Evliliğim bir hayalkırıklığı oldu...

Mesela ailesiyle ilgilenmesi sizi neden üzsün. Bu tarz Şeyler
Ailesiyle ilgilenmesi beni üzmüyor annesi abisi bunları kenara at sadece benimle ilgilen diye bir düşüncem yok olamaz. Evde benimle mecburi geçirdiği zamanlar dışında boş zamanlarını aile ve arkadaşa veriyor. Tabi verilir sürekli birlikte olalım da demiyorum ama bu abartilinca ben de üzülüyorum.

Merhabalar burayı uzaktan takip ediyordum bir gün yazacağım aklıma gelmezdi.Ama bunaldım ve kimseye ne anlatabiliyorum ne danışabiliyorum. Tecrübeli kişilerden fikir bekliyorum. Biraz uzun olacak.
7 aylık evliyim ve eşimin işi dolayısıyla ancak şu son iki ay biraraya gelebildik.Ondan önce haftada bi iki kez yanıma gidiş geliş yapardı.Bircogu gibi evliliğim ilk günleri hatta ilk ayları çok kötüydü neden evlendim diye hep sorguladım. Eşimle çok uzun bir birlikteliğimiz vardı ama sık gorusmezdik öyle birşeyleri tüketmedik yani.
Evliliği daha çok isteyen taraf hep o oldu bende istiyordum ama o benden daha çok. Gayet saygılı seviyeli bi iliskimiz vardı sevgi dolu. Zannettim ki evlenince daha mutlu olacağım yanlış düşünmüşüm meğer. Beni o çok seven hep bekleyen adam gitti yerine her seyi zorunlulukmus gibi gören biri geldi. İlk aylar sanki 10 yıllık karı koca gibiydik ilgi sıfır kac jez konuştum kaç kez kavga ettim. Yanıma geldikten sonra bu konuda iyiye doğru bi gelişme oldu. Ailelerden uzaktayiz o konuda sıkıntı yok ama eskiden eve girmeyen adam şimdi ailesini özlüyor ve evlendiği için onlardan uzak kalıyormuş gibi davraniyor ben de ailemden uzağım ama yirtinmiyorum. Yaşımız 30 artik yetişkin insanlarız ama daha dün geçmiş yaşantısına dair özleminden söz etti benim gözlerim doldu ki bu adam evlenmek için bir iki ay bile sabredemeyen benim için can atan adam. Onu tüm kalbimle seviyor ve ailem olarak görüyorum ama o öyle değil. Bunca yılımı verdiğim insanın bu şekilde davranıyor olması çok kırıyor beni. Evet bi adaptasyon süreci var ama onun hala beni evini evliligi kabullenmeyisi çok zoruma gidiyor. Birşeyler yapalım diyorum bi yerlere gidelim zorla gidiyor yüzünde sahte bi mutlulukla. Beni herhangi birsey için zorlamıyor ama kendisi sanki herşeyi zorla yapıyor. Evlenmese daha mutlu olacakmış gibi. Dedim evlenmeseydin o zaman ben de beni evliliği anlayan biriyle olurdum herkes mutlu olurdu.
Çok şey var çok şimdi diyeceksiniz dert mi bu ama içimi karartıyor bu durum. Şimdi bu hep böyle mi sürer yoksa bi yerde o da bana dahil olur mu 😓
erkekler kadınlar gibi anaç insanlar değil kadınlar evliliğe düşene hemen alışırlarken erkekler çok zor adapte oluyorlar. benim evliliğim de senin gibiydi. aile sorunu yoktu ama biz hiç mutlu değildik. bizde dış mudahale vardı. kocam sanki benim sevdiğim adam değildi bi anda dönmüştü boşanma davası açtık. davaya 1 hafta kala barıştık. çok zor bir süreçti ama birbirimizin kıymetini anladık. şuan çok mutlu bir aileyiz. hiçbir sorunumuz yok. erken kler pek dank edemiyor evlenince eski hayatı olsun istiyor ama evde birinin olması onları geriyor. il bir yıl cicim ayı diyenlere inanma en az bir yıl kavga gürültü ve adapte olmakla geçiyor. sıkma canını nasıl mutlu oluyorsan öyle yap. bende bııkmıştım ilgisizlikten o yüzden dava açmıştım anlaşmalı sonra ne olduysa bi şekilde döndük. şimdi birbirimizin gözünün içine bakıyoruz. ikiniz için hayırlısı olsun. :)

Valla ben de bekar hayatımı çok özlüyorum 2 gundur ev işi yapmaktan popom yer görmedi, küçük bir tadilat oldu 2 gün toplan et, yemek yap çocuk bak...ama kocama bu yüzden trip de atmıyorum. Evlilikte bekarligi özleme hakkı kadınlarda olmalı bence.
Yaşadıklarınız normal değil evlilikler de böyle değil (şu an ben molaya geçtim kocam toz aliyor bittik 2 gündür)

Valla ben de bekar hayatımı çok özlüyorum 2 gundur ev işi yapmaktan popom yer görmedi, küçük bir tadilat oldu 2 gün toplan et, yemek yap çocuk bak...ama kocama bu yüzden trip de atmıyorum. Evlilikte bekarligi özleme hakkı kadınlarda olmalı bence.
Yaşadıklarınız normal değil evlilikler de böyle değil (şu an ben molaya geçtim kocam toz aliyor bittik 2 gündür)
Biz daha bir aile olamadık belki de hiç olamayacağız.

X