyacımız var ve Ramazandan sonraya erteledik.
size nasıl anlatsam bilmiyorum .. Ben çok mutsuzum.. Eşime karşı eskisi gibi eğilim , çok isteksizim, sürekli ağlamak geliyor içimden , sürekli ailemi özlüyorum. Kayınvalidemin sürekli para sıkıntısı yaşatmasından dolayı annemle küs ayrıldık diyebilirim. şimdi aramız iyi ama ben onu da evdeki herkesi de çok özlüyorum .Alışamıyorum.. Kadın gibi değil hala ailenin küçük çocuğu gibi hissediyorum. Hiç sorumluluk almak istemiyorum. Hatta geçen gün kavga ettik beni ağlattı ve ben de ona iftar sofrası kurmadım. Kıyameti koparttı. Ben de beni üzmeseydin ,mtfak orda git ye dedim.
Kocamın derdi olunca ona içimden yardımcı olmak bile gelmiyor. Bu kısacık süre zarfında o kadar çok kavga ettik ki hep onun ailesi araya girdi barıştırdı. 3 gün önce yine kavga ettik ailem geldi. ona sordular;
bıktım artık kızınızın mutsuzluğundan deyip ağladı. kan kusuyorum dedi. ne yapsam yaranamıyorum dedi. abarttı tabiki de . Ama söylediği bir söz vardı ki annemin ciğerini yaktı. Böyle olacaksa size teslim edeyim dedi. Tabi annem altta kalmadı gerek yok biz emanetimizi kendimiz alırız dedi. falan filan işte .. Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim. kayınvalidem bu kavga zamanlarında bana hiç ama hiç kötü davranmadı keza kayınpederim de öyle. her tartışmada beni sakinleştirip, eşimin üstüne yürüdüler.. Ben aslında eşimde en çok tahammül edemediğim huyu çok yüksek sesle kavga edip rezillik çıkartması. bende kin tutma huyu var ve bu evlilikte çok kötü bir huymuş bunu anladım. gece aynı yatağa bile girmek istemiyorum yeri geldiğinde. bunu aşamıyorum. O her şeyi sineye çekip bana yanaşıyor ama bu sefer beni çenem istemsiz olarak durmuyor ona sürekli söyleniyorum. ben bu evliliği beceremeyecek miyim sizce? Çalışıyorum. iş yerinden kızlar hep evliliklerini güzel anlatıyor. bir de kendime bakıyorum her gece anne beni buradan al nolur diye kendi kendime sessizce ağlıyorum. bana bi akıl verin nolur . ben kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum..
Bu gidişatla giderseniz eşiniz sizi boşayacak. Evlilik sorumluluktur çocuk gibi küserek inatlaşarak hiçbir yere varamazsanız.

Vajinusmus icin dilator fln kullandiniz mi? Ben de yasadim ama sadece vazelin ve dilatorle isleri yoluna koydum. Evlendikten 2 ay sonra halledebildim. Dilatorle ben orayi genislettikten hemen sonra esim giriyor. 5 aydir hala boyle yani normal giremiyor ama pandemi zamani cok zor her hafta psikologa gitmek. Biz tam basladik tedaviye korona olduk sonra kapanmalar basladi. Buradan bir arkadas bu yontemi yazmisti beni cok buyuk bir dertten kurtardi Allah razi olsun kimdi bilmiyorum :KK70: ama hep dua ediyorum kendisine. Ben de cok uzgundum baslarda niye benim basima bu geldi diye uzuluyordum ama simdi cok iyi her sey. Dilatoru hepsi burada mi ne oradan aldim. En buyuk iki boydan once kucugu sonra buyugu kullaniyorum max 45 saniyede isler yoluna giriyor.

Esim de benim cok kafaya taktigimi soyluyordu uzulme fln hallolur diyordu 5 aydir hala dilatorsuz giremememize ragmen hicbir sikayeti yok dilator kullanmamdan. Bence bir sans verin bu dilator yontemine.

Vajinismus nedeniyle aşırı duygusallastiginizi dusunuyorum.2,5 ay çok yeni aile barıştırmali kavgalar için.Ilk önce psikolojik destek alabilirsiniz.Devlet hastanelerinde de çok iyi psikiyatrlar var.Maddi acidan zorlamaz yani.Severek evlenmissiniz.Daha yolun en başında cicim aylarindasiniz sabırlı olmaya çalışın.Aşilmayacak probleminiz yok bence.Yazik etmeyin evliliginize.Biraz elinizi taşın altına koyun.

konu sahibi 29 yasında. 30 a gelecek bir kadın her seye aglayıp depresyona giremez 18 yasında gibi davranmayın. evleniyorsa aklı dengesi vardır.
Bu yaratıcı açıklama icin cok tesekkürler 2 üniversite okumuş cocuk psikolojisi eğitimi dahil bosuna eğitim aldıgımı anladım siz tek cümleyle olayı özetlediniz evlenen deli değildir ok

Bu yaratıcı açıklama icin cok tesekkürler 2 üniversite okumuş cocuk psikolojisi eğitimi dahil bosuna eğitim aldıgımı anladım siz tek cümleyle olayı özetlediniz evlenen deli değildir ok
ben evlenen deli demedim siz bu kadar diplomayla anca böyle algılayabilmişşşiniz.
demek istediğim; 29 yasında biri evlenecek kadar olmus olmalı. evlilik içinde olgunluk gerekli. konusahibi evlilik fikrini düşünüp uygulayabildiyse akliselimesi yerindedir. kısacası evliliği düşünebiliyorsa normal bir insan. sadece huysuz.(herkes aynı şeyi demiş)

Of içim daraldı, Allah adamın yardımcısı olsun.
bazen erkeklere çok yükleniyoruz ama böyleleri de var. adam demez mi kaç yasında kadınsın 18 yasında ergen gibi ağlıyorsun her seye. hani evlisin artık konussana ağlamak ne. annene şikayet etmek ne ilkokul bebesi gibi.

bazen erkeklere çok yükleniyoruz ama böyleleri de var. adam demez mi kaç yasında kadınsın 18 yasında ergen gibi ağlıyorsun her seye. hani evlisin artık konussana ağlamak ne. annene şikayet etmek ne ilkokul bebesi gibi.
Aynen öyle, ayrıca konu sahibi kendisi belirtmiş, o yatağa geldiğinde barışmak istiyor, ben kinci bir insanım diye... Olumsuz yorum yapınca kızıyorlar ama şu konuda ne denir ki? Pışpışlayalım mı? Evlenmeden önce psikolojik test şart olmalı ya, kadını erkeği yok valla

Aynen öyle, ayrıca konu sahibi kendisi belirtmiş, o yatağa geldiğinde barışmak istiyor, ben kinci bir insanım diye... Olumsuz yorum yapınca kızıyorlar ama şu konuda ne denir ki? Pışpışlayalım mı? Evlenmeden önce psikolojik test şart olmalı ya, kadını erkeği yok valla
aynen kendi ağzıyla kinciyim diyor. sonra da biz buna yorum yapınca konusahibi depresyona girebilir oluyor. YAHUU
"Kocamın derdi olunca ona içimden yardımcı olmak bile gelmiyor. Bu kısacık süre zarfında o kadar çok kavga ettik ki hep bende kin tutma huyu var ve bu evlilikte çok kötü bir huymuş bunu anladım. "
diyen bir insan sizce depresyona girer mi? ya da depresyona girecek psikolojiisi bozuk biri bunları farkeder mi? konusahibi sorumluluk almak istemiyor 29 yasında . bir hevesle evlendiği evlilik istediği gibi rüya gibi olmamış asıl bunu dert ediyor tüm mesele bu. herkes iyi okusa diğer ihtimaller kalmayacak bile.

ben evlenen deli demedim siz bu kadar diplomayla anca böyle algılayabilmişşşiniz.
demek istediğim; 29 yasında biri evlenecek kadar olmus olmalı. evlilik içinde olgunluk gerekli. konusahibi evlilik fikrini düşünüp uygulayabildiyse akliselimesi yerindedir. kısacası evliliği düşünebiliyorsa normal bir insan. sadece huysuz.(herkes aynı şeyi demiş)
Sizi tiye aldıgımı fark etmemis olmanız cok üzücü🥲

Aileler aradan çıkmalı . Kavga da etseniz küsseniz de fark etmez. Evde ne olursa olsun o dört duvar arasında kalsın .. Size eşya gibi davranılması da cabası vereyim alırım 😏 bnlara müsade etmeyin. Yatağa sorunu çözmeden girmeyin . Biriniz sinirli iken diğerinz sinir geçene kdr sussun. En sakinlik anında bu durumu karşıklıklı açıkça konusun. Baştan konusulması gerekti kaç yaşındasınız ki anlamadım . Bakın normalde bile arkadaşlarınız bşr şey yaptı mı görüşmüyoruz oluyor bitiyor hadi ailede de bir şey olduğunda ya tepki veriyorsun ya mesafe koyuyosn bu da oluyor ama eşte öyle değil . Kin tutma huyunuzdan vazgeçin en azından eşinize en doğrusu sinir geçince konuşmak yoksa hepimiz tartışıyoruz..

Evliliği sindiremeyen erkeği anlarım da evliliği sindiremeyen kadını anlamadım. Zaten vajınusmus olmuşsunuz bu süreçte eşiniz ile daha yakın olup bu sorunu aşacağınıza onunla kavga edip daha da uzaklaşıyorsunuz. Eşinizin ailesi size sahip çıkmış, çoğu kişinin ky ve kp i çok kötü davranırdı böyle bi tabloda. Ayrıca oruçlu kocama kıyıp nasıl aç bırakırım. Bu kocanın karısını parasız bırakması gibi bişey. İnsan aşıksa kavga ettiğinde bile teni onu ister, aç kalsa dayanamaz. Kusura bakma ama sen aşık değilsin.. burda kadınlar kocalarının neler yapmasına rağmen acı çekse de kıyamıyor, sen başına dert arıyorsun. Bence o adamı da yıkma ve psikoloğa git

X