Evliliğin başında cinsel sorunlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu herkesin kendi karar vereceği bişey. Kimse dini ve kültürel kalıplara uymak zorunda değil. Keşke çok çok daha önce deneyimleseymişim cinselliği.
Deneme yanılma yoluyla da ne kadar ahlâkî ve etik,
Kalıplara uyup/ uymamada bakış açısıdır kişinin.
Şahsen sinden, kültürden bağımsız kendime saygım gereği tercihim yine değişmezdi.

Deneme yanılma yoluyla da ne kadar ahlâkî ve etik,
Kalıplara uyup/ uymamada bakış açısıdır kişinin.
Şahsen sinden, kültürden bağımsız kendime saygım gereği tercihim yine değişmezdi.
Sizin tercihiniz değişmezmiş, bu sizin görüşünüz. Benim değişirdi. Sizin doğrularınız herkesin doğrusu olmayabilir, bence algılanması gereken nokta bu.

Eşimin ilk deneyimimizde başarısız olması sonrası, daha sonra sertleşemem diye benden uzak durması falan sanki bu konuda ki endişesi diye düşündürüyor bana. Ama diğer taraftan bakınca haftada 2 kez istiyor ve istediğinde de gayet enerjik oluyor yani fizyolojisi bu heralde haftada 2 yada 3 e yetiyor. Belki ben istesem diğer günlerde olur bilmiyorum, çünkü ben ilk isteyen olunca zevk almıyorum. Ya da daha çok başındayız deneyimimiz artınca düzelecek, yada böyle devam edip kötüleşecek belki de, bilmiyorum. Eşimi çok seviyorum, bu konuda biraz ben de aceleci ve hemen herşey düzene girsin diye bekliyor olabilirim. Biraz zaman vermek gerekiyor sanırım

konunuza sonuna kadar okumadan bu mesaj özelinde farklı bakış açısı getirmek istiyorum sizin de sürekli takıldığınz bir şey gördüm ben başlatınca zevk almıyorum eşininiz tutumları evet normal değil ama bence sizin de bu fikri bu kadar içselleştirmiş olmanız normal değil. Sevişmek iki kişiliktir ve iki kişinin mutluluğu önemlidir. ne eşiniz sadece haz duysun ne de siz. bu işte iki kişinin de hazza ulaşması ikinizin özverisi ve çalışmasıyla olur. Siz de bu ben başlatınca zevk almıyorum durumunu bence bu kadar içselleştirmeyin ve bunu aşmayı deneyin. birlikte bir terapistten destek almalısınız bence. Edindiğim izlenim eşinizde sanırım cinsel tecrübesiz ve bu yüzden depresyona meyilli ruh hali var dediniz oda kötü olursa diye kaçıyor ama bunu yediremediği için sanki 2-3 günde bir istiyor gibi de yapıyor olabilir. belki o korkusu olmasa da o da her gün isteyecektir bilemeyiz, terapist bunu anlamanızı net sorunu çözmenizi sağlar. Ve ben genel de cinsel tecrübesi olmayan erkeklerin eşlerinin böyle sorunlar yaşadığını gördüm eşiniz gelişime , değişimlere ve yeniliklere açık biriyse halleder sorunu aşarsınız ama kapalı biriyse sizi bu konuda zorlar.

konunuza sonuna kadar okumadan bu mesaj özelinde farklı bakış açısı getirmek istiyorum sizin de sürekli takıldığınz bir şey gördüm ben başlatınca zevk almıyorum eşininiz tutumları evet normal değil ama bence sizin de bu fikri bu kadar içselleştirmiş olmanız normal değil. Sevişmek iki kişiliktir ve iki kişinin mutluluğu önemlidir. ne eşiniz sadece haz duysun ne de siz. bu işte iki kişinin de hazza ulaşması ikinizin özverisi ve çalışmasıyla olur. Siz de bu ben başlatınca zevk almıyorum durumunu bence bu kadar içselleştirmeyin ve bunu aşmayı deneyin. birlikte bir terapistten destek almalısınız bence. Edindiğim izlenim eşinizde sanırım cinsel tecrübesiz ve bu yüzden depresyona meyilli ruh hali var dediniz oda kötü olursa diye kaçıyor ama bunu yediremediği için sanki 2-3 günde bir istiyor gibi de yapıyor olabilir. belki o korkusu olmasa da o da her gün isteyecektir bilemeyiz, terapist bunu anlamanızı net sorunu çözmenizi sağlar. Ve ben genel de cinsel tecrübesi olmayan erkeklerin eşlerinin böyle sorunlar yaşadığını gördüm eşiniz gelişime , değişimlere ve yeniliklere açık biriyse halleder sorunu aşarsınız ama kapalı biriyse sizi bu konuda zorlar.
Teşekkürler bizim sorunumuz deneyimimizin artmasıyla büyük ölçüde düzeldi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X