Evliliğin başında cinsel sorunlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Merkur0810

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2021
60
50
Herkede merhabalar. Kadınlar kulübünü evliliğimin en başında yaşadığım cinsel problemlerin nedenini araştırırken keşfettim. Uzun süredir benzer sorunları olan arkadaşları okuyoru, tecrübeli arkadaşların önerilerini dikkate alıyorum ama artık kendi konumu açıp, benim yaşadığım duruma benzer durumda olanlarla dertleşmek, çözüm bulmuş arkadaşlarımızdan tavsiye almak, yeni fikirler edinmek istiyorum.
Şuan 30 lu yaşlarımın sonlarına yaklaşmış ve 4 aylık evliyim. Eşimle 8 yıldır birlikteyiz. Evlilik planladığımız birşeydi ama araya ayrılıklar girdi, her seferinde geri döndük ve yeniden başladık ve 1.5 yıl önce eşim inanılmaz güzel ve sürpriz bir evlilik teklifi sonra aşırı üzerime düşen bi adam haline geldi. Durumumuzun daha iyi anlaşılması ve zaten cinsellik bölümünde olduğumuz için affınıza sığınarak özel konulara gireceğim. Evlenene kadar hiç birlikte olmadık, seviştik ama hiç çıplak kalmadık. Eşimin benim ayaklarıma inanılmaz ilgisi vardı, sertleşmek için ayağıma dokunması yeterliydi. Ama tabi uzamış sevgililikte heyecan hep dorukta kalmıyor. Evlilik teklifi sonrası ilk aylar eşimin eline dokunsam sertleşiyordu, aşırı istekliydi ben de öyle. Sevgililiğin başına dönmüştük. Sonra zamanla sakinleşti, ikimizinde yoğun iş temposu, pandemi nedeniyle zor bela kısa sürede düğün hazırlığı derken evlendik. Evlenmemize yakın hani birlikte olacak olmamızla ilgili ben çok heyecanlıydım ama eşim bu konulara hiç girmiyordu. Evlendik balayından önce 2 gece evimizde kaldık. Bu arada benim mensim yaklaştığı için geciktirici hap kullanıyordum. İlk gece yorgunduk, soyunduk duş, masumca öptü sarıldı dinlenelim dedi. Sabah kaltık bişeyler yapmasını bekliyorum ama yine masumca sarıldı. Benim modum çok düştü. Balayında yurt dışına çıkacağımız için PCR işleri, evrak işleri, valiz falan uğraştık. Akşam oldu düğün günü arkadaşımız rahatlayalım diye votka getirmişti, biraz içip rahatlayalım derken sarhoş olduk 😵‍💫 Ben o kafa jartiyerli siyah takımı yarım yamalak giydim, sallana sallana bişeyler yapmaya çalışıyoruz ama eşim erekte olmadı, ben de sarhoş kafa aşkım gir artık diye çığlıklar atıyorum 🤪 Eşim erekte olamadı ikimizde soluğu klozette alıp kustuk 🤢. O gün de öyle geçti. Sonraki gün yola çıktık, balayı lokasyonumuz ve otelimiz süper. Odada bize özel sonsuzluk havuzu, bir Yunan adas, herşey güzel olacak derken adetimi geciktirmesi için aldığım ilacı unuttum ve o güzelim balayında mens oldum. O mıhteşem odada birlikte olamadık ama aşırı bir çekim var aramızda eşim 7/24 erekte ama boşalmıyor bana saklıyor. 5 gün sonra balayına Bodrum da devam ediyoruz, mens bitti, odaya geldik balayı çifti için hazırlanmış. Şarabımızı içtik ve sevişmeye başladık ama bende bir kasılma varki görmeniz lazım penisini yaklaştırmıyorum bile, baya uğraştı ben bacaklarımı açtığımı sanıyorum ama var gücümle onu itiyormuşum öyle dedi. Birlikte olamadık ama eşim boşaldı. Benim tecrübem yok, ilk denemede kasıldım ama bildiğim yeni evliler hergün birlikte oluyor, e ben de istiyorum yılların birikimiyle. Ama eşim 2 gün sanki cinsellik diye birşey yok gibi davranıyor, kendi içine kapandı bi depresif. Meğersem boşaldıktan sonra ertesi gün sertleşemediğini farketmiş, bana yaklaşmıyor. Zaten takıntıya meyillidir. Ben de bir hayal kırıklığ, yine mi başladın takıntı yapacak bişey bulmaya, benden uzak durursan sertleşip sertleşemediğini nasıl anlayacaksın dedim, bir iki öpücük sonrası sertleşti tabi, sen benim psikoloğumsun tqm bir kadınsın diye tapıyor ama ben yine kasıldım. Evimize döndük sevişiyıruz ama kupkuruyum hiç ıslanmıyo, bebe yağı sürüyoruz yine kasılıyorum, o boşalıyor ben kalıyorum. Hem yarım kalıyorum, hem başarısızlık hissi basıyor üstüme. Eşimse çok anlayışlı, beni rahatlatmaya çalışıyor, hiç anlayışsız bir hareketi olmad. Ben yarım kaldıkça daha çok istiyorum, üstüne bir de mükemmelliyetçi ruhum bana başarısız oldun diyor, adam daha çok istesin daha çok deneyelim istiyorum aşmak için, ama haftada sadece 2 kez istiyor. Bu böyle 2 ay devam ett. Kadınlar kulübünde ‘Vajinusmusu aşanların başarı hikayeleri’ (başlığı yanlış hatırlıyor olabilirim) diye biryer var, ilk 10-15 sayfayı hatmettim, kendi kendime çözemezsem doktora gitmeye karar verdim. Tam da 2.ay güç bela çözdü, kanama ve ağrı fazla oldu ama oldu. Sonra 1 hafta sonra yeniden denedik, yine oldu ama yine kan gelince yarım bıraktık. Doktora gittik, küçük bi yer travmatize olmuş madecassol ve kayganlaştırıcı verdi. 10 gün ara sonrası çok az kanama old, ağrı daha azdı. Artık oluyord, önce sadece olmasına odaklanan ben bilin bakalım neyi farkettim. Evet oluyordu ama 1 dakika bile sürmüyordu. Önce ağrıdığı için bundan rahatsız değildim ama ağrı geçince keyif almaya odaklanayım derken eşim boşalıyordu. Tamam bir dahaki denemeye diyorum ama 1 hafta sonrayı bekliyorum. Eşim sanki 10 yıllık evliyiz gibi davranıyor, işten gelip tv yemek yatak. Haftada bir olan cinselliği yorganın altına geçince başlatıyo. Sanki evde birileri var, bense şöyle coşkuyla başlayalım istiyorum. İyi ve başarılı bir iş hayatım, iyi bir gelirim var, kendime güvenim tam ama bir anda bu adam niye bu kadar az istiyor, niye coşkulu değil, bende mi bir sorun var diye kendimi irdeliyorum. Çok çok güzel bir kadın değilim ama sıradan ve farkedilmeyecek biri asla değilim, eliyüzü düzgün, bakımlı, giyimine makyajına temizliğine önem veren biriyim. Ama aynaya bakıyorum devamlı kendimi çirkin bulmaya başladım. Göğüslerim büyük belki büyük göğüs sevmiyordur, çok yoruluyorum akşam gözlerim çökmüş geliyorum beni çekici bulmuyor, özel bölgemde iç dudaklar biraz sarkık orayı da beğenmiyor diyorum kendimi gönüyorum. En son bir gün patladım, sen beni beğenmiyormusum beni arzulamıyormusum dedim. Seni tahmininden de çok seviyorum, sen benim kaç yıllık sevgilimsin tabiki beğeniyorum seni, yeni görmüyorum ya seni dedi. Buraya kadar herşey güzel ama söylediği birşey oladar hayal kırıklığına uğrattıki beni. Biz çok uzun süredir birlikteyiz, 1yıllık sevgili olup evlenenlerle aynı olamazmışız, o heyecanın olması mümkün değilmiş. Beynimden vurulmuşa döndüm, neden evlendin beni arzulamıyorsan o halde dedim. Arzulamıyor değilim, senin beklediğin kadar coşkulu değilim. Belki de ben böyleyimdir, daha fazla daha sık birlikte olacak bir yapım yoktur belki de dedi. Müthiş bir hayal kırıklığı, bunun üzerine ne denir ki. Acaba çok mu beklentiye girdim, üstünde baskı mı oluşturdum diye düşünmeye başladım. Yine araştırmalar, kitap okuyorum, buradan benzer hikayesi olanları okuyorum falan derken, beklentiyi azalttım. Başka şeylere yoğunlaştım, erken boşalmayla ilgili müthiş araştırmalar yaptım ve ilk ilişkimiz de denedik, gerçekten biraz işe yaradı. Bu arada ailemin yanına gittim 1 haftalığına o da beni almaya geldi, çok özlemiş ama orda bişey yapmadık. Ailemin yanındayken deli gibi kadınlar kulübünü doktor sayfalarını okuyorum. Erken boşalmayı halledersek, ben de rahatlayıp biraz durulurum diyorum. Evimize dönünce süreyi biraz uzattık ve bam ilk defa orgqzm oldum. Rahatlamak yerine sanki orada bir düğme vardı ve power tuşuna basıldı, daha çok istemeye başladım. Ama eşim yine cinsellik yokmuş gibi devam. Orgazmın üzerinden 3 gün geçti, ateş gibi yanıyorum, yeniden istiyorum. Diyeceksiniz ki sen git sen başlat, o başlatınca hoşuma gidiyo, ben başlatınca zevk almıyorum. Tüm bunlar olurken bir de alt katımızda bizden 1 ay sonra evlenen bir çift var, bizden 7-8 yaş küçükler ve bir kaç kez sevişme seslerine şahit oldum, yarım saat süren çığlıklar. Bu beni iyice delirtti. Bu kadar zevk alınabilinen birşeyi ben kaçırıyorum diye.
Çok uzun oldu farkındayım, ama hem içimi döktüm hem tavsiyelerinizi duymak isterim

Ben birşey yapmadım aslında, öncesinde 1 haftadır ayrıydık özlemiştik. G noktası ile ilgili çok şey okudum, kendimde bulmaya çalıştım bulamadım ama uyarmak için üstte olup ileri geri hareket etmem gerektiğini öğrendim ve uyguladım. Ama en önemli fark yatağa geçmeden önce film izlerken devamlı birbirimize dokunur haldeydik. Bu beni hazırladı. Ama nihayetinde ben çok istiyorum hergün istiyorum. Ben isteyince başlayan ilişki beni tatmin etmiyor. Onun istemesi onun başlatması ve onun coşturması gerek. Ama onun coşkusu benimki ile aynı değil.

Ben birşey yapmadım aslında, öncesinde 1 haftadır ayrıydık özlemiştik. G noktası ile ilgili çok şey okudum, kendimde bulmaya çalıştım bulamadım ama uyarmak için üstte olup ileri geri hareket etmem gerektiğini öğrendim ve uyguladım. Ama en önemli fark yatağa geçmeden önce film izlerken devamlı birbirimize dokunur haldeydik. Bu beni hazırladı. Ama nihayetinde ben çok istiyorum hergün istiyorum. Ben isteyince başlayan ilişki beni tatmin etmiyor. Onun istemesi onun başlatması ve onun coşturması gerek. Ama onun coşkusu benimki ile aynı değil.
Cinsel uyum konusundaki farklılıklar değişmiyor ne yazik ki. Evlenmeden deneyimlemiş olsaydiniz keske. 37 yasina kadar cinsellik olmadan nasil gecti? Bundan sonra da boyle isteksiz bir adamla haftada 2 yetmeyecek belli ki.

Cinsel uyum konusundaki farklılıklar değişmiyor ne yazik ki. Evlenmeden deneyimlemiş olsaydiniz keske. 37 yasina kadar cinsellik olmadan nasil gecti? Bundan sonra da boyle isteksiz bir adamla haftada 2 yetmeyecek belli ki.
Evet maalesef saçma tabular, ben dini anlamda sakındım diyemem. Sevişiyorduk çünkü, ama bilmiyorum işte birlikte olmadık, onun bir kaç talebi oldu ama benim yaparsak mutsuz hissedeceğimi biliyordu üstelemedi.

Evet maalesef saçma tabular, ben dini anlamda sakındım diyemem. Sevişiyorduk çünkü, ama bilmiyorum işte birlikte olmadık, onun bir kaç talebi oldu ama benim yaparsak mutsuz hissedeceğimi biliyordu üstelemedi.
Yazik olmuş. Elini tutsaniz erekte olan bir adam evlenince boyle oluyorsa cinsel probleminden kaynakli uzak duruyordur. Erkeklerin sorunlarini kabul etmesi, tedaviyi kabul etmesi, tedaviye devam etmesi uzun yillar aliyor. Size umut verici seyler soyleyemeyecegim. Hiç uzatmadan cinsel terapi konusunu konuşun.

yıllar içinde zaten sürekli sevişen insanların cinselliği bazen rutine oturabilir, çocuk vs eklenince süre uzayabilir ama onca yıllık sevgililikte gerçek anlamda seks yapmamışsınız ki bu durum olsun.
zaten bu yeni deneyimlediğiniz ve uzun yıllar beklediğiniz bir şey. o nedenle eşinizin o cümlesi bana anlamsız geldi.
konunuzdan anladığım kadarıyla eşiniz cinselliğe sizin kadar düşkün değil. belli ki sizin libidonuz daha yüksek. elbette herkes çok isteyecek diye bir kural yok ama seksin önemi de yadsınamaz. bu konuda beklentilerin dengeli olmaması uzun vadede yıpratıcı olabilir.
ki yıllardır birikte olup aşağı yukarıda aynı coşkuda cinsel hayatlarını devam ettiren insanlar da çok fazla var.
belki de eşinizin kendisindeki eksik tarafı örtmek için bu şekilde savunmaya geçmiştir. çünkü bir gün sevişti diye ertesi gün erekte olmayacağını sanmak falan tuhaf. aynı gün üst üste birkaç kez erekte olup boşalıyor insanlar yahu.

Yazik olmuş. Elini tutsaniz erekte olan bir adam evlenince boyle oluyorsa cinsel probleminden kaynakli uzak duruyordur. Erkeklerin sorunlarini kabul etmesi, tedaviyi kabul etmesi, tedaviye devam etmesi uzun yillar aliyor. Size umut verici seyler soyleyemeyecegim. Hiç uzatmadan cinsel terapi konusunu konuşun.
O evlilik teklifini kabul etmenin verdiği sevgiliğin ilk günlerine dönme heyecanıydı sanırım. Eşim psikolojik problemlere yatkın. Covid geçirdi, inanılmaz bir depresyon, vasiyet yazmalar, hayatı boşa geçirdim, boşa vakit harcadık diye diye 20 gün geçirdi. Psikolog buldum götürdüm. Daha önce panik atak geçirmiş. Kendine güvenmiyor bence ve bu nedenle sakınıyor. Onu yüreklendirmek istiyorum ama bu kez ben uğraşmış oluyorum. Bu kadar uğraşınca mutlu olamıyorum ki.

Afrodizyak etkili bir şeyler tüketmesini sağlasanız? Macun olmayan ama düzenli kullanımda etkisi çok yüksek gıdalar var. Onları araştırıp çaktırmadan sürekli tükettirseniz olmaz mı ki

yıllar içinde zaten sürekli sevişen insanların cinselliği bazen rutine oturabilir, çocuk vs eklenince süre uzayabilir ama onca yıllık sevgililikte gerçek anlamda seks yapmamışsınız ki bu durum olsun.
zaten bu yeni deneyimlediğiniz ve uzun yıllar beklediğiniz bir şey. o nedenle eşinizin o cümlesi bana anlamsız geldi.
konunuzdan anladığım kadarıyla eşiniz cinselliğe sizin kadar düşkün değil. belli ki sizin libidonuz daha yüksek. elbette herkes çok isteyecek diye bir kural yok ama seksin önemi de yadsınamaz. bu konuda beklentilerin dengeli olmaması uzun vadede yıpratıcı olabilir.
ki yıllardır birikte olup aşağı yukarıda aynı coşkuda cinsel hayatlarını devam ettiren insanlar da çok fazla var.
belki de eşinizin kendisindeki eksik tarafı örtmek için bu şekilde savunmaya geçmiştir. çünkü bir gün sevişti diye ertesi gün erekte olmayacağını sanmak falan tuhaf. aynı gün üst üste birkaç kez erekte olup boşalıyor insanlar yahu.
Yani bu herkes için geçerli değil sanırım. Dediğiniz gibi üst üste etmekte olan insanlar var ama olmayan sayısı da buralarda gördüğüm kadarıyla fazla. Eşimin de bir iki dışında cinsel deneyimi yoktu ve bu durumlar deneyimsizlik ve masturbasyona bağlı problemlerler mi, yoksa genel bi problem mi bilmiyorum. Henüz çok başındayız, çözeriz diye umut etmek istiyorum

Afrodizyak etkili bir şeyler tüketmesini sağlasanız? Macun olmayan ama düzenli kullanımda etkisi çok yüksek gıdalar var. Onları araştırıp çaktırmadan sürekli tükettirseniz olmaz mı ki
Onları araştırıyorum ama inanın kafamı toplayamıyorum, herkes başka birşeyin iyi olduğunu söylemiş ama o gıdaların tamamını aymı gün tüketmek mümkün değil, macun denetsem daha çok güvenini azaltırım gibime geliyor, ben yetmiyorum diye düşünüp kısır döngüye girer diye endişe ediyorum

Yani bu herkes için geçerli değil sanırım. Dediğiniz gibi üst üste etmekte olan insanlar var ama olmayan sayısı da buralarda gördüğüm kadarıyla fazla. Eşimin de bir iki dışında cinsel deneyimi yoktu ve bu durumlar deneyimsizlik ve masturbasyona bağlı problemlerler mi, yoksa genel bi problem mi bilmiyorum. Henüz çok başındayız, çözeriz diye umut etmek istiyorum

tabi ki herkesin bunu algılama ve yaşama şekli farklı. bildiğim kadarıyla çok fazla mastürbasyon yapılmış olması da buna sebep olabiliyor.
ancak yine de gerçekten istekli bir insanın bu kadar geri kalabileceğini sanmıyorum.
aslında dikkat çekmek istediğim kısım ikinizin cinsellikten beklentisi ne kadar aynı ne kadar değil bunu çözmenizin önemli olduğu.
genel olarak haftada 1-2 beraber olmayı şu aşamada yeterli buluyorsa ilerleyen zamanda bu ayda 1-2 ye de düşebilir. eğilim bu yönde duruyor gibi.
bence bir cinsel terapist ile görüşmeye ikna edin mutlaka.
biliyorum hele de türk erkekleri için bu çok zor ama sonuçta sizin de istediğiniz şeyi yaşamaya hakkınız var.

tabi ki herkesin bunu algılama ve yaşama şekli farklı. bildiğim kadarıyla çok fazla mastürbasyon yapılmış olması da buna sebep olabiliyor.
ancak yine de gerçekten istekli bir insanın bu kadar geri kalabileceğini sanmıyorum.
aslında dikkat çekmek istediğim kısım ikinizin cinsellikten beklentisi ne kadar aynı ne kadar değil bunu çözmenizin önemli olduğu.
genel olarak haftada 1-2 beraber olmayı şu aşamada yeterli buluyorsa ilerleyen zamanda bu ayda 1-2 ye de düşebilir. eğilim bu yönde duruyor gibi.
bence bir cinsel terapist ile görüşmeye ikna edin mutlaka.
biliyorum hele de türk erkekleri için bu çok zor ama sonuçta sizin de istediğiniz şeyi yaşamaya hakkınız var.
Teşekkür ederim, inanın o kadar yeni ki benim için cinsellik acaba ben çokmu istekliyim, yoksa başlardaki merak mı, yada başkalarının cinsel hayatını kıskanmak ve öyle olmasını istemek mi ben bile henüz kendimi çözemedim. Evet terapiste gitmek zor, ama terapiste gitmek için bile denenmiş ve başarılı olunamamış olması gerekiyor diye düşünüyorum. Bi tarafım birbirimizi çok seviyoruz aşarız bunları düzeltiriz, sen okumadı seviyosun bul bi kaç yiyecek içeçek hallet diyor, diğer yanım neden çaba gerekiyor ki, doğuştan var olan bir güdüyü niye ortaya çıkarmak için benim çabam gerekli, ben çabalamak istemiyorum diyor. Karmakarışığım.

Ay valla sizin yerinize benim içim sıkıldı okurken. İstek kafada bitiyor maalesef ki. Bir insan istekliyse isterseniz 10yıllık birlikteliğiniz olsun yine heyecan olur. Bunun oyuncakları var, vibratörü var, çeşit çeşit ürünler. Monotonluk diye bir şey yoktur yani. Ama cinselliğin iyi olmadığı bir evlilik de yürümez yani. İstediği kadar iyi bir adam olsun siz mutlu olmadıktan sonra evlilikten bir şey anlamazsınız.

Teşekkür ederim, inanın o kadar yeni ki benim için cinsellik acaba ben çokmu istekliyim, yoksa başlardaki merak mı, yada başkalarının cinsel hayatını kıskanmak ve öyle olmasını istemek mi ben bile henüz kendimi çözemedim. Evet terapiste gitmek zor, ama terapiste gitmek için bile denenmiş ve başarılı olunamamış olması gerekiyor diye düşünüyorum. Bi tarafım birbirimizi çok seviyoruz aşarız bunları düzeltiriz, sen okumadı seviyosun bul bi kaç yiyecek içeçek hallet diyor, diğer yanım neden çaba gerekiyor ki, doğuştan var olan bir güdüyü niye ortaya çıkarmak için benim çabam gerekli, ben çabalamak istemiyorum diyor. Karmakarışığım.

evet işte bu bir güdü. yani bir insanın libidosu ya vardır ya yoktur.
ne bileyim kırmak da istemiyorum ama 20 sene evli olup hala ateşli ateşli sevişenler de var.
bu tamamen içten gelme ve birbirine denk gelme meselesi.
yiyecek içecek bir yere kadar bence. ömür boyu hep bunları mı yiyecek de isteyecek mesela ?
kalıcı çözüm mentaliteyi çözmek bana göre.

evet işte bu bir güdü. yani bir insanın libidosu ya vardır ya yoktur.
ne bileyim kırmak da istemiyorum ama 20 sene evli olup hala ateşli ateşli sevişenler de var.
bu tamamen içten gelme ve birbirine denk gelme meselesi.
yiyecek içecek bir yere kadar bence. ömür boyu hep bunları mı yiyecek de isteyecek mesela ?
kalıcı çözüm mentaliteyi çözmek bana göre.
Hayır hiç kırmadınız merak etmeyin. Burada böyle bir konuyu paylaşmamın sebebi zaten aslında dışardan bir bakış açısı istemekti. Bu konuyu arkadaşlarım ya da ailemle paylaşmak istemiyorum ama paylaşsaydım herkes saçmalıyorsun Merkür, böyle şeyler olur, şöyle yap böyle yap diyecekti. Ha derseniz ki boşanmayı düşünürmüsün, cevabım hayır. Seviyorum, huzurluyum ama 1 yıl sonra böyle düşünecekmişim bilmiyorum. Yoksunluk hissedersem bunun acısını huysuzluk yaparak çıkaracakmıyım bunu da bilmiyorum

Bence de öyle takviye yiyecek içecekle sadece artmasını beklemeyin insanın icinde olacak istek olmadıktan sonra zor

Bence de öyle takviye yiyecek içecekle sadece artmasını beklemeyin insanın icinde olacak istek olmadıktan sonra zor
Yanlış anlaşılma olmasın istek yok diyemem, belki birçok kadın için de sorun oluşturmayacak bir durumdur bilmiyorum. Erken boşalma falan yavaş yavaş düzeliyor, o konuda problem yaşayacağımızı düşünmüyorum. Ama coşkusu ve sıklığı benim için yeterli değil sanırım. Diğer taraftan ilk mesajda bahsettiğim çığlık çığlığa sevişen komşu çift te beni iyice geriyor. Gerçekten bu kadar çığlık atılır mı, bunlar sahte veya gaza getirme çığlıkları mı, bu kadar aralıksız zevk var mı bunların hepsini merak ediyorum. Benim cinsel denetimsizliğim, eşimin coşkusunun azlığı ve komşunun çığlıkları hepsi bir oldu beni dine çekiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X