Evliliğim bitmeli mi devam mı etmeli? kararsızlıklar..

Cocuklarin için don bence dayagi aldatmasi olmadigi surece bi sansi hakebilir sanki ama ben olsam şöyle yapardim ayrı bi odada yatarım çocuklar için bir araya gelirim sadece ihtiyaclari halinde okul varsa öyle durumlarda sana ihtiyaclarn için para birakmasida lazim konusmak istemezsen yazı yaz koy odasina pismanligi gercekse zaten seni odana dondurmek için ugrasacaktir cocuklarin için bi sans ver çünkü baba evindede rahat edemezsin diye dusunuyorum

dayağı yokmus da bıcak cekmesı varmıs o sayılır mı (!)

Bundan önce buraya eşimle alakalı çok konu açmışlığım var.
İlgisizliğinden, sevgisini gösteremeyişinden, işinden dolayı bize (bana ve çocuklarına) zaman ayıramayışından, hep yanlış işler yapıp bizi sürekli borca batırmasından, Evliliğim süresince onun yanlış iş kararları yüzünden hep maddi sıkıntı çekişlerimizden, son zamanlarda hakaret etmeye başlamasından, evi ve evinin erkek işleriyle zerre kadar ilgilenmeyişinden vs.. vs.

En son yaşadığımız tartışmanın ertesinde beni evden kovup, çocuklarımı vermemekle tehdit etmişti, hatırlayanlarınız vardır.
Bir gün sonra çocuklarımı almaya gittim ve zorluk çıkarmadı, hatta yaptıklarına söylediklerine çok pişman olduğunu söylemişti.

Bu olaylardan sonra benimle sık sık görüşmek istedi, pişmanlık vurdukça ısrarlar çoğalmaya başladı.
Nitekim dün akşam görüştük, ben ısrarla boşanmaktan yana olduğumu, evliliğimizin elle tutulur yanının olmadığını savunuyordum (hem eşime hem aileme karşı) olayın aslıda bu zaten, yani bu güne kadar yaşadığım evlilik gerçekten evlilik değildi.
He hep mi böyleydi? hayır, özellikle son 1.5 yıldır anlamsız bi değişim evrim süreci yaşadık ve bi daha da g.tü toparlayamadık.

Şimdi dünkü görüşmemizde eşim çok ılımlıydı, klasik boşanmaktan korkan, hatalarını anlamış ve sindirmiş düzelmek isteyen bi erkek profiliydi.
Bana evime dönmemi, boşansakta devam etsekte evimde kalmamı, çocukların düzeninin hiç bi şekilde bozulmaması gerektiğini, boşansak bilemaddi olarak mahkeme kararına sadık kalmayacağını ve çocukları asla madur etmeyeceğini, elinden gelenin fazlasını yapacağını söyledi.
Sonrasında illaki başka bi eve taşınmak istersem düzenimi kutrduktan sonra o evi terketmemi söyledi.
Mantıklı şeylerdi fakat bunu çok çok öncesinden düşünmesi gerekirdi o ayrı.

Evlilik konusunda da vaadlerde bulunmayacağını, beni ikna etme çabasının çok samimiyetsiz olacağını ama dönersem ve devam edersek her manada değişmek için elinden geleni yapacağını, bunu yaşadıkça benim görmemi istediğini söyledi.

Sen sadece çocuklarım için bu evliliği sürdürüyorum deyip beklentisiz gel, ben seni her manada mutlu edicem söz veriyorum dedi.
Eğer umduklarını bulamadığını düşünürsen o zaman bi protokol imzalar önüme koyarsın ben de imzalarım ve boşanırız neden diye bile sormam sana, zorluk çıkarmam dedi.

Bi daha dönmememk üzere çıkmıştım o evden, çocuklarım için evliliğime katlanıyorum kafasında bi insan değilim, takk ederse hiçbişeyi gözüm görmez ama çocuklarım bu bi haftalık süreçte çok yıprandılar bunu görebiliyorum.Uyku yemek davranış her halleri değişti, annanesinin evine uyum sağlayamadılar ve onların bu durumu beni mahvediyor.
İkisi de çok küçük, bırakıp çalışabileceğim kimse yok, onlara yetebileceğim bi durumumda yok, evliliğime geri döndüğümde mutlu olacağımın bi garantisi de yok!

Ne yapacağımı bilmez durumdayım,
Sizden ricam konumu bildiğiniz kadarıyla bi empati yapmanız.
Böyle bi durumda siz hangi yolu kendinize rota tayin ederdiniz?

Dip not: Kayınbabamın eline yüklü miktarda bir para geçecek bir ay içerisinde.
Bana eğer eşimi affedip geri dönersem o parayı eşime ve eşimin kardeşine verip ortak bi iş kurduracağını ve başında da kendisinin duracağını söyledi.Maddiyatınızı düzeltmek için elimden gelen desteği esirgemeyeceğim dedi.
Konularını biliyorum
Çok yoruldun yıprandın
Bu son durumda ben eve dönmenden yanayım
Ailenin yanında rahat değilsin çocuklar mutsuz
Son kez dön iyiye gider seni ve çocukları mutlu etmeyi başarırsa ne ala
Olmaz ise biraz daha sağlam ayrılabilirsin
Aile evine dönmeden kendi hayatını kurabilirsin belki
Edit bıçak çekme mevzusunu bilmiyordum ben o konuna denk gelmemişim sanırım
Sen evine git bu düzeni o bozdu o gitsin evden
Maddi anlamda söylediği şeyleri bi yapsın

Ben olsam eve doner onu istemezdim birkac ay bu hayati denerdim. Bakalim nasil oluyormus.

Eşin belki seni gerçekten çok mutlu edecek. Bir şans daha verirdim ben olsaydım. Yalnız caresizlikten değil sadece onun sözlerinin belki gerçek olabileceğini dusundugunu için şans verdiğini bilsin eğer eve dönersen. Çocukların düzeni bozuldu zaten gibi seyler söyleme. Hani sen zaten kararliyin, ailenin evinde cook rahattin ama onun verdiği sözler için SON bir şans verdiğini bilsin. Nasılsa geri döner bu yine diye dusundurtme. Hayirlisi olsun senin için.

Anladığım kadarıyla döneceksin, bir risk alıyorsun ki sen de farkındasın bunun.
Fakat benim aklıma iki şey takıldı birincisi bu adam seni çok yordu üzdü öfkelendirdi kırdı vs vs, bunları telafi edebilir mi, çünkü sıfır beklentiyle gel falan demiş ama dönersen aynı hayatı paylaşacaksınız aynı yatağa gireceksiniz sevişeceksiniz, gönlün kırgınken bunları yapmak işkence gibi olur.

İkincisi adam boğazına bıçak dayamış, korkmuyor musun? Ben olsam can güvenliğim yok diye korkardım sonuçta benden güçlü bir adam allah korusun bi an gözü dönüverirse? Böyle bir tereddütün varsa dönmeyi düşünme bile.
Velhasıl sevgi huzur muhabbet yerine korku kırgınlıklar boşvermişlikler olunca o yuva yuva olmuyor.

Bir de boşanırsak şöyle mağdur etmem böyle üzerime düşeni yaparım demiş de geç onları, lafta söylemesi kolaydır da icraatte farklı olabilir. Bu konuda da beklentini sıfırla bence.
Hakkında hayırlısı olsun.

Bi de aileyle ortak iş falan aslında sıkıntı becerebilecekler mi muamma ama daha önemli sorunlarınız var diye bunları yazmadım önceki yorumumda

Ben sizin konunuzda eşinizin boğazınıza bıçak dayadığını hatırlıyorum ama siz bunu UNUTMUŞSUNUZ demek ki.
Ayrıca da eşinize dönmeye dünden karar vermişsiniz bile. Bize neyi soruyorsunuz ki daha. Çocuklarınıza yazık.

O evde senin can güvenliğin yoksa bebelerin hiç yoktur, malum daha güçsüzler.:cry:
Belli ki annenlerde mutlu değilsin.Evine dön.
O gelmesin.:işsiz:
Arada dışarıda buluşun.
Nasıl mağdur etmeyecekmiş görelim.:KK25:
Sen o işin muhasebesini yaparken bebelere kim bakacak, onu anlamadım.:KK64:

Hayirdir ya tepkiyle yazmissin noluyoruz.. ayrıca bıçak çekme kısmını okumadim öyle biseye teşebbüs ettiğini okumuş olsam bi sans daha ver demem heralde bende çocuğu olan bi kadınım ve biraz daha duygusal yaklastim
dayağı yokmus da bıcak cekmesı varmıs o sayılır mı (!)

Hayirdir ya tepkiyle yazmissin noluyoruz.. ayrıca bıçak çekme kısmını okumadim öyle biseye teşebbüs ettiğini okumuş olsam bi sans daha ver demem heralde bende çocuğu olan bi kadınım ve biraz daha duygusal yaklastim

Tepkiyle falan yazmadım. Bir şey olduğu falan yok. Herkesin kendi fikri düşüncesi hayatı. Soru sordum sadece o da sayilir mi diye... ki soruyu size sormadım aslında konu sahibine sorMuş oldum dolaylı yoldan..

Canim bosanmak kolay degil. Konunu ayrintilari ile bilmiyorum. Şimdi burada herkes bana kizacak ama tum erkeklerin hepsinde kusur var. Birinde farkli digerinde farkli. Onemli olan sen esini seviyor musun? Seviyorsun bence ve bu yuzden soruyorsun. Cocuklarin kucuk anladığım kadariyla. Ilk evliliginde sadece kocanla anlasmaya calisirsin ikincisin de kendi cocuklarin, onun cocuklari ve ikinci esinle anlasmaya calisirsin. Karar senin. Hayirlisi.

Ceyms karısına bıçak çeken adam hastadır net.
Şimdi bu şekilde konuşabilir, ama ya hiçbir şey değişmezse?

Ya daha kötüsü olursa, bunu iyi düşünmen gerek.
Bu basit bir şey değil ki, kavga ettik beni kırdı ama düzelecekmiş.
Bak bu olur, karısına bıçak çekmek ne demektir yahu, ben bilemedim arkadaşım

Hakkında hayırlısı olsun, çocukları ve seni çok öpüyorum

Insanin gonlune bir kez acaba düştü mü, cark mutlaka o acabaya döner.
Seninde aklinda simdi bu acaba olurmular.
Ailenin yaninda durumun ne? Annen baban sana destek mi, cocuklarinin ihtiyaclarini karsilamaya gonulluler mi? Ya da sen calissan annen cocuklara bakabilir mi? Bunlar icin cevabin evetse, bir daha donmeyi dusunme bile. Ama yok hayirsa cevabin, donmeyi dusunebilirsin.
Kararin donmekten yana olursa da, bunu hemen yapma. O da benim cagirmami bekliyormus diye dusunmesin. Hatta ben ailemle gayet rahatim, neden doneyim ki de. Ve M Mutlak Butlan arkadasimizin dedigi gibi, ailenin yaninda sikinti cektigini sakin ona soyleme. Cocuklarin olmasa kimse dön demezdi. Sende donmeyi dusunmezdin biliyorum. Ama cocuklar insanin elini kolunu bagliyor bazen. Allah yardimcin olsun canim. Insallah hersey istedigin gibi gelisir. Miniklerini öp benim icin.

X