Evliliğimi nasılsın kurtarabilirim lütfen yardım edin!!!

Allah kimseyi sahip olduğunun nankörü ERMESİN! ZAMANIMDA HATANI KABULLENİP AD DİLESEYDİN, BUGÜN BUNLARI YAŞAMIYOR OLACAKTIN!

Eşinin karşısına geç ve tüm ciddiliginle hatanı kabuk et ve af dile. Sana olan güvenini geri kazanmak için ne istiyorsa yap!

Bundan sonra hiç-bir şey eskisi gibi olmayacak. Ikinizin de ruh ve beden sağlığı icin ayrılın...

Malesef herseyi haketmissiniz aldatmanin bahanesi olmaz bukadar korkuyordunuz terk edilmekten konusabilirdiniz yada ayrilabilirdiniz birde haksizken hakliymis gibi iliskide uzaklasmissiniz ee simariklik bu? Esiniz hediye falan aliyor diye iyice havaya girip uzaklasip sucluyken uste cikmak bu. Uzuldum adama boyle bir hayal kirikligi kolay atlatilabilecek bisey degil. Tek çözümün cift terapisi oldugunu düşünüyorum
evet herşeyi hak ettim hiç bir bahanemde yok beni karşısına alıp konuştu konuşmaya değil o nalet olası resimi gördüğü için yıkıldığını söyledi şöyle bir yanlış anlaşılma oldu galiba ben eşimle tanışmadan önceki konuşmlar ve resim ben eşimi tanıdıktan sonra hiç bir şekilde sevgililik durumu olan konuşma olmadı zaten konuşmalar için benimle tartışıp kavga etmedi ben eşimin gerek işi olarak gerekse başka durumlarda olsa sinirli olduğunu görmüşümdür ama kırıldığını ilk defa o gün gördüm gözlerindeki acıyı yıkılmışlığı o gün gördüm böyle kitlenip kaldım ne diyeceğimi ne konuşacağımı bilemedim

evet herşeyi hak ettim hiç bir bahanemde yok beni karşısına alıp konuştu konuşmaya değil o nalet olası resimi gördüğü için yıkıldığını söyledi şöyle bir yanlış anlaşılma oldu galiba ben eşimle tanışmadan önceki konuşmlar ve resim ben eşimi tanıdıktan sonra hiç bir şekilde sevgililik durumu olan konuşma olmadı zaten konuşmalar için benimle tartışıp kavga etmedi ben eşimin gerek işi olarak gerekse başka durumlarda olsa sinirli olduğunu görmüşümdür ama kırıldığını ilk defa o gün gördüm gözlerindeki acıyı yıkılmışlığı o gün gördüm böyle kitlenip kaldım ne diyeceğimi ne konuşacağımı bilemedim
bir sakıncası yoksa, uygunsuz fotoğraf dediğiniz ne tam olarak? Yedekte tutmak için uygunsuz fotoğraf atılması da tuhaf geldi. İsteyen kişinin de güvenilirliği sorgulanır ki sevgili varken

Adamı aldatın ortaya çıktıktan sonra utanıp kendinizi affettirmek yerine, köşe bucak kaçın kendisinden, ayrılmak isteyince ben onsuz ölürüm. Oldu. :işsiz:
utandım keşke o an yer yarılıp içine girseydim bunu adama yaşattığım için yapmaya çalışıyordum kaçmamaya çalışıyordum ama ister istemez aklıma geliyordu o durum böyle kitlenip kalıyordum suçluluk duygusu yüzünden isteksiz davranıyor gibi algılıyordu halbuki ne çok özledim eşimi

Çift terapisine ihtiyacınız var bence de.
Muhtemelen yaşadığınız suçluluk duygusu sizi eşinizden uzaklaştırmış, bunu tersine çevirmeye çalışın. Onsuz ölürüm diyorsanız bunu ona gösterin. Gerekirse bu duyguyla başa çıkabilmek için terapi alın. Eşinize pişman olduğunuzu onu çok sevdiğinizi göstermeniz gerekiyor. Hatta ondan af dilemeniz de gerekiyor. Evlilikten önce olduğu için belki bu durumu tolere edebilirsiniz. Unutulmaz tabi ama belki en azından sindirilebilir.

Kişisel terapi almak istemiyorsanız kişisel gelişim videosu gibi şeylerde kendinizi nasıl affedeceğinizi anlatanları izleyip kitaplar okumaya çalışın.

Yatak kısmına gelince ne istediğinizi tam anlamadım, bu kadar zamandır evliyseniz yatakta kan verir gibi yatmıyorsunuzdur, eşinize karşı yeniden tutkunuz olsun istiyorsanız bunun yolu vicdanınızı rahatlatmaktan geçiyor. Onu rahatlatınca tutkunuz da geri gelir belki. Bu isteksizliğin sebebi yorgunluk ve kafanızın çok dolu olmasıysa sizi dinçleştirecek vitaminler alın, afrodizyak etkili gıdalar tüketin ve kafanızı rahatlatacak bitki çayları için akşamları.
yemin ederim öyle abla tam olarak bu bu suçluluk duygusu yüzünden yoksa çok seviyorum eşimi olaydan 1 ay geçtikten sonra bigün görev den çıktıktan sonra geldi eve elinde bir demet gül sabahın köründe bulmuş almış sıcak pide pogacalar çok sevdiğim omleti yaptı (ben daha iyi yemekler yapar) kahvaltı yaptıktan sonra birer çay doldur seninle sohbet edelim tuttu ellerimden biliyorum çok pişmansın bunu gözlerinden hal ve haraketlerinden görebiliyorum insan davranaşı konusunda eğitimli (polis) olduğu için bu durmu hemen fark etti ve bu olumsuz olayı birlikte atlatacagız ben senin konuşmaların değil cahilce davranıp attığın fotograf beni üzen kıran şey tam olarak bu düyamı başıma yıktın ama yinede bi oğlumuz var ve onun hayatı ve gelişimi önemli herşeyi geride bırakmamız lazımdeyince sarıldım boynuna saçlarımı okşadı herşeye rağmen sevgisini ilgisini hiç bir zaman eksik etmedi herşeyi yoluna koymuştuk ama benim isteksizlik durumum hortlayana kadar ve doğal olarak şüpheye düştü yine ve artık bu durum galiba son noktası oldu

Bence eşinize onu ne kadar sevdiğinizi anlatan bir mektup yazın, bazen kendimizi ifade edemiyor ya da anlaşılmıyoruz. Duygusal, romantik bir mektup yazmak hem daha anlaşılır olur hem de Facebook’ta okuduklarından sonra hafızasında biraz da olsa sizin ona yazdıklarınızda olur. Başka da bişi yok ne yazık ki Konuşmak, yazmak ya da yardım almaktan başka
bir türlü beceremedim ancak mesaj attım duygularımı mesaj yolluyla anlatabildim ama galiba bu sefer karşılık alamadım

utandım keşke o an yer yarılıp içine girseydim bunu adama yaşattığım için yapmaya çalışıyordum kaçmamaya çalışıyordum ama ister istemez aklıma geliyordu o durum böyle kitlenip kalıyordum suçluluk duygusu yüzünden isteksiz davranıyor gibi algılıyordu halbuki ne çok özledim eşimi
Onu inandırın o zaman sözlerinizle. Sana karşı çok mahçup olduğum için senin hakkettiğin kişi gibi hissetmiyorum kendimi bu yüzden kendimi veremiyorum ilişkiye ve isteksiz gibi görülüyorum deyin madem eşiniz affetmeye razı..

Ben o konuşmaları niye silmediginizi merak ettim..
Onun dışında elimden bişey gelmiyor diye bişey yok.Elinizden herşey gelmeli..Madem kurtarmak istiyosunuz bir zahmet adamın çabası kadar sizde çabalayın.
facebook kullanmıyordum unutmuşum eşimin facebook kullanıyordum

konu sahibi eşim bunu yaptı deseydi hepimiz adamı tefe koyacaktık. inandırma çabalarına kanma diyecektik.
kadın yapınca hemen akıl veriliyor ikna etmesi için.
kadın-erkek, bir kere böyle birşey yapan hep yapar.
ben de eşinin yerinde olsam ayrılır, bir daha istemem.
:KK43::KK43::KK43:

beşer şaşarda bir kere şaşar. onca mesajlaşma ve uygunsuz 2 fotoğraftan bahsediyor konu sahibi. bunu beşer şaşar'a indirgemek bence insan haklarına aykırı.
bunu kocası yapmış olsa herkes ali kıran baş kesen olurdu. kadın yapınca kıyamam sana moduna girmeye gerek yok.
herşeyin bedeli var, konu sahibi de bedelini ödemek zorunda.bu bedel boşanmak olsa da. ki kocası yapsa herkes boşan, bırak derdi.
burası kadınlar için bir platform ama sırf destek olacağız diye hata yapan kadını pohpohlamak anlamsız.
haklısınız ama oğluna kıyamıyor eşim küçük yaşta kayıp etmiş babasını hayatta tek başına savaş vermiş hep oğluda bu zorlukları yaşamasın diye içine atıyor ve gözümün önünde eriyip gidiyor ve ben aptal gibi birşey yapamıyorum

Onu inandırın o zaman sözlerinizle. Sana karşı çok mahçup olduğum için senin hakkettiğin kişi gibi hissetmiyorum kendimi bu yüzden kendimi veremiyorum ilişkiye ve isteksiz gibi görülüyorum deyin madem eşiniz affetmeye razı..
işte bendeki sorun bu kendimi bir türlü ifade edemiyorum halbuki eşim o kadar anlayışlı ki sabırlı kibar ki ben bir türlü acılamıyorum allah kahretsin

Öncelilik aranıza yeni katılıyorum aslında takip ediyordum ama nasip bugüneymiş ve böyle bir konuyla olacakmış nereden başlasam anlatmaya inanın bilemiyorum en baştan anlatayım konu daha iyi anlaşılması adına sabırla okuyup cevap verdiğiniz için çok ama çok teşekkür ederim şimdiden

5 yıl önce tanışmıştık eşimle çalıştığım iş yerine müdür yardımcısı olarak gelmişti çok çalışkan zeki kibar biriydi ozaman kpss ye çalışyordu gel zaman git zaman elimden tutup benim niyetim ciddi tuttuğum elleri ömrümün sonuna kadar bırakmıyacağım dedi konuşup sevgili olduk çok mutluyduk okadar ağır başlı efendi dürüst mert bir insandı ki her geçen gün daha çok aşık oluyordum taki görev yeri başka bir bölgeye cıkana kadar bende ki kaygılar tavan yaptı ne yapıyor şimdi benden ayrılırsa diye kendimi yemeye başladım facebook tan eski sevgilimle konuşmaya devam ettim tabi öyle sevgili gibi değil arkadaş gibi cünkü hep onu kayıp edecek korkusu yüzünden beni bırakıp giderse diye bir nevi yedek gibi düşünün eski sevgilim sevmiyordum ve oda biliyordu onu çok sevdiğimi korktuğum olmadı sözüne sadık kalmıştı ailesini alıp geldi ama ailem yaşından dolayı yok dediler aramızda 7 yaş vardı halbuki pes etmedi savaştı hemde tek başına ben bile pes etmişken hemde bugün iş cıkışı çıktı geldi babamın karşısına çok korkuyordum ama gayet sakin bir şekilde konuşup ikna etti babası öldüğü için hep omzuna binmiş bütün yük hayatı hep savaş vermekle geçmiş ve ben onun ilk göz ağrısıydım kimseyle bir birlikteliği olmamış nedeni hiç vaktim olmadı bir aşk yaşamaya demişti 2018 de evlendik ve ilk gece kabusu olmadı gayet doğal düğün stresi yorgunluğu normal korkulacak birşey değil deyip uyumuştuk derken sabah akşam yine yok hiç acele etmiyor gayet nazik kibar Bi şekilde benimle sohbet ediyordu sözlü olarak beni hazırladı sonra yavaş yavaş aşama aşama beni 1hafta sonunda olmuştu korktuğum gibi birşey de değildi hemde meğersem eşim hergün araştırmış vajinumus bu sorun güldük geçtik hemen hergün birlikte olduk hatta işi okadar ağır olmasına rağmen beni bir kere bile olsa ret etmedi ve uykusundan uyandırıp yapmışlığım çok oldu bir kere bile üff püff etmedi herşey çok güzel gidiyor mutluktan uçuyorum eşim işinden evine evinden işine arkadaş ortamı yok hiç akol kullanmamış kumar filan felan sadece bir sigarası vardı oğlumuz doğdu mutluğumuz 2 katlandı rüya gibi bir aşk ve evlilik yaşıyorduk taki 1 bucuk yıl öncesine kadar facebook ta gecmişinde konuştuklarımı uygunsuz 2 fotoğrafı görüp okuyana kadar eski sevgilimle olan bütün konuşmalarım hepsi okumuş bir sorun olduğu belliydi konuşmuyor içine kapanmıştı ne olduğunu sorup durdum hiç birşey yok deyip geçiştirip duruyordu 2-3 sonra böyle böyle dedi herşeyi anlatı tabi icgüdüsel olarak inkar ettim kavga kıyamet daha inkar ediyor yalan söylüyorsun deyip durdu bana konuşmaları gösterdi bende evlenmeden önceydi seni kayıp etme korkusu yüzünden dedim neden diye bağırıp çağırıp durdu neyini eksik bıraktım neyin yoksunluğunu çektin deyip durdu bende ne var bunda bu kadar büyütecek dedim iki tokat attı ilk defa bir kadına el kaldırtın bana dedi duvarları yumrukladı lütfen ona git sakinleşene kadar yanıma gelme dedikten sonra odasına gitti o yine benden ayrı uyumadı ama sırtını dönüp uyudu sonra kendini suçladı hep eksikliği kendisinde gördü güller geldi ceşit çeşit gecelikler jartiyer hep beni mutlu etme çabasına girdi resmen yemeği temizliği birklite yaptık taki ben yatakta ondan kaçana kadar yorgun oluyordum bugün olmaz deyip durunca yada yaparken ben alta eşim üstümde olurdu ben pek beceremiyorum öyle yatıp işinin bitmesi beklerdim iyice şüpheye düşürdüm bilmeden meğerse hiç birşey unutmamış senin hayatında başka biri var dedi sonra her ilişki yaşamak istediğinde ben istemsizce gözükmem yüzünde hep kavga tartışma oldu ve en sonunda senden vazgeçtim ayrılmak istiyorum dedi halbuki eşimi çok seviyorum onu kayıp edersem yaşayamam ben bir türlü beceremiyorum yatakta mutlu etmek adına ne yapmam lazım nasıl kurtara bilirim ben bu evliliği Allah rızası için bana yardımcı olun onsuz ben yapamam ölürüm yemin ederim ölürüm
Eşinizin görev yeri değişti diye eski sevgiliyle görüşmek de enteresan bahaneymiş. Konuşacak insan mı yoktu çevrenizde. Ayrıca bir zamanlar özelini yaşadığınız eski sevgilinize, şimdiki eşinizle olan özelinizi nasıl paylaştınız. sizden ayrılırsa diye korkma bahanesine sığınmanız da bize bile inandırıcı gelmiyor.

haklısınız ama oğluna kıyamıyor eşim küçük yaşta kayıp etmiş babasını hayatta tek başına savaş vermiş hep oğluda bu zorlukları yaşamasın diye içine atıyor ve gözümün önünde eriyip gidiyor ve ben aptal gibi birşey yapamıyorum
Ya ablacım bak şöyle şeyler yazıyorsun beni iyice deli ediyorsun , ben adama daha çok üzülüyorum. Yazıktır günahtır bu adama. Zaten garip büyümüş.

Ne demek yapamıyorum ya birşeyler yap ulaş ona bir şekilde iletişim kur. Yeminle hakkı sana kalmaz bak. Git pişmansan gerçekten böyle bir halt etmeyeceksen bir daha al gönlünü.

Affedemiyorsa da yapacak birşey yok hakkıdır. Sana olumlu dönüş yapmasa da çocuğunun babası diye ilgilen onunla

Bence adamın bundan sonraki hamlesi seni aldatmak olacaktır , zihninde kendini eşitlemek ve ilişkisine devam edebilecek gücü bulmak için. Yakalanırsa da 'ne var ki bunda' der muhtemelen...
Adam için çok üzüldüm. Hem başka şehre gittiği gibi boynuzu yiyor, hem karisinin "uygunsuz fotoğraf" dediğiniz seylerine maruz kalıyor, hem aptal yerine konulup inkar edilip yalan söyleniyor, hem de pişkin pişkin 'ne var bunda' diyor...
Sizi boşasa da haklı. Yapacak bir yorumum yok malesef. Güven bittiyse o evlilik sağlam devam etmiyor artık. Siz adamın güvenini bitirmissiniz . Bu saatten sonra aklında hep bir şüphe olacak çünkü hem yalancı hem aldatan bir insan olduğunuzu bildigi için her şeyi size yakiştiracak...
asla aldatmaz çünkü bunu biliyorum söyledi bana ben yapmış olsam ne yapardın tepkin ne olurdu diye empati yapmaya çalıştı beni anlamaya çalıştı ve en son şu kelimesi hiç aklımdan çıkmaz senden değil ben beni yaratan allahtan korkarım onun için bu günahı işlemem demişti hiç aklımdan cıkmaz

adam 1,5 sene önce görmüş mesajları. hala beraber olabilirler de kadın bunca zaman sonra akıl istiyorsa bu daha da tuhaf bana göre.
beni af etmişti son bir kaç haftadır isteksizlik çıktı bende yine ve adam şüpheye düştü ve ben bu durumu açıklayamıyorum beceremiyorum onun için şuan neler yapmam gerek nasıl bunu bulmaya çalışıyorum

beni af etmişti son bir kaç haftadır isteksizlik çıktı bende yine ve adam şüpheye düştü ve ben bu durumu açıklayamıyorum beceremiyorum onun için şuan neler yapmam gerek nasıl bunu bulmaya çalışıyorum

demek ki hala şüphelendirecek hareketleriniz var. daha öncede yazdım, sizin gibi rahat davranan, yakalanınca da büyütme diye cevap veren birine akıl vermek benim içimden gelmiyor malesef.
eşinizin de kendisine en büyük iyiliği bu baskı içinde yaşamaktan vazgeçmek olur.
boşanmak kötü babalık değildir. aynı evin içinde mutsuz bir baba bir çocuğa daha büyük kötülük

İsteksizliğiniz üzerine konuşun, bunu yanlış yorumlamasın. İkimiz de yıprandık üzüldük, evlenmeden önce böyle bir şey yapmam kabul edilemez ama beni terk edeceğinden korktum, yanıldım. Gibi söze başlayıp günümüze kadar olan süreci konuşarak değerlendirebilirsiniz. İsteksizliğin temeline inin, bu kaybetme korkusu mu yoksa tokat olayı mı yoksa başka bir şey mi bunu konuşarak çözün. Onu çok sevip beğendiğinizi gözünüzün asla ondan başkasını görmeyeceğini anlatın, tabiri caizse ikna edin. Karşılıklı konuşmayı sağlayamıyorsanız mektup yazın. Mektupta evlilik öncesi eski sevgiliyi vurgulayın evlendikten sonra kimseyle konuşmadığınızı vurgulayın. (Aksi takdirde evlilikte sadakat yükümlülüğünü ihlal/güven sarsıcı hareketler olarak aleyhinize delil oluşturursunuz.)
Çözüm önerisi olarak onun isteklerini sorun, sizin istekleriniz neler bunları dökün. Evlilik için terapiste gitmeye de hazırım yuvamı dağıtmak istemiyorum deyin. Tüm bu konuşmada ağlayıp sızlanmayın, olgunca ve dürüstçe her şeyi konuşun.
İletişim düzelirse cinsel hayatın da düzeleceğini düşünüyorum.

X