Evlilik- Aileler- Hepinizin desteğine yorumlarına ihtiyacım var 🤍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Deneyecegim🏖

Vallahi ne diyeceğimi bilemedim. Ailesi zaten üstüne düşenden fazlasını yapıp çocuklarını okutmuş. Siz evlenmeyi biliyorsunuz da evinizi kurmayı mı bilmiyorsunuz? Takılan altınlara az demişsiniz hiçte az değil fazlasıyla yapmışlar , para demişsiniz yollamışlar. Onların parası varsa size ne? O onların parası ki yani yapılabilecek herşeyi yapmışlar. Koliyide yurtdışına istiyorsunuz ona ayrıca güldüm, bence durun tekrar düşünün.
Zannetmeyinki herkes tek bir lira borca girmeden evleniyor; bence biraz durun düşünün. Ayrıca üslubunuz çok kötü göt nedir yani?

O arada kaliyor. Ve ayni evin icerisinde ikimiz oldugumuz icin en azindan benim sakinlesmeme dua ediyor. Ve kafami karistiran her turlu bilgiden beni uzak tutmak icin bir sure kimsenin iletisime gecmesini istemiyor
Boş durmayın orda dil kursuna gidin iyice ögrenin sonra işe baslayın kendinizi geliştirmeye bakın Dıl ögrenin ki kimseye muhtaç olmayın bir hobiniz olsun böylece zaman gecirirsiniz

Modernize edilmiş başlık parası
Ben kayınvalidemler masraf etmesinler diye zorla düğün salonunu iptal ettirdim.
Bana ne altın istediğimi sorduklarında bu konuyu konuşmak bile benim açımdan çok can sıkıcı olduğu için hiçbir şey istemiyorum kesinlikle dedim. Eşya, altın bunlar her zaman yeri doldurulacak şeyler. Önemli olan muhabbet, saygı hoşgörü benim için.
Onlar hediyeyi bari kabul et kızım diyerek evimin bütün eşyalarını kendileri aldı sağolsunlar.
Sonuç her şey gönlümce oldu.
Şimdi bana saygı duyan ve hemen benimseyen tatlı mı tatlı bir annem ve babam daha oldu.
Kendi anneannemin babaannemin bana bir şey yaptığını bilmem. Şimdi beni arayıp soran bana güzel güzel reçeller yapan kışlık hazırlığını yaparken beni unutmayan bir anneannem oldu. Bana meyve toplayan elleriyle çay doldurup mangal yakan bir dedem oldu.
Önemli olan yeriniz altın olsun hanımefendi gerisi çok değersiz

Evliliğin en güzel zamanlarına yazık oluyor. Tahminimce Avrupa'da yaşıyorlar hazır henüz bebek de yokken eşyalı evde oturup dil kursuna gidebilirdi, sonra her hafta ya da 2 haftada bir Avrupa ülkelerini gezebilirlerdi eşiyle.

Aslinda yapiyoruz bu yil icerisinde 3 ulke gezdik bu ulkede ki sehirleri de geziyoruz. Esim ve ben kendi halimizdeyken bir problemimiz yok

Tamam bende herseyi senin yaptigin gobi yaptim altin ister misin? Hayir? Dugun ister misin hayir? Biz yapariz ederiz dedim. Evlendim geldim. Bir yildir baktim hic birsey olmuyor ehhh oldum.

Tamamini okuyamadım sinirden ben de.
15binlik kolye 5 bilezik taktılar.
45 binlik düğün yaptılar.
Keşke daha fazla isteseydim diyor bir de yaa..

Tek cümle.
Allah sizin gibi acgozlulerden korusun.
Hanımefendi 2 kez dolanan zinciri unutmuşsunuz, lütfen!! Bir değil iki kez dolanıyor!!

Ayrıca benim ailelerim (hem kendi ailem hem nişanlımın ailesi) orta halli olsa dahi
etrafımda varlıklı aileler var, gördüm duydum, 45bin nedir çırağanda mı oldu düğün demek istiyorum

Aslinda yapiyoruz bu yil icerisinde 3 ulke gezdik bu ulkede ki sehirleri de geziyoruz. Esim ve ben kendi halimizdeyken bir problemimiz yok
Esinziin ailesini kendinize sorun hâline getiren sizsiniz yalnız.

Durduk yere dert yaratıp kriz geçiriyorsunuz şaka gibi.

Düğünümü, eşyamı her şeyi kendimiz yaptık.
Takılan 5 tane ince bilezikti.
Gramdan düşsün diye o kadar küçük alınmıştı ki elime çorapla takabildiler.

Çalışan kadınım.
Sadece insanlık bekledim.
Tok gözlüyüm.
Cesedim bile para eder.
Ama benim kuku tenekeden olsa gerek para etmedi arkadaş.
Çıldıracağım!

Böyle konular saç baş yoldurtur ben gibilere.
Bir de değer görüyordur bu biliyorum.
Baş tacıdır he!

Senin derdini de dert ederim mesela...
Keske ne hissettigimi daha iyi ifade edebilseymisim/
Sizin degerinizi 1 bilezik 100 bilezik belirlemiyor. Ama bence insanin degerini onu bir sekilde dusunen insanlar belirliyor bende bunu dert ediyorum

O zaman neden problem yaratıyorsunuz ki? Bir anne babanın çocukları için yapabileceği en önemli şey iyi bir eğitim vermek ve iyi bir insan olarak yetiştirmek bence. Eşiniz eğitim almış, size de saygılı, değer veren biriyse emekleri ve katkıları için ailesine ne kadar teşekkür etseniz az. Malı mülkü eğitimi olan insan kendi de edinir, eşinizin ailesi malını istediği gibi değerlendirir, size bu saatten sonra destek olmak zorunda da değiller. Sizin onlar bu yaştan sonra nasıl daha iyi yaşarlar, nasıl daha huzurlu olurlar diye düşünmeniz lazım.

Ya kesinlikle deger kiymet bilinmeme nedenimi suan anliyorum..
Cunku ben kimseden bir beklentiye girmedim neden bana cookkkk zengin halinizle 3 bilezik disinda bir sey yapmadiniz demedim.
Ev.esyalarinin hepsini esimle yaptik neden demedim bir kez beni arayipta bir ihtiyacin var mi kizim demedi evlilik asamasinda bir sey istiyor musun demedi ben yine sustum ben gercekten salagin onde gideniymisim..
Esime anneni babani hep ara sor asla gitmemezlik yapma dedim..
Butun bunlara ragmen bir kez bile benim kv bana kv gelin degil ana kız olalim demedi..
Sebebini simdi daha iyi anliyorum..
Yok ya insanlara iyilik yaramiyor valla yaramiyor..
Ama ben yine de sizin gibi olmadigim icin vicdanen cok rahatim..

Zorlamaya gerek yok... sen adamın başının etini yemeye devam et...fazla sürmez gözü açılır boşar seni. Ufkunun açılması denilen şeyin okumayla olmadığını bu konuyla görmüş olduk. Bakış açınız çok sığ hep bana hep bana... e niye evlendiniz ki siz? Geçinecek kadar para kazanmıyorsanız yurt dışında niye yaşıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…