Evliligim

gencanneee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2016
917
583
27
Bu ara biraz fazla konu aciyorum farkindayim. Ama anlatacak baska kimsem yok. Objektif dusuncelerinize ihtiyacim var. Size biraz evliligimden bahsedeyim 17 yasimda neredeyse ailemin zoruyla gorucu usulu evlendirildim. Onca hayalim ve (yanlis anlamayin kendimi ovmek icin soylemiyorum) yetenegim varken. Suan 6. Seneme girmis bulunmaktayim ve 3 cocugum var. Ikinci cocugumu 19 yasinda yarik dudak damakli dunyaya getirdim. Hemen hemen herseyiyle ben ilgilendim. Psikolojim yiprandi haliyle ama astik bitti cok sukur ameliyatlarini oldu sagligina kavustu bal oglum. Cocuklarimla gercekten cok mutluyum evet bazen yoruluyorum ama kesinlikle onlarla alakali bir pismanligim yok. Birlikte vakit gecirmekten cok hoslaniyorum. Cocuklarimda gayet mutlular orada bir problem yok. Lakin evliligim konusunda biraz problemlerim var sanirim. Esim 29 yasinda sen sakrak muhabbetlidir. Hemen hemen her istedigimi yapar. Siddet falan olmamistir. Kufurlu konusmamistir benimle simdiye kadar. Cocuklarina duskundur. Fakat sadece sevme konusunda. Cocuk hizmetinden zerre anlamaz yaptirinca beceremiyoda. Kayinvalidem malesef yemegi onune kadar getirmis hep. Neyseki bunlari biraz biraz astik. Cok sempatik ve durusttur yalanina rastlamadim. Hemen hemen herseyini paylasir benimle. Gelelim berbat yonlerine. Kusme huyu var ve kusunce bambaska bir insana donusuyor yatak ayirir hakaret etti bikac defa nefret ettigimi bile bile. Agir konusur yani. O adam dan eser kalmaz. Normalde hep adim atan ben olurdum cunku ben asiri enerjik bi insanim huzursuzluga ve kus oldugumuz zamanlarda sap sap oturmaya dayanamiyordum. Son zamanlarda kusme huyundan sikildigim icin, o kusunce bende kustum ve ayni onun gibi davrandim yatak ayirdi zerre umursamadim en sonunda 10 gunun ustune gelip ozur dilemek zorunda kaldi. Artik ozurler ondan geliyor. Ama yine de kusme huyundan vazgecmiyor. Tabi durup dururken kusmuyor bazi konularda tavir yapiyorum, bir iki gonlumu almaya calisiyor olmayinca sen gorursun simdi tavir nasil alinir deyip kusuyor, sonra dusmanmisiz gibi davranmaya basliyor. Aileme karsi asiri saygilidir. Biz tartismisken bile ailem yanima geldiginde onlara hicbisey yansitmayip guzelce hal hatir sormus sen sakrak konusmustu onlarla. Evine baglidir en fazla abisi ve akrabalariyla evimizin altinda ps oynarlar baska bir aktivitesi yoktur. Cocuklar ve ev konusunda bi yardimini bilmem. Oyle bir ortamda da yetismemis. Ailesinde kadina deger verilmiyor pek buna cok uzuluyorum. Ve ondan deger goruyor muyum diye dusunuyoeum surekli. Iyi ve kotu yonlerini tartiyorum bi sonuca varamiyorum. Size yazmak istedim bende. Disaridan tespitiniz nedir evliligim hakkinda.Uzun oldu cok ozur dilerim. Edit: aslinda yazmak istememistim hatta utanmistim diyelim ama esime fazla trip attigim icin özur dilerim yakisikli barisalimmi diye bir mesaj gondermistim buna cevap olarak senin ki degil benimki kalkinca barisiris bak isine simdi yazdi. Bu yuzden onu bosayabilirim bile bana o kadar ters arkadaslar siz olsaniz ne yapardiniz ben ki agzimdan daha kufur bile duymamistir tiksinirim. Kusunce kavga edince bu kadar cirkinlesebilen bir insan hkkinda ne dusunursunuz

Son düzenleme:
Her insanın iyi ve kötü huyları, alışkanlıkları vardır. Evlilik birbirini kusurlarıyla kabul etmek demektir. Buradan görünen eşinizin çok büyük bir yanlışı olmadığı. Ufak tefek kusurları tolere edebilirsiniz bence.
Evlilikte tartismak benim olgunlukla karsiladigim bir konu. Ve ben konusarak cozmekten yanayim. Sonucta iki ayri insan bi evin altina giriyor ve yasam sartlari zor. Fakat tartisma sonrasi kusup yatak ayirmasi hakaret etmesi dusman gibi davranmasi bence kucuk bir sorun degil. Bunlari kafama takiyorum malesef.

"Kufurlu konusmamistir benimle simdiye kadar. .......hakaret etti bikac defa"

Nasıl yahu?

Bu arada sinirlenince bazı insanlar çirkinleşiyor. Bu konuda ciddi şekilde uyarın. Küslüğüne filan bir şey diyemem. Huy..
Kufur dedigimi sey farkli hani sovmek saymak duymadim agzindan hem bana karsi hem normal konusma icinde. Fakat kavga ettigimiz zamanlarda ki ben hakaret edilmesinden nefret ederim bunu cok iyi bildigi halde. Gerizekali tarzi seyler soyledi. Hakaret dedigim o hic hoslanmam, sonra ozur dilesede benim icin onemi yok malesef.

Ablacım, bu kadar kusur, kadı kızında bile olur.
Eşinizin bir sürü olumlu huyunu,yönünü yazmışsınız.
Küsmek elbette iyi bir huy değil,ayrıca bir iletişim ve sorun çözme yöntemi de değil ama bu tip tavırların kökü çocukluğa dayanır,terk etmek kolay değildir.
Üç küçük çocukla,sırf küsme huyu yüzünden, eşinizden ayrılmak gibi bir niyetiniz yoksa,
eşinizi irdeleyip, evliliğinizi sorgulamayın.

Neden derseniz düşüncelerimiz,önce duygularımızı sonra davranışlarımızı etkiler.
Bu meseleyi irdeledikçe,eşinizden soğursunuz.
Yaşınız henüz çok genç,çok küçük yaşta büyük sorumlulukların altına girmişsiniz.
Madem bu sorumluluğun altına girdiniz, evliliğinizi ve yuvanızı daha olumlu hale getirmeye çalışın.
Eşinize küsmenin yanlışlığını, siz de ona küserek anlatamazsınız.
Bu işi konuşarak,tatlılıkla çözme yoluna bakın.
Kendinize dert,evliliğinize sorun aramayın.
Not: Hakaret konusunu sonradan fark ettim,buna izin vermeyin ve tepkinizi gösterin.

Bunu buraya yaziyorsaniz esinizi sevmiyorsunuz demektir zira anlatiminizdan en ufak sevgi hissetmedim
Cok uzuldum size gercekten , 17 yasinda daha cocukken tanimadigi bir adamla evlendirilmissiniz
Bu cagda bu cehaletten nefret ediyorum , baska da birsey diyemiyorum

Ablacım, bu kadar kusur, kadı kızında bile olur.
Eşinizin bir sürü olumlu huyunu,yönünü yazmışsınız.
Küsmek elbette iyi bir huy değil,ayrıca bir iletişim ve sorun çözme yöntemi de değil ama bu tip tavırların kökü çocukluğa dayanır,terk etmek kolay değildir.
Üç küçük çocukla,sırf küsme huyu yüzünden, eşinizden ayrılmak gibi bir niyetiniz yoksa,
eşinizi irdeleyip, evliliğinizi sorgulamayın.

Neden derseniz düşüncelerimiz,önce duygularımızı sonra davranışlarımızı etkiler.
Bu meseleyi irdeledikçe,eşinizden soğursunuz.
Yaşınız henüz çok genç,çok küçük yaşta büyük sorumlulukların altına girmişsiniz.
Madem bu sorumluluğun altına girdiniz, evliliğinizi ve yuvanızı daha olumlu hale getirmeye çalışın.
Eşinize küsmenin yanlışlığını, siz de ona küserek anlatamazsınız.
Bu işi konuşarak,tatlılıkla çözme yoluna bakın.
Kendinize dert,evliliğinize sorun aramayın.
Ne kadar sevimli yazmissiniz tesekkur ederim. Aslinda onceden hep tatlilikla anlatmaya konusarak cozmeye calisirdim. Basarirdim da. Ama bu beni cok yordu, simdi o kusunce bende kusuyorum belki bu sekilde o da kusmeyi keser diye. Yanlismi yapiyorum dersiniz. Tecrubelerinize cok ihtiyacim var suan.

kusluk konusunda konustunuz mu hic kusunce hayatinda ne degisiyormus

Küsmesinden başka bi sorun yok gibi . Konuşa konuşa aşmaya çalılın bakalım bunun sizi üzdüğünü falan içtenlikle anlatın. İçtenlikle konuşmak sanıldığından daha etkili olabiliyor erkekler üzerinde. Çocuk bakımına gelirsek yapar ya niye yapamasın erkekler bie şey üstlerine kalmasın diye üstünkörü iş yapıp beceremiyorum ayağına yatıyorlar. Beceremese bile ısrarcı olun pes edip almayın elinden ki kaçış olmadığını bilsin, doğru düzgün yapsın. Türkiye'de erkek anneleri böyle sanki padişah .doğuruyorlar deliriyorum bu duruma :işsiz:

Mükemmel insan yok.. eşinizi böylece kabul edip oturun aşağı demiyorum tabiki, ama güzellikle değiştirebilirsiniz eşinizi. Yapamasa da ufak ufak işleri ona bırakın mesela.
Zaten siz çalışmıyorsanız ister istemez ev işleri size bakıyor olacak adam işte yorulduğu için. Yinede biraz sorumluluk iyidir erkeklere lazım. Ama Güzellikle yapın napıyorsanız. kavga yolunu seçmeyin.
Allah yuvanızı mutlu huzurlu eylesin:KK200: eşinizin elle tutulur kötü hiç bi yanı yok, size ilgili sevgi doluysa zaten bi çok şeyi aşarsınız:KK200:

Bunu buraya yaziyorsaniz esinizi sevmiyorsunuz demektir zira anlatiminizdan en ufak sevgi hissetmedim
Cok uzuldum size gercekten , 17 yasinda daha cocukken tanimadigi bir adamla evlendirilmissiniz
Bu cagda bu cehaletten nefret ediyorum , baska da birsey diyemiyorum
Esimi cok seviyorum. Sevgimi de bei ederim. Sadece cok yoruldum kusme huyundan inadindan. Simdi bende ona ayni kendisi gibi olarak cevap veriyorum. Dogru ya da yanlis bilmiyorum. Ama onerileriniz kulak ardi etmeyecegimden emin olabilirsiniz. Sizi bosu bosuna yormuyorum gercekten. Aileme gelecek olursak bu konida onlara cok kirginim. Ama malesef kiramiyorum oyle iste...

Durup dururken küsmüyor ben tavır yapıyorum o gönlümü almaya çalışıyor bir iki defa ben devam ettiriyorum sonrasında küsüyor.

Bunu açıkça söyleyip adamdan küsmemesinide bekliyorsunuz :işsiz: Sonrada küsüyor diyorsunuz.
Bence sizi evlilik sıkmış

Evlilikte tartismak benim olgunlukla karsiladigim bir konu. Ve ben konusarak cozmekten yanayim. Sonucta iki ayri insan bi evin altina giriyor ve yasam sartlari zor. Fakat tartisma sonrasi kusup yatak ayirmasi hakaret etmesi dusman gibi davranmasi bence kucuk bir sorun degil. Bunlari kafama takiyorum malesef.

Siz karşınızda dört dörtlük bir insan bekliyorsunuz, yaşınız gereği normal olduğunu düşünüyorum bunun. Ama kimse dört dörtlük değil, eşiniz de öyle. Adamın huyu bu ve değiştirmenizin mümkün olduğunu sanmıyorum. Evliliğinizi bitirmeyi düşünmüyorsanız görmezden gelecek, eşinizi böyle kabulleneceksiniz.

X