EVLİLİK ÇOK ZORMUŞ

bunny18

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2022
41
-23
23 yaşındayım 8 ay önce evlendim ve hiç mutlu değilim eşim sürekli eve yorgun geliyor elince sürekli telefon var yada uyuyor bazı zamanla roturup bişeyler paylaşabiliyoruz. Eşim çok iyi bir insan urdan tarifte edemiyorum ama birbirimizle çoka yrıyız o sürekli evde oturmka ben sürekli gezmek istiyorum gibi.. Geçen gün kumar oynaıdgını öğrendim 90.000 tl kaybetmiş o kadar ağlıyor ki kızamıyorum ama çok kızgınım kendimdenvazgeçtim sokağa çıkmak istemiyorum pijamamı çıakrtmak istemiyorum sürekli ağlıyorum annemi özlüyorum. Yol yakınken bu diyardan gitmeli miyim bu deveyi gütmeli miiym ? Boşanmak istemiyorum boşanmış biri olmak istemyiorum eşimi de seviyorum ama çok mutsuzum...

Yani değişmeye gönlü varsa seni kaybetmekden korkuyorsa savaş herkes başka bir imtihanla savaşıyor mesela bunu öğrendiğini biliyorsa sen tepki vernce ne dedi bu çok önemli hatasını anlayan insan değişir ama hala burnu dikse bilmiyorum bazı şeyler değişmiyor 😞

23 yaşındayım 8 ay önce evlendim ve hiç mutlu değilim eşim sürekli eve yorgun geliyor elince sürekli telefon var yada uyuyor bazı zamanla roturup bişeyler paylaşabiliyoruz. Eşim çok iyi bir insan urdan tarifte edemiyorum ama birbirimizle çoka yrıyız o sürekli evde oturmka ben sürekli gezmek istiyorum gibi.. Geçen gün kumar oynaıdgını öğrendim 90.000 tl kaybetmiş o kadar ağlıyor ki kızamıyorum ama çok kızgınım kendimdenvazgeçtim sokağa çıkmak istemiyorum pijamamı çıakrtmak istemiyorum sürekli ağlıyorum annemi özlüyorum. Yol yakınken bu diyardan gitmeli miyim bu deveyi gütmeli miiym ? Boşanmak istemiyorum boşanmış biri olmak istemyiorum eşimi de seviyorum ama çok mutsuzum...

O 90 bini ona yediririm ben olsam. Kolay yoldan para kazanmak kumara kalsaydı, herkes niye sabahın köründe kalkıp işe gitsin. Bankada sanki milyonları var 90 bini çöpe atmış. Kocana söyle eve gelip oturacağına gecede çalışsın, borcunu ödesin. Sakın altınlarını verme adama onları bir bankaya koy, sakla.

boşanmış bir kadın olmak, evde kocasından sevgi ve muhabbet dilenen, ne kadar kazandığını ne kadar kaybettiğini telefonuna bakıp öğrenen kocasının kıymet vermediği bir kadın olmaktan daha onurludur. ben olsam develerimi de alır kendi diyarımda güderim
çok güzel cümle evet farkındayımda maa iş icraate gelince hiç bişey yapmıyorum benden bir halt olmaz

Yani değişmeye gönlü varsa seni kaybetmekden korkuyorsa savaş herkes başka bir imtihanla savaşıyor mesela bunu öğrendiğini biliyorsa sen tepki vernce ne dedi bu çok önemli hatasını anlayan insan değişir ama hala burnu dikse bilmiyorum bazı şeyler değişmiyor 😞
Benim annem ile babaam bu yüzden boşandı ben sana bunu nasıl yaptım diyip ağlıyor yeminler ediyor ama işte gel gelelim tek bu değil farklı sıkıntılarımızda var mesela bugün ikimizde evdeyiz ben 9 da kalktım o hala uyuyor :)

O 90 bini ona yediririm ben olsam. Kolay yoldan para kazanmak kumara kalsaydı, herkes niye sabahın köründe kalkıp işe gitsin. Bankada sanki milyonları var 90 bini çöpe atmış. Kocana söyle eve gelip oturacağına gecede çalışsın, borcunu ödesin. Sakın altınlarını verme adama onları bir bankaya koy, sakla.
Haram para zaten o parayı bana trilyon yapıp gelsyedi de kuruşuna dokunmazdım çok farklı şeyler yaşıyorum yaşımda küüçük resmen skıştım kaldım

çok güzel cümle evet farkındayımda maa iş icraate gelince hiç bişey yapmıyorum benden bir halt olmaz
olmaz derseniz olmaz.
adamın çok parası olsa, itibarı olsa ve siz ‘dul’ kalmamayı bu kadar önemsiyorsanız derim ki o zaman boşanmayın yeyin parasını yanında kırışa kırışa gezin, en azından zararda olmazsınız. ama adam kumar oynuyor, bir iki seneye uçan kuşa borçlanır, sefil bir hayat sürersiniz, borçlara canı sıkılır sizi hırpalar ilgisini iyice keser. ha geçti ha geçecek derken çocuk olur yıllar biter, bu kadar sıkıntıyı boşa mı çektim diye iyice bağlanır bu hayata mahkum olursunuz.

seven insanın değişeceğine inanıyorum bu arada, tövbeye de inanıyorum. karşınıza alın konuşun, kabul ediyorsa terapiye gidin. ama o halinden memnunsa bilin ki siz ömür boyu halinizden memnun olamayacaksınız

X