Evliliğimi nasılsın kurtarabilirim lütfen yardım edin!!!

Çift terapisine ihtiyacınız var bence de.
Muhtemelen yaşadığınız suçluluk duygusu sizi eşinizden uzaklaştırmış, bunu tersine çevirmeye çalışın. Onsuz ölürüm diyorsanız bunu ona gösterin. Gerekirse bu duyguyla başa çıkabilmek için terapi alın. Eşinize pişman olduğunuzu onu çok sevdiğinizi göstermeniz gerekiyor. Hatta ondan af dilemeniz de gerekiyor. Evlilikten önce olduğu için belki bu durumu tolere edebilirsiniz. Unutulmaz tabi ama belki en azından sindirilebilir.

Kişisel terapi almak istemiyorsanız kişisel gelişim videosu gibi şeylerde kendinizi nasıl affedeceğinizi anlatanları izleyip kitaplar okumaya çalışın.

Yatak kısmına gelince ne istediğinizi tam anlamadım, bu kadar zamandır evliyseniz yatakta kan verir gibi yatmıyorsunuzdur, eşinize karşı yeniden tutkunuz olsun istiyorsanız bunun yolu vicdanınızı rahatlatmaktan geçiyor. Onu rahatlatınca tutkunuz da geri gelir belki. Bu isteksizliğin sebebi yorgunluk ve kafanızın çok dolu olmasıysa sizi dinçleştirecek vitaminler alın, afrodizyak etkili gıdalar tüketin ve kafanızı rahatlatacak bitki çayları için akşamları.

Bence eşinize onu ne kadar sevdiğinizi anlatan bir mektup yazın, bazen kendimizi ifade edemiyor ya da anlaşılmıyoruz. Duygusal, romantik bir mektup yazmak hem daha anlaşılır olur hem de Facebook’ta okuduklarından sonra hafızasında biraz da olsa sizin ona yazdıklarınızda olur. Başka da bişi yok ne yazık ki Konuşmak, yazmak ya da yardım almaktan başka

ben olsam ben de araya mesafe girdi diye dönüp eski sevgilisini yedeği yaptığını öğrendiğim eşimden ümidimi keserdim.
eğer eşiniz bunları yapmış olsaydı burada herkes "tekrar yapar, güvenme sakın" derdi.
bence sizde tekrar yapma potansiyeline sahipsiniz bu durumda.
eşiniz çift terapisi ile tekrar içine sindirir mi bu durumu bilemem ama destek almayı düşünün. başka da bir çare aklıma gelmiyor.

Yemin ederim adama çok üzüldüm ben. Ben de onun gibiyim asla ama asla unutmam yapılanı ve güven olmayan ilişkiyi devam ettirmem.

konu sahibi eşim bunu yaptı deseydi hepimiz adamı tefe koyacaktık. inandırma çabalarına kanma diyecektik.
kadın yapınca hemen akıl veriliyor ikna etmesi için.
kadın-erkek, bir kere böyle birşey yapan hep yapar.
ben de eşinin yerinde olsam ayrılır, bir daha istemem.

Ben o konuşmaları niye silmediginizi merak ettim..
Onun dışında elimden bişey gelmiyor diye bişey yok.Elinizden herşey gelmeli..Madem kurtarmak istiyosunuz bir zahmet adamın çabası kadar sizde çabalayın.

Çift terapisine ihtiyacınız var bence de.
Muhtemelen yaşadığınız suçluluk duygusu sizi eşinizden uzaklaştırmış, bunu tersine çevirmeye çalışın. Onsuz ölürüm diyorsanız bunu ona gösterin. Gerekirse bu duyguyla başa çıkabilmek için terapi alın. Eşinize pişman olduğunuzu onu çok sevdiğinizi göstermeniz gerekiyor. Hatta ondan af dilemeniz de gerekiyor. Evlilikten önce olduğu için belki bu durumu tolere edebilirsiniz. Unutulmaz tabi ama belki en azından sindirilebilir.

Kişisel terapi almak istemiyorsanız kişisel gelişim videosu gibi şeylerde kendinizi nasıl affedeceğinizi anlatanları izleyip kitaplar okumaya çalışın.

Yatak kısmına gelince ne istediğinizi tam anlamadım, bu kadar zamandır evliyseniz yatakta kan verir gibi yatmıyorsunuzdur, eşinize karşı yeniden tutkunuz olsun istiyorsanız bunun yolu vicdanınızı rahatlatmaktan geçiyor. Onu rahatlatınca tutkunuz da geri gelir belki. Bu isteksizliğin sebebi yorgunluk ve kafanızın çok dolu olmasıysa sizi dinçleştirecek vitaminler alın, afrodizyak etkili gıdalar tüketin ve
konu sahibi eşim bunu yaptı deseydi hepimiz adamı tefe koyacaktık. inandırma çabalarına kanma diyecektik.

İlla ki yapan bir daha yapar demesek aslında çünkü gerçekten bazısının karakteri problemi oluyor ve pişmanda olsa yine yapıyor doğru ama bazen beşer şaşar durumu oluyor gerçekten ben bunu nasıl yaptım diye bir ömür düşünüp duruyorsunuz .

Valla benim kadın olsun erkek olsun aldatana verecek aklım yok. Seven yapmaz bu kadar basit.

Özür dile, kendini anlatan mektup yaz, aldatma ve sonrası üzerine mum diken umarsız tavırlara romantik çözümler 🥴 kadın yapınca böyle oluyor demek. Erkek olsa toplu bedduaya kurban gidecekti ama olsun.

İlla ki yapan bir daha yapar demesek aslında çünkü gerçekten bazısının karakteri problemi oluyor ve pişmanda olsa yine yapıyor doğru ama bazen beşer şaşar durumu oluyor gerçekten ben bunu nasıl yaptım diye bir ömür düşünüp duruyorsunuz .

beşer şaşarda bir kere şaşar. onca mesajlaşma ve uygunsuz 2 fotoğraftan bahsediyor konu sahibi. bunu beşer şaşar'a indirgemek bence insan haklarına aykırı.
bunu kocası yapmış olsa herkes ali kıran baş kesen olurdu. kadın yapınca kıyamam sana moduna girmeye gerek yok.
herşeyin bedeli var, konu sahibi de bedelini ödemek zorunda.bu bedel boşanmak olsa da. ki kocası yapsa herkes boşan, bırak derdi.
burası kadınlar için bir platform ama sırf destek olacağız diye hata yapan kadını pohpohlamak anlamsız.

Özür dile, kendini anlatan mektup yaz, aldatma ve sonrası üzerine mum diken umarsız tavırlara romantik çözümler 🥴 kadın yapınca böyle oluyor demek. Erkek olsa toplu bedduaya kurban gidecekti ama olsun.

erkek olsa ve hata yaptım, bir kerelikti dese şimdi burası 15 sayfa olmuştu ve herkes kanma sakın demişti :)
kadınlar klubü çok yanlış anlaşılıyor, en büyük hatayı da yapsa kadın kadına destek olsun, laf etmesin kafası var.
kimse kusura bakmasın, çifte standart olamaz yani..

Son düzenleme:
Valla benim kadın olsun erkek olsun aldatana verecek aklım yok. Seven yapmaz bu kadar basit.

hayır abi bi de kaybedip yalnız kalmaktan korktum diyip eski sevgiliyi yedeğe almak nedir ? aşık olmuş da gidince ayrılır diye korkmuş.
aşık insan dönüp kimseye bakmaz nerede kalmış eski sevgili ile muhabbet..

beşer şaşarda bir kere şaşar. onca mesajlaşma ve uygunsuz 2 fotoğraftan bahsediyor konu sahibi. bunu beşer şaşar'a indirgemek bence insan haklarına aykırı.
bunu kocası yapmış olsa herkes ali kıran baş kesen olurdu. kadın yapınca kıyamam sana moduna girmeye gerek yok.
herşeyin bedeli var, konu sahibi de bedelini ödemek zorunda.bu bedel boşanmak olsa da. ki kocası yapsa herkes boşan, bırak derdi.
burası kadınlar için bir platform ama sırf destek olacağız diye hata yapan kadını pohpohlamak anlamsız.

Haklısınız hoş görülecek bir tarafı yok ama konu sahibi terk edilme korkusuyla o dönem böyle bir hataya düşmüş diye düşündüm. Kocası yapmış olsaydı bence bir çok kadın evlenmeden önce ki mesele kapat gitsin derdi. Bütün bunların dışında adamın bunu hayatı boyunca sindirebileceğini düşünmüyorum ne zaman olursa olsun, ne için olursa olsun, karı ya da kocanın bi zaman başkasına uygunsuz fotoğraf gönderdiğini görmekte sindirilecek bişi değil. Sadece normal konuşmak olsa belki bi şekilde atlatabilirdi ama bu durum zor

Haklısınız hoş görülecek bir tarafı yok ama konu sahibi terk edilme korkusuyla o dönem böyle bir hataya düşmüş diye düşündüm. Kocası yapmış olsaydı bence bir çok kadın evlenmeden önce ki mesele kapat gitsin derdi. Bütün bunların dışında adamın bunu hayatı boyunca sindirebileceğini düşünmüyorum ne zaman olursa olsun, ne için olursa olsun, karı ya da kocanın bi zaman başkasına uygunsuz fotoğraf gönderdiğini görmekte sindirilecek bişi değil. Sadece normal konuşmak olsa belki bi şekilde atlatabilirdi ama bu durum zor

yok demek istediğim şu, aşık olup kaybetmekten korkan biri dönüp başkasına bakmaz. aksine aşık olduğu insanın yanına gitmeye, kendini unutturmamaya çalışır. çünkü kalbi ve aklı ondadır.
konu sahibi bencil. sadece yalnız kalmamak için hem bir dalı hem diğerini tutmuş.
birini gerçekten seven insan bunu yapmaz.
adamda buun hissediyor. bunca zaman aslında sandığı gibi sevilmediğini görmüş. çok büyük hayalkırıklığı.

erkek olsa ve hata yaptım, bir kerelikti dese şimdi burası 15 sayfa olmuştu ve herkes kanma sakın demişti :)
kadınlar klubü çok yanlış anlaşılıyor, en büyük hatayı da yapsa kadın kadına destek olsun, laf etmesin kafası var.
kimse kusura bakma, çifte standart olamaz yani..
Kadın aldatıyorsa eşinden ilgi alaka görmüyordur diye savunma bile okudum ben burada 😂 erkekler için öyle bir şey söz konusu olamaz, onlar aldatıyorsa kötülüklerinden.

Eşi ayrılmak istemese yine umurunda olmayacakmış konu sahibinin, sevdiğinden değil düzeninin, konfor alanının bozulması korkusundan kıymete binmiş. Adam kararından vazgeçmez umarım.

Kadın aldatıyorsa eşinden ilgi alaka görmüyordur diye savunma bile okudum ben burada 😂 erkekler için öyle bir şey söz konusu olamaz, onlar aldatıyorsa kötülüklerinden.

Eşi ayrılmak istemese yine umurunda olmayacakmış konu sahibinin, sevdiğinden değil düzeninin, konfor alanının bozulması korkusundan kıymete binmiş. Adam kararından vazgeçmez umarım.

evet erkek ilgisiz kaldım diyince bu nasıl sevgi diyoruz, kadın ilgisiz kalınca herşey mübah. ben de gördüm bunu savunanları.

konu sahibi sadece yalnız kalmamak için yapıyor belli.

hayır abi bi de kaybedip yalnız kalmaktan korktum diyip eski sevgiliyi yedeğe almak nedir ? aşık olmuş da gidince ayrılır diye korkmuş.
aşık insan dönüp kimseye bakmaz nerede kalmış eski sevgili ile muhabbet..
Öyle bir dünya yok. Kaybetme korkusu olan aşık olan sevdiğinden başkasını gözü görmez. En azından gerçekten seven böyle.

Ben sevdiğim adamdan bir başkası ile o manada değil konuşmak, konuşmayı aklımdan dahi geçirmem.

konu sahibi terk edilme korkusuyla o dönem böyle bir hataya düşmüş diye düşündüm. Kocası yapmış olsaydı bence bir çok kadın evlenmeden önce ki mesele kapat gitsin derdi.
Yoo kocası yapsa affet demezdi kimse, affet diyenler kendileri de aynı şeyi yaptığında hoşgörülsün isteyenler.

Terkedilme korkusu ile hataya düşmüş diye basite indirgenecek bir durum değil aldatma.

Öyle bir dünya yok. Kaybetme korkusu olan aşık olan sevdiğinden başkasını gözü görmez. En azından gerçekten seven böyle.

Ben sevdiğim adamdan bir başkası ile o manada değil konuşmak, konuşmayı aklımdan dahi geçirmem.

evet benim de aklım almıyor ve savunacak yan göremiyorum. ha açıkça dersin ki onla görüşürken çok hissim yoktu, başkası ile de denedim vs gene anlaşılır. söz vermemişsin, gönülden bağın yok. hadi neyse.
ama aşıktım, kaybetmekten korktum diyip eski sevgiliye uygunsuz foto göndermek akla da yüreğe de aykırı.

Çok kötü bir durum, eşiniz de kabullenememiş. Siz ne kadar bahaneler uydursanız da benim dünyamda da yaptığınız ihanete giriyor.

X