Evliliğimi nasılsın kurtarabilirim lütfen yardım edin!!!

İlla ki yapan bir daha yapar demesek aslında çünkü gerçekten bazısının karakteri problemi oluyor ve pişmanda olsa yine yapıyor doğru ama bazen beşer şaşar durumu oluyor gerçekten ben bunu nasıl yaptım diye bir ömür düşünüp duruyorsunuz .

Özür dile, kendini anlatan mektup yaz, aldatma ve sonrası üzerine mum diken umarsız tavırlara romantik çözümler 🥴 kadın yapınca böyle oluyor demek. Erkek olsa toplu bedduaya kurban gidecekti ama olsun.
Adam kadına bir şans vermiş ki hala birlikteler, kadın da bunu doğru kullanmak için tavsiye istemiş. Kimse iyi yapmışsın dememiş zaten ama ben burada samimi bir pişmanlık sezdim, ufak çaplı öneride bulunmakta sakınca görmedim.

Aldatma her koşulda iğrenç ama sadece allah şaşırtmasın demekle yetineceğim.

Adam kadına bir şans vermiş ki hala birlikteler, kadın da bunu doğru kullanmak için tavsiye istemiş. Kimse iyi yapmışsın dememiş zaten ama ben burada samimi bir pişmanlık sezdim, ufak çaplı öneride bulunmakta sakınca görmedim.

adam 1,5 sene önce görmüş mesajları. hala beraber olabilirler de kadın bunca zaman sonra akıl istiyorsa bu daha da tuhaf bana göre.

Bence adamın bundan sonraki hamlesi seni aldatmak olacaktır , zihninde kendini eşitlemek ve ilişkisine devam edebilecek gücü bulmak için. Yakalanırsa da 'ne var ki bunda' der muhtemelen...
Adam için çok üzüldüm. Hem başka şehre gittiği gibi boynuzu yiyor, hem karisinin "uygunsuz fotoğraf" dediğiniz seylerine maruz kalıyor, hem aptal yerine konulup inkar edilip yalan söyleniyor, hem de pişkin pişkin 'ne var bunda' diyor...
Sizi boşasa da haklı. Yapacak bir yorumum yok malesef. Güven bittiyse o evlilik sağlam devam etmiyor artık. Siz adamın güvenini bitirmissiniz . Bu saatten sonra aklında hep bir şüphe olacak çünkü hem yalancı hem aldatan bir insan olduğunuzu bildigi için her şeyi size yakiştiracak...

Son düzenleme:
Özür dile, kendini anlatan mektup yaz, aldatma ve sonrası üzerine mum diken umarsız tavırlara romantik çözümler 🥴 kadın yapınca böyle oluyor demek. Erkek olsa toplu bedduaya kurban gidecekti ama olsun.

Ağzınıza sağlık ne demek istedğimi anlatmışsınız. Neden yapıcı olmaya çalıştığımızda yerden yere vuruluyoruz bende bunu anlamıyorum. Kadının salakça yaptığı ve bunu söylediği bir hata var ortada ve adam ağlamış sızlanmış demek ki seviyor ve affetmek istiyor. Bende bir öneride bulundum. Boşan demek çok mu yaratıcı anlamıyorum

adam 1,5 sene önce görmüş mesajları. hala beraber olabilirler de kadın bunca zaman sonra akıl istiyorsa bu daha da tuhaf bana göre.
Evliliğin tehlike çanları ancak çalmış demek ki kadına göre.

Durum tuhaf evet, ben önerimi sundum yargılamakla uğraşmadım. Çok yargılayıp eleştirince iş polemiğe gidiyor malum.

Allah kimseyi şaşırtıp bu noktalara getirmesin

Evet çok anlayışlı bir insan tokatıda hak ettim zaten yalan söyledim sakinleştirim diye ne var bunda önceden olan birşey deyince vurdu yoksa gülüm askm bitanem deyip her gün seni seviyorum diyen adam ben böyle bir insanı yıktım dağıttım adamı 😭😭
Senden ayrılınca toparlar merak etme

Ağzınıza sağlık ne demek istedğimi anlatmışsınız. Neden yapıcı olmaya çalıştığımızda yerden yere vuruluyoruz bende bunu anlamıyorum. Kadının salakça yaptığı ve bunu söylediği bir hata var ortada ve adam ağlamış sızlanmış demek ki seviyor ve affetmek istiyor. Bende bir öneride bulundum. Boşan demek çok mu yaratıcı anlamıyorum

peki tebrik ve takdirlerimizi sunalım yaptığı hareket için :)
böyle bir duruma ne kadar yapıcı yaklaşılır ?
şunu kocası yapmış olsa affetmeyi dene, seviyorsun bırakma der miydik ? gerçekçi olunsun artık bu forumda bence.

Yoo kocası yapsa affet demezdi kimse, affet diyenler kendileri de aynı şeyi yaptığında hoşgörülsün isteyenler.

Terkedilme korkusu ile hataya düşmüş diye basite indirgenecek bir durum değil aldatma.
Bence kadınlara karşı çok acımasız davranıyoruz. Bu da benim fikrim. Ben kadın olduğu için korumadım ama hayat görüşüm karakter sorunu yoksa herkesin hata yapabileceği yönünde. Sizin görüşünüze saygı duyuyorum🙏

peki tebrik ve takdirlerimizi sunalım yaptığı hareket için :)
böyle bir duruma ne kadar yapıcı yaklaşılır ?
şunu kocası yapmış olsa affetmeyi dene, seviyorsun bırakma der miydik ? gerçekçi olunsun artık bu forumda bence.

Peki özür dilerim kendi görüşümü beyan ettiğim için🙏

Evliliğin tehlike çanları ancak çalmış demek ki kadına göre.

Durum tuhaf evet, ben önerimi sundum yargılamakla uğraşmadım. Çok yargılayıp eleştirince iş polemiğe gidiyor malum.

Allah kimseyi şaşırtıp bu noktalara getirmesin

ben bu tutumunu eleştiriyorum konu sahibinin.
pişman oldu çokta mutluydu diyelim, kocasına ilk cevabı" bunda büyütecek ne var" olmuş.
allah aşkına hangi kaybetmekten korkan insan bunu der ?
ki yaptığı hatanın farkında olsa onca sene o mesajları tutmazdı. gizlemeye gerek görecek değeri vermemiş eşine ki ulaşılabilir bırakmış.
ben böyle durumlarda kadın-erkek ayırmıyorum. kocası böyle toksik bir ilişkiyi haketmiyor.

Bence kadınlara karşı çok acımasız davranıyoruz. Bu da benim fikrim. Ben kadın olduğu için korumadım ama hayat görüşüm karakter sorunu yoksa herkesin hata yapabileceği yönünde. Sizin görüşünüze saygı duyuyorum🙏
Hanımefendi kadın erkek umurumda değil bende çifte standart yok.

Kadınlara acımasızlık ne alaka ? Aşığım deyip aldatan insanda erkek kadın fark etmez karakter sorunu da vardır bence.

Bu herkesin yapabileceği bir hata değil. Normal bir hatadan bahseder gibi bahsetmeyin aldatmadan rica ederim.

Peki özür dilerim kendi görüşümü beyan ettiğim için🙏

yok özür dilenecek birşey yok ama bence tutumunuz tamamen cinsiyet ayrımcılığı. eminim aynısını eşim yaptı diye anlatsa çok farklı tepki verirdiniz. ben yazdıklarınızdan bunu algıladım.
kadın adama "büyütme" diyor sonra da terkedilmemek için akıl istiyor. bence amacı sadece yalnız kalmamak. eşine değer veren büyütme der mi ?
o adam da bir ana baba evladı, ona yazık değil mi?

Hanımefendi kadın erkek umurumda değil bende çifte standart yok.

Kadınlara acımasızlık ne alaka ? Aşığım deyip aldatan insanda erkek kadın fark etmez karakter sorunu da vardır bence.

Bu herkesin yapabileceği bir hata değil. Normal bir hatadan bahseder gibi bahsetmeyin aldatmadan rica ederim.

burada kocamın erkek whatsapp grubunda çıplak kadın fotosu gördüm diyenlere çoğu kişi bakamaz diye gaz veriyor. kadın kendi uygunsuz fotolarından bahsediyor, kocası bunu görünce onu affetsin diye bekliyor, sonra eleştirenlere kadınlara karşı acımasızlık var deniyor..
hadi kocasını tanımadığı dönemde atmıştır, kime ne. ama bu konunun elle tutulur savunulur bi de üzerine düşünülüp akıl verilir tek noktası yok.

Öncelilik aranıza yeni katılıyorum aslında takip ediyordum ama nasip bugüneymiş ve böyle bir konuyla olacakmış nereden başlasam anlatmaya inanın bilemiyorum en baştan anlatayım konu daha iyi anlaşılması adına sabırla okuyup cevap verdiğiniz için çok ama çok teşekkür ederim şimdiden

5 yıl önce tanışmıştık eşimle çalıştığım iş yerine müdür yardımcısı olarak gelmişti çok çalışkan zeki kibar biriydi ozaman kpss ye çalışyordu gel zaman git zaman elimden tutup benim niyetim ciddi tuttuğum elleri ömrümün sonuna kadar bırakmıyacağım dedi konuşup sevgili olduk çok mutluyduk okadar ağır başlı efendi dürüst mert bir insandı ki her geçen gün daha çok aşık oluyordum taki görev yeri başka bir bölgeye cıkana kadar bende ki kaygılar tavan yaptı ne yapıyor şimdi benden ayrılırsa diye kendimi yemeye başladım facebook tan eski sevgilimle konuşmaya devam ettim tabi öyle sevgili gibi değil arkadaş gibi cünkü hep onu kayıp edecek korkusu yüzünden beni bırakıp giderse diye bir nevi yedek gibi düşünün eski sevgilim sevmiyordum ve oda biliyordu onu çok sevdiğimi korktuğum olmadı sözüne sadık kalmıştı ailesini alıp geldi ama ailem yaşından dolayı yok dediler aramızda 7 yaş vardı halbuki pes etmedi savaştı hemde tek başına ben bile pes etmişken hemde bugün iş cıkışı çıktı geldi babamın karşısına çok korkuyordum ama gayet sakin bir şekilde konuşup ikna etti babası öldüğü için hep omzuna binmiş bütün yük hayatı hep savaş vermekle geçmiş ve ben onun ilk göz ağrısıydım kimseyle bir birlikteliği olmamış nedeni hiç vaktim olmadı bir aşk yaşamaya demişti 2018 de evlendik ve ilk gece kabusu olmadı gayet doğal düğün stresi yorgunluğu normal korkulacak birşey değil deyip uyumuştuk derken sabah akşam yine yok hiç acele etmiyor gayet nazik kibar Bi şekilde benimle sohbet ediyordu sözlü olarak beni hazırladı sonra yavaş yavaş aşama aşama beni 1hafta sonunda olmuştu korktuğum gibi birşey de değildi hemde meğersem eşim hergün araştırmış vajinumus bu sorun güldük geçtik hemen hergün birlikte olduk hatta işi okadar ağır olmasına rağmen beni bir kere bile olsa ret etmedi ve uykusundan uyandırıp yapmışlığım çok oldu bir kere bile üff püff etmedi herşey çok güzel gidiyor mutluktan uçuyorum eşim işinden evine evinden işine arkadaş ortamı yok hiç akol kullanmamış kumar filan felan sadece bir sigarası vardı oğlumuz doğdu mutluğumuz 2 katlandı rüya gibi bir aşk ve evlilik yaşıyorduk taki 1 bucuk yıl öncesine kadar facebook ta gecmişinde konuştuklarımı uygunsuz 2 fotoğrafı görüp okuyana kadar eski sevgilimle olan bütün konuşmalarım hepsi okumuş bir sorun olduğu belliydi konuşmuyor içine kapanmıştı ne olduğunu sorup durdum hiç birşey yok deyip geçiştirip duruyordu 2-3 sonra böyle böyle dedi herşeyi anlatı tabi icgüdüsel olarak inkar ettim kavga kıyamet daha inkar ediyor yalan söylüyorsun deyip durdu bana konuşmaları gösterdi bende evlenmeden önceydi seni kayıp etme korkusu yüzünden dedim neden diye bağırıp çağırıp durdu neyini eksik bıraktım neyin yoksunluğunu çektin deyip durdu bende ne var bunda bu kadar büyütecek dedim iki tokat attı ilk defa bir kadına el kaldırtın bana dedi duvarları yumrukladı lütfen ona git sakinleşene kadar yanıma gelme dedikten sonra odasına gitti o yine benden ayrı uyumadı ama sırtını dönüp uyudu sonra kendini suçladı hep eksikliği kendisinde gördü güller geldi ceşit çeşit gecelikler jartiyer hep beni mutlu etme çabasına girdi resmen yemeği temizliği birklite yaptık taki ben yatakta ondan kaçana kadar yorgun oluyordum bugün olmaz deyip durunca yada yaparken ben alta eşim üstümde olurdu ben pek beceremiyorum öyle yatıp işinin bitmesi beklerdim iyice şüpheye düşürdüm bilmeden meğerse hiç birşey unutmamış senin hayatında başka biri var dedi sonra her ilişki yaşamak istediğinde ben istemsizce gözükmem yüzünde hep kavga tartışma oldu ve en sonunda senden vazgeçtim ayrılmak istiyorum dedi halbuki eşimi çok seviyorum onu kayıp edersem yaşayamam ben bir türlü beceremiyorum yatakta mutlu etmek adına ne yapmam lazım nasıl kurtara bilirim ben bu evliliği Allah rızası için bana yardımcı olun onsuz ben yapamam ölürüm yemin ederim ölürüm
İnkar etmeniz yanlış olmuş. Eşinizle samimiyetle konuşmanız lazım. Hata ettiğinizi kabul etmelisiniz. Yıllar önceydi, şimdiki aklım olsa yapmam deyip ikna edici bir konuşma yapmalısınız.

Ama keşke bunu ilk mesajları gördüğünde yapsaydınız. Sonrasında ilişki yıpranmış gibi görünüyor. Samimi olun, gerçek duygularınızla konuşun

burada kocamın erkek whatsapp grubunda çıplak kadın fotosu gördüm diyenlere çoğu kişi bakamaz diye gaz veriyor. kadın kendi uygunsuz fotolarından bahsediyor, kocası bunu görünce onu affetsin diye bekliyor, sonra eleştirenlere kadınlara karşı acımasızlık var deniyor..
hadi kocasını tanımadığı dönemde atmıştır, kime ne. ama bu konunun elle tutulur savunulur bi de üzerine düşünülüp akıl verilir tek noktası yok.

Kadının düşmanı kadın.. İnşallah sizin de başınıza gelir.. Sizde kocalarınız böyle kadınlara bakar diye korkuyorsunuz.. Aldatılmakla ilgili yaranız var.. Empati yapmıyorsunuz.. Acımasızsınız.. (kk replikleri)

Şaşırmıyorum ben artık. Benim böyle insanlara verecek aklım yok. Gerçekten mağdur olmuş ezilmiş nice kadınlar, adamlar var onlara veriyorum ben tavsiyelerimi.

Kadının düşmanı kadın.. İnşallah sizin de başınıza gelir.. Sizde kocalarınız böyle kadınlara bakar diye korkuyorsunuz.. Aldatılmakla ilgili yaranız var.. Empati yapmıyorsunuz.. Acımasızsınız.. (kk replikleri)

Şaşırmıyorum ben artık. Benim böyle insanlara verecek aklım yok. Gerçekten mağdur olmuş ezilmiş nice kadınlar, adamlar var onlara veriyorum ben tavsiyelerimi.

adam da erkek forumlarına üye olup yazsa ne yorumlar alır kim bilir..
kadın kadına doğru şekilde destek olmalı, bu konuda yapıcı olmak ve eleştirmemek bir başka insanın yani koca kişisinin hayatına olumsuz bir müdahale benim gözümde.

adam da erkek forumlarına üye olup yazsa ne yorumlar alır kim bilir..
kadın kadına doğru şekilde destek olmalı, bu konuda yapıcı olmak ve eleştirmemek bir başka insanın yani koca kişisinin hayatına olumsuz bir müdahale benim gözümde.
Kesinlikle öyle. Buradaki fikirlerden dolayı yüreklenip daha büyük hatalar yapabilir.

Bir insanın yaptığı yanlışın basitleştirilmesi ona yarar sağlamaz aksine zarar verir.

Kimse kimsenin ayıbını bilbordlara asmıyor fakat ortada aleni bir hata varsa da üstü kapatılamaz.

Ki konu sahibi de yaptığı yanlışı inkar eden, birde üstüne eşine daha olumsuz dönüşler yapan biri. Gerçek anlamda pişman insan davranışı değil yani.

Karşı tarafa da haksızlık olur benim konu sahibine destek vermem. İlişkisine bu kadar değer veren bir insanın hak ettiği karşılık bu olmamalı.

taki görev yeri başka bir bölgeye cıkana kadar bende ki kaygılar tavan yaptı ne yapıyor şimdi benden ayrılırsa diye kendimi yemeye başladım facebook tan eski sevgilimle konuşmaya devam ettim tabi öyle sevgili gibi değil arkadaş gibi cünkü hep onu kayıp edecek korkusu yüzünden beni bırakıp giderse diye bir nevi yedek gibi düşünün
Simdi burada mudehala etmem gerek.Biz yedek gibi dusunmeyelim.Sizde bunu normallestirmeye calismayin.Her iliskinizden once bir yedeginiz olmasi adina planlar mi yapiyorsunuz.Biz burda sizin tabirinizle yedekleriyle eslerini aldatan kac kisiye lanet ettik biliyormusunuz.Hatalisiniz,rahatsiz edicisiniz.Ve cidden bahsi gecen kisi nitelediginiz ozelliklere sahipse o kisiye hak etmiyorsunuz benim neznimde.

1 buçuk yıl olmuş.
O sürede kocasından koca bucak kaçmış.
Adam boşanmak isteyince mi tavsiye istemek gelmiş aklına?
Küçücük bir samimiyet göremedim ben konuda.

X